Rozex

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyGalderma Polska Sp. z o.o.
Kod ATCD06BX01
ProceduraNAR
SubstancjaMetronidazol

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Rozex?

Lek Rozex w postaci kremu do stosowania na skórę zawiera substancję czynną metronidazol. Metronidazol jest pochodną nitroimidazolu o działaniu przeciwbakteryjnym.

Wskazania do stosowania Rozex:
Miejscowe leczenie zmian zapalnych o charakterze grudek i krostek, w przebiegu trądziku różowatego. Miejscowe leczenie zakażeń skóry.

Reklama

Jaki jest skład Rozex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest metronidazol 7,5 mg/g.

Pozostałe składniki to: alkohol benzylowy, izopropylu palmitynian, glicerol, sorbitol ciekły 70% niekrystalizujący, wosk zemulgowany, kwas mlekowy i/lub sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dawkowanie preparatu Rozex – jak stosować ten lek?

Rozex krem jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Cienką warstwę leku należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Przed użyciem należy umyć leczone miejsca emulsją do specjalnej pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy. Po zastosowaniu leku Rozex krem pacjenci mogą stosować tylko takie kosmetyki, które nie powodują powstawania zaskórników i nie mają działania ściągającego.

Czas leczenia wynosi zazwyczaj od 3 do 4 miesięcy. Okres stosowania leku nie powinien być przedłużany. Natomiast, jeżeli nastąpiła wyraźna poprawa, lekarz prowadzący może zalecić kontynuację terapii przez kolejne 3 lub 4 miesiące, zależnie od nasilenia zmian chorobowych.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku nie ma konieczności modyfikacji dawkowania.

Dzieci
Brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowanie większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rozex – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rozex w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty W okresie ciąży lek Rozex może być stosowany tylko, jeśli w opinii lekarza jest to konieczne. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią. Lekarz rozważy czy należy zaprzestać leczenia lekiem Rozex czy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Rozex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Rozex - 7,5 mg/g, Emulsja na skórę (Metronidazolum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Rozex - 7,5 mg/g, Emulsja na skórę (Metronidazolum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.0 na 5 gwiazdek (na podstawie 1 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
100%
Słaby
0%
Fatalny
0%

1 komentarz do “Rozex”

  1. ★★★☆☆

    Po zakończeniu pełnej kuracji leczniczej muszę stwierdzić, że w moim przypadku terapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Pomimo regularnego stosowania preparatu zgodnie z zaleceniami przez kilka tygodni, nie zaobserwowałam żadnej znaczącej poprawy stanu skóry ani redukcji objawów trądziku różowatego. Stan zaczerwienienia i podrażnienia pozostał na tym samym poziomie co przed rozpoczęciem leczenia. Jest to dla mnie rozczarowujące, szczególnie biorąc pod uwagę czas poświęcony na terapię. Być może lek nie był odpowiednio dobrany do mojego typu skóry i charakteru zmian skórnych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz