Neoparin

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnySciencePharma Sp. z o.o.
Kod ATCB01AB05
ProceduraNAR
SubstancjaEnoksaparyna sodowa

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Neoparin?

Neoparin zawiera jako substancję czynną enoksaparynę sodową, która jest heparyną o małej masie cząsteczkowej (drobnocząsteczkową). Neoparin działa przeciwzakrzepowo.

Neoparin stosuje się w:
– zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej, szczególnie u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym ortopedycznym, zabiegom w chirurgii ogólnej i onkologicznej,
– zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej u pacjentów unieruchomionych z powodu ostrych schorzeń, włącznie z ostrą niewydolnością serca, ostrą niewydolnością oddechową, ciężkimi infekcjami, a także zaostrzeniem chorób reumatycznych powodujących unieruchomienie pacjenta (dotyczy dawki 40 mg/0,4 ml),
– leczeniu zakrzepicy żył głębokich powikłanej bądź niepowikłanej zatorowością płucną,
– leczeniu niestabilnej dławicy piersiowej oraz zawału serca bez załamka Q, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym (ASA),
– leczeniu świeżego zawału mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w tym pacjentów, którzy będą leczeni zachowawczo albo którzy będą później poddani przezskórnej angioplastyce wieńcowej (dotyczy dawki 60 mg/0,6 ml, 80 mg/0,8 ml, 100 mg/1 ml),
– zapobieganiu tworzeniu się skrzepów w krążeniu pozaustrojowym podczas hemodializy.

Reklama

Jaki jest skład Neoparin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest enoksaparyna sodowa (Enoxaparinum natricum).
Jedna ampułko-strzykawka 20 mg zawiera 20 mg enoksaparyny sodowej w 0,2 ml.
Jedna ampułko-strzykawka 40 mg zawiera 40 mg enoksaparyny sodowej w 0,4 ml.
Jedna ampułko-strzykawka 60 mg zawiera 60 mg enoksaparyny sodowej w 0,6 ml.
Jedna ampułko-strzykawka 80 mg zawiera 80 mg enoksaparyny sodowej w 0,8 ml.
Jedna ampułko-strzykawka 100 mg zawiera 100 mg enoksaparyny sodowej w 1 ml.

– Pozostały składnik (substancja pomocnicza) to: woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Neoparin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Przypadkowe przedawkowanie leku Neoparin po podaniu dożylnym, pozaustrojowym lub podskórnym może prowadzić do powikłań krwotocznych. Lek Neoparin podany doustnie źle się wchłania i nawet przyjęcie dużych dawek nie powinno prowadzić do poważnych następstw. Można to sprawdzić poprzez badania aktywności anty-Xa i anty-IIa.

Działanie przeciwzakrzepowe może być w większości zneutralizowane przez powolne wstrzyknięcie dożylne siarczanu protaminy lub chlorowodorku protaminy. Dawka protaminy zależy od dawki wstrzykniętej enoksaparyny; 1 mg siarczanu protaminy neutralizuje działanie przeciwzakrzepowe 1 mg enoksaparyny, o ile enoksaparynę podawano w okresie ostatnich 8 godzin. Jeżeli enoksaparynę podano ponad 8 godzin przed podaniem protaminy albo jeżeli stwierdzono, że konieczne jest podanie drugiej dawki protaminy, protaminę można podać w infuzji w dawce 0,5 mg na 1 mg enoksaparyny. Jednakże nawet duże dawki protaminy nie neutralizują w pełni aktywności anty-Xa enoksaparyny (maksymalnie około 60%). Po 12 godzinach od wstrzyknięcia enoksaparyny podanie protaminy może nie być konieczne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Neoparin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Neoparin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Z powodu braku odpowiednich i dobrze kontrolowanych badań u kobiet w ciąży, jak również ze względu na brak możliwości odpowiedniego porównania wpływu leku u zwierząt i ludzi, lek Neoparin może być stosowany w okresie ciąży jedynie gdy lekarz zadecyduje o takiej konieczności.

Kobiety w ciąży ze sztucznymi zastawkami serca mogą być w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia zdarzeń zakrzepowo-zatorowych. Ze względu na brak informacji na temat dawkowania, skuteczności i bezpieczeństwa stosowania w takich okolicznościach, nie zaleca się stosowania leku Neoparin u kobiet w ciąży ze sztucznymi zastawkami serca.
Nie wiadomo czy niezmieniona enoksaparyna przenika do mleka ludzkiego. Dlatego podczas stosowania leku Neoparin należy unikać karmienia piersią.

Ulotka Neoparin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Neoparin - 100 mg/ml, Roztwór do wstrzykiwań (Enoxaparinum natricum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Neoparin - 100 mg/ml, Roztwór do wstrzykiwań (Enoxaparinum natricum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

2.7 na 5 gwiazdek (na podstawie 35 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
14%
Neutralny
43%
Słaby
40%
Fatalny
3%

41 komentarzy do “Neoparin”

  1. ★★★☆☆

    Po trzech dniach stosowania leku wystąpiły u mnie bardzo intensywne dolegliwości w postaci silnych bólów brzucha oraz uporczywych skurczów. Sytuacja była na tyle niekomfortowa, że zdecydowałam się zażyć ibuprofen, który przyniósł znaczącą ulgę i złagodził nieprzyjemne objawy. Bóle stopniowo zaczęły ustępować, a skurcze stały się mniej dokuczliwe.

    Odpowiedz
  2. ★★☆☆☆

    Aktualnie jestem w trakcie terapii lekiem Neoparin 600 – przyjęłam już siedem dawek. Niepokojące objawy zaczęły się pojawiać po trzeciej dawce. Doświadczam znacznego dyskomfortu w okolicy brzucha, który objawia się uczuciem silnego rozdęcia oraz specyficznym, wewnętrznym bólem przypominającym ranę. To bardzo nieprzyjemne doznanie, które znacząco wpływa na moje samopoczucie. Ból ma charakter głęboki i utrzymuje się, co sprawia, że codzienne funkcjonowanie stało się utrudnione.

    Odpowiedz
  3. ★★☆☆☆

    Po złamaniu V kości śródstopia rozpocząłem czterotygodniową kurację Neoparinem, przyjmując zastrzyki 0,4 w brzuch. Początkowo nie występowały żadne skutki uboczne, jednak przy ostatnich pięciu zastrzykach pojawiły się niepokojące objawy. Zaczęło się od suchości w jamie ustnej i na wargach, gdzie wyczuwałem słony posmak. Następnie dołączyły się pulsowanie żył w głowie, silne bóle i zawroty głowy przypominające uczucie wirowania, nocne nudności oraz wzmożony katar. Nawodnienie przyniosło pewną ulgę. Z doświadczenia radzę trzymać miskę przy łóżku na wypadek wymiotów, ponieważ poruszanie się o kulach podczas silnych zawrotów głowy jest bardzo utrudnione. Mimo tych objawów lekarz zalecił kontynuację dwóch ostatnich zastrzyków, gdyż noga jest już w dobrej kondycji. Po napisaniu tego komentarza planuję przyjąć ostatnią dawkę leku.

    Odpowiedz
  4. ★★☆☆☆

    Stosuję Neoparin od 6 dni i doświadczam szeregu niepokojących objawów. Najbardziej dokuczliwe są bóle i zawroty głowy, szczególnie te napadowe o charakterze falowym, którym towarzyszy uczucie przepływającej krwi – jakby naczynia krwionośne naprzemiennie się rozszerzały i zwężały. Dodatkowo występuje ucisk i pulsowanie w zatokach, nietypowy katar, dreszcze oraz nudności. Co ciekawe, tych objawów nie znalazłam w ulotce Neoparinu, ale są one wymienione jako skutki uboczne heparyny. Ponadto odczuwam znaczną senność, zmęczenie i ogólne złe samopoczucie. Na początku terapii, przy dawce 0,8, występowało także uczucie palenia w okolicy serca i przełyku. W ciągu 6 dni terapii zaobserwowałam spadek wagi o 4 kg. Chciałabym wiedzieć, czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia.

    Odpowiedz
  5. ★★☆☆☆

    Od tygodnia przyjmuję zastrzyki Neoparin 0,4 ml po zabiegu artroskopii kolana. Do zakończenia terapii pozostały mi jeszcze trzy dawki. Niestety, od początku kuracji odczuwam stały dyskomfort i bóle żołądka, którym czasami towarzyszą mdłości. Zastanawiam się, czy takie dolegliwości są typowym skutkiem ubocznym tego leku i czy powinnam się nimi niepokoić. Moje obawy są tym większe, że dolegliwości utrzymują się przez cały okres stosowania leku.

    Odpowiedz
  6. ★★☆☆☆

    Po tygodniu stosowania zastrzyków Neoparinu zauważyłam znaczące skutki uboczne w postaci zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Występują uporczywe bóle brzucha, mdłości oraz istotne zaburzenia pracy układu pokarmowego. Co niepokojące, w ulotce dołączonej do leku nie znalazłam informacji o możliwości wystąpienia takich dolegliwości. Uważam, że pacjenci powinni być lepiej informowani o potencjalnych skutkach ubocznych, aby móc świadomie monitorować swoje reakcje na lek.

    Odpowiedz
    • ★★☆☆☆

      Stosuję Neoparin od ponad miesiąca i niestety doświadczam dość uciążliwych skutków ubocznych, których nie znalazłam w ulotce dołączonej do leku. Najbardziej dokuczliwe są problemy z apetytem, którym towarzyszą uporczywe mdłości. Jest to dla mnie szczególnie niepokojące, ponieważ w dokumentacji produktu nie ma żadnej wzmianki o możliwości wystąpienia tego typu dolegliwości. Uważam, że informacja o takich potencjalnych skutkach ubocznych powinna być dostępna dla pacjentów, aby mogli świadomie monitorować swoje reakcje na lek.

      Odpowiedz
      • ★★☆☆☆

        Potwierdzam występowanie identycznych objawów – po tygodniu stosowania leku pojawiły się wyraźne problemy z apetytem, uporczywe nudności oraz biegunka. Te dolegliwości znacząco wpłynęły na mój codzienny komfort życia i zdolność do normalnego funkcjonowania. Jest to istotna informacja dla innych pacjentów rozważających rozpoczęcie tej terapii.

        Odpowiedz
      • ★★☆☆☆

        Od momentu rozpoczęcia terapii Neoparinem również zmagam się z szeregiem uciążliwych dolegliwości, takich jak nudności, uporczywe bóle głowy, dyskomfort w okolicy twarzy i zatok, nietypowa wydzielina z nosa oraz mdłości. Te objawy znacząco wpływają na moje codzienne funkcjonowanie.

        Odpowiedz
      • Czy doświadczyła Pani bólów w okolicy twarzy, przypominających dolegliwości zatokowe? Interesują mnie szczególnie pulsujące bóle głowy i twarzy, które pojawiają się naprzemiennie – ustępują na moment, by powrócić ze wzmożoną siłą. Czy towarzyszyły im również nudności, dreszcze i katar?

        Odpowiedz
  7. ★★☆☆☆

    Po trzecim zastrzyku Neoparinu zaczęłam odczuwać uporczywe bóle głowy. Obecnie jestem w trakcie rekonwalescencji po zabiegu laserowego usuwania żylaków nogi. Zastanawiam się, czy te dolegliwości mogą być skutkiem ubocznym leku. To prawda, że farmaceutyki, lecząc jeden problem, czasami wywołują inne niepożądane efekty. Mam jeszcze cztery dawki do wykorzystania i waham się, czy kontynuować terapię. Chciałabym podzielić się swoimi wątpliwościami i dowiedzieć się, czy ktoś miał podobne doświadczenia z tym lekiem.

    Odpowiedz
  8. ★★★☆☆

    Z pewnym niepokojem dzielę się moimi doświadczeniami związanymi z terapią zastrzykami Neopraniny 80. Jako pacjent po zatorze zakrzepowo-płucnym, który wystąpił w wyniku żylaków, jestem zmuszony do trzytygodniowej kuracji tym lekiem. Niestety, pojawiły się dość uciążliwe powikłania w miejscach iniekcji – obserwuję rozległe, bolesne siniaki o intensywnej, fioletowej barwie. Jest to szczególnie frustrujące w porównaniu z moim wcześniejszym doświadczeniem ze stosowaniem Xarelto 20 mg, który przyjmowałem raz dziennie bez żadnych skutków ubocznych. Mimo tych niedogodności, kontynuuję zaleconą terapię Neopraniną, jednak uważam, że warto zwrócić uwagę na te dość częste miejscowe reakcje po iniekcjach.

    Odpowiedz
  9. ★★★★☆

    Z perspektywy pacjenta chciałbym zwrócić uwagę na istotny problem techniczny związany ze stosowaniem Neoparinu. Główną trudnością jest ergonomia strzykawki, która wykazuje zbyt śliską powierzchnię, co znacząco utrudnia precyzyjne dawkowanie leku. W porównaniu z konkurencyjnym preparatem Clexane, który posiada lepiej zaprojektowaną strzykawkę, aplikacja Neoparinu jest zdecydowanie bardziej problematyczna i może powodować dodatkowy dyskomfort podczas iniekcji. Sugerowałbym producentowi rozważenie modyfikacji konstrukcji strzykawki poprzez dodanie antypoślizgowych elementów, takich jak wyżłobienia czy specjalne wypustki. Takie udoskonalenie znacząco poprawiłoby komfort stosowania i bezpieczeństwo aplikacji leku.

    Odpowiedz
  10. ★★★☆☆

    Chciałabym podzielić się swoim aktualnym doświadczeniem ze stosowaniem Neoparinu w leczeniu zatorowości żylnej i podejrzenia zatorowości płuc. Jestem obecnie w trakcie trzeciego zastrzyku i doświadczam niepokojących skutków ubocznych – codziennych, intensywnych bólów głowy oraz nocnych nudności. Pomimo zgłoszenia tych dolegliwości lekarzowi, zalecił on kontynuację terapii ze względu na poważny charakter mojego schorzenia. Obecnie wykonuję zastrzyki w godzinach porannych, jednak zastanawiam się, czy zmiana pory podawania leku na wieczorną mogłaby złagodzić występujące objawy. Byłabym wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami odnośnie optymalnej pory stosowania zastrzyków, gdyż mogłoby to pomóc w lepszym radzeniu sobie z efektami ubocznymi.

    Odpowiedz
  11. ★★★☆☆

    Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z leczeniem zakrzepicy żylnej przy pomocy leku Neoparin. Zdiagnozowano u mnie to schorzenie 7 listopada 2020 roku i od tego czasu jestem w trakcie intensywnej terapii. Do dnia 24 grudnia 2020 przyjęłam łącznie 55 zastrzyków Neopariny w różnych dawkach – początkowo 20 iniekcji w dawce 0,4 ml, a następnie zwiększono dawkę do 0,6 ml, którą przyjęłam 35 razy. Przed sobą mam jeszcze 25 zastrzyków w dawce 0,6 ml.

    Co do skutków ubocznych, terapia przebiega względnie łagodnie. Doświadczyłam jedynie sporadycznych, nieznacznych skoków ciśnienia tętniczego. Poza tym nie zaobserwowałam żadnych innych niepokojących objawów czy komplikacji. Największym wyzwaniem jest dla mnie fakt, że mimo intensywnego leczenia, zakrzepy nadal się utrzymują. Do momentu kolejnej wizyty kontrolnej, zaplanowanej na 5 stycznia 2021 roku, przyjmę łącznie 80 zastrzyków Neopariny.

    Czasami odczuwam frustrację związaną z długotrwałością procesu leczenia i brakiem szybkich efektów, jednak rozumiem, że w przypadku zakrzepicy żylnej kluczowa jest cierpliwość i systematyczność terapii. Mam nadzieję, że podczas zbliżającej się wizyty kontrolnej otrzymam więcej informacji na temat dalszego przebiegu leczenia i ewentualnych modyfikacji terapii.

    Odpowiedz
  12. ★★★★☆

    Chciałabym podzielić się moim niepokojącym doświadczeniem z Neoparinem, który został mi przepisany po operacji żylaków. Niestety, moja reakcja na lek była bardzo niekorzystna – w ciągu zaledwie 24 godzin od pierwszego zastrzyku pojawiła się silna reakcja alergiczna. Wystąpiły dwie rozległe, intensywnie czerwone i mocno swędzące zmiany skórne – jedna zlokalizowana na prawym udzie, druga na lewym pośladku. Co ciekawe, podczas hospitalizacji stosowałam Clexane, który był przez mój organizm bardzo dobrze tolerowany. Niestety, przy wypisie zalecono mi kontynuację leczenia Neoparinem, jednak ze względu na poważną reakcję uczuleniową byłam zmuszona przerwać jego stosowanie. Ta sytuacja pokazuje, jak różnie organizm może reagować na podobne preparaty.

    Odpowiedz
  13. ★★★☆☆

    Od dziewięciu miesięcy stosuję zastrzyki Neoparin w ramach zaleconej terapii przeciwzakrzepowej. W ostatnim czasie zaobserwowałam niepokojące objawy w postaci okresowych trudności w oddychaniu. Zastanawiam się, czy istnieje możliwy związek między stosowaniem zastrzyków Neoparin a pojawiającymi się problemami z oddychaniem? Czy ktoś z przyjmujących ten lek doświadczył podobnych dolegliwości?

    Odpowiedz
  14. ★★★☆☆

    Po 96-dniowej kuracji lekiem Neoparin 120 doświadczyłam poważnych powikłań skórnych. Na moich łydkach pojawiły się początkowo krosty, które w ciągu kilku dni przekształciły się w bolesne, otwarte rany. Ból towarzyszący tym zmianom jest wyjątkowo intensywny i trudny do zniesienia. Proces leczenia ran trwa już ponad miesiąc i wymaga stosowania różnorodnych preparatów, w tym żelu Prontosan, żelu SutriSept, plastrów Bactigras oraz dużej ilości sterylnych gazików.

    Koszty związane z leczeniem tych powikłań są znaczące ze względu na konieczność regularnego zakupu wielu specjalistycznych środków opatrunkowych. Jednak aspekt finansowy jest drugorzędny w porównaniu z cierpieniem fizycznym, którego doświadczam. Co szczególnie niepokojące, cała seria zastrzyków została podana bez wcześniejszego wykonania badania poziomu D-dimerów we krwi, które mogłoby pomóc w monitorowaniu terapii i zapobieganiu powikłaniom.

    Odpowiedz
  15. ★★☆☆☆

    Witam, mam poważne problemy zdrowotne związane z zatorem i obecnie jestem w trakcie leczenia lekiem Xarelto. W początkowej fazie terapii wystąpiły u mnie niepokojące krwawienia. W związku z planowanymi badaniami, lekarz zalecił mi zmianę leku na Neoparin. Jestem bardzo zaniepokojona możliwością ponownego wystąpienia krwotoków przy zmianie terapii. Czy ktoś z przyjmujących Neoparin doświadczył podobnych skutków ubocznych w postaci krwawień? Bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami, gdyż obawiam się tej zmiany leku.

    Odpowiedz
  16. ★★★☆☆

    W okresie od października 2018 do marca 2019 roku stosowałam zastrzyki Neoparin 80 mg z powodu zatoru tętnicy płucnej. Jako osoba zmagająca się również z POChP, mogę podzielić się moimi doświadczeniami z terapii. Podczas stosowania Neoparinu jedynym zauważalnym skutkiem ubocznym było ogólne zmęczenie, które prawdopodobnie wynikało z połączenia długotrwałej choroby podstawowej oraz POChP. Pomimo że sama forma podawania leku w postaci zastrzyków w brzuch była dość uciążliwa i wymagała pomocy innych osób, to jednak lek był dobrze tolerowany przez mój organizm.

    Od kwietnia zostałam przestawiona na doustny lek przeciwzakrzepowy Xarelto. Niestety, po jego wprowadzeniu pojawiły się niepokojące objawy w postaci krwiomoczu. Obecnie jestem w trakcie konsultacji z lekarzem odnośnie dalszego postępowania. Z perspektywy czasu uważam, że Neoparin, mimo swojej mniej wygodnej formy podania, był skuteczniejszym i bezpieczniejszym wyborem w moim przypadku.

    Odpowiedz
  17. ★★★☆☆

    Przyjmuję Neoparin 60 w związku z zdiagnozowaną trombofilią podczas ciąży. Dzięki refundacji koszt leku jest bardzo przystępny i wynosi zaledwie 3,20 zł. Podczas stosowania zaobserwowałam jeden charakterystyczny skutek uboczny – występuje u mnie wyraźne uczucie zimna. Pomimo tego dyskomfortu, kontynuuję terapię ze względu na jej kluczowe znaczenie dla bezpiecznego przebiegu ciąży w moim przypadku medycznym.

    Odpowiedz
  18. ★★★☆☆

    Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem ze stosowaniem Neoparinu. Podczas terapii zaobserwowałam nietypowy skutek uboczny, który nie był wymieniony w ulotce – zaburzenia węchu. To dość nieoczekiwana reakcja, która może być istotną informacją dla innych pacjentów rozważających rozpoczęcie terapii tym lekiem. Uważam, że warto dokumentować takie nietypowe skutki uboczne.

    Odpowiedz
  19. ★★★★☆

    Jako pacjentka onkologiczna, przechodzę aktualnie chemioterapię i w związku z tym jestem zobowiązana do regularnego przyjmowania zastrzyków przeciwzakrzepowych. Po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się na Neoparin i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru – nie doświadczam żadnych niepożądanych efektów ubocznych. Warto zaznaczyć, że mimo wysokiej ceny rynkowej, lek ten jest dostępny na ryczałt za około 3 złote, co stanowi znaczące udogodnienie finansowe. Szczególnie polecam wszystkim pacjentom będącym w podobnej sytuacji skonsultowanie z lekarzem możliwości otrzymania recepty ryczałtowej, co może znacząco obniżyć koszty terapii.

    Odpowiedz
  20. ★☆☆☆☆

    Lek Neoparin okazał się dla mnie bardzo szkodliwy – wywoływał on u mnie silne bóle głowy, mdłości, wymioty i biegunkę. Wcześniej dobrze znosiłam Clexane, dlatego też nie rozumiem, dlaczego lekarz zdecydował się na zastąpienie go tańszym zamiennikiem.

    Odpowiedz
    • ★★★☆☆

      Jako przyszła mama, chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem ze stosowaniem leku Neoparin w czasie ciąży. Rozpoczęłam kurację już od 5 tygodnia ciąży i będę kontynuować codzienne zastrzyki aż do rozwiązania. W mojej aptece koszt 30 sztuk wynosi około 240 złotych, co przy długotrwałej terapii w czasie całej ciąży przekłada się na znaczącą kwotę około 2000 złotych. Jestem zaskoczona informacjami o niższych cenach tego preparatu, dlatego chciałabym dowiedzieć się, gdzie można znaleźć lek w bardziej przystępnej cenie. Dla przyszłych mam planujących podobną kurację w czasie ciąży, warto rozważyć porównanie cen w różnych aptekach, gdyż różnice mogą być znaczące.

      Odpowiedz
      • Chciałabym podzielić się informacją na temat kosztów leczenia Neoparinem. Warto wiedzieć, że przy posiadaniu refundacji koszt preparatu jest bardzo przystępny i wynosi około 3 złotych. Niestety, w moim przypadku, bez refundacji, jestem zmuszona płacić aż 80 złotych za opakowanie zawierające 10 sztuk. Taka sytuacja trwa już od czterech tygodni, co stanowi znaczące obciążenie dla mojego budżetu, szczególnie przy długotrwałej terapii.

        Odpowiedz
      • ★★★☆☆

        Lek ten jest w pełni refundowany przez NFZ. Niedawno otrzymałam receptę od swojego ginekologa i koszt był naprawdę symboliczny. Jest to świetna informacja dla pacjentek, które potrzebują tego preparatu i martwią się kosztami leczenia. Refundacja znacząco ułatwia dostęp do tej skutecznej terapii.

        Odpowiedz
        • Też udało mi się niedawno wykupić dwa opakowania Neoparinu w wyjątkowo korzystnej cenie – zaledwie 7 złotych. To naprawdę świetna okazja, zważywszy na standardowe ceny tego leku. Warto śledzić takie promocje w aptekach, szczególnie jeśli regularnie stosuje się ten preparat.

          Odpowiedz
      • Potwierdzam, również miałam lek refundowany na poziomie 100%. Rzeczywiście, cena tego preparatu jest bardzo wysoka, co może stanowić istotną barierę w dostępie do terapii dla wielu pacjentów.

        Odpowiedz
    • ★★★☆☆

      Chciałbym podzielić się informacją dotyczącą aktualnych cen leku Neoparin. W moim przypadku koszt 10 sztuk tego preparatu wyniósł 156 złotych. Jest to istotna informacja dla osób planujących zakup tego leku, szczególnie że ceny w różnych aptekach mogą się znacząco różnić.

      Odpowiedz
      • Dla zainteresowanych informuję, że lek Neoparin jest dostępny na receptę, a jego koszt to 3,20 zł za opakowanie zawierające 10 sztuk. Jest to stosunkowo przystępna cena za przepisany preparat.

        Odpowiedz
    • ★★☆☆☆

      Po przyjęciu drugiego zastrzyku Neoparinu doświadczam niezwykle intensywnych, całodniowych bólów głowy. Dolegliwości są tak silne, że jedyną ulgę przynosi sen, co znacząco utrudnia normalne funkcjonowanie. Jest to sytuacja nie do przyjęcia w dłuższej perspektywie, gdyż nie mogę spędzać całych dni w łóżku. Jestem przekonana, że te uporczywe bóle głowy są bezpośrednim skutkiem ubocznym stosowania tego leku. Planuję pilną konsultację z lekarzem prowadzącym w najbliższy poniedziałek, aby omówić możliwość modyfikacji terapii.

      Odpowiedz
    • ★★★☆☆

      Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem ze stosowaniem zastrzyków Neoparin, które zostały mi przepisane w czasie ciąży z powodu zdiagnozowanej trombofilii (mutacje PAI-1 i MTHFR). Niestety, już po dwóch dniach stosowania leku doświadczyłam bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych. Początkowo pojawił się intensywny ból głowy, a następnie dołączyły się wymioty i biegunka. Te dolegliwości są na tyle uciążliwe, że zdecydowałam się przerwać terapię tym preparatem. Planuję przejść na alternatywny lek – Clexane, mając nadzieję, że będzie on lepiej tolerowany przez mój organizm. Jest to szczególnie ważne w kontekście mojej ciąży i konieczności kontynuowania profilaktyki przeciwzakrzepowej.

      Odpowiedz
  21. ★★★★☆

    Ukończyłam pełną, dziesięciodniową serię zastrzyków Neoparin i jestem bardzo zadowolona z przebiegu terapii. Co istotne, podczas całego okresu leczenia nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych czy niepożądanych reakcji organizmu. Wszystkie iniekcje przebiegły bez komplikacji, a mój organizm bardzo dobrze tolerował lek. Terapia okazała się bezpieczna i komfortowa, co pozwoliło mi przejść przez nią bez dodatkowego stresu czy dyskomfortu. Systematyczne przyjmowanie zastrzyków nie wpłynęło negatywnie na moje codzienne funkcjonowanie.

    Odpowiedz
  22. ★★★★☆

    Jako osoba stosująca zarówno Neoparin, jak i Clexane, chciałabym podzielić się swoimi przemyśleniami na temat tych leków przeciwzakrzepowych. Z mojego doświadczenia Clexane wykazuje lepszą skuteczność i jest bardziej przewidywalny w działaniu. Neoparin, mimo że również należy do grupy heparyn drobnocząsteczkowych, w moim przypadku nie spełnił oczekiwań terapeutycznych. Na podstawie własnych obserwacji i rozmów z innymi pacjentami, zauważyłam, że Clexane jest lepiej tolerowany i powoduje mniej działań niepożądanych. Warto rozważyć szersze wykorzystanie Clexane w terapii przeciwzakrzepowej.

    Odpowiedz
  23. ★★★☆☆

    Chciałbym podzielić się moim osobistym doświadczeniem ze stosowaniem leku Neoparin. W trakcie terapii zaobserwowałem niepokojące skutki uboczne w postaci zaburzeń poziomu potasu we krwi, które doprowadziły do wystąpienia arytmii serca oraz znaczącego wzrostu ciśnienia tętniczego. Sytuacja wymagała dodatkowej interwencji farmakologicznej – zostałem zmuszony do włączenia do terapii leku Metokard w celu ustabilizowania pracy serca. To doświadczenie pokazuje, jak ważne jest monitorowanie parametrów organizmu podczas stosowania tego typu leków.

    Odpowiedz
  24. ★★☆☆☆

    Przechodzę właśnie przez terapię Neoparinem w dawce 100mg/1ml w formie zastrzyków. Jest to dość trudne doświadczenie ze względu na występujące skutki uboczne. Szczególnie dokuczliwe są bóle żołądka i wzdęcia w okolicy wątroby. Co najbardziej zaskakujące, każdego ranka po przebudzeniu odczuwam bardzo nieprzyjemny, gorzki posmak w ustach. Mimo że cała seria 20 zastrzyków przyniosła oczekiwane efekty w leczeniu zapalenia żył, wspomnienia z tego okresu są dość nieprzyjemne ze względu na intensywność skutków ubocznych.

    Odpowiedz
  25. ★★☆☆☆

    Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem po operacji tarczycy. Stosowałam Neoparin 40 jako zamiennik Clexane, jednak po około 18 zastrzyku zaczęły pojawiać się nasilające się z dnia na dzień skutki uboczne: mdłości, bóle brzucha i głowy, zawroty głowy oraz zaburzenia snu – bezsenność wieczorem i senność rano. Przeprowadziłam test – pominęłam jeden zastrzyk i następnego dnia czułam się świetnie. Po powrocie do leku wszystkie objawy powróciły, dodatkowo pojawiły się wymioty. Zdecydowałam się całkowicie odstawić lek, co spowodowało ustąpienie wszystkich dolegliwości. Niestety, w aptece nie zostałam poinformowana, że Neoparin można stosować tylko do 14 dni, podczas gdy miałam przepisane 28 sztuk Clexane.

    Odpowiedz
  26. Czy podczas stosowania leku Neoparin mogą wystąpić takie skutki uboczne jak biegunka i ból brzucha? Proszę o informację na ten temat, gdyż jest to dla mnie istotna kwestia przed rozpoczęciem terapii.

    Odpowiedz
    • ★★☆☆☆

      Chciałabym podzielić się swoim trudnym doświadczeniem po laparoskopowej operacji naprawczej dna miednicy mniejszej. Od trzech tygodni przyjmuję zalecone zastrzyki, jednak mój stan zdrowia budzi poważne obawy. Nieustannie odczuwam silny ból w okolicy podbrzusza, któremu towarzyszy uporczywe parcie na stolec przypominające biegunkę. Trudno mi jednoznacznie określić, czy te dolegliwości są następstwem samej operacji i wszczepionej siatki, czy też wynikają z działania zastrzyków.

      Lekarz prowadzący zakwalifikował mnie do grupy podwyższonego ryzyka ze względu na mój wiek (powyżej 60 lat) i zalecił aż 30 zastrzyków – z czego pozostało mi jeszcze 10 do wykonania. Niestety, mój obecny stan jest bardzo niepokojący. Odczuwam silny dyskomfort i ból, a najbliższa wizyta kontrolna została wyznaczona dopiero za 10 dni, bez możliwości wcześniejszej konsultacji.

      Czy ktoś miał podobne doświadczenia po operacji naprawczej w poznańskim Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym przy ulicy Polnej? Zastanawiam się, jak radzić sobie z tymi uciążliwymi objawami do czasu wizyty kontrolnej.

      Odpowiedz
  27. ★★★☆☆

    Zastanawia mnie kwestia ewentualnych skutków ubocznych leku Neoparin, szczególnie jego wpływ na stan paznokci, włosów, kości oraz kondycję stawów. Zależy mi na kompleksowej informacji, ponieważ planuję dłuższą kurację tym lekiem. Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie wpływu tego preparatu na układ kostno-stawowy oraz stan skóry i jej przydatków? Chciałabym też wiedzieć, czy podczas terapii należy suplementować dodatkowe składniki odżywcze, aby zminimalizować ewentualne skutki uboczne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz