Myconafine

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyAristo Pharma Sp. z o.o.
Kod ATCD01BA02
ProceduraMRP
SubstancjaTerbinafina

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Myconafine?

Lek Myconafine zawiera terbinafinę o działaniu przeciwgrzybiczym. Terbinafina zabija grzyby przez niszczenie ich błon komórkowych.

Lek Myconafine stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci u stóp i rąk, grzybicy podeszew stóp (stopa atlety), grzybicy wokół pachwin lub grzybicy w pachwinach i rozległych zakażeń grzybiczych skóry (grzybica).

Reklama

Jaki jest skład Myconafine, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest terbinafina, w postaci terbinafiny chlorowodorku. Jedna tabletka zawiera 250 mg terbinafiny (w postaci terbinafiny chlorowodorku);

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, hypromeloza i magnezu stearynian.

Dawkowanie preparatu Myconafine – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosowana dawka leku u pacjentów dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku wynosi 250 mg jeden raz na dobę (1 tabletka leku Myconafine).

Czas trwania leczenia:
Czas trwania leczenia zależy od miejsca i ciężkości zakażenia i wynosi:
– Zakażenia grzybicze okolic pachwiny i w pachwinach oraz rozległe zakażenia grzybicze skóry (grzybica): w większości przypadków, czas trwania leczenia wynosi 2-4 tygodni.
– Zakażenie grzybicze podeszew stóp (stopa atlety), na stopach i między palcami: czas trwania leczenia może wynosić do 6 tygodni.
– Zakażenie grzybicze paznokci u rąk: w większości przypadków czas trwania leczenia wynosi 6 tygodni.
– Zakażenie grzybicze paznokci stóp: czas trwania leczenia wynosi zwykle 12 tygodni, ale w niektórych przypadkach do 6 miesięcy.

Stosowanie u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat):
Brak informacji na temat stosowania tego leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Nie podawać leku Myconafine dzieciom chyba, że zostało to zalecone przez lekarza.

Zaburzenia czynności nerek i wątroby:
Pacjent może wymagać mniejszej dawki leku. Lekarz poinformuje pacjenta, jaką dawkę pacjent może stosować.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął więcej niż powinien leku Myconafine, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.

Objawy przedawkowania to ból głowy, nudności, ból w górnej części brzucha i zawroty głowy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Myconafine – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie wpływa na działanie leku Myconafine, dlatego pacjent nie musi przyjmować tabletek z posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Myconafine w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku Myconafine u kobiet w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna to za szczególnie wskazane.

Nie należy stosować leku Myconafine, jeśli pacjentka karmi piersią, ponieważ terbinafina przenika do mleka.

Ulotka Myconafine – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Myconafine - 250 mg, Tabletki (Terbinafinum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Myconafine - 250 mg, Tabletki (Terbinafinum)

Bibliografia

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

2.8 na 5 gwiazdek (na podstawie 5 opinii)

Znakomity
20%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
20%
Słaby
60%
Fatalny
0%

6 komentarzy do “Myconafine”

  1. Chciałabym dowiedzieć się więcej o skuteczności leku Myconafine od osób, które go stosowały lub stosują. Szczególnie interesują mnie konkretne efekty terapeutyczne – czy zauważyliście znaczącą poprawę stanu zdrowia podczas kuracji? W jakim czasie pojawiły się pierwsze pozytywne rezultaty? Jakie były wasze doświadczenia z tym lekiem w dłuższej perspektywie czasowej? Wszelkie informacje będą bardzo pomocne w ocenie potencjalnej skuteczności tego preparatu.

    Odpowiedz
    • ★★★★★

      Z ogromną satysfakcją mogę podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami związanymi ze stosowaniem leku Myconafine. Problem rozpoczął się od skaleczenia, które doprowadziło do infekcji grzybiczej paznokcia u ręki. Paznokieć zaczął przybierać niepokojący brązowy kolor, co skłoniło mnie do wizyty u lekarza. Po zdiagnozowaniu grzybicy, otrzymałam zalecenie stosowania tego preparatu. Efekty terapii przeszły moje najśmielsze oczekiwania – nowy paznokieć odrasta w bardzo dobrej kondycji, bez żadnych przebarwień czy deformacji. Obecnie jestem w piątym miesiącu kuracji i nie doświadczyłam żadnych skutków ubocznych. Lek świetnie się sprawdza w leczeniu grzybicy paznokci, a jego stosowanie jest bezproblemowe.

      Odpowiedz
  2. ★★☆☆☆

    Podczas dwumiesięcznej kuracji lekiem Myconafine doświadczyłam nietypowych i dość niepokojących skutków ubocznych. Najbardziej uciążliwym objawem była całkowita utrata smaku i węchu, która utrzymywała się przez około trzy miesiące. To doświadczenie było niezwykle trudne i wpłynęło znacząco na jakość mojego życia codziennego. Jedynym paradoksalnie pozytywnym skutkiem ubocznym była niezamierzona utrata wagi – schudłam 4 kilogramy, choć nie był to cel terapii. Ta sytuacja pokazuje, jak różnorodne i nieoczekiwane mogą być reakcje organizmu na leczenie przeciwgrzybicze.

    Odpowiedz
  3. ★★☆☆☆

    Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem po dwóch miesiącach stosowania leku Myconafine. W ostatnim czasie zaobserwowałam niepokojące objawy w postaci intensywnego świądu skóry, szczególnie nasilonego w obrębie stóp i rąk, choć uczucie swędzenia występuje również na pozostałych częściach ciała. Po dokładnym przestudiowaniu literatury i informacji o leku, znalazłam wzmiankę o możliwości wystąpienia cholestazy jako potencjalnego skutku ubocznego. Jest to stan, w którym dochodzi do zaburzeń w przepływie żółci, co może wpływać na funkcjonowanie wątroby i manifestować się właśnie świądem skóry.

    Bardzo zależy mi na poznaniu doświadczeń innych pacjentów, którzy być może mieli podobne reakcje podczas stosowania tego leku. Interesują mnie szczególnie informacje o tym, jak radzili sobie z tymi objawami, czy ustąpiły samoistnie, czy wymagały modyfikacji terapii. Każda wskazówka będzie dla mnie niezwykle cenna w kontekście dalszego leczenia.

    Odpowiedz
  4. ★★★☆☆

    Od siedemnastu lat stosuję Pulsaren w dawce 10 mg raz dziennie, który przez długi czas skutecznie kontrolował moje ciśnienie tętnicze. Niestety, w ostatnim okresie zaczęłam zauważać niepokojące wahania wartości ciśnienia, co skłoniło mojego lekarza do zwiększenia dawki do 20 mg. Początkowo wydawało się, że modyfikacja dawkowania przyniosła oczekiwane rezultaty, jednak obecnie obserwuję wyraźny wzorzec dobowych wahań – w ciągu dnia ciśnienie utrzymuje się na poziomie 139/89 przy tętnie 80, natomiast pomiary poranne wykazują znaczący wzrost do wartości 190/110 przy tętnie 78.

    Jako 62-letnia pacjentka jestem zaniepokojona tymi znacznymi wahaniami, szczególnie wysokimi wartościami porannymi. Czy ktoś z podobnym doświadczeniem mógłby podzielić się swoimi obserwacjami? Co może być przyczyną tak wyraźnego wzrostu ciśnienia w godzinach porannych, mimo regularnego przyjmowania leku?

    Odpowiedz
  5. ★★☆☆☆

    Dwutygodniowa kuracja Myconafine spowodowała u mnie poważne skutki uboczne w postaci zaburzeń pracy serca. Występują nasilone, nieregularne bicia, którym towarzyszy uczucie niepokoju. Pomimo ukończenia pełnego cyklu leczenia, nie mogę polecić tego preparatu ze względu na jego uciążliwe działania niepożądane i dyskomfort, jaki mi towarzyszył.

    Odpowiedz

Napisz opinię o Myconafine. Podziel się doświadczeniami na forum.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i rzetelność informacji, dlatego nasi redaktorzy dokonują moderacji opinii pacjentów o lekach z najwyższą starannością. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane treści były przede wszystkim bezpieczne i wiarygodne. Komentarze użytkowników podlegają także stałej moderacji pod kątem stylistycznym. Nasi redaktorzy sprawdzają gramatykę, ortografię i interpunkcję, zachowując pierwotny sens wypowiedzi. Komentarze wulgarne i obraźliwe są niezwłocznie usuwane.

Oferty sprzedaży, kupna lub odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane przez redakcję, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem może być niebezpieczne dla zdrowia. Szacuje się, że ponad połowa leków oferowanych w internecie to podróbki. W przypadku leków na receptę liczba ta sięga aż 96%.

Dodaj komentarz


Oceniaj lek wyłącznie po własnym doświadczeniu.

Nie znalazłeś/aś potrzebnych informacji? Pomocna może się okazać wyszukiwarka leków.