Miflonide Breezhaler

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyNovartis Poland Sp. z o.o.
Kod ATCR03BA02
ProceduraNAR
SubstancjaBudezonid

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Miflonide Breezhaler?

Budezonid, substancja czynna leku Miflonide Breezhaler, należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami i jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej u pacjentów dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku powyżej 6 lat, jak również w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, tj. POChP).

Lek Miflonide Breezhaler jest stosowany w celu zmniejszenia zmian zapalnych w płucach i pomaga w utrzymywaniu drożności dróg oddechowych, aby zmniejszyć objawy astmy. Astma jest spowodowana stanem zapalnym drobnych dróg oddechowych. Regularne stosowanie leku Miflonide Breezhaler pomaga zapobiegać napadom astmy i ułatwia oddychanie w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Nie należy przerywać regularnego stosowania leku Miflonide Breezhaler nawet po ustąpieniu objawów choroby.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących sposobu działania i powodów zalecenia leku Miflonide Breezhaler, należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Jaki jest skład Miflonide Breezhaler, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Miflonide Breezhaler jest budezonid. Jedna kapsułka (tj. jedna dawka inhalacyjna) Miflonide Breezhaler zawiera odpowiednio 200 lub 400 mikrogramów budezonidu.

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna.

Skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, woda oczyszczona, żelaza tlenek czerwony (E 172), tytanu dwutlenek (E171) oraz żelaza tlenek czarny (E 172) (tylko dla dawki 400 mikrogramów) i czerwień koszenilowa (E124) (tylko dla dawki 400 mikrogramów).

Skład tuszu używanego do nadruku na kapsułkach: szelak (E 904), glikol propylenowy (E 1520), amonu wodorotlenek stężony (E 527), żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek (E 525).

Dawkowanie preparatu Miflonide Breezhaler – jak stosować ten lek?

Astma
Dorośli: Dawka wynosi 200 do 400 mikrogramów budezonidu raz lub dwa razy na dobę. W razie zaostrzenia objawów astmy, gdy zmieniane jest leczenie kortykosteroidami podawanymi doustnie na leczenie budezonidem w postaci inhalacji, lub gdy zmniejszana jest dawka kortykosteroidów podawanych doustnie, dawkę budezonidu można zwiększyć do 1600 mikrogramów na dobę podawanych w 2 do 4 inhalacjach.

Dzieci w wieku powyżej 6 lat: Dawka wynosi 200 mikrogramów budezonidu raz lub dwa razy na dobę. W razie konieczności lekarz może zwiększyć dawkę budezonidu do 800 mikrogramów na dobę. Dzieci powinny stosować lek Miflonide Breezhaler pod nadzorem osoby dorosłej.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc
Dorośli: Dawka wynosi 200 do 400 mikrogramów budezonidu dwa razy na dobę. Jeśli to konieczne, lekarz może zwiększyć dawkę do 1600 mikrogramów na dobę.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W zależności od reakcji pacjenta na leczenie, lekarz może zalecić większą lub mniejszą dawkę leku.

Kiedy stosować lek Miflonide Breezhaler
Lek Miflonide Breezhaler najlepiej jest stosować o tej samej porze każdego dnia. W przypadku wrażenia, że działanie leku Miflonide Breezhaler jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Instrukcja stosowania
Należy uważnie przeczytać poniższą instrukcję, aby dowiedzieć się jak używać kapsułek Miflonide Breezhaler z inhalatorem Breezhaler.

Należy używać kapsułek Miflonide Breezhaler wyłącznie z inhalatorem Breezhaler dołączonym do opakowania.
· Nie należy używać innych inhalatorów.
· Nie należy połykać kapsułek. Proszek zawarty w kapsułkach jest przeznaczony do inhalacji.
· Należy pamiętać, że Miflonide Breezhaler jest stosowany wyłącznie w zapobieganiu napadom astmy. W celu leczenia napadu astmy konieczne będzie użycie leku doraźnego w inhalacji, stosowanego zwykle przez pacjenta.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli przyjęto większą dawkę leku niż zalecana, lub jeśli przez pomyłkę, dawkę leku przyjął ktoś inny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Może być konieczne odpowiednie leczenie. Ważne jest, aby stosować dawki leku zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie należy zwiększać ani zmniejszać dawki bez konsultacji z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Miflonide Breezhaler – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Miflonide Breezhaler w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Należy rozważyć z lekarzem ryzyko stosowania leku w okresie ciąży.

Nie zaleca się stosowania leku Miflonide Breezhaler w okresie karmienia piersią. Jeśli kobieta karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Lekarz omówi z pacjentką ryzyko stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Miflonide Breezhaler – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Miflonide Breezhaler - 400 mcg, Proszek do inhalacji w kapsułkach twardych (Budesonidum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Miflonide Breezhaler - 400 mcg, Proszek do inhalacji w kapsułkach twardych (Budesonidum)

Bibliografia

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

3.0 na 5 gwiazdek (na podstawie 1 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
0%
Neutralny
100%
Słaby
0%
Fatalny
0%

2 komentarze do “Miflonide Breezhaler”

  1. Dotarły do mnie niepokojące informacje dotyczące potencjalnego wycofania leku Miflonide z polskiego rynku farmaceutycznego. Jako osoba korzystająca z tego preparatu jestem bardzo zainteresowana jego dalszą dostępnością w aptekach. Czy ktoś z Państwa posiada sprawdzone informacje na temat planów dotyczących dystrybucji tego leku w Polsce? Szczególnie zależy mi na poznaniu oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ponieważ jest to istotna kwestia dla pacjentów regularnie stosujących ten preparat w swojej terapii.

    Odpowiedz
  2. ★★★☆☆

    Przeprowadzam codzienne inhalacje przy użyciu leku Miflonide Breezhaler i po każdej z nich odczuwam wyraźne pieczenie w przełyku. Ten niepokojący objaw pojawia się bezpośrednio po wykonaniu inhalacji i jest na tyle intensywny, że wzbudza mój niepokój. Czy inni pacjenci stosujący Miflonide Breezhaler również doświadczają podobnego uczucia pieczenia w przełyku? Interesuje mnie szczególnie, czy jest to typowa reakcja organizmu na ten lek wziewny i czy można ją uznać za normalne działanie tego preparatu?

    Odpowiedz

Napisz opinię o Miflonide Breezhaler. Podziel się doświadczeniami na forum.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i rzetelność informacji, dlatego nasi redaktorzy dokonują moderacji opinii pacjentów o lekach z najwyższą starannością. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane treści były przede wszystkim bezpieczne i wiarygodne. Komentarze użytkowników podlegają także stałej moderacji pod kątem stylistycznym. Nasi redaktorzy sprawdzają gramatykę, ortografię i interpunkcję, zachowując pierwotny sens wypowiedzi. Komentarze wulgarne i obraźliwe są niezwłocznie usuwane.

Oferty sprzedaży, kupna lub odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane przez redakcję, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem może być niebezpieczne dla zdrowia. Szacuje się, że ponad połowa leków oferowanych w internecie to podróbki. W przypadku leków na receptę liczba ta sięga aż 96%.

Dodaj komentarz


Oceniaj lek wyłącznie po własnym doświadczeniu.

Nie znalazłeś/aś potrzebnych informacji? Pomocna może się okazać wyszukiwarka leków.