Podmiot odpowiedzialny | |
Kod ATC | |
Procedura | |
Substancja | Ibuprofen, Pseudoefedryna |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel?
Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek.
Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). NLPZ zapewniają ulgę łagodząc ból i obniżając wysoką temperaturę. Pseudoefedryny chlorowodorek należy do grupy substancji czynnych obkurczających naczynia krwionośne, które działają na naczynia krwionośne w nosie łagodząc niedrożność nosa.
Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel jest stosowany do objawowego leczenia niedrożności nosa występującej w przeziębieniu razem z bólem głowy i (lub) gorączką, u dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat.
Ten lek złożony należy przyjmować wyłącznie w przypadku niedrożności nosa z bólem głowy lub gorączką. Jeśli występuje wyłącznie jeden z wymienionych objawów należy porozmawiać z farmaceutą lub lekarzem na temat stosowania ibuprofenu lub pseudoefedryny oddzielnie.
Jeśli objawy u pacjenta nasilą się lub stosowanie tego leku wymagane będzie przez okres dłuższy niż 4 dni (u dorosłych) lub 3 dni (u młodzieży), należy skontaktować się z lekarzem.
Jaki jest skład Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 400, talk, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172).
Dawkowanie preparatu Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel – jak stosować ten lek?
Okres stosowania
Lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą dawkę, konieczną do złagodzenia objawów, przez jak najkrótszy okres.
Jeśli objawy nasilą się lub stosowanie tego leku wymagane będzie przez okres dłuższy niż 4 dni(u dorosłych) lub 3 dni (u młodzieży), należy skontaktować się z lekarzem.
Zalecana dawka
Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży w wieku od 15 lat to:
1 tabletka co 6 godzin, w razie potrzeby. W przypadku bardziej nasilonych objawów, 2 tabletki co 6 godzin, w razie potrzeby.
Nigdy nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 6 tabletek (co odpowiada 1 200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku).
Sposób podawania:
Tabletki są przeznaczone do podania doustnego. Tabletki należy połykać w całości bez rozgryzania popijając dużą szklanką wody, najlepiej w trakcie posiłków.
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel nie wolno stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet w przypadku dobrego samopoczucia.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel – czy mogę spożywać alkohol?
Tabletki należy połykać w całości bez rozgryzania popijając dużą szklanką wody, najlepiej w trakcie posiłków.
W czasie leczenia należy unikać spożywania alkoholu.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel w okresie ciąży i karmienia piersią?
Ciąża
Należy unikać stosowania tego leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Leku Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel nie należy przyjmować w trzecim trymestrze ciąży.
Karmienie piersią
Kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować tego leku, ponieważ może być szkodliwy dla dziecka.
Płodność
Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które mogą upośledzać płodność u kobiet. Działanie to jest odwracalne po odstawieniu leku.
Ulotka Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Dostępność Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Stosujesz Ibuprofen/Pseudoephedrine hydrochloride Krewel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.
Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.