Digavar

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyActavis Group PTC ehf.
Kod ATCM01AB16
ProceduraDCP
SubstancjaAceklofenak

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Digavar?

Substancją czynną leku Digavar jest aceklofenak. Należy on do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Lek Digavar stosuje się w celu łagodzenia bólu i stanu zapalnego u osób dorosłych chorujących na:
• Zapalenie stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów). Schorzenie to często występuje u osób powyżej 50 lat i jest przyczyną zaniku chrząstki i tkanki kostnej w obrębie stawu.
• Chorobę autoimmunologiczną powodującą przewlekły stan zapalny stawów (reumatoidalne zapalenie stawów).
• Zapalenie stawów kręgosłupa, które może prowadzić do zrostu kręgów (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa).

Reklama

Jaki jest skład Digavar, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest aceklofenak. Każda tabletka zawiera 100 mg aceklofenaku.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, kopowidon , talk, krzemionka koloidalna bezwodna, glicerolu distearynian
Otoczka tabletki: hypromeloza 6 mPa, celuloza mikrokrystaliczna, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol.

Dawkowanie preparatu Digavar – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka dobowa u dorosłych wynosi 200 mg (dwie tabletki leku Digavar). Jedną tabletkę 100 mg należy przyjąć rano, a drugą wieczorem.

Tabletki należy połknąć w całości, z dużą ilością wody, podczas posiłku lub po posiłku. Nie należy kruszyć ani żuć tabletek. Nie należy przekraczać ustalonej dawki dobowej.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku częściej występują poważne działania niepożądane (wymienione w punkcie 4 – „Możliwe działania niepożądane”). Jeśli lekarz przepisze lek Digavar, pacjent otrzyma najmniejszą skuteczną dawkę na możliwie najkrótszy czas.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci.

Pacjenci z chorobami nerek
Dawkowanie zostanie określone przez lekarza ,który będzie regularnie monitorował stan pacjenta.

Pacjenci z chorobami wątroby
Zalecana dawka to jedna tabletka 100 mg na dobę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt dużej ilości leku Digavar, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy wziąć ze sobą tę ulotkę lub opakowanie leku Digavar, tak aby pracownicy szpitala wiedzieli, co pacjent przyjął.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Digavar – czy mogę spożywać alkohol?

Digavar najlepiej przyjmować w czasie posiłku lub po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Digavar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli planuje zajść w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę. NLPZ mogą utrudnić zajście w ciążę.

Nie przyjmować leku Digavar, jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że jest w ciąży. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania tego leku w ciąży. Nie zaleca się przyjmowania tego leku podczas ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Pacjentka nie powinna stosować leku Digavar, jeśli karmi piersią. Nie wiadomo, czy lek ten przenika do mleka ludzkiego. Nie zaleca się przyjmowania tego leku podczas karmienia piersią, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Digavar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Digavar - 100 mg, Tabletki powlekane (Aceclofenacum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Digavar - 100 mg, Tabletki powlekane (Aceclofenacum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

2.8 na 5 gwiazdek (na podstawie 5 opinii)

Znakomity
0%
Bardzo dobry
40%
Neutralny
0%
Słaby
60%
Fatalny
0%

5 komentarzy do “Digavar”

  1. ★★☆☆☆

    Niestety, moje doświadczenie z lekiem Digavar nie jest satysfakcjonujące. W moim przypadku preparat okazał się nieskuteczny i nie przyniósł oczekiwanych rezultatów terapeutycznych. Pomimo regularnego stosowania nie zaobserwowałam żadnej poprawy stanu zdrowia ani złagodzenia dolegliwości, z którymi się zmagam. Ta nieskuteczność jest szczególnie rozczarowująca w kontekście nadziei pokładanych w tym leczeniu.

    Odpowiedz
  2. ★★★★☆

    Pragnę podzielić się moimi pozytywnymi doświadczeniami ze stosowaniem maści Maxicortan w leczeniu zmian zapalnych w przebiegu egzemy. Jest to preparat, który stanowi dla mnie nieocenione wsparcie w okresach zaostrzeń choroby. Chociaż na co dzień stosuję naturalne maści z dobrym skutkiem, w przypadku silniejszych objawów sięgam po Maxicortan, który przynosi szybką ulgę. Efekty są widoczne już następnego dnia – zmiany skórne ulegają znacznemu zmniejszeniu, a co najważniejsze, nie obserwuję nawrotów przez kolejne dni. Szczególnie doceniam skuteczność tego preparatu podczas podróży, gdy dostęp do lekarza jest ograniczony. Z tego względu zawsze mam go przy sobie podczas dłuższych wyjazdów. Jest to dla mnie niezawodne rozwiązanie w sytuacjach nagłego zaostrzenia objawów egzemy.

    Odpowiedz
    • ★★☆☆☆

      Pani Julito, po ilu tabletkach nastąpiła poprawa? Stosuję Digavar zgodnie z zaleceniem lekarza – jedna tabletka dziennie przez ostatnie cztery dni, jednak niestety nie zauważam jeszcze żadnej poprawy w moim stanie zdrowia. Jest to dla mnie dość niepokojące i zastanawiam się, czy to typowy okres oczekiwania na efekty działania leku. Bardzo chciałabym poznać doświadczenia innych pacjentów, szczególnie w kontekście czasu, po jakim zaobserwowali pierwsze pozytywne rezultaty. Obecny brak jakiejkolwiek poprawy jest dla mnie źródłem dodatkowego stresu i niepewności co do skuteczności tej terapii w moim przypadku.

      Odpowiedz
  3. ★★★★☆

    Digavar okazał się dla mnie wyjątkowo skutecznym lekiem. Jego działanie znacząco poprawiło jakość mojego życia, przynosząc oczekiwane rezultaty terapeutyczne. Jestem w pełni usatysfakcjonowana skutecznością tego preparatu i jego wpływem na moje samopoczucie. Na podstawie własnych doświadczeń mogę szczerze polecić ten lek osobom z podobnymi dolegliwościami.

    Odpowiedz
    • ★★☆☆☆

      Zgodnie z zaleceniami przyjmowałam Digavar w dawce 2 tabletki dwa razy dziennie (łącznie 4 tabletki) oraz Chronada w dawce 2 tabletki trzy razy dziennie (łącznie 12 tabletek). Niestety, terapia wywołała u mnie bardzo nieprzyjemne skutki uboczne w postaci intensywnego bólu brzucha oraz uporczywej biegunki, które utrzymywały się przez dwa dni. Te dolegliwości były na tyle poważne, że zdecydowałam się przerwać leczenie. Jestem przekonana, że dalsza kontynuacja tej terapii mogłaby doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia i konieczności hospitalizacji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz