Anbinex

Anbinex jest lekiem przeciwzakrzepowym należy do klasy parenteralnych leków przeciwzakrzepowych.

Lek ten stosowany jest w leczeniu wrodzonego niedoboru antytrombiny w zapobieganiu powstawania zakrzepie żył głębokich kończyn dolnych oraz zmian zakrzepowo-zatorowych w innych naczyniach krwionośnych.

Jeśli istnieją do tego wskazania podaje się go również podczas zabiegów chirurgicznych oraz w okresie okołoporodowym. W niektórych przypadkach może być podawany w skojarzeniu z heparyną.

Anbinex znajduje również zastosowanie w nabytym niedoborze antytrombiny.

Jaki jest skład Anbinex, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna to antytrombina ludzka.

Fiolka z proszkiem zawiera 500 j.m. antytrombiny ludzkiej. Po rozpuszczeniu produkt zawiera 50 j.m./ml (500 j.m./10 ml) antytrombiny ludzkiej.

Inne składniki to: D-mannitol, sodu chlorek i sodu cytrynian.
Ampułko-strzykawka zawiera 10 ml wody do wstrzykiwać.

Fiolka z proszkiem zawiera 1000 j.m. antytrombiny ludzkiej. Po rozpuszczeniu produkt zawiera 50 j.m./ml (1000 j.m./20 ml) antytrombiny ludzkiej.

Inne składniki to: D-mannitol, sodu chlorek i sodu cytrynian.
Ampułko-strzykawka zawiera 20 ml wody do wstrzykiwań.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Anbinex – jak stosować ten lek?

Anbinex jest lekiem przeznaczonym do podawania dożylnego (we wlewie dożylnym) dlatego przygotowanie roztworu dokonuje lekarz lub pielęgniarka.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 6 roku życia, gdyż doświadczenie dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa stosowania w tej grupie wiekowej jest ograniczone.

Informacje dotyczące dawki przygotowania roztworu do podania znajdują się na końcu załączonej ulotki.

Częstość podawania
Lekarz określi częstość podawania i odstępy pomiędzy dawkami.

Długość leczenia.
Lekarz określi czas trwania leczenia lekiem Anbinex.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anbinex – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anbinex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek powinien być stosowany podczas ciąży i w okresie laktacji tylko wtedy, gdy jest to jednoznacznie wskazane. Decyzję należy podjąć po uwzględnieniu faktu, że podczas ciąży istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia incydentów zakrzepowozatorowych.

Ulotka Anbinex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Cena - ile kosztuje Anbinex?

Cena Anbinex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anbinex.

Opinie o Anbinex - forum pacjentów

Stosujesz Anbinex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz