Ostatnia aktualizacja: 11-10-2024
Podmiot odpowiedzialny | Takeda Pharma Sp. z o.o. |
Kod ATC | A02BC06 |
Procedura | DCP |
Substancja | Dekslanzoprazol |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Dexilant?
Jednym z częściej rozpoznawanych schorzeń gastrologicznych jest choroba refluksowa przełyku, która jest związana z cofaniem się treści żołądkowej. Wraz z połkniętymi pokarmami do przełyku wraca produkowany w żołądku kwas solny oraz enzymy trawienne, wywołując charakterystyczne pieczenie, czyli zgagę. Chorobie mogą towarzyszyć uszkodzenia błony śluzowej przełyku określane mianem nadżerek.
Czynniki, które mogą zwiększać występowanie choroby refluksowej przełyku to przede wszystkim:
- ciąża,
- otyłość
- nieprawidłowości dolnego zwieracza przełyku,
- zaburzenia związane z opróżnianiem żołądka.
Refluks może rozwijać się w przypadku stwardnienia skóry, w przebiegu cukrzycy, u osób uzależnionych od alkoholu, a także u pacjentów z nieprawidłowościami hormonalnymi. W leczeniu tego typu schorzenia dobre efekty przynosi kuracja odpowiednimi środkami farmakologicznymi. Jednym z preparatów znajdujących zastosowanie w leczeniu nadżerkowej choroby refluksowej przełyku jest lek Dexilant, którego substancją czynną jest dekslanzoprazol. Może być on stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci powyżej dwunastego roku życia. Na tej stronie znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczącego dawkowania leku Dexilant, skutków ubocznych, a także opinie innych użytkowników. Ponadto w serwisie mogą Państwo sprawdzić, jaka jest cena leku Dexilant, dowiedzieć się, co dokładnie wskazuje ulotka, a także zweryfikować, która apteka posiada go w swoim asortymencie.
Lek Dexilant to inhibitor pompy protonowej dostępny w postaci utwardzonych kapsułek, którego substancją czynną jest dekslanzoprazol. Związek ten hamuje ostatnią fazę wytwarzania kwasu solnego, gromadząc się w komórkach okładzinowych i stając się aktywnym w kwaśnym środowisku.
Lek Dexilant jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych, a także u dzieci powyżej dwunastego roku życia w:
- leczeniu nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku związanego z uszkodzeniem wyściółki przełyku,
- leczeniu podtrzymującym nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku i zgagi,
- krótkotrwałej terapii zgagi i zarzucania kwasu solnego z żołądka związanego z nienadżerkowym rodzajem choroby refluksowej przełyku.
Mechanizm działania leku polega na redukowaniu ilości kwasu solnego wytwarzanego w żołądku, a co za tym idzie, ułatwieniu gojenia powstałych uszkodzeń w obrębie przełyku oraz złagodzeniu objawów towarzyszących nadżerkowemu refluksowemu zapaleniu przełyku.
Jaki jest skład Dexilant, jakie substancje zawiera?
W składzie leku Dexilant znalazł się dekslanzoprazol będący R-enancjomerem lanzoprazolu, który hamuje ostatni etap wytwarzania kwasu solnego poprzez przeciwdziałanie aktywności ATP-azy H+/K+ znajdującej się w komórkach okładzinowych żołądka. Jedna kapsułka leku zawiera 30 mg lub 60 mg dekslanzoprazolu.
Pozostałe składniki leku Dexilant (tzw. substancje pomocnicze) to: Krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, hypromeloza, niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza, magnezu węglan ciężki, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) dyspersja 30% (jednostki kwasu metakrylowego, jednostki etylu akrylanu, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2), makrogol 8000, polisorbat 80, sacharoza (patrz punkt 2 załączonej ulotki „Lek Dexilant zawiera sacharozę”), sacharoza ziarenka (sacharoza, skrobia kukurydziana), talk, tytanu dwutlenek (E 171), trietylu cytrynian.
Osłonka kapsułki 30 mg: Karagen (E 407), tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, potasu chlorek, woda oczyszczona, indygotyna (E 132), żelaza tlenek czarny (E 172).
Osłonka kapsułki 60 mg: Karagen (E 407), tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, potasu chlorek, woda oczyszczona, indygotyna (E 132).
Tusz do nadruku: żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E132), wosk Carnauba, szelak wybielony, glicerolu mono-oleinian.
Dawkowanie preparatu Dexilant – jak stosować ten lek?
Szczegółowy sposób dawkowania leku Dexilant został zamieszczony w ulotce, z którą należy zapoznać się przed rozpoczęciem stosowania preparatu. Kapsułki są przeznaczone wyłącznie do podawania doustnego – należy je połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Nie rozgryzać i nie dzielić na pół. W przypadku problemów z połknięciem można otworzyć zawartość kapsułki, a następnie wysypać ją na łyżkę i wymieszać z przecierem jabłkowym. Połączony lek z musem należy spożyć od razu, nie przechowywać do późniejszego użycia.
Dawkowanie leku Dexilant dla osób dorosłych:
- w leczeniu nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku zalecana dawka wynosi 60 mg raz dziennie przez minimum cztery tygodnie, w niektórych przypadkach lekarz może zalecić przyjmowanie leku przez kolejny miesiąc,
- w leczeniu podtrzymującym nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku i zgagi u osób, u których zachodzi konieczność przeciwdziałania nadmiernemu wydzielaniu kwasu solnego w żołądku, zalecana dawka wynosi 30 mg leku jeden raz dziennie przez sześć miesięcy,
- w leczeniu zgagi i zarzucania kwasu solnego związanego z nienadżerkową postacią schorzenia refluksowego przełyku zaleca się przyjmowanie 30 mg leku raz dziennie przez cztery tygodnie.
Schemat dawkowania leku Dexilant dla młodzieży w wieku od dwunastu do siedemnastu lat:
- w leczeniu nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku zaleca się stosowanie leku w dawce 60 mg na dobę przez minimum cztery tygodnie, w razie konieczności lekarz może zalecić przyjmowanie leku przez kolejny miesiąc,
- w leczeniu podtrzymującym nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku i zgagi u młodzieży, u której zachodzi konieczność długotrwałego zahamowania wytwarzania kwasu solnego w żołądku, zaleca się stosowanie leku w dawce 30 mg raz dziennie,
- w leczeniu zgagi i zarzucania kwasu solnego w żołądku, które nie jest powiązane z nadżerkową postacią choroby refluksowej przełyku, zaleca się przyjmowanie preparatu w dawce 30 mg przez okres czterech tygodni.
Osobom w podeszłym wieku, a także pacjentom z poważnymi chorobami wątroby lekarz może zalecić stosowanie mniejszych dawek leku Dexilant.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W przypadku nieumyślnego przyjęcia większej dawki leku niż zalecona przez lekarza należy niezwłocznie zgłosić się do najbliższego punktu medycznego.
U pacjentów, którzy przyjęli zbyt dużą dawkę leku Dexilant, zaobserwowano między innymi takie skutki uboczne jak uderzenia gorąca, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, spadek masy ciała, ból gardła oraz samoistne powstawanie siniaków.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dexilant – czy mogę spożywać alkohol?
Kapsułki mogą być przyjmowane zarówno podczas posiłku, jak i niezależnie od niego. Niektórych leków gastrologicznych nie należy łączyć z alkoholem – w przypadku niektórych substancji czynnych jest to wręcz niedozwolone.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Dexilant w okresie ciąży i karmienia piersią?
W sytuacji, kiedy pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, spodziewa się dziecka lub karmi piersią, wówczas przed zastosowaniem leku Dexilant powinna zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Skutki uboczne Dexilant, jakie są działania niepożądane?
W badaniach klinicznych działania niepożądane po zastosowaniu leku Dexilant były zazwyczaj łagodne lub umiarkowane.
Należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR), jeśli wystąpią jakiekolwiek z poniższych działań niepożądanych:
- reakcja nadwrażliwości lub poważna reakcja alergiczna (częstość nieznana), objawiająca się wysypką, obrzękiem twarzy, ściskaniem w gardle i trudnościami z oddychaniem;
- wstrząs anafilaktyczny lub poważna, ciężka i nagła reakcja alergiczna (częstość nieznana), obejmująca duszność, splątanie, bladość skóry, znaczne wykwity na skórze, ucisk w gardle, osłabienie, trudności z oddychaniem i utratę świadomości.
Najczęściej zgłaszane działania niepożądane (często – mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 pacjentów) to:
- biegunka, ból brzucha, ból głowy, mdłości (nudności), dyskomfort w jamie brzusznej, wzdęcia (gazy), zaparcia, łagodne polipy żołądka.
U niektórych pacjentów stosujących lek Dexilant wystąpiły inne działania niepożądane: Niezbyt często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 100 pacjentów):
- trudności z zasypianiem,
- depresja,
- zawroty głowy,
- zmiana smaku,
- wysokie ciśnienie krwi,
- uderzenia gorąca,
- kaszel,
- wymioty,
- suchość w jamie ustnej,
- nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych,
- pokrzywka,
- swędzenie,
- wysypka,
- uczucie osłabienia,
- zmiany apetytu,
- złamanie kości biodrowej, kości nadgarstka lub kręgosłupa.
Rzadko (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 1000 pacjentów):
- omamy (słyszenie głosów lub dźwięków),
- drgawki,
- mrowienie lub drętwienie,
- zaburzenia widzenia,
- uczucie zawrotów głowy lub wirowania,
- choroby nerek,
- zakażenia drożdżakowe.
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
- zmniejszenie liczby krwinek czerwonych, co może powodować bladość, osłabienie, nietolerancję wysiłku fizycznego, zawroty głowy, zmęczenie i splątanie,
- powstawanie siniaków lub krwawienie z powodu małej liczby płytek krwi,
- ciężkie reakcje skórne (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, reakcja polekowa z eozynofilią i objawami ogólnoustrojowymi (zespół DRESS), rumień wielopostaciowy i podostra postać skórna tocznia rumieniowatego). Mogą również wystąpić ból stawów, objawy grypopodobne, gorączka, obrzęk gruczołów (np. pod pachami), a wyniki badań krwi mogą wykazywać zmiany w zakresie niektórych białych krwinek lub enzymów wątrobowych,
- nieostre widzenie,
- głuchota,
- zapalenie wątroby spowodowane przez leki (objawy: utrata apetytu, ból głowy, nudności, zmęczenie, gorączka, żółtaczka, jasne lub gliniaste stolce, ciemny mocz),
- wysypka mogąca przebiegać z bólem stawów.
Jeśli Dexilant był stosowany dłużej niż trzy miesiące, istnieje ryzyko zmniejszenia stężenia magnezu we krwi. Objawy niskiego stężenia magnezu to zmęczenie, mimowolne skurcze mięśni, dezorientacja, drgawki, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca. W razie wystąpienia tych objawów należy natychmiast poinformować lekarza. Niskie stężenie magnezu może prowadzić do zmniejszenia stężenia potasu lub wapnia we krwi. Lekarz może zalecić regularne badania krwi w celu monitorowania stężenia magnezu.
Niskie stężenie sodu we krwi może objawiać się nudnościami i wymiotami, bólem głowy, sennością i zmęczeniem, splątaniem, osłabieniem lub skurczami mięśni, drażliwością, drgawkami, śpiączką.
Omamy wzrokowe.
Zgłaszanie działań niepożądanych / skutków ubocznych
Jeśli w trakcie stosowania pojawią się jakiekolwiek skutki uboczne leku Dexilant, w tym te niewymienione w ulotce, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę. Można również zgłaszać działania niepożądane bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel.: +48 22 49 21 301, Faks: +48 22 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.
Działania niepożądane można alternatywnie zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu Takeda Pharma Sp. z o.o.. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Interakcje leku Dexilant z innymi lekami
Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub niedawno przyjmowanych lekach, a także o tych, które pacjent planuje stosować. Jest to ważne, ponieważ dekslanzoprazol może wpływać na działanie innych leków, a niektóre leki mogą wpływać na działanie dekslanzoprazolu.
Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające następujące substancje czynne, należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Dexilant:
- inhibitory proteazy wirusa HIV, takie jak atazanawir i nelfinawir (stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV),
- ketokonazol, itrakonazol, ryfampicyna (stosowane w leczeniu zakażeń),
- erlotynib (stosowany w leczeniu nowotworów),
- digoksyna (na choroby serca),
- takrolimus (zapobieganie odrzuceniu przeszczepu),
- fluwoksamina (na depresję i inne zaburzenia psychiczne),
- warfaryna (zapobieganie zakrzepom),
- leki zobojętniające kwas solny w żołądku (na zgagę lub refluks),
- sukralfat (na wrzody żołądka),
- produkty zawierające ziele dziurawca (Hypericum perforatum) (zioła na łagodną depresję),
- metotreksat (na nowotwory).
Ulotka Dexilant – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Dexilant przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Dexilant - 30 mg, 60 mg, Kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarde (Dexlansoprazolum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Dexilant m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Dexilant - 30 mg, 60 mg, Kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarde (Dexlansoprazolum) |
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Dostępność Dexilant w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Dexilant - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Chcę podzielić się moim trudnym doświadczeniem ze stosowaniem leku Dexilant. Już po przyjęciu zaledwie dwóch tabletek zaobserwowałam znaczące pogorszenie samopoczucia. Najbardziej niepokojący jest uporczywy ucisk w gardle oraz ogólne rozbicie organizmu. Paradoksalnie, mój stan zdrowia wydaje się gorszy niż przed rozpoczęciem terapii. Dodatkowo pojawiły się nowe, uciążliwe objawy – odczuwam ciągłe uczucie zimna oraz przytłaczające zmęczenie. Te dolegliwości są na tyle intensywne, że całkowicie uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Ze względu na tak silne skutki uboczne jestem zmuszona przerwać leczenie tym preparatem. To naprawdę wyjątkowo trudne doświadczenie terapeutyczne.
Moje doświadczenie z tym lekiem po czterech dniach stosowania jest bardzo negatywne. Obserwuję szereg uciążliwych skutków ubocznych, które znacząco wpływają na jakość mojego życia. Całościowo samopoczucie można porównać do silnego kaca – występują uporczywe bóle głowy, dokuczliwe zawroty, mdłości oraz stale towarzyszące uczucie niepokoju. Zdecydowałem się na terapię ze względu na przewlekły, czteromiesięczny kaszel, prawdopodobnie spowodowany refluksem żołądkowo-przełykowym. Niestety, skutki uboczne są na tyle intensywne, że praktycznie uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Rozważam konsultację z lekarzem w sprawie ewentualnej zmiany leku na alternatywny preparat.
Po tygodniu stosowania leku Dexilant na dolegliwości żołądkowe zaobserwowałam znaczące pogorszenie stanu zdrowia. Zamiast ulgi, pojawił się intensywny ból żołądka oraz uczucie silnego rozdęcia, jakby organ był wypełniony powietrzem. Próby łagodzenia objawów przy pomocy Buscopanu, Spastyny czy ziół na trawienie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Paradoksalnie, największą ulgę przyniosły tradycyjne krople żołądkowe zawierające papawerynę.
Moja reakcja na Dexilant była wyjątkowo silna – już po przyjęciu pojedynczej tabletki doświadczyłam tak intensywnego osłabienia, że nie byłam w stanie wstać z łóżka. Skutki uboczne okazały się zbyt uciążliwe do kontynuowania terapii.
Stosuję Dexilant od trzech miesięcy i chcę podzielić się swoimi obserwacjami. Z jednej strony lek skutecznie złagodził uporczywe bóle brzucha, które wcześniej znacznie utrudniały mi codzienne funkcjonowanie. Jednak pojawił się inny, dość niepokojący skutek uboczny – zaobserwowałam znaczący przyrost masy ciała o 7 kilogramów, mimo że nie wprowadziłam żadnych zmian w swojej diecie. Jest to istotna zmiana, która nastąpiła w stosunkowo krótkim czasie i wymaga omówienia z lekarzem prowadzącym.
Stosuję Dexilant od tygodnia w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego, jednak jak dotąd nie zauważam znaczącej poprawy. Szczególnie uciążliwe jest utrzymujące się pieczenie w gardle, które znacząco wpływa na mój komfort życia. Chciałabym dowiedzieć się, czy inne osoby stosujące ten lek doświadczały podobnych objawów na początku terapii i jak długo trzeba czekać na pierwsze pozytywne efekty leczenia. Czy w Pani przypadku również występowało intensywne pieczenie w gardle i jak długo utrzymywały się te dolegliwości?
Stosuję Dexilant z przerwami od dwóch lat i niestety muszę podzielić się moimi mieszanymi doświadczeniami. Skutki uboczne, które występują podczas terapii, znacząco utrudniają długoterminowe stosowanie leku. W moim przypadku objawy są dość rozległe i uciążliwe: zauważyłem wyraźny spadek libido, regularnie pojawiają się zawroty i bóle głowy, a także nieprzyjemne uderzenia gorąca na przemian z dreszczami. Dodatkowo doświadczam okresowych duszności oraz nasilającego się uczucia niepokoju, które czasami przeradza się w stany lękowe. Ze względu na te dolegliwości rozważam przejście na naturalne metody leczenia – planuję wypróbować wodę mineralną Zuber, która znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Mam nadzieję, że ta naturalna alternatywa pomoże mi uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Chciałbym podzielić się moim rocznym doświadczeniem ze stosowaniem leku Dexilant w dawce 30 mg. Ogólnie rzecz biorąc, tolerancja leku była zadowalająca, jednak zaobserwowałem kilka istotnych skutków ubocznych, o których warto wspomnieć. Najbardziej uciążliwe okazały się szumy w uszach oraz, co szczególnie istotne, wahania ciśnienia tętniczego. To ostatnie jest niezwykle ważną informacją dla osób zmagających się z nadciśnieniem, zwłaszcza przy stosowaniu wyższej dawki leku – 60 mg. Co prawda informacja o tym znajduje się w ulotce, ale łatwo można ją przeoczyć lub nie przywiązać do niej należytej wagi.
Ze względu na te doświadczenia zdecydowałem się na zmianę terapii i powrót do Emanery, początkowo w dawce 40 mg, z planem stopniowej redukcji do 20 mg. Moim celem jest całkowite odstawienie leku przed sezonem letnim. Proces ten wymaga oczywiście ostrożności i systematycznej obserwacji reakcji organizmu na zmniejszanie dawki. Mam nadzieję, że moje doświadczenia okażą się pomocne dla innych osób stosujących lub rozważających stosowanie Dexilantu, szczególnie w kontekście możliwych interakcji z leczeniem nadciśnienia.
Chciałabym dowiedzieć się więcej o Twoich doświadczeniach z szumami usznymi. U mnie problem utrzymuje się już drugi miesiąc po zakończeniu terapii, co jest bardzo niepokojące i znacząco wpływa na mój komfort życia. Szumy są obecne przez większość dnia i utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Zastanawiam się, czy u innych pacjentów również występował tak długotrwały efekt uboczny po odstawieniu leku.
Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z lekiem Dexilant, który stosowałam przez okres tygodnia z powodu podejrzenia refluksu krtaniowo-przełykowego. Rozpoczęłam terapię po konsultacji z lekarzem podczas teleporady, która zaleciła ten lek, aby sprawdzić skuteczność w łagodzeniu moich dolegliwości. Niestety, w trakcie stosowania zaobserwowałam pewne skutki uboczne. Regularnie około godziny 4 nad ranem występowały u mnie luźne, żółtawe stolce, które pojawiały się również okresowo w ciągu dnia. Dodatkowo doświadczyłam epizodycznego bólu w lewej części jamy brzusznej oraz krótkotrwałych zawrotów głowy. Szczególnie niepokojący był wczorajszy, półgodzinny atak bólu, który później się powtórzył, choć ustąpił po zażyciu naparu z mięty. Po odstawieniu leku nadal odczuwam lekkie dolegliwości w postaci okresowego kłucia, a w nocy występują u mnie epizody nadmiernej potliwości.
Chciałbym podzielić się swoją historią długotrwałego leczenia choroby refluksowej i ostatnich doświadczeń z lekiem Dexilant. Przez około dekadę stosowałem regularnie różne inhibitory pompy protonowej (IPP), w tym omeprazol, pantoprazol oraz esomeprazol (Emanera). Niedawno stanąłem przed koniecznością wykonania gastroskopii, co wiązało się z wymogiem odstawienia leków IPP na dwa tygodnie przed badaniem.
Ten okres okazał się niezwykle trudny – doświadczałem intensywnej zgagi i nieustającego bólu w nadbrzuszu, które towarzyszyły mi przez całą dobę. Szczególnie problematyczne były noce, podczas których budziłem się z powodu zarzucania treści żołądkowej. Samo badanie endoskopowe, mimo że bardzo niekomfortowe, paradoksalnie przyniosło mi ulgę, gdyż oznaczało możliwość powrotu do leczenia.
Wyniki gastroskopii wykazały poważny stan zapalny żołądka, przełyku i dwunastnicy, dodatkowo komplikowany obecnością krwotocznych nadżerek. W odpowiedzi na te zmiany lekarz przepisał mi Dexilant w dawce 60 mg. Po przyjęciu pierwszej tabletki zaobserwowałem niepokojący skutek uboczny w postaci intensywnego bólu głowy, utrzymującego się przez kilka godzin.
Po zapoznaniu się z doświadczeniami innych pacjentów na forum, zaczynam obawiać się, że może to być reakcja na nowy lek. Mam jednak nadzieję, że jest to przejściowe i kolejne dawki nie będą wywoływać tak nieprzyjemnych dolegliwości. Będę monitorował swoją reakcję na lek w kolejnych dniach terapii.
Chciałabym podzielić się moim niedawnym doświadczeniem ze stosowaniem Dexilantu. Rozpoczęłam kurację kilka dni temu i początkowo wszystko przebiegało bez żadnych niepokojących objawów. Lek rzeczywiście okazał się bardzo skuteczny w walce z refluksem – bóle prawie całkowicie ustąpiły, co przyniosło mi ogromną ulgę. Niestety, wczoraj pojawiły się bardzo uciążliwe zawroty głowy, które znacząco utrudniały mi poruszanie się. Podczas chodzenia odczuwałam wyraźne zaburzenia równowagi, z tendencją do zbaczania w prawą stronę. Mimo skuteczności leku w leczeniu refluksu, intensywność zawrotów głowy była na tyle duża, że normalne funkcjonowanie stało się praktycznie niemożliwe. W związku z tym byłam zmuszona przerwać terapię.
Chciałabym opisać moje doświadczenie z lekiem Dexilant w leczeniu przepukliny rozworu przełykowego. Od ponad roku zmagam się z szeregiem uciążliwych objawów – początkowo była to typowa zgaga, która z czasem przerodziła się w nadmierne wydzielanie kwaśnej śliny. Dołączył się również ból gardła, a ostatnio najbardziej dokuczliwe stało się pieczenie w jamie ustnej. Mimo że posiadam w domu inhibitory pompy protonowej, starałam się ich unikać. Wczoraj jednak, gdy pieczenie stało się nie do zniesienia, zdecydowałam się na przyjęcie Dexilantu 30 mg wieczorem, około godziny 22. Pierwsza doba była obiecująca – spałam spokojnie, a następny dzień minął bez żadnych dolegliwości, co pozwoliło mi zrezygnować z kolejnej dawki. Niestety, gdy po dwóch dniach ponownie zastosowałam lek, sytuacja diametralnie się pogorszyła. Pojawiło się nasilone wydzielanie kwaśnej śliny, intensywne pieczenie języka i warg oraz ból brzucha. Paradoksalnie, lek nie tylko nie przyniósł ulgi, ale znacząco pogorszył moje samopoczucie. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo niepokojąca i przygnębiająca, szczególnie że wiązałam z tym lekiem duże nadzieje na poprawę mojego stanu zdrowia.
Chciałabym podzielić się moim bardzo pozytywnym doświadczeniem ze stosowania leku Dexilant. Początkowo zażywałam dawkę 30 mg, a następnie zwiększyłam do 60 mg. W moim przypadku preparat okazał się wyjątkowo skuteczny – zarówno uporczywa zgaga, jak i ból żołądka całkowicie ustąpiły. Co szczególnie warte podkreślenia, mimo że zazwyczaj jestem wrażliwa na różne leki i często doświadczam skutków ubocznych wymienionych w ulotkach, w przypadku Dexilantu nie wystąpiły żadne niepożądane reakcje. Jest to dla mnie szczególnie cenne, ponieważ mogłam skupić się wyłącznie na pozytywnych efektach leczenia.
Chciałbym zapytać o istotny szczegół dotyczący przyjmowania leku – czy stosuje Pani preparat rano na czczo? Jest to ważna informacja, która może mieć wpływ na skuteczność działania leku oraz występowanie ewentualnych działań niepożądanych.
Miałam/mam Helicobacter, refluks, zgagi, cały czas chrypkę i podrażnione gardło, szybciej łapałam infekcje. Brałam różne leki, Dexilant też. Niestety cały czas, po odstawieniu wszystko wracało. Dexilant jest ok, ale nie na długo. Jak go odstawiłam, po poradzie laryngologa, zaczęłam leczyć podrażnioną śluzówkę Balsamem Szostakowskiego kupionym w aptece. Wygląda jak bardzo gęsty olej, smakuje jak plastik do picia, ale jedna łyżeczka rano (po jedzeniu) i tuż przed pójściem spać (żeby chroniło, jak się jedzenie wyleje) uratowała mnie i sprowadziła do normalnego życia. Jem wszystko, nawet ciasta, po których drapie mnie gardło. On nie tylko chroni, ale też regeneruje i nie mam poczucia ciężkości w żołądku jak po Polprazolach i tego typu lekach. Tak że po Dexilancie, który był zdecydowanie najlepiej tolerowanym lekiem dla mnie, zregenerowałam śluzówkę i teraz balsamu używam sporadycznie. Oczywiście refluks zostaje ze mną do końca życia, ale komfort jedzenia i funkcjonowania – bez porównania do przeszłości.
Chciałbym podzielić się moim bardzo pozytywnym doświadczeniem ze stosowaniem leku Dexilant. Początkowo przyjmowałem dawkę 60 mg raz dziennie, którą po pewnym czasie, zgodnie z zaleceniem lekarza, zredukowano do 30 mg raz dziennie. Efekty terapii przerosły moje oczekiwania – wszystkie uciążliwe objawy związane z przepukliną wpustu żołądka, w tym szczególnie niepokojące zaburzenia rytmu serca i arytmia, ustąpiły niemal natychmiast, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Co niezwykle istotne, mimo długotrwałego stosowania – jestem już w czwartym roku terapii – nie zaobserwowałem absolutnie żadnych skutków ubocznych. Jedynym mankamentem jest stosunkowo wysoka cena preparatu, jednak biorąc pod uwagę jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania, uważam że jest to inwestycja warta swojej ceny. Mogę z pełnym przekonaniem polecić ten lek osobom zmagającym się z podobnymi dolegliwościami.
Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z dwumiesięcznej kuracji lekiem Dexilant. Początkowo miałem pewne obawy przed przyjmowaniem leku na czczo, ze względu na potencjalne skutki uboczne. Po dwóch miesiącach stosowania mogę jednak potwierdzić, że jest to bardzo skuteczny preparat. Rozpocząłem od dawki 60 mg, obecnie stosuję dawkę podzieloną – 30 mg rano i 30 mg wieczorem. Z moich obserwacji wynika jednak, że najlepsze efekty uzyskiwałem przy jednorazowej dawce 60 mg przyjmowanej wieczorem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z rezultatów leczenia i skuteczności tego preparatu.
Chciałabym podzielić się moim bardzo pozytywnym doświadczeniem ze stosowaniem leku Dexilant. Przyjmuję go nieprzerwanie od dwóch lat i jestem niezwykle zadowolona z rezultatów terapii. W moim przypadku lek okazał się wyjątkowo skuteczny i co najważniejsze – nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych przez cały okres stosowania. Jest to dla mnie ogromny komfort, zwłaszcza przy tak długotrwałym leczeniu. Spośród wszystkich preparatów, które dotychczas stosowałam, Dexilant sprawdził się najlepiej w kontrolowaniu moich dolegliwości, zapewniając mi komfort codziennego funkcjonowania.
Jestem w trakcie pierwszego tygodnia terapii lekiem Dexilant i chciałbym podzielić się swoimi obserwacjami dotyczącymi skutków ubocznych. Po ośmiu dniach stosowania doświadczam dość nieprzyjemnych dolegliwości – przede wszystkim uporczywych bólów brzucha, którym towarzyszą również bóle w okolicy pleców. Dodatkowo zauważyłem spadek masy ciała oraz występujące okresowo nudności, które utrudniają mi codzienne funkcjonowanie. Zastanawiam się, czy są to typowe objawy na początku terapii? Czy inni pacjenci również doświadczyli podobnych skutków ubocznych i jak długo one się utrzymywały? Szczególnie interesuje mnie, czy te dolegliwości ustępują z czasem w miarę kontynuowania leczenia?
Czy podczas stosowania tego leku występuje zazwyczaj utrata masy ciała? W moim przypadku zdiagnozowano nadżerkowe zapalenie żołądka i zastanawiam się, jak lek może wpłynąć na wagę podczas terapii. Interesuje mnie również, czy inne osoby z podobną diagnozą zaobserwowały zmiany w masie ciała w trakcie leczenia. Czy ewentualny spadek wagi może być związany z samym schorzeniem, czy jest to jeden z efektów działania leku?
Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem z długoterminowym stosowaniem leku Dexilant. Po pewnym czasie zauważyłem pojawienie się dość nieprzyjemnych skurczów mięśni. Po dokładniejszym zapoznaniu się z literaturą medyczną odkryłem, że lek ten może przyczyniać się do wypłukiwania magnezu z organizmu, co najprawdopodobniej było przyczyną tych dolegliwości. Jest to istotna informacja dla osób rozpoczynających terapię tym lekiem.
Stanowczo odradzam stosowanie tego leku! Po zażyciu zaledwie czterech tabletek wystąpiły u mnie bardzo niepokojące objawy. Początkowo pojawiły się silne, pulsujące bóle głowy, którym towarzyszyły nasilające się zawroty głowy i dezorientacja. Następnie zaczęłam odczuwać intensywne uderzenia gorąca na całym ciele. Sytuacja pogorszyła się do tego stopnia, że na mojej skórze pojawiła się rozległa wysypka uczuleniowa, która zmusiła mnie do pilnej wizyty na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Moja reakcja alergiczna na lek była na tyle poważna, że wymagała natychmiastowej interwencji medycznej na SOR-ze. Z mojego doświadczenia wynika, że należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu tego preparatu.
Po zażyciu Dexilantu u mojej mamy wystąpiła poważna reakcja alergiczna, która objawiła się znacznym obrzękiem twarzy. Stan był na tyle poważny, że konieczne było natychmiastowe wezwanie pogotowia ratunkowego i hospitalizacja. Ta gwałtowna reakcja organizmu była bardzo niepokojąca i wymagała pilnej interwencji medycznej. Po tym zdarzeniu zdecydowanie odradzamy stosowanie tego leku osobom z historią reakcji alergicznych. W przypadku wystąpienia podobnych objawów należy niezwłocznie przerwać stosowanie preparatu i szukać pomocy medycznej.
Na podstawie moich obserwacji i doświadczeń z lekiem Dexilant, mogę podzielić się szczegółową analizą jego działania. Skuteczność tego preparatu jest bardzo zindywidualizowana, co wyjaśnia znaczną rozbieżność w opiniach pacjentów. W moim przypadku lek wykazuje wysoką skuteczność, nie powodując przy tym niepożądanych efektów ubocznych, o których wspominają niektórzy pacjenci.
Kluczem do sukcesu w mojej terapii jest kompleksowe podejście do leczenia zgagi. Oprócz farmakoterapii Dexilantem 30mg stosowanym co trzeci dzień, wprowadziłem znaczące modyfikacje w diecie. Nie są to jednak drastyczne ograniczenia – wykluczyłem lub ograniczyłem spożycie produktów takich jak słodycze i soki, kierując się zaleceniami otrzymanymi od lekarza. Ta zrównoważona strategia pozwala mi skutecznie kontrolować objawy zgagi już od dwóch lat.
Jednak jako długoletni użytkownik leku, mam pewne wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa jego przewlekłego stosowania. Mimo że mój lekarz prowadzący zapewnia o możliwości długoterminowej terapii, niepokoi mnie rozbieżność między tymi zaleceniami a informacjami zawartymi w ulotce oraz literaturze fachowej, które sugerują raczej okresowe stosowanie preparatu. Szczególnie martwi mnie możliwość wystąpienia dotąd nieznanych skutków ubocznych przy długotrwałym przyjmowaniu leku.
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z wieloletnim stosowaniem Dexilantu? Jakie są Wasze obserwacje dotyczące skutków długoterminowej terapii tym lekiem?
Z perspektywy czteroletniego doświadczenia w stosowaniu inhibitorów pompy protonowej po resekcji żołądka, chciałbym podzielić się swoją oceną leku Dexilant. Od prawie roku systematycznie przyjmuję ten preparat i jestem bardzo zadowolony z efektów terapii. W przeciwieństwie do wcześniej stosowanych leków z tej grupy, nie zaobserwowałem żadnych działań niepożądanych, a skuteczność terapeutyczna utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie.
Na przestrzeni lat miałem okazję stosować różne preparaty z tej grupy, co pozwoliło mi zauważyć znaczące różnice w ich działaniu. Ciekawym spostrzeżeniem jest fakt, że nawet ten sam lek zakupiony w różnych krajach wykazywał odmienną skuteczność terapeutyczną. To interesująca obserwacja, która może wynikać z różnic w procesie produkcji lub składzie pomocniczym.
W przypadku Dexilantu mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić jego dobrą tolerancję przez organizm oraz stabilne działanie terapeutyczne. Po blisko rocznej kuracji nie doświadczyłem żadnych skutków ubocznych, a efekt leczniczy pozostaje zadowalający i przewidywalny.
Stosuję Dexilant w dawce 60 mg już od czterech lat i mogę potwierdzić jego wysoką skuteczność w moim przypadku. Co szczególnie istotne, nie musiałem wprowadzać żadnych radykalnych zmian w swoim stylu życia – nie stosuję restrykcyjnych diet, a nawet mogę pozwolić sobie na wieczorny drink. Niestety, zauważyłem silne uzależnienie organizmu od leku – jeśli pominę dawkę przez dwa dni, natychmiast powracają bardzo nieprzyjemne objawy, takie jak intensywna zgaga i wymioty. Ze względu na zdiagnozowaną przepuklinę przełyku, jestem właściwie zmuszony do stałego przyjmowania leku, chyba że zdecyduję się na zabieg chirurgiczny. W mojej sytuacji Dexilant stał się nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania.
Przyjmuję Dexilant już od sześciu lat i muszę przyznać, że jak dotąd moje doświadczenia są pozytywne. Niestety, ze względu na intensywność mojego refluksu żołądkowo-przełykowego, kontynuacja tej terapii jest dla mnie koniecznością. Dolegliwości związane z chorobą refluksową były na tyle poważne, że inne metody leczenia okazały się niewystarczające. Lek skutecznie kontroluje objawy i pozwala mi normalnie funkcjonować, mimo długotrwałego charakteru terapii. Stan mojego zdrowia pozostaje stabilny, co potwierdza skuteczność tego preparatu w długoterminowym leczeniu.
Od piętnastu lat zmagam się z refluksem żołądkowo-przełykowym, który wymaga stałego leczenia farmakologicznego. Początkowo stosowałem Gasec-20 Gastrocaps, jednak z biegiem czasu jego skuteczność znacząco się zmniejszyła. Przełomem w moim leczeniu okazał się Dexilant w dawce 30 mg, który stosuję nieprzerwanie od dwóch lat z bardzo dobrymi rezultatami.
Efektywność leku Dexilant jest w moim przypadku bardzo wysoka, jednak wymaga systematycznego przyjmowania – nawet jednodniowa przerwa w kuracji skutkuje natychmiastowym powrotem dokuczliwego pieczenia w przełyku. Co istotne, przez cały okres stosowania nie zaobserwowałem żadnych efektów ubocznych, co jest dodatkowym atutem tego preparatu.
Jedynym aktualnym problemem jest ograniczona dostępność leku w aptekach, co może stanowić pewne utrudnienie dla pacjentów wymagających regularnego przyjmowania tego skutecznego preparatu. Mimo to, biorąc pod uwagę wysoką skuteczność i brak działań niepożądanych, Dexilant pozostaje dla mnie optymalnym wyborem w leczeniu refluksu.
Odradzam! Ja dostałam mrowienia w lewej połowie ciała, wzdęcia i krwawienia z jelita. Nie połączyłam tego z Dexilantem, dopiero po miesiącu stosowania mój mąż wpadł na to, że to od tego leku. Doszło do obrzęku naczyniowo-ruchowego, mam podrażnione jelita, nietolerancję glutenu i histaminy. Ciekawe, co w tym leku jest, że to taki syf. Lekarz przepisał lekką ręką, tylko nie ma jak teraz szybko tego naprawić. Doradzam zdecydowanie, szkoda zdrowia.
Od półtora roku przyjmuję Dexilant 30 mg każdego ranka i muszę przyznać, że efekty są naprawdę znakomite. Odczuwam ogromną poprawę samopoczucia – całkowicie ustąpiły wszystkie nieprzyjemne dolegliwości, które dokuczały mi przed rozpoczęciem terapii. Choć rozważam próbę odstawienia leku, aby sprawdzić, czy mój organizm poradzi sobie bez wspomagania farmakologicznego, to powstrzymują mnie wcześniejsze negatywne doświadczenia. Pamiętam sytuację, gdy pominęłam pojedynczą dawkę Emanery 20 mg – skutkiem były dwa dni intensywnych dolegliwości w postaci zgagi i mdłości, które nie ustąpiły nawet po przyjęciu kolejnej dawki następnego dnia.
Warto zaznaczyć, że Dexilant, jako lek nowej generacji, ma pewne ograniczenia – jego dostępność jest mocno ograniczona, a cena dość wysoka. Dla porównania, Emanera jest tańsza i refundowana, jednak w moim przypadku roczna kuracja tym lekiem doprowadziła do rozwoju metaplazji jelitowej. Dlatego mimo wysokiej ceny i trudności w dostępie, pozostaję przy Dexilancie, który skutecznie kontroluje moje dolegliwości bez poważnych skutków ubocznych.
Jestem 58-letnią pacjentką stosującą Dexilant od około miesiąca i chciałabym podzielić się moimi pozytywnymi doświadczeniami z tym lekiem. Już po przyjęciu dwóch pierwszych tabletek zauważyłam znaczącą poprawę samopoczucia i ustąpienie dolegliwości. Kontynuuję terapię zgodnie z zaleceniami lekarza, a pozytywne efekty utrzymują się niezmiennie. Lek skutecznie łagodzi objawy choroby refluksowej, dzięki czemu mogę normalnie funkcjonować i cieszyć się posiłkami bez obawy o późniejsze dolegliwości. Systematyczne stosowanie preparatu pozwala mi utrzymać dobry stan zdrowia i komfort życia codziennego.
Jestem w trakcie dwutygodniowej terapii lekiem Dexilant, który został mi przepisany na dwumiesięczną kurację. Niestety, pomimo braku zauważalnych skutków ubocznych, nie dostrzegam żadnej poprawy w moim stanie zdrowia. Najbardziej uciążliwym objawem, który nadal się utrzymuje, jest uporczywe chrząkanie po posiłkach, trwające nawet 15-20 minut. To niezwykle krępująca i męcząca dolegliwość, która znacząco wpływa na komfort mojego życia. Zastanawiam się, czy ktoś doświadczył podobnych objawów i czy u innych pacjentów efekty terapii pojawiły się później niż po dwóch tygodniach stosowania?
Z mojego półrocznego doświadczenia ze stosowaniem Dexilantu mogę z przekonaniem potwierdzić jego wysoką skuteczność terapeutyczną. Początkowo przyjmowałem dawkę 60 mg, która następnie została zredukowana do 30 mg. Ta modyfikacja dawkowania okazała się optymalnym rozwiązaniem w moim przypadku. Efekty leczenia są znakomite – dolegliwości żołądkowe całkowicie ustąpiły, a moje samopoczucie uległo radykalnej poprawie. Obecnie funkcjonuję bez najmniejszych problemów gastrycznych, co znacząco wpłynęło na komfort mojego codziennego życia. Czy ktoś z Was również doświadczył tak wyraźnej poprawy po zredukowaniu dawki?
Chciałabym podzielić się doświadczeniami mojego męża związanymi ze stosowaniem Dexilantu. Po kilku dniach przyjmowania leku pojawiły się u niego liczne, uciążliwe skutki uboczne. Przede wszystkim cierpiał z powodu intensywnych bólów brzucha, którym towarzyszyło uporczywe uczucie zmęczenia. Dodatkowo pojawiły się problemy z przełykaniem w postaci ucisku w gardle oraz silne nudności. Szczególnie niepokojące były nocne epizody, podczas których występowały obfite poty na przemian z dreszczami. W ciągu dnia dominowała nadmierna senność, a jego nastrój znacząco się pogorszył, wykazując wyraźne objawy depresyjne. Stan ogólny przypominał uczucie podobne do przepicia alkoholem. Wszystkim tym dolegliwościom towarzyszył znaczny spadek apetytu, co dodatkowo pogarszało jego samopoczucie..
Przez ostatnie trzy lata zmagałam się z uporczywą chorobą refluksową przełyku. Po wypróbowaniu wielu różnych leków, które niestety nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, a wręcz powodowały dodatkowe dolegliwości, zdecydowałam się na poszukiwanie alternatywnych metod leczenia. W trakcie researchu natknęłam się na informacje o właściwościach leczniczych miodu manuka, jednak jego wysoka cena – około 100 złotych za niewielkie opakowanie – skłoniła mnie do rozważenia innych opcji.
Postanowiłam wypróbować tradycyjny polski miód, stosując go regularnie każdego poranka w dawce jednej łyżki. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, terapia ta przyniosła zauważalne efekty w łagodzeniu objawów refluksu. Jest to rozwiązanie nie tylko skuteczne, ale również znacznie bardziej przystępne cenowo niż miód manuka. Z własnego doświadczenia mogę polecić wypróbowanie tej naturalnej metody osobom zmagającym się z podobnymi dolegliwościami.
Jako pacjent zmagający się równocześnie z zakażeniem Helicobacter pylori oraz refluksem żołądkowo-przełykowym, chciałbym podzielić się ważną informacją z mojej ostatniej konsultacji lekarskiej. Moja lekarka bardzo stanowczo zaleciła mi całkowite wykluczenie miodu z diety. Według jej profesjonalnej opinii, w moim przypadku spożywanie miodu mogłoby mieć wyjątkowo niekorzystny wpływ na stan mojego zdrowia i przebieg choroby. Tak kategoryczne przeciwwskazanie do stosowania miodu przy moich schorzeniach było dla mnie dość zaskakujące, ale lekarka podkreśliła, że w przypadku współwystępowania tych dolegliwości miód może znacząco pogorszyć stan zdrowia.
U mnie podobnie. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami ze stosowaniem leku Dexilant, które niestety pokrywają się z obserwacjami innych pacjentów. W czasie przyjmowania tego inhibitora pompy protonowej doświadczyłem szeregu niepokojących objawów, które znacząco wpłynęły na jakość mojego życia. Najbardziej dokuczliwe były: uporczywa apatia, całkowity brak motywacji i chęci do działania oraz wszechogarniające zmęczenie. Dodatkowo występowało specyficzne uczucie „otępienia”, przypominające stan lekkiego upojenia alkoholowego. Charakterystyczna była też nadmierna senność utrzymująca się przez cały dzień. Co istotne, te efekty uboczne pojawiły się wyłącznie przy stosowaniu Dexilantu – wcześniejsze terapie innymi inhibitorami pompy protonowej nie wywoływały u mnie podobnych reakcji.
Chciałabym podzielić się moim nieprzyjemnym doświadczeniem ze zmianą leku. Po kilkuletnim stosowaniu Emanera zauważyłam, że jego skuteczność wydaje się zmniejszać, więc poprosiłam lekarza o przepisanie silniejszego preparatu. Otrzymałam Dexilant 60 mg, jednak okazał się on być bardzo złym wyborem w moim przypadku. O ile pierwszy dzień był względnie znośny, to drugi i trzeci dzień przyniósł dramatyczne pogorszenie samopoczucia. Pojawiły się intensywne bóle żołądka, promieniujące aż do pleców, a cały brzuch stał się nadwrażliwy i podrażniony. Dodatkowo wystąpiły uporczywe bóle głowy, całkowity brak apetytu, nadmierna potliwość oraz skrajne osłabienie i apatia. Wydane 35 złotych okazało się być zmarnowane, a co gorsza, musiałam przejść przez prawdziwe katusze. Jestem zmuszona wrócić do sprawdzonej Emanery, ponieważ obecny stan jest nie do zniesienia.
Na podstawie własnego doświadczenia z leczeniem refluksu w rodzinie, chciałabym podzielić się naturalnym sposobem, który okazał się skuteczny w przypadku mojego dorosłego syna. Zmagał się on z tak silnym refluksem, że powodował u niego duszności. Wypróbowaliśmy metodę z octem jabłkowym – jedna łyżka dobrej jakości octu jabłkowego rozpuszczona w szklance ciepłej wody, przyjmowana na czczo. W naszym przypadku ta metoda przyniosła znaczącą ulgę. Warto jednak zaznaczyć, że jest to rozwiązanie dla osób ze zdrowym żołądkiem. Napój ten warto przygotowywać ze świeżych składników każdego dnia. U mojego syna zaobserwowaliśmy stopniową poprawę stanu zdrowia po wprowadzeniu tego naturalnego remedium do codziennej rutyny.
Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić skuteczność tej metody leczenia. Po wypróbowaniu różnych opcji terapeutycznych, obecne rozwiązanie przynosi najlepsze rezultaty i znaczącą poprawę samopoczucia. Systematyczne stosowanie leku zgodnie z zaleceniami przynosi oczekiwane efekty terapeutyczne. Jest to sprawdzona metoda, która sprawdziła się w moim przypadku i przynosi wymierne korzyści zdrowotne.
Przyjmuję Dexilant od dwóch miesięcy, jednak od tygodnia zmagam się z uciążliwą biegunką. Nie mam pewności, czy jest to skutek uboczny tego leku. Zdecydowałam się na samodzielne odstawienie nie tylko Dexilantu, ale również przepisanych przez lekarza leków Ursocam i Prokit, bez wcześniejszej konsultacji medycznej. Zastanawiam się, czy moja decyzja o przerwaniu całej terapii była właściwa?
Po tygodniu stosowania leku Dexilant w dawce dwa razy dziennie doświadczyłam bardzo niepokojącego objawu w postaci silnego ucisku w gardle. Początkowo nie łączyłam tego dyskomfortu z przyjmowanym lekiem, jednak po dokładniejszej analizie zauważyłam zbieżność czasową między rozpoczęciem terapii a pojawieniem się tej dolegliwości. Ze względu na intensywność i nieprzyjemny charakter tego objawu zdecydowałam się na odstawienie leku. Jest to istotna obserwacja, która pokazuje, jak ważne jest zwracanie uwagi na wszelkie zmiany w samopoczuciu podczas rozpoczynania nowej terapii farmakologicznej.
Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z tym lekiem jako 45-letnia pacjentka. Przyjmowałam preparat według zaleceń lekarza – jedną tabletkę dziennie po śniadaniu, łącznie przez 11 dni. Niestety, musiałam przerwać terapię ze względu na liczne, bardzo uciążliwe skutki uboczne. Po odstawieniu leku mój stan znacząco się pogorszył, doświadczając szeregu niepokojących objawów.
W obszarze układu pokarmowego wystąpiły intensywne bóle żołądka i całej jamy brzusznej, którym towarzyszyły uporczywe wzdęcia oraz nietypowe dla mnie częste odbijanie. Pojawiły się również objawy ogólnoustrojowe, takie jak znaczne osłabienie organizmu, bóle kostno-stawowe i uporczywe bóle głowy. Dodatkowo zaobserwowałam szumy uszne oraz naprzemienne uczucie gorąca i dreszcze, przypominające stan grypowy. Szczególnie niepokojące były silne stany lękowe oraz obrzęki kończyn dolnych, zwłaszcza w okolicy kolan i kostek.
Biorąc pod uwagę intensywność i różnorodność działań niepożądanych, zdecydowałam się definitywnie zakończyć terapię tym preparatem. Moje doświadczenia z tym lekiem były na tyle negatywne, że wykluczam możliwość jego ponownego zastosowania w przyszłości.
Po tygodniu stosowania leku Dexilant zaobserwowałam niepokojące skutki uboczne, które znacząco wpłynęły na moje codzienne funkcjonowanie. Pojawiły się uciążliwe dolegliwości gastryczne w postaci biegunki, a także ogólne osłabienie organizmu połączone z zawrotami głowy. Te objawy istotnie wpłynęły na moje samopoczucie i zdolność do normalnego funkcjonowania. W związku z nasileniem się tych dolegliwości, zdecydowałam się na tymczasowe odstawienie leku, aby zaobserwować, czy mój organizm powróci do prawidłowego funkcjonowania. Interesuje mnie, czy inni pacjenci również doświadczyli podobnych reakcji w początkowym okresie przyjmowania tego leku, i jak przebiegał u nich proces adaptacji do terapii?
Z perspektywy siedmiomiesięcznej kuracji lekiem Dexilant 30 mg mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić jego wyjątkową skuteczność. Przyjmuję jedną tabletkę każdego ranka, co okazało się optymalnym dawkowaniem, które nie wywołuje żadnych działań niepożądanych. Wcześniej stosowałam różne preparaty, takie jak Controloc Control, Sal Vichy czy Ortanol Max, jednak żaden z nich nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.
Co szczególnie godne podkreślenia, Dexilant zaczął działać już od pierwszej przyjętej tabletki, co było dla mnie niezwykle pozytywnym zaskoczeniem. Jest to szczególnie istotne w moim przypadku, gdyż ze względu na współistniejące schorzenia muszę przyjmować silne leki, które niestety powodowały znaczące dolegliwości żołądkowe. Dzięki Dexilantowi 30 mg te problemy zostały skutecznie wyeliminowane, a mój codzienny komfort życia uległ znaczącej poprawie.
Jestem niezmiernie usatysfakcjonowana, że pojedyncza tabletka dziennie potrafi tak skutecznie chronić mój przewód pokarmowy i pozwala mi normalnie funkcjonować. Ta terapia okazała się przełomowa w moim przypadku i znacząco poprawiła jakość mojego życia.
Moje doświadczenie z Dexilantem w dawce 30 mg jest bardzo pozytywne. Efekty terapeutyczne zauważyłam niezwykle szybko, już po przyjęciu pierwszych kilku tabletek. Stosuję lek zgodnie z zaleceniami – jedna tabletka rano, popijana pełną szklanką wody, co zapewnia optymalne wchłanianie substancji czynnej. Po dwóch tygodniach regularnego stosowania mogę potwierdzić systematyczną poprawę mojego stanu zdrowia, a co szczególnie istotne – nie doświadczyłam żadnych działań niepożądanych. Warto zaznaczyć, że przed rozpoczęciem terapii zmagałam się z uporczywą zgagą i refluksem przez okres dwóch miesięcy. To doświadczenie uświadomiło mi, jak ważne jest indywidualne podejście do leczenia, ponieważ skuteczność terapii może znacząco różnić się u poszczególnych pacjentów, w zależności od ich osobniczych predyspozycji i nasilenia objawów.
W moim przypadku stosowanie leku Dexilant wiązało się z wystąpieniem znaczących działań niepożądanych. Już po przyjęciu dwóch tabletek musiałem przerwać terapię ze względu na nasilające się dolegliwości. Zaobserwowałem wyraźne zaburzenia procesu trawienia – pojawiło się uczucie przepełnienia i dyskomfortu w jamie brzusznej, a także uporczywy ból brzucha. Dodatkowo w bardzo krótkim czasie przybrałem na wadze około półtora kilograma. Dolegliwości ze strony układu pokarmowego były na tyle intensywne, że znacząco wpływały na moje codzienne funkcjonowanie. Najbardziej niepokojące było uczucie, jakby mój organizm całkowicie stracił zdolność do prawidłowego trawienia pokarmów. Te nieprzyjemne objawy skłoniły mnie do natychmiastowego zaprzestania przyjmowania tego preparatu.
Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem w leczeniu dolegliwości żołądkowych lekiem Dexilant. Zdiagnozowano u mnie liczne nadżerki w żołądku i dwunastnicy. W grudniu cierpiałam na intensywne bóle żołądka, uporczywą zgagę, wzdęcia i uciążliwe odbijanie. Moja dieta została drastycznie ograniczona do minimum – głównie chleba z masłem, wspierana naparem z tymianku i kopru włoskiego. Po konsultacji z gastrologiem rozpoczęłam czterotygodniową kurację Dexilantem. Efekty nie były natychmiastowe – znaczącą poprawę zaobserwowałam dopiero po około tygodniu stosowania, ale lek okazał się bardzo skuteczny i co ważne – nie wywoływał żadnych skutków ubocznych. Po dwutygodniowej przerwie musiałam wrócić do przyjmowania leku w dawce 30 mg ze względu na nawrót dolegliwości. Wygląda na to, że będę musiała kontynuować terapię z krótkimi przerwami, ponieważ lek skutecznie łagodzi moje objawy. Warto zaznaczyć, że od lat stosuję restrykcyjną dietę, składającą się głównie z gotowanego mięsa oraz świeżych owoców i warzyw.
Od czterech dni przyjmuję Dexilant w dawce 30 mg i muszę podzielić się swoimi trudnymi doświadczeniami. Niestety, lek wywołuje u mnie szereg uciążliwych skutków ubocznych. Najbardziej dokuczliwe są silne bóle głowy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo odczuwam wyraźny dyskomfort w okolicy klatki piersiowej oraz zmagam się z uporczywymi mdłościami, które znacząco wpływają na moje samopoczucie. Na podstawie własnych doświadczeń mogę potwierdzić, że lek może powodować różnorodne i intensywne działania niepożądane.
Dexilant całkowicie odmienił jakość mojego życia. Po kilku tygodniach stosowania zauważyłem znaczącą poprawę – ustąpiły wszystkie nieprzyjemne dolegliwości związane z nadkwaśnością. Szczególnie doceniam brak nocnego zarzucania treści żołądkowej i uporczywego kaszlu, który wcześniej nie dawał mi spać. W ciągu dnia wspomagam terapię Ranigastem na receptę, co daje doskonałe efekty. Ta kombinacja leków w moim przypadku okazała się idealnym rozwiązaniem. Dolegliwości żołądkowe praktycznie całkowicie ustąpiły, a komfort życia znacząco się poprawił.
Po zastosowaniu 5 tabletek Dexilantu pojawiły się bardzo niepokojące objawy: bóle stawów, kości, głowy, nerek, uczucie zmęczenia, ucisk w gardle i stany depresyjne. Po odstawieniu leku wszystkie dolegliwości ustąpiły w ciągu tygodnia. Najważniejsza jest odpowiednia dieta.
Chciałabym podzielić się moim negatywnym doświadczeniem z terapii tym lekiem, który miał pomóc mi w leczeniu refluksu. Niestety, już po 48 godzinach stosowania preparatu pojawiły się bardzo uciążliwe działania niepożądane. Najbardziej dokuczliwe były intensywne nudności, które znacząco zaburzały mój sen i codzienny rytm życia. W nocy występował nietypowy ślinotok, a cały obszar brzucha stał się wyraźnie bolesny. Dodatkowo pojawiło się ogólne osłabienie i złe samopoczucie, przypominające objawy kaca. Co najbardziej niepokojące, zamiast złagodzić objawy refluksu, lek paradoksalnie przyczynił się do pogorszenia mojego stanu zdrowia. To doświadczenie było dla mnie szczególnie rozczarowujące, ponieważ spodziewałam się ulgi w dolegliwościach, a zamiast tego musiałam zmagać się z dodatkowymi, bardzo nieprzyjemnymi objawami.
Od dwóch tygodni przyjmuję Dexilant (dekslanoprazol) i niestety doświadczam dość uciążliwych skutków ubocznych. Do najpoważniejszych należą uporczywe bóle głowy, które znacząco wpływają na moje codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo zaobserwowałam wyraźny spadek apetytu oraz odczuwam przewlekłe zmęczenie i ogólne rozbicie organizmu. Te dolegliwości istotnie obniżają moją jakość życia i utrudniają normalne funkcjonowanie. Niepokoi mnie nasilenie tych objawów oraz ich wpływ na moje samopoczucie podczas stosowania tego leku.
Od dwóch dni stosuję lek Dexilant (dekslanoprazol) i niestety obserwuję znaczące pogorszenie mojego samopoczucia. Pojawiły się bardzo uciążliwe skutki uboczne – intensywne bóle głowy oraz dotkliwe dolegliwości bólowe w obrębie pleców i stawów. Dodatkowo odczuwam silne osłabienie organizmu i ogólne rozbicie. Ze względu na tak nasilone i nieprzyjemne objawy, które znacząco wpływają na moje codzienne funkcjonowanie, zdecydowałam się zaprzestać przyjmowania tego leku. Skutki uboczne okazały się zbyt uciążliwe, by kontynuować tę terapię.
Po rozpoczęciu terapii zaobserwowałem u siebie zespół niepokojących objawów, które wymagają dokładnego monitorowania. Przede wszystkim występuje u mnie wzmożone wydzielanie śliny (ślinotok), co jest dość uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo pojawiły się intensywne dolegliwości bólowe układu kostno-stawowego, szczególnie odczuwalne w obszarze nadgarstków i dłoni. Niepokoi mnie również występujący dyskomfort i ból w okolicy prawego podżebrza, co może sugerować reakcję ze strony wątroby. Wszystkie te objawy pojawiły się w wyraźnym związku czasowym z rozpoczęciem przyjmowania leku i utrzymują się w trakcie terapii.
Jako specjalista w dziedzinie medycyny, pragnę zwrócić szczególną uwagę na kluczowe aspekty terapii z wykorzystaniem leku Dexilant. Fundamentalne znaczenie ma uważna obserwacja reakcji własnego organizmu podczas stosowania tego preparatu. Skuteczność leczenia w znaczącym stopniu zależy od ścisłego przestrzegania zaleceń dietetycznych właściwych dla choroby wrzodowej. Warto rozszerzyć terapię o naturalne metody wspomagające, takie jak odpowiednio dobrane zioła o działaniu uspokajającym. W kontekście współczesnego, intensywnego stylu życia, szczególnego znaczenia nabiera potrzeba minimalizacji czynników stresogennych, które mogą negatywnie wpływać na przebieg choroby i skuteczność leczenia. Te kompleksowe zalecenia mają charakter uniwersalny i znajdują zastosowanie u wszystkich pacjentów, bez względu na ich wiek czy stadium choroby.
Dzień dobry. Mam 40 lat i od dwóch lat regularnie stosuję Dexilant. Ten lek stał się dla mnie niezbędny w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli zdarzy mi się zapomnieć przyjąć poranną dawkę, już po pierwszym posiłku odczuwam silny ból – nawet wypicie łyka wody powoduje skurcze. Jest to bardzo uciążliwe i znacząco wpływa na jakość mojego życia. Zdecydowanie zalecam regularne przyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza.
Obecnie jestem w trakcie tygodniowej kuracji tym lekiem z powodu przewlekłego refluksu żołądkowo-przełykowego, z którym zmagam się już od kilkunastu lat. W moim przypadku choroba jest dodatkowo skomplikowana przez współistniejącą niewielką przepuklinę rozworu przełykowego. Główne objawy, które mi dokuczają, koncentrują się w obszarze krtaniowo-gardłowym, rzadziej odczuwam typowe dolegliwości żołądkowe.
Po tygodniu stosowania jestem niezwykle pozytywnie zaskoczony skutecznością terapii. Jest to dla mnie szczególnie istotne, ponieważ wcześniej wypróbowałem różne preparaty z grupy inhibitorów pompy protonowej (IPP), takie jak Nolpaza czy Helicid, które albo wykazywały znacznie słabsze działanie, albo w ogóle nie przynosiły oczekiwanej ulgi w dolegliwościach.
Dotychczasowe doświadczenie z lekiem jest bardzo obiecujące – nie zaobserwowałem żadnych efektów ubocznych, choć oczywiście należy wziąć pod uwagę, że mój okres stosowania jest jeszcze stosunkowo krótki. Znacząca poprawa w zakresie kontroli objawów refluksu jest dla mnie niezwykle istotna i wpływa pozytywnie na jakość mojego codziennego życia.
Muszę przyznać, że efektywność tego leku przerosła moje oczekiwania, zauważając znaczącą poprawę już po pierwszej dawce. Przez kilkadziesiąt lat zmagałem się z uciążliwym problemem nieświeżego oddechu, który był konsekwencją cofania się treści żołądkowych. Przeprowadzona gastroskopia potwierdziła refluks żołądkowo-przełykowy, spowodowany nieprawidłowym funkcjonowaniem dolnego zwieracza przełyku. Preparat skutecznie ogranicza produkcję kwasu solnego w żołądku, co diametralnie wpłynęło na komfort mojego codziennego funkcjonowania.
W początkowej fazie leczenia nie doświadczałem żadnych efektów ubocznych. Jednak po około dwóch miesiącach regularnego przyjmowania leku zacząłem odczuwać pewne osłabienie organizmu, choć trudno mi jednoznacznie powiązać ten stan z działaniem preparatu – może to być również skutek okresu zimowego. Najbardziej niepokojącym objawem są pojawiające się problemy z potencją. Zamierzam kontynuować terapię przez pewien czas, jednakże w przypadku utrzymywania się zaburzeń erekcji będę rozważał zaprzestanie stosowania tego leku.
Przyjmowałam ten lek przez okres trzech miesięcy w ramach terapii refluksu żołądkowo-przełykowego. Niestety, już następnego dnia po zakończeniu kuracji dolegliwości powróciły ze zwiększonym nasileniem, czemu towarzyszyły dodatkowo uciążliwe nudności. Szczególnie niepokojący był fakt, że w trakcie stosowania leku zaobserwowałam wyraźne nasilenie się moich długotrwałych problemów związanych z zaburzeniami lękowymi. To doświadczenie pokazuje, że efekt terapeutyczny w moim przypadku był jedynie tymczasowy, a samo leczenie wiązało się z dodatkowymi, niepożądanymi objawami.
Po zmianie leczenia z Emanery na Dexilant doświadczyłam bardzo uciążliwych skutków ubocznych, które znacząco wpłynęły na moje codzienne funkcjonowanie. Już po kilku dniach stosowania nowego preparatu pojawiły się uporczywe dolegliwości: intensywne bóle i zawroty głowy, dokuczliwe mdłości oraz szum w uszach. Szczególnie niepokojące było uczucie przypominające stan upojenia alkoholowego, które utrudniało mi normalne funkcjonowanie. Niestety, w moim przypadku zmiana leku okazała się niekorzystna, gdyż wcześniejsza terapia Emanerą przynosiła zadowalające efekty bez tak nasilonych działań niepożądanych. Ze względu na moje negatywne doświadczenia i znaczące pogorszenie samopoczucia podczas stosowania Dexilantu, nie mogę polecić tego preparatu jako zamiennika.
Chciałabym podzielić się istotnym doświadczeniem związanym ze skutkami ubocznymi leku Dexilant. Po zaledwie siedmiu dawkach u mojego męża wystąpiły poważne działania niepożądane, które dwukrotnie wymagały pilnej interwencji medycznej na izbie przyjęć. Zaobserwowaliśmy szereg niepokojących objawów, między innymi: problemy z oddychaniem, znaczne napięcie nerwowe połączone ze stanami lękowymi, naprzemienne uczucie gorąca i zimna oraz uporczywy szum w głowie. Te doświadczenia uświadomiły nam, jak ważna jest dokładna analiza ulotki i możliwych działań niepożądanych przed rozpoczęciem terapii Dexilantem. Reakcja organizmu mojego męża na ten lek była na tyle intensywna, że konieczne było natychmiastowe przerwanie kuracji. Uważam, że świadomość możliwych powikłań jest kluczowa przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu leczenia tym preparatem.
Niestety, moje doświadczenie z Dexilantem nie jest pozytywne. Po pięciu dniach stosowania leku pojawiły się bardzo nieprzyjemne skutki uboczne, które znacząco wpłynęły na moje codzienne funkcjonowanie. Występują uciążliwe wzdęcia, uporczywe mdłości i bóle głowy. Szczególnie niepokojący jest silny ból żołądka, któremu towarzyszą wymioty. Te dolegliwości są na tyle intensywne, że rozważam powrót do wcześniejszych objawów refluksu, które wydają się teraz mniej uciążliwe w porównaniu z obecnymi skutkami ubocznymi. Zastanawiam się nad konsultacją z lekarzem w celu omówienia alternatywnych metod leczenia.
Jako żona pacjenta przyjmującego Dexilant, chciałabym podzielić się naszymi niepokojącymi doświadczeniami związanymi z terapią tym lekiem. Przez okres dwóch miesięcy systematycznego stosowania preparatu obserwowałam u mojego męża szereg poważnych skutków ubocznych. Do najbardziej problematycznych należały uporczywe zawroty głowy, wyraźna dezorientacja oraz przewlekłe, nasilone uczucie zmęczenia, które znacząco wpływały na jego codzienne funkcjonowanie i jakość życia. Sytuacja była na tyle poważna, że zdecydowaliśmy się na przerwanie terapii. Dopiero po dwóch tygodniach od całkowitego odstawienia leku zaobserwowaliśmy stopniową poprawę samopoczucia i powrót do normalnego funkcjonowania. Te doświadczenia uświadomiły nam, jak istotne jest dokładne zapoznanie się z charakterystyką leku i możliwymi działaniami niepożądanymi przed rozpoczęciem terapii. Dexilant okazał się być preparatem o bardzo silnym działaniu, który w przypadku mojego męża wywołał znaczące skutki uboczne wpływające na jego codzienne funkcjonowanie.
Stosuję Dexilant 30 od kilku lat w leczeniu zapalenia żołądka i refluksu. Jest to jedyny preparat, który skutecznie łagodzi moje dolegliwości. Próby odstawienia leku kończą się bardzo nieprzyjemnie – pojawia się intensywny ból i uczucie pieczenia w żołądku. W moim przypadku Dexilant okazał się niezbędnym elementem terapii, który pozwala mi normalnie funkcjonować i znacząco poprawia jakość życia.