Afastural

Afastural to antybiotyk zawierający fosfomycynę, stosowany w leczeniu i profilaktyce zakażeń bakteryjnych dróg moczowych. Dostępny jest w postaci granulek do sporządzania roztworu doustnego. Fosfomycyna działa bakteriobójczo, osiągając wysokie stężenie w moczu, co czyni go skutecznym w przypadku infekcji bakteryjnych pęcherza. Pamiętaj, że Afastural jest dostępny tylko na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Afastural należy do grupy leków zwanych antybiotykami. Działa poprzez zabijanie bakterii, które mogą powodować zakażenia.

Fosfomycynę stosuje się w leczeniu lub profilaktyce zakażeń pęcherza moczowego. Fosfomycyna nie nadaje się do leczenia dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest fosfomycyna. Każda saszetka zawiera 5631 mg fosfomycyny z
trometamolem, co odpowiada 3,000 g fosfomycyny.

Pozostałe składniki to:
aromat pomarańczowy składający się z maltodekstryny, dekstrozy jednowodnej, gumy
arabskiej (E 414), kwasu cytrynowego bezwodnego (E 330), butylohydroksyanizolu (E 320);
sacharyna sodowa, sacharoza, wapnia wodorotlenek.

Dawkowanie

Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku
Zazwyczaj stosowana dawka to jedna saszetka (3 g) leku Afastural w pojedynczej dawce.

Stosowanie u dzieci
Leku Afastural nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Sposób podawania
Lek Afastural należy przyjmować doustnie, na czczo (na pusty żołądek), najlepiej wieczorem przed pójściem do łóżka, po opróżnieniu pęcherza moczowego. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody i wypić natychmiast po przygotowaniu.

Przedawkowanie

W razie przypadkowego zastosowania leku w ilości większej niż zalecona dawka należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek należy przyjmować na czczo (na pusty żołądek), najlepiej wieczorem przed pójściem do łóżka, po opróżnieniu pęcherza moczowego. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody i natychmiast wypić.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Najlepiej jest unikać stosowania leku w trakcie ciąży.
Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna stosować lek.

Niewielkie ilości leku mogą przenikać do mleka kobiecego i wpływać na karmione piersią niemowlę. W związku z tym lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna stosować lek w okresie karmienia piersią.

Ulotka Afastural

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Afastural (forum)

Stosujesz Afastural? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

3 komentarze do “Afastural”

  1. Witam.
    W połowie tego roku byłam hospitalizowana, przyjęta na badania dot. mojej podstawowej wieloletniej choroby. W badaniach .m.inn. wyszło mi zakażenie dróg moczowych. Najpierw zastosowano Cipronex, po którym bardzo źle się poczułam, wzmożona słabość w rękach i nogach, brak łaknienia, ciężkość ciała, ból głowy, ciało ” miękkie „. , żeby wstać z łóżka, to dłonie składałam w pięści, żeby się podeprzeć. Zgłosiłam zaraz pielęgniarce. Pamiętam, że byłam podłączona pod kroplówkę, a do wypicia zawiesinę AFASTURAL, po wypiciu której dostałam biegunki…NAJWAŻNIEJSZE…w wypisie brak o tym wzmianki…o reakcji mojego organizmu na podawane leki.
    ..he…he…aż strach się leczyć. Do teraz odczuwam skutki tego „leczenia”.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Afastural. Podziel się doświadczeniami na forum.