Fosfomycin Midas

Działanie i wskazania

Lek Fosfomycin Midas zawiera substancję czynną fosfomycynę z trometamolem. Fosfomycyna z trometamolem jest antybiotykiem, który zabija pewne bakterie wywołujące zakażenia dróg moczowych. Lek stosuje się u kobiet w wieku od 12 lat z ostrymi niepowikłanymi zakażeniami bakteryjnymi pęcherza moczowego.

Jeśli po zastosowaniu leku pacjentka nie czuje się lepiej lub czuje się gorzej, powinna zwrócić się do lekarza

Fosfomycin Midas cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Fosfomycin Midas:

  • cena leku Fosfomycin Midas (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Fosfomycin Midas z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Fosfomycin Midas - cena leku.

Skład

Substancją czynną jest fosfomycyna. Każda saszetka zawiera 5,631 g fosfomycyny z trometamolem, co odpowiada 3 g fosfomycyny.

Pozostałe składniki to: sacharoza, aromat pomarańczowy (zawiera maślan etylu, linalol, gumę arabską [E 414], glukozę jednowodną, maltodekstrynę, butylohydroksyanizol (BHA) [E320]), heksanian etylu, heksanian izoamylu, naturalny cytral, octan izoamylu, nerol, naturalną esencję olejku pomarańczowego i naturalną esencję olejku cytrynowego), sacharyna sodowa.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Zalecaną dawką dla dorosłych kobiet o masie ciała większej niż 50 kg jest 1 saszetka produktu Fosfomycin Midas przyjęta jednorazowo. Modyfikacja dawki u kobiet w podeszłym wieku nie jest konieczna.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (150-200 ml), a otrzymany roztwór (przejrzysty, bez nierozpuszczonych cząstek) natychmiast wypić.

Produkt leczniczy Fosfomycin Midas należy przyjmować około 2 godziny przed lub 2 godziny po posiłku, najlepiej wieczorem przed snem, po opróżnieniu pęcherza moczowego.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ze względu na brak doświadczenia u dzieci w wieku poniżej 12 lat produktu leczniczego Fosfomycin Midas nie należy stosować w tej grupie wiekowej.

Zalecaną dawką dla dziewcząt w wieku od 12 do 18 lat (o masie ciała ponad 50 kg) jest 1 saszetka produktu Fosfomycin Midas przyjęta jednorazowo.

Przedawkowanie

W razie nieumyślnego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy tak szybko, jak to możliwe zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek należy przyjmować około 2 godziny przed lub po posiłku, gdyż pokarm może zmniejszyć skuteczność leku.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Lek można stosować w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Niewielkie ilości leku Fosfomycin Midas mogą przenikać do mleka kobiecego i wpływać na dziecko. Z tego względu lekarz zadecyduje, czy pacjentka karmiąca piersią powinna stosować ten lek. Po przyjęciu 3 g fosfomycyny (1 saszetka) karmienie piersią można wznowić po 24 godzinach.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie ma danych, które wskazywałyby na wpływ tego leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak możliwe jest wystąpienie zawrotów głowy, które mogą zaburzać wykonywanie tych czynności. Jeśli pacjentka odczuwa zawroty głowy, nie powinna prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Fosfomycin Midas - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here