Fosfomycin midas


Działanie i wskazania

Lek Fosfomycin Midas zawiera substancję czynną fosfomycynę z trometamolem. Fosfomycyna z trometamolem jest antybiotykiem, który zabija pewne bakterie wywołujące zakażenia dróg moczowych. Lek stosuje się u kobiet w wieku od 12 lat z ostrymi niepowikłanymi zakażeniami bakteryjnymi pęcherza moczowego.

Jeśli po zastosowaniu leku pacjentka nie czuje się lepiej lub czuje się gorzej, powinna zwrócić się do lekarza

Skład

Substancją czynną jest fosfomycyna. Każda saszetka zawiera 5,631 g fosfomycyny z trometamolem, co odpowiada 3 g fosfomycyny.

Pozostałe składniki to: sacharoza, aromat pomarańczowy (zawiera maślan etylu, linalol, gumę arabską [E 414], glukozę jednowodną, maltodekstrynę, butylohydroksyanizol (BHA) [E320]), heksanian etylu, heksanian izoamylu, naturalny cytral, octan izoamylu, nerol, naturalną esencję olejku pomarańczowego i naturalną esencję olejku cytrynowego), sacharyna sodowa.

Dawkowanie

Zalecaną dawką dla dorosłych kobiet o masie ciała większej niż 50 kg jest 1 saszetka produktu Fosfomycin Midas przyjęta jednorazowo. Modyfikacja dawki u kobiet w podeszłym wieku nie jest konieczna.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (150-200 ml), a otrzymany roztwór (przejrzysty, bez nierozpuszczonych cząstek) natychmiast wypić.

Produkt leczniczy Fosfomycin Midas należy przyjmować około 2 godziny przed lub 2 godziny po posiłku, najlepiej wieczorem przed snem, po opróżnieniu pęcherza moczowego.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ze względu na brak doświadczenia u dzieci w wieku poniżej 12 lat produktu leczniczego Fosfomycin Midas nie należy stosować w tej grupie wiekowej.

Zalecaną dawką dla dziewcząt w wieku od 12 do 18 lat (o masie ciała ponad 50 kg) jest 1 saszetka produktu Fosfomycin Midas przyjęta jednorazowo.

Przedawkowanie

W razie nieumyślnego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy tak szybko, jak to możliwe zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek należy przyjmować około 2 godziny przed lub po posiłku, gdyż pokarm może zmniejszyć skuteczność leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Lek można stosować w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Niewielkie ilości leku Fosfomycin Midas mogą przenikać do mleka kobiecego i wpływać na dziecko. Z tego względu lekarz zadecyduje, czy pacjentka karmiąca piersią powinna stosować ten lek. Po przyjęciu 3 g fosfomycyny (1 saszetka) karmienie piersią można wznowić po 24 godzinach.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie ma danych, które wskazywałyby na wpływ tego leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak możliwe jest wystąpienie zawrotów głowy, które mogą zaburzać wykonywanie tych czynności. Jeśli pacjentka odczuwa zawroty głowy, nie powinna prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here