Fosfomycin Midas

Jak działa i kiedy stosujemy Fosfomycin Midas?

Lek Fosfomycin Midas zawiera substancję czynną fosfomycynę z trometamolem. Fosfomycyna z trometamolem jest antybiotykiem, który zabija pewne bakterie wywołujące zakażenia dróg moczowych. Lek stosuje się u kobiet w wieku od 12 lat z ostrymi niepowikłanymi zakażeniami bakteryjnymi pęcherza moczowego.

Jeśli po zastosowaniu leku pacjentka nie czuje się lepiej lub czuje się gorzej, powinna zwrócić się do lekarza

Jaki jest skład Fosfomycin Midas, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest fosfomycyna. Każda saszetka zawiera 5,631 g fosfomycyny z trometamolem, co odpowiada 3 g fosfomycyny.

Pozostałe składniki to: sacharoza, aromat pomarańczowy (zawiera maślan etylu, linalol, gumę arabską [E 414], glukozę jednowodną, maltodekstrynę, butylohydroksyanizol (BHA) [E320]), heksanian etylu, heksanian izoamylu, naturalny cytral, octan izoamylu, nerol, naturalną esencję olejku pomarańczowego i naturalną esencję olejku cytrynowego), sacharyna sodowa.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Fosfomycin Midas – jak stosować ten lek?

Zalecaną dawką dla dorosłych kobiet o masie ciała większej niż 50 kg jest 1 saszetka produktu Fosfomycin Midas przyjęta jednorazowo. Modyfikacja dawki u kobiet w podeszłym wieku nie jest konieczna.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (150-200 ml), a otrzymany roztwór (przejrzysty, bez nierozpuszczonych cząstek) natychmiast wypić.

Produkt leczniczy Fosfomycin Midas należy przyjmować około 2 godziny przed lub 2 godziny po posiłku, najlepiej wieczorem przed snem, po opróżnieniu pęcherza moczowego.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ze względu na brak doświadczenia u dzieci w wieku poniżej 12 lat produktu leczniczego Fosfomycin Midas nie należy stosować w tej grupie wiekowej.

Zalecaną dawką dla dziewcząt w wieku od 12 do 18 lat (o masie ciała ponad 50 kg) jest 1 saszetka produktu Fosfomycin Midas przyjęta jednorazowo.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie nieumyślnego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy tak szybko, jak to możliwe zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fosfomycin Midas – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować około 2 godziny przed lub po posiłku, gdyż pokarm może zmniejszyć skuteczność leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fosfomycin Midas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Lek można stosować w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Niewielkie ilości leku Fosfomycin Midas mogą przenikać do mleka kobiecego i wpływać na dziecko. Z tego względu lekarz zadecyduje, czy pacjentka karmiąca piersią powinna stosować ten lek. Po przyjęciu 3 g fosfomycyny (1 saszetka) karmienie piersią można wznowić po 24 godzinach.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie ma danych, które wskazywałyby na wpływ tego leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak możliwe jest wystąpienie zawrotów głowy, które mogą zaburzać wykonywanie tych czynności. Jeśli pacjentka odczuwa zawroty głowy, nie powinna prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cena Fosfomycin Midas i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Fosfomycin Midas i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Fosfomycin Midas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Fosfomycin Midas. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Fosfomycin Midas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Fosfomycin Midas - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Fosfomycin Midas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.