Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Fosfomycyna

Afastural

Afastural to antybiotyk zawierający fosfomycynę, stosowany w leczeniu i profilaktyce zakażeń bakteryjnych dróg moczowych. Dostępny jest w postaci granulek do sporządzania roztworu doustnego. Fosfomycyna działa bakteriobójczo, osiągając wysokie stężenie w moczu, co czyni go skutecznym w przypadku infekcji bakteryjnych pęcherza. Pamiętaj, że Afastural jest dostępny tylko na receptę.

Fosfacin

Fosfacin to antybiotyk zawierający fosfomycynę w postaci trometamolu fosfomycyny. Jego działanie polega na zwalczaniu bakterii, które mogą wywoływać różnego rodzaju zakażenia. Fosfacin jest szczególnie skuteczny w leczeniu niepowikłanych zakażeń pęcherza moczowego u kobiet i nastoletnich dziewcząt. Lek jest dostępny na receptę.

Fosfomycin Midas

Fosfomycin Midas to lek zawierający substancję czynną fosfomycynę z trometamolem. Fosfomycyna z trometamolem jest antybiotykiem, który zabija pewne bakterie wywołujące zakażenia dróg moczowych. Lek stosuje się u kobiet w wieku od 12 lat z ostrymi niepowikłanymi zakażeniami bakteryjnymi pęcherza moczowego. Fosfomycin Midas jest dostępny na receptę.

Fosfomycin Sandoz

Fosfomycin Sandoz to lek, który zawiera substancję czynną fosfomycynę w postaci trometamolu fosfomycyny. Jest to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie mogące powodować różnego rodzaju infekcje. Fosfomycyna jest szczególnie skuteczna w leczeniu niepowikłanych zakażeń pęcherza moczowego u kobiet i nastoletnich dziewcząt. Lek jest dostępny na receptę.

Fosfomycin US Pharmacia

Fosfomycin US Pharmacia to antybiotyk, który zawiera fosfomycynę w postaci trometamolu fosfomycyny. Jest skuteczny w zwalczaniu bakterii wywołujących zakażenia. Lek jest szczególnie polecany w leczeniu niepowikłanych zakażeń pęcherza moczowego u kobiet i nastoletnich dziewcząt. Fosfomycin US Pharmacia jest dostępny na receptę.

InfectoFos

InfectoFos

InfectoFos to syntetyczny lek przeciwbakteryjny, który zawiera substancję czynną fosfomycynę. Jest stosowany we wszystkich grupach wiekowych w leczeniu różnych zakażeń, takich jak powikłane zakażenia dróg moczowych, infekcyjne zapalenie wsierdzia, zakażenia kości i stawów, szpitalne zapalenie płuc, powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich, bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, powikłane zakażenia w obrębie jamy brzusznej oraz bakteriemia występująca w związku z wymienionymi powyżej zakażeniami. Lek ten jest dostępny na receptę.

Monural

Monural to antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń układu moczowego. Substancją czynną tego leku jest fosfomycyna. Lek jest dostępny w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego. Monural jest stosowany w leczeniu ostrych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych u dorosłych oraz w profilaktyce tych zakażeń np. w przypadku zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych. Lek jest dostępny na receptę.

Symural

Symural to lek przeciwbakteryjny, który zawiera substancję czynną fosfomycynę. Jest to antybiotyk o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Symural jest stosowany w leczeniu ostrego, niepowikłanego zakażenia pęcherza moczowego u kobiet i dziewcząt po ukończeniu 12. roku życia. Lek jest dostępny na receptę.

Uromaste

Uromaste to lek zawierający fosfomycynę, który jest stosowany w leczeniu ostrego niepowikłanego zapalenia pęcherza moczowego. Lek ten działa poprzez hamowanie syntezy peptydoglikanu, podstawowego składnika ściany komórkowej bakterii, co prowadzi do działania bakteriobójczego. Uromaste jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to ostre niepowikłane zakażenia dróg moczowych oraz zapobieganie zakażeniom dróg moczowych związanym z zabiegami chirurgicznymi i przezcewkowymi zabiegami diagnostycznymi.