Bemfola

Bemfola to lek, który zawiera substancję czynną folitropinę alfa, będącą rekombinantem hormonu folikulotropowego (FSH). Jest stosowany w leczeniu niepłodności u kobiet. Bemfola jest wykorzystywany do stymulacji rozwoju wielu pęcherzyków jajnikowych u pacjentek poddanych stymulacji owulacji w ramach technik rozrodu wspomaganego (ART), takich jak zapłodnienie pozaust

Gonal-f

Gonal-f to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną folitropinę alfa. Jest to hormon folikulotropowy produkowany za pomocą technologii rekombinacji DNA. Głównym działaniem folitropiny alfa jest stymulacja rozwoju dojrzałych pęcherzyków Graafa u kobiet. Lek jest zalecany do stosowania w przypadkach braku owulacji u kobiet, które nie uzyskały odpowiedzi po zastosowaniu cytrynianu klomifenu, oraz w celu stymulacji rozwoju wielu pęcherzyków jajnikowych u kobiet poddanych stymulacji owulacji w ramach technik wspomaganego rozrodu. Może być również stosowany w skojarzeniu z hormonem luteinizującym (LH) w stymulacji wzrostu pęcherzyków jajnikowych u kobiet ze znacznym niedoborem LH i FSH.

Ovaleap

Ovaleap to lek zawierający substancję czynną folitropinę alfa, która jest prawie identyczna jak naturalny hormon wytwarzany przez organizm pacjentki, zwany „hormonem folikulotropowym” (FSH). FSH jest gonadotropiną, czyli rodzajem hormonu odgrywającym ważną rolę w płodności i procesach rozrodczych u ludzi. U kobiet FSH jest potrzebny do wzrostu i rozwoju pęcherzyków w jajnikach, które zawierają komórki jajowe. U mężczyzn FSH jest potrzebny do wytwarzania nasienia. Ovaleap jest skierowany zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn chorujących na niepłodność. Jest dostępny na receptę.

Pergoveris

Pergoveris to lek dostępny na receptę, który zawiera dwa hormony: folitropinę alfa (r-hFSH) i lutropinę alfa (r-hLH). Te substancje są produkowane metodą inżynierii genetycznej. Lek jest stosowany u dorosłych kobiet z ciężkim niedoborem hormonów FSH i LH w celu pobudzenia rozwoju pęcherzyka jajnikowego. W przypadku stymulacji rozwoju pęcherzyka jajnikowego u kobiet nieowulujących z niedoborem FSH i LH, najważniejszym skutkiem wynikającym z podania lutropiny alfa jest zwiększenie wydzielania estradiolu przez pęcherzyki, których wzrost jest pobudzany przez FSH.