Biotum

Biotum to antybiotyk beta-laktamowy stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest to proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji. Substancją czynną preparatu jest ceftazydym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do III generacji tych antybiotyków. Lek jest wskazany w leczeniu różnych zakażeń u dorosłych, dzieci i noworodków. Biotum jest dostępny na receptę.

Ceftazidim AptaPharma

Ceftazidim AptaPharma to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie wywołujące różnego rodzaju infekcje. Należy do grupy leków cefalosporyn, które działają bakteriobójczo. Jest stosowany w leczeniu ciężkich zakażeń bakteryjnych, takich jak: dolne drogi oddechowe, w tym płuca, oskrzela u pacjentów z mukowiscydozą, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ucha, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich, jamy brzusznej oraz powłok brzusznych, a także kości i stawów. Lek jest dostępny na receptę.

Ceftazidim MIP Pharma

Ceftazidim MIP Pharma to antybiotyk z grupy cefalosporyn III generacji o działaniu bakteriobójczym. Mechanizm działania polega na blokowaniu końcowego etapu biosyntezy ściany komórkowej bakterii. Lek jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Wskazania do stosowania obejmują zakażenia spowodowane przez drobnoustroje wrażliwe na ceftazydym. Lek jest dostępny na receptę.

Ceftazidime Hospira

Ceftazidime Hospira to lek przeciwbakteryjny, który jest stosowany w leczeniu ciężkich zakażeń bakteryjnych. Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn trzeciej generacji. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują szpitalne zapalenie płuc, zakażenia dolnych dróg oddechowych u osób cierpiących na mukowiscydozę, bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, powikłane zakażenia dróg moczowych, powikłane zakażenia tkanek miękkich i skóry, powikłane zakażenia wewnątrzbrzuszne, zakażenia kości i stawów oraz zapalenie otrzewnej u pacjentów poddawanych ciągłej dializie otrzewnowej.

Ceftazidime Kabi

Ceftazidime Kabi to antybiotyk w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji. Jest stosowany u dorosłych i dzieci, w tym u noworodków. Działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Wskazany jest do stosowania w leczeniu szpitalnego zapalenia płuc, zakażeń dolnych dróg oddechowych u osób cierpiących na mukowiscydozę, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych o podłożu bakteryjnym, ropnego przewlekłego zapalenie ucha środkowego, złośliwego zapalenia ucha zewnętrznego, powikłanych zakażeń dróg moczowych, powikłanych zakażeń tkanek miękkich i skóry, powikłanych zakażeń wewnątrzbrzusznych, zakażeń kości i stawów a także w leczeniu zapalenia otrzewnej u pacjentów poddawanych ciągłej dializie otrzewnowej. Lek jest dostępny na receptę.

Fortum

Fortum to lek stosowany w lecznictwie zamkniętym, który zawiera substancję czynną ceftazydym. Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn III generacji. Fortum jest stosowany do leczenia ciężkich zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na ceftazydym, takie jak zakażenia dolnych dróg oddechowych, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich, kości i stawów oraz zakażeń opon mózgowo-rdzeniowych. Lek jest dostępny na receptę.

Zavicefta

Zavicefta to antybiotyk, który zawiera dwie substancje czynne: ceftazydym i awibaktam. Ceftazydym należy do grupy antybiotyków nazywanych cefalosporynami, które mają zdolność zabijania wielu rodzajów bakterii. Awibaktam blokuje działanie określonych enzymów zwanych beta-laktamazami, co umożliwia ceftazydymowi niszczenie pewnych bakterii, których sam ceftazydym nie jest w stanie zabijać. Lek jest stosowany u osób dorosłych w celu leczenia zakażeń żołądka i jelit, zakażeń pęcherza moczowego lub nerek, zakażeń płuc oraz zakażeń powodowanych przez bakterie niewrażliwe na działanie innych antybiotyków. Zavicefta jest wydawany na receptę.

Zefadym

Zefadym to antybiotyk, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu wielu rodzajów zakażeń u dorosłych i dzieci, w tym u noworodków. Substancją aktywną jest ceftazydym. Zefadym jest wskazany w leczeniu takich zakażeń jak: szpitalne zapalenia płuc, zakażenia dolnych dróg oddechowych u pacjentów z mukowiscydozą, bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, przewlekłe ropne zapalenie ucha środkowego, powikłane zakażenia dróg moczowych, powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich, powikłane zakażenia wewnątrzbrzuszne oraz zakażenia kości i stawów.