Saldiam

Saldiam to lek stosowany w bólach reumatoidalnych mięśni i stawów. Może być również używany w stanach zwyrodnieniowych stawów barku, kręgosłupa, kolan oraz stawów rąk i stóp. Jest dostępny bez recepty. Pamiętaj, aby przed użyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Saldiam. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Po zastosowaniu miejscowym łatwo przenika przez skórę w głąb tkanek, hamuje rozwój odczynów zapalnych, zapobiega powstawaniu bólu.

Wskazania
Lek stosuje się:
– w bolach reumatoidalnych mięśni i stawów;
– w chorobach zwyrodnieniowych stawów barku, kręgosłupa, kolan oraz stawów rąk i stop;
– w nerwobólach;
– w stanach zapalnych i bolach po urazach powstających w wyniku stłuczenia, naderwania ścięgna, krwiaków;
– w bolach mięśni po nadmiernym wysiłku.

Jaki jest skład Saldiam, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest dietyloaminy salicylan.

– Pozostałe składniki to:
alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, glicerol, cetylu palmitynian, sodu laurylosiarczan, olejek eteryczny lawendowy, woda oczyszczona.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Saldiam – jak stosować?

Na bolące miejsca nakładać cienką warstwę kremu 2 lub 3 razy na dobę i lekko wcierać aż do wchłonięcia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku nieprawidłowego stosowania (np. w przypadku stosowania na rozległe powierzchnie, skórę zmienioną zapalnie, u dzieci) mogą wystąpić objawy ogólnego działania salicylanów, objawy uszkodzenia nerek.
Dawki lecznicze stosowane długotrwale mogą wywołać łagodne zatrucie. Objawami są nudności, wymioty, bole brzucha, biegunki, zwiększone pragnienie, zaburzenia słuchu, bole głowy, uczucie zmęczenia lub pobudzenia. Objawy te przemijają po odstawieniu leku.

W razie przypadkowego połknięcia (np. przez dziecko) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Saldiam – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Saldiam w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy
planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, ze względu na brak
danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Saldiam

Ulotka Saldiam – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Saldiam przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Saldiam m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Sprawdź cenę i dostępność Saldiam w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Saldiam

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Saldiam? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Saldiam”

  1. 22-01-2016r.
    Mam przepuklinę kręgosłupa lędźwiowego, z tego powodu mam obrzęki stóp, smaruję okolice kistek u nóg stosując Saldiam krem i Ibalgin Sport, krem w niewielkich ilościach co likwiduje obrzęki.

    W stanach grypowych, łamaniach w kościach smaruję pomiędzy łopatkami a kark, pomaga.

    W Krakowie brak w aptekach i hurtowniach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Saldiam. Podziel się doświadczeniami na forum.