Removab

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaKatumaksomab

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Removab?

Removab zawiera substancję czynną katumaksomab, który jest przeciwciałem monoklonalnym.
Rozpoznaje on białko na powierzchni komórek rakowych i angażuje komórki odpornościowe do ich zniszczenia.

Removab jest stosowany do leczenia wodobrzusza nowotworowego, jeśli standardowe leczenie nie jest dostępne lub nie jest już możliwe. Wodobrzusze nowotworowe to nagromadzenie płynu w jamie brzusznej (jamie otrzewnej), wynikające z istnienia określonych rodzajów raka.

Reklama

Jaki jest skład Removab, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest katumaksomab (10 mikrogramów w 0,1 ml, co odpowiada 0,1 mg/ml lub 50 mikrogramów w 0,5 ml, co odpowiada 0,1 mg/ml).

– Pozostałe składniki to cytrynian sodu, kwas cytrynowy jednowodny, polisorbat 80 i woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Removab – jak stosować ten lek?

Lek Removab jest podawany pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu raka. Po infuzji leku Removab pacjent będzie pod obserwacją zgodnie z decyzją lekarza.

Przed rozpoczęciem i w trakcie leczenia pacjent może otrzymać inne leki w celu obniżenia gorączki, zmniejszenia bólu lub stanu zapalnego wywołanego lekiem Removab.

Lek Removab jest podawany w 4 infuzjach dootrzewnowych ze zwiększaną dawką (10, 20, 50 i 150 mikrogramów), rozdzielonych przynajmniej 2 dniami kalendarzowymi bez infuzji (pacjent otrzyma infuzję na przykład w dniu 0, 3, 7, 10). Infuzja musi być podawana ze stałą szybkością w czasie co najmniej 3 godzin. Łączny czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 20 dni.

Na czas całego leczenia cewnik jest umieszczany w jamie brzusznej pacjenta (dootrzewnowo), aż do dnia, w którym zostanie podana ostatnia infuzja.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. U pacjentów otrzymujących większą od zalecanej dawkę katumaksomabu wystąpiły cięższe (stopień 3) działania niepożądane.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Removab – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Removab w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza. Nie wolno stosować leku Removab w czasie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Ulotka Removab – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

1 komentarz do “Removab”

  1. Nie posiadam bezpośrednich doświadczeń ze stosowaniem preparatu Removab, natomiast mogę podzielić się pozytywnymi rezultatami terapii lekiem Keytruda w leczeniu raka płuc. Po pięciu miesiącach systematycznego leczenia, polegającego na podawaniu leku w formie wlewów dożylnych w trzytygodniowych odstępach, zaobserwowano znaczącą regresję zmian nowotworowych – wielkość guzów zmniejszyła się aż o 75%. To imponujący rezultat, szczególnie w porównaniu z tradycyjną chemioterapią, która często powoduje szereg wyniszczających skutków ubocznych dla organizmu. Moje doświadczenia potwierdzają skuteczność nowoczesnych terapii celowanych w onkologii.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz