Pentaerythritol Compositum

Pentaerythritol Compositum to lek na receptę, dostępny w formie tabletek. Zawiera dwie substancje czynne: nitroglicerynę i tetraazotan pentaerytrytolu. Stosuje się go zapobiegawczo oraz leczniczo w chorobie niedokrwiennej serca oraz w zaostrzeniu tej choroby. Lek ten rozszerza naczynia wieńcowe, zwiększając ukrwienie mięśnia sercowego i poprawiając w ten sposób transport tlenu do serca. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Pentaerythritol Compositum. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Pentaerythritol compositum wykazuje działanie rozszerzające naczynia wieńcowe.

Stosowany jest zapobiegawczo i leczniczo w chorobie niedokrwiennej serca oraz w zaostrzeniu choroby niedokrwiennej serca.

Jaki jest skład Pentaerythritol Compositum, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: pentaerytrytylu tetraazotan 20 mg i glicerolu triazotan 0,5 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, magnezu stearynian, żelatyna.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu Pentaerythritol Compositum – jak stosować?

Dawkowanie

Dorośli

Zalecana dawka to 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę.
Zaleca się podawanie mniejszej dawki początkowej (1 tabletka 3 razy na dobę), jeśli lek podawany jest po raz pierwszy, ze względu na możliwość wystąpienia niedociśnienia (obniżenie ciśnienia poniżej wartości prawidłowych).

Pacjenci z niewydolnością nerek i (lub) wątroby
U osób z niewydolnością nerek i (lub) wątroby lekarz może zalecić mniejsze dawki w zależności od stopnia niewydolności nerek i (lub) wątroby, a następnie pod kontrolą zwiększać dawkę.

Sposób podawania
Podanie doustne. Dla przyspieszenia działania leku, tabletkę można rozgryźć, a następnie połknąć. Zaleca się przyjmowanie leku co najmniej pół godziny przed posiłkiem lub jedną godzinę po posiłku.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania leku to: zaczerwienienie twarzy, niedociśnienie, niepokój, przyspieszenie czynności serca, bóle głowy, uczucie tętnienia w głowie, zawroty, osłabienie, zwiększona potliwość, nudności, wymioty, skórne odczyny alergiczne, methemoglobinemia (obecność nieprawidłowej hemoglobiny we krwi).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pentaerythritol Compositum – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować co najmniej pół godziny przed posiłkiem lub jedną godzinę po posiłku.

Alkohol nasila działanie azotanów obniżające ciśnienie tętnicze.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Pentaerythritol Compositum w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią
Ze względu na przenikanie azotanów do mleka kobiet karmiących piersią, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Pentaerythritol Compositum

Ulotka Pentaerythritol Compositum – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Pentaerythritol Compositum przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pentaerythritol Compositum m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Pentaerythritol Compositum w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Pentaerythritol Compositum

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pentaerythritol Compositum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Pentaerythritol Compositum”

  1. Biorę ten lek od miesiąca po bardzo długiej przerwie jak dla mnie bardzo pomaga mam zaawansowaną chorobę wieńcową ,leki nowej generacji nie pomagają ,po Pentaerytrolu comp.czuję się lepiej ,polecam ten lek dla sercowców.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Pentaerythritol Compositum. Podziel się doświadczeniami na forum.