Levofloxacin FP

Levofloxacin FP to lek w postaci roztworu do infuzji, należący do grupy antybiotyków zwanych fluorochinolonami. Działa poprzez hamowanie wzrostu bakterii powodujących zakażenia. Jest stosowany w leczeniu takich chorób jak zapalenie płuc, zakażenia układu moczowego, przewlekłe bakteryjne zapalenie prostaty oraz zakażenia skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Levofloxacin FP. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Levofloxacin FP należy do grupy antybiotyków zwanych fluorochinolonami. Jego działanie polega na hamowaniu wzrostu bakterii powodujących zakażenia.

Lek Levofloxacin FP stosowany jest w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:
• zapalenie płuc;
• powikłane (trudne do leczenia) zakażenia układu moczowego, w tym zakażenia nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek);
• zakażenia skóry i tkanek podskórnych, czasami nazywa się to zakażeniami tkanek miękkich;
• zakażenia gruczołu krokowego.

Jaki jest skład Levofloxacin FP, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną leku (składnik, który sprawia, że lek działa) jest lewofloksacyna w postaci lewofloksacyny półwodnej.
• Każdy ml roztworu do infuzji zawiera 5 mg lewofloksacyny.
• Każde 50 ml zawiera 250 mg lewofloksacyny.
• Każde 100 ml zawiera 500 mg lewofloksacyny.

Inne składniki leku to:
– sodu chlorek;
– kwas solny 1N (do ustalenia pH);
– sodu wodorotlenek 0,1 N (do ustalenia pH);
– woda do wstrzykiwań.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Levofloxacin FP – jak stosować?

Dawka lewofloksacyny będzie zależeć od rodzaju i ciężkości zakażenia.

Lek będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w powolnym wstrzyknięciu (infuzji) do żyły, raz lub dwa razy na dobę.

Dawka 250 mg (worek 50 ml) będzie podawana w infuzji co najmniej przez 30 minut, a dawka 500 mg (worek 100 ml) – co najmniej przez 60 minut.

Szczegółowe instrukcje dla lekarza lub pielęgniarki, dotyczące przygotowania i podawania tego leku, zamieszczone są na końcu poniższej ulotki.

Pacjenci z prawidłową czynnością nerek (klirens kreatyniny >50 ml/min)
• Zapalenie płuc
Jedna infuzja leku Levofloxacin FP, zawierająca dawkę 500 mg, raz lub dwa razy na dobę.
• Zapalenie gruczołu krokowego
Jedna infuzja leku Levofloxacin FP, zawierająca dawkę 250 mg, raz na dobę.
• Powikłane (trudne do leczenia) zakażenia układu moczowego, w tym zakażenia nerek
Jedna infuzja leku Levofloxacin FP, zawierająca dawkę 250 mg, raz na dobę.
• Zakażenia skóry i tkanek podskórnych, w tym mięśni
Jedna infuzja leku Levofloxacin FP, zawierająca dawkę 500 mg, dwa razy na dobę.

Pacjenci zaburzeniami czynności nerek
Jeśli czynność nerek pacjenta jest poniżej normy, lekarz dostosuje dawkę leku Levofloxacin FP w zależności od stopnia zaburzenia czynności nerek, ponieważ może być konieczne podanie dawki mniejszej niż pacjentom z prawidłową czynnością nerek.
Dawkowanie u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek jest zamieszczone na końcu poniższej ulotki.

Pacjenci w podeszłym wieku (z prawidłową czynnością nerek)
Modyfikacja dawki nie jest konieczna.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Modyfikacja dawki nie jest konieczna.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lekarz lub pielęgniarka upewni się, że pacjenta otrzymuje odpowiednią dawkę leku. Jeśli nieumyślnie przedawkowano lek, u pacjenta mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak dezorientacja, zawroty głowy, utrata przytomności i drgawki, oraz nieprawidłowe bicie serca. Leczenie przedawkowania jest objawowe. Lewofloksacyny nie można usunąć z organizmu podczas dializy. Brak specyficznej odtrutki.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Levofloxacin FP – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Levofloxacin FP z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Levofloxacin FP w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży, lub karmi piersią, nie może stosować leku Levofloxacin FP ze względu na możliwość szkodliwego działania na dziecko. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Levofloxacin FP

Ulotka Levofloxacin FP – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Levofloxacin FP przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levofloxacin FP m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Levofloxacin FP w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Levofloxacin FP

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Levofloxacin FP? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Levofloxacin FP. Podziel się doświadczeniami na forum.