Desfluran Piramal

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyPiramal Critical Care B.V.
Kod ATCN01AB07
ProceduraDCP
SubstancjaDesfluran

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Desfluran Piramal?

Desfluran Piramal zawiera desfluran. Desfluran Piramal to lek do znieczulenia ogólnego stosowany podczas zabiegów operacyjnych. Jest to wziewny lek znieczulający (podawany pacjentowi do wdychania w postaci pary). Wdychanie desfluranu w postaci pary powoduje, że pacjent zapada w głęboki sen. Wdychanie desfluranu w postaci pary powoduje ponadto podtrzymanie wspomnianego snu (czyli znieczulenia ogólnego), podczas którego pacjent może być poddany zabiegowi operacyjnemu. U dorosłych lek jest stosowany do indukcji i podtrzymania znieczulenia. U niemowląt i dzieci jest on stosowany wyłącznie do podtrzymania znieczulenia.

Reklama

Jaki jest skład Desfluran Piramal, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desfluran 100% (v/v).

Lek nie zawiera żadnych innych składników.

Dawkowanie preparatu Desfluran Piramal – jak stosować ten lek?

Lek Desfluran Piramal zostanie podany pacjentowi przez anestezjologa. Anestezjolog ustali dawkę na podstawie wieku i masy ciała pacjenta oraz rodzaju zabiegu operacyjnego, jakiemu pacjent będzie miał być poddawany. W trakcie znieczulenia anestezjolog będzie kontrolował ciśnienie tętnicze i częstość akcji serca pacjenta. W razie potrzeby anestezjolog będzie korygował podawaną dawkę leku.

Najczęściej lek podawany jest przez specjalną rurkę umieszczoną w drogach oddechowych pacjenta po tym, jak pacjent otrzymał zastrzyk innego leku znieczulającego powodującego sen.

– Tylko w rzadkich przypadkach pacjent może być proszony o wdychanie pary leku Desfluran Piramal przez maskę w celu wywołania snu.

Wybudzanie po znieczuleniu
Kiedy operacja dobiegnie końca, anestezjolog wyłączy dopływ podawanego pacjentowi leku Desfluran Piramal. Po upływie kilku minut pacjent wybudzi się.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli zostanie pacjentowi podana większa dawka produktu Desfluran Piramal niż zalecana, wówczas podawanie produktu zostanie wstrzymane. Pacjentowi zostanie podany czysty tlen. W trakcie wybudzania ciśnienie tętnicze i praca serca będą uważnie kontrolowane.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Desfluran Piramal – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Desfluran Piramal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed otrzymaniem tego leku.

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania desfluranu u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią, stosowane desfluranu w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest wskazane.

Ulotka Desfluran Piramal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Desfluran Piramal - 100 % v/v, Płyn do sporządzania inhalacji parowej (Desfluranum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Desfluran Piramal - 100 % v/v, Płyn do sporządzania inhalacji parowej (Desfluranum)

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Dodaj komentarz