Betmiga

Podmiot odpowiedzialnyAstellas Pharma Europe B.V.
Kod ATCG04BD12
ProceduraCEN
SubstancjaMirabegron

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Betmiga?

Substancją czynną leku Betmiga jest mirabegron. Jest to lek zwiotczający mięśnie pęcherza moczowego (tak zwany agonista receptora beta 3-adrenergicznego), który zmniejsza aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego i leczy związane z nią objawy.

Lek Betmiga stosuje się u dorosłych w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego takich jak:
– nagła potrzeba oddania moczu (nazywana parciem naglącym)
– konieczność oddawania moczu częściej niż zwykle (nazywana częstomoczem)
– utrata kontroli nad oddawaniem moczu (nazywana naglącym nietrzymaniem moczu)

Jaki jest skład Betmiga, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest mirabegron. Każda tabletka zawiera 25 mg lub 50 mg mirabegronu.

– Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: makrogole, hydroksypropyloceluloza, butylohydroksytoluen, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172) (jedynie tabletka 25 mg).

Dawkowanie preparatu Betmiga – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka, to jedna tabletka 50 mg przyjmowana doustnie raz na dobę. Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby, lekarz prowadzący może zmniejszyć dawkę do jednej tabletki 25 mg przyjmowanej doustnie raz na dobę. Tabletkę leku należy przyjmować popijając płynem i połknąć w całości. Tabletki nie należy rozgryzać ani żuć. Lek Betmiga można przyjmować niezależnie od posiłków.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek lub gdy przypadkowo inna osoba przyjmie tabletki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub wezwać pogotowie.

Objawy przedawkowania mogą obejmować uczucie mocnego bicia serca, przyspieszenie tętna lub wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Betmiga – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Betmiga w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, nie należy stosować leku Betmiga.

W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lek ten prawdopodobnie przenika do mleka ludzkiego.

Pacjentka wraz z lekarzem powinni zadecydować czy przyjmować lek Betmiga, czy karmić piersią. Nie należy jednocześnie karmić piersią i przyjmować tego leku.

Ulotka Betmiga – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Betmiga przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lek Betmiga dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Betmiga m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lek Betmiga dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).

Źródła / bibliografia:

  • EMA Europejska Agencja Leków - Medicines | European Medicines Agency (EMA) (europa.eu)

Dostępność Betmiga w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Betmiga - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Betmiga? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

8 komentarzy do “Betmiga”

  1. Biorę lek Betmiga już trzeci miesiąc. Bardzo rzadko wstaję w nocy, chyba że wypiję za dużo. Na początku bolała mnie głowa, ale teraz zdarza się to rzadziej. Jem dużo naturalnych jogurtów, które działają jak probiotyki. Podczas kaszlu z wyciekiem moczu jeszcze nic się nie zmieniło, myślę, że potrzeba czasu. Bardzo szkoda, że takie leki nie są refundowane.

    Odpowiedz
  2. Przyjmuję Betmiga od 3 miesięcy, dawka 25 mg, na nadaktywny pęcherz. W sumie widzę tylko nieznaczną poprawę, nocne oddawanie moczu z 3 na 2, trochę dłuższe spacery.

    Odpowiedz
  3. Lek Betmiga biorę od trzech dni. Po około dwóch godzinach od przyjęcia dawki leku, tj. jednej tabletki, ból głowy, wysokie ciśnienie. Częstomocz bez zmian i do tego problem z jego oddaniem. Chcesz zrobić, a nie możesz. Ból cewki moczowej, czego wcześniej nie było. Masakra.

    Odpowiedz
  4. Mam stwierdzoną nadreaktywność pęcherza, stąd lekarz zalecił mi kurację Betmiga 50. Ponieważ jestem emerytem (80 lat) o bardzo niskich poborach, zapytałem go o cenę leku. W odpowiedzi usłyszałem, że jego koszt to 100 zł. Kiedy zapytałem o tańszy zamiennik, odpowiedział mi, że nie ma, co po późniejszym rozpoznaniu kwestii w internecie okazało się zwykłym kłamstwem, podobnie jak cena leku, za który zapłaciłem nie 100, a 150 zł. Lekarz wystawił receptę na sześć opakowań, wykupiłem jedno i rozpocząłem kurację 17 dni temu. Efekty leczenia są dramatycznie złe, gdyż zamiast oczekiwanej poprawy, oddawałem mocz około trzy razy w nocy, a ostatniej nocy pobiłem rekord – dziesięć razy. Co więcej, oddawałem go z bólem i oporem, jakbym rodził kamienie, których nie mam. W tym stanie rzeczy chciałem skonsultować przerwanie kuracji z lekarzem, ale nie doszło do tego, bo go nie zastałem – jest na urlopie. Dlatego przerywam zaleconą kurację bez konsultacji i przechodzę na zioła. Oceniam zbawienne działanie leków, szczególnie tych drogich, i śmiało można postawić tezę, że farmacja to jeden wielki szwindel, którego głównym celem jest nie tyle pomaganie chorym, co przede wszystkim zarabianie na nich, w czym udział biorą także niektórzy kooperujący z branżą lekarze. A opisany fakt miał miejsce nie w przysłowiowym Pcimiu, a w Warszawie.

    Odpowiedz
  5. Lek Betmiga 50 mg, brałam ok. dwóch tygodni. W 12 dniu brania leku bolała mnie głowa i wyskoczyło mi bardzo wysokie ciśnienie 192//111. Przestałam brać lek. Po skontaktowaniu się z lekarzem/ po uregulowaniu się ciśnienia/ lekarz przepisał mi zmniejszoną dawkę leku – Betmiga 25 mg. Zobaczymy czy będę mogła brać? Jeśli ktoś choruje na nadciśnienie proponuję je kontrolować. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  6. Brałam ten lek po dwóch tygodniach brania tego leku dostałam silnego zakażenia dróg moczowych nie mogłam sobie z tym poradzic podczas brania tego leku, było coraz gorzej no niestety musiałam odstawić ten lek .

    Odpowiedz
  7. mam problem z nietrzymaniem moczu lek betmiga na początku leczenia działał całkiem dobrze, ale po kilku miesiącach najpierw dostałam zakażenia pochwy, a potem nabawiłam się silnego zapalenia pęcherza z krwiomoczem, niestety musiałam lek odstawić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz