Aerrane

Aerrane, znany również jako Izofluran, to trwały anestetyk wziewny o eterowym zapachu. Charakteryzuje się szybkim początkiem działania i krótkim czasem eliminacji. Jest skuteczny w indukcji znieczulenia po podaniu krótko działającego anestetyku dożylnego oraz podtrzymywaniu znieczulenia ogólnego. Pamiętaj, że Aerrane jest dostępny tylko na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Aerrane. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Aerrane zawiera izofluran. Stosowany jest w chirurgii do znieczulenia ogólnego. Jest to wziewny lek znieczulający (podawany pacjentowi jako para przeznaczona do wdychania). Wdychanie par izofluranu powoduje zapadnięcie w głęboki sen bez odczuwania bólu. Jest stosowany również do podtrzymania głębokiego snu bez odczuwania bólu (znieczulenie ogólne), w trakcie którego u pacjenta można przeprowadzić zabieg chirurgiczny.

Jaki jest skład Aerrane, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest izofluran.
Lek nie zawiera żadnych innych składników.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Aerrane – jak stosować?

Lek Aerrane zostanie podany pacjentowi przez anestezjologa, który zdecyduje, jakiej dawki leku
pacjent potrzebuje i kiedy go otrzyma. Dawka będzie zależała od wieku pacjenta, jego masy ciała
oraz rodzaju wykonywanej operacji.

Lek uzyskuje się z ciekłego izofluranu przy pomocy parownika.

Pacjent może przyjąć lek Aerrane na jeden z dwóch sposobów:
• przed podaniem leku przez maskę, pacjentowi może zostać wstrzyknięty inny lek
znieczulający wprowadzający pacjenta w sen. Ten sposób podawania leku Aerrane stosowany
jest najczęściej;

lub

• pacjent może zostać poproszony o wdychanie par izofluranu przez maskę, aby wywołać sen.
Pacjent szybko i bardzo łatwo zaśnie. Ten sposób podawania leku jest stosowany rzadziej.

Po operacji anestezjolog zaprzestanie podawania leku. W ciągu kilku minut pacjent
obudzi się.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku podania zbyt dużej ilości leku Aerrane, podawanie leku zostanie wstrzymane. Pacjentowi zostanie podany czysty tlen. Ciśnienie krwi i czynność serca będą dokładnie
kontrolowane w trakcie wybudzania pacjenta.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aerrane – czy mogę spożywać alkohol?

Aerrane jest lekiem wprowadzającym pacjenta w sen i podtrzymującym ten stan, dzięki czemu pacjent może zostać poddany operacji chirurgicznej. Należy zapytać lekarza, chirurga lub anestezjologa kiedy i co można jeść i pić po wybudzeniu. Nie należy pić alkoholu. Lekarz poinformuje pacjenta, kiedy możliwe będzie ponowne spożycie alkoholu.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Aerrane w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na ograniczoną ilość danych związanych ze stosowaniem leku u kobiet w ciąży, podaje się go im tylko w sytuacji, gdy korzyści ze stosowania przewyższają ryzyko. Można jednak stosować mniejsze dawki Aerrane podczas cięcia cesarskiego.

Ponieważ nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego, należy unikać karmienia piersią po operacji, w przypadku gdy pacjentce podano Aerrane do znieczulenia ogólnego

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Aerrane

Ulotka Aerrane – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Aerrane przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aerrane m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Aerrane w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Aerrane

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aerrane? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Aerrane. Podziel się doświadczeniami na forum.