Dificlir

Dificlir to antybiotyk zawierający substancję czynną fidaksomycynę. Jest stosowany w leczeniu zakażeń błony śluzowej okrężnicy (jelito grube), wywołanych przez bakterie, zwane Clostridium difficile. Ta choroba może spowodować bolesną, ciężką biegunkę. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

DIFICLIR jest antybiotykiem, który zawiera substancję czynną fidaksomycynę.

Lek DIFICLIR jest stosowany u dorosłych w leczeniu zakażeń błony śluzowej okrężnicy (jelito grube), wywołanych przez szczególne bakterie, zwane Clostridium difficile. Ta poważna choroba może spowodować bolesną, ciężką biegunkę. Lek DIFICLIR działa niszcząc bakterie powodujące zakażenie, co pomaga w zmniejszeniu związanej z nim biegunki.

Skład

Substancją czynną leku jest fidaksomycyna. Każda tabletka zawiera 200 mg fidaksomycyny.

Pozostałe składniki to:

rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia preżelowana, hydroksypropyloceluloza, butylowany hydroksytoluen, karboksymetyloskrobia sodowa i magnezu stearynian.

otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, glikol polietylenowy i lecytyna (sojowa).

Dawkowanie

Zalecana dawka to 1 tabletka (200 mg) dwa razy na dobę (1 tabletka co 12 godzin) przez 10 dni.

Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

Przedawkowanie

Nie notowano żadnego przypadku ostrego przedawkowania.

Jako środek ostrożności, należy zwrócić się do lekarza. Opakowanie leku należy wziąć ze sobą, aby lekarz wiedział, jaki lek przyjęto.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek DIFICLIR można przyjmować przed posiłkiem, w czasie lub po posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży, nie powinna przyjmować leku DIFICLIR, chyba że lekarz zaleci inaczej. To dlatego, że nie wiadomo, czy fidaksomycyna może zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza że może być w ciąży, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy fidaksomycyna przenika do mleka matki, ale nie jest to spodziewane. W okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Dificlir

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Dificlir (forum)

Stosujesz Dificlir? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Dificlir. Podziel się doświadczeniami na forum.