Ibuprofen Fair-Med

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaIbuprofen

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Ibuprofen Fair-Med?

IBUPROFEN FAIR-MED, 200 mg; 400 mg, tabletki powlekane
Ibuprofen FAIR-MED należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Działanie tych leków polega na zmianie sposobu reagowania organizmu na ból i podwyższoną ciepłotę ciała.

Ibuprofen FAIR-MED stosowany jest w objawowym leczeniu:
bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy, ostry ból migrenowy z aurą lub bez aury, ból zęba, bóle miesiączkowe, gorączka i ból związane z przeziębieniem.

Jeśli w przypadku gorączki lub bólu migrenowego głowy po upływie 3 dni, lub w przypadku leczenia innych dolegliwości bólowych po upływie 4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

IBUPROFEN FAIR-MED, 600 mg, tabletki powlekane
Ibuprofen FAIR-MED należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Działanie tych leków polega na zmianie sposobu reagowania organizmu na ból i obrzęk.

Ibuprofen FAIR-MED jest stosowany w objawowym leczeniu bólu i stanu zapalnego związanego z chorobami stawów (np. reumatoidalnym zapaleniem stawów), chorobami zwyrodnieniowymi stawów (np. chorobą zwyrodnieniową stawów) oraz bolesnego obrzęku i stanu zapalnego po urazach tkanek miękkich.

Reklama

Jaki jest skład Ibuprofen Fair-Med, jakie substancje zawiera?

IBUPROFEN FAIR-MED, 200 mg; 400 mg, tabletki powlekane
Substancją czynną leku jest ibuprofen.
Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu.
Jedna tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna
Skrobia kukurydziana
Hypromeloza 6 cps
Krzemionka koloidalna bezwodna
Celuloza mikrokrystaliczna (Grade 102)
Kroskarmeloza sodowa
Magnezu stearynian (E572)
Otoczka tabletki:
Hypromeloza
Makrogol 400
Makrogol 6000
Tytanu dwutlenek (E171).

IBUPROFEN FAIR-MED, 600 mg, tabletki powlekane
Substancją czynną leku jest ibuprofen.
Jedna tabletka powlekana zawiera 600 mg ibuprofenu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna
Skrobia kukurydziana
Hypromeloza 6 cps
Krzemionka koloidalna bezwodna
Celuloza mikrokrystaliczna (Grade 102)
Kroskarmeloza sodowa
Magnezu stearynian
Otoczka tabletki:
Hypromeloza
Makrogol 400
Makrogol 6000
Tytanu dwutlenek (E171).

Dawkowanie preparatu Ibuprofen Fair-Med – jak stosować ten lek?

Dokladny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jako objawy przedawkowania mogą wystąpić zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak ból głowy, zawroty głowy, oszołomienie, utrata przytomności (u dzieci również drgawki miokloniczne), a także ból brzucha, nudności i wymioty. Oprócz tego możliwe jest wystąpienie krwawienia z przewodu pokarmowego, jak również zaburzeń czynności wątroby i nerek. Ponadto może wystąpić niedociśnienie, zmniejszenie liczby oddechów (depresja oddechowa) i sine zabarwienie skóry i błon śluzowych (sinica).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen Fair-Med – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać, popijając wodą. Zaleca się, aby pacjenci z wrażliwym żołądkiem przyjmowali Ibuprofen FAIR-MED podczas posiłków. Wystąpienie niektórych działań niepożądanych, na przykład ze strony przewodu pokarmowego, może być bardziej prawdopodobne, jeśli podczas przyjmowaniem leku Ibuprofen FAIR-MED spożywa się alkohol.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen Fair-Med w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie przyjmować leku Ibuprofen FAIR-MED w ostatnich 3 miesiącach ciąży. O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży.

Lek ten przenika do mleka kobiecego, ale można go stosować podczas karmienia piersią, jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i przez możliwie najkrótszy czas.

Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność kobiet. Stosowanie tego leku nie jest zalecane w przypadku kobiet starających się zajść w ciążę. Działanie to ustępuje po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Ulotka Ibuprofen Fair-Med – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Bibliografia

  • Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego - RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Dodaj komentarz