PulmoProDiff

Podmiot odpowiedzialnyMesser Polska Sp. z o.o.
Kod ATCV03AN
ProceduraDCP
SubstancjaHel, Tlenek węgla

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest PulmoProDiff?

PulmoProDiff to gaz medyczny przeznaczony wyłącznie do badań diagnostycznych czynności płuc.
Stosuje się go wyłącznie podczas badań diagnostycznych czynności płuc: określenie zdolności dyfuzyjnej/współczynnika transferu oraz objętości płuc.
Gaz medyczny PulmoProDiff może być stosowany wyłącznie u pacjentów zdolnych do wykonania testu, niezależnie od wieku.

Jaki jest skład PulmoProDiff, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są tlenek węgla i hel.
– Pozostałe składniki to tlen i azot.

Dawkowanie preparatu PulmoProDiff – jak stosować ten lek?

PulmoProDiff może być stosowany wyłącznie w celu przeprowadzenia badania czynności płuc na drodze wziewnej oraz dokładnie według zaleceń lekarza lub opiekującego się pacjentem personelu medycznego. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.
Czas trwania diagnostycznego badania płuc oraz częstość jego powtarzania zależy wyłącznie od decyzji lekarza lub opiekującego się pacjentem personelu medycznego.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Oznaki i objawy
Zatrucie tlenkiem węgla przejawia się oznakami zmniejszonego przyswajania tlenu, które obejmują zaburzenia świadomości lub objawy neurobehawioralne, ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty i zaburzenia widzenia, bóle w klatce piersiowej, duszność, osłabienie i inne nieokreślone objawy.
Stosowanie tego gazu medycznego w badaniach diagnostycznych czynności płuc wiąże się z niewielkim wzrostem stężenia karboksyhemoglobiny we krwi.

Postępowanie po przedawkowaniu
W razie podejrzenia nadmiernego wzrostu stężenia karboksyhemoglobiny we krwi pacjent powinien niezwłocznie otrzymać tlenoterapię przy użyciu maski. Należy wykonać gazometrię. Stężenie karboksyhemoglobiny powinno wynosić poniżej 5%.
W razie wystąpienia objawów ciężkiej hipoksji, dławicy piersiowej, zaburzeń świadomości lub innych objawów neurobehawioralnych pacjent musi otrzymać niezwłoczną pomoc medyczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania PulmoProDiff – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować PulmoProDiff w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego gazu medycznego.

Ulotka PulmoProDiff – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku PulmoProDiff przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PulmoProDiff - 0,25 % (V/V) + 18 % (V/V), Gaz medyczny sprężony (Carbonei monoxidum + Helium)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku PulmoProDiff m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PulmoProDiff - 0,25 % (V/V) + 18 % (V/V), Gaz medyczny sprężony (Carbonei monoxidum + Helium)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność PulmoProDiff w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o PulmoProDiff - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz PulmoProDiff? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Dodaj komentarz