Sitavig

Sitavig to lek na receptę, który jest wskazany do leczenia nawracających zakażeń powodujących owrzodzenia na wargach i wywołanych wirusem opryszczki. Lek należy przyjąć, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy podmiotowe (uczucie pieczenia, swędzenia, mrowienia) lub przedmiotowe (zaczerwienienie, obrzęk). Wirus może powodować pęcherze lub owrzodzenia przede wszystkim na wargach, ale czasem także na innych częściach twarzy. Zakażenie wirusowe może się uaktywnić na skutek osłabienia układu immunologicznego, np. w czasie przeziębienia lub innych zakażeń. Sitavig hamuje zdolność wirusa do reprodukcji i tym samym powoduje ustąpienie zakażenia.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Sitavig jest wskazany do leczenia nawracających zakażeń powodujących owrzodzenia na wargach i wywołanych wirusem opryszczki.

Lek Sitavig należy przyjąć, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy podmiotowe (uczucie pieczenia, swędzenia, mrowienia) lub przedmiotowe (zaczerwienienie, obrzęk).

Wirus może powodować pęcherze lub owrzodzenia przede wszystkim na wargach, ale czasem także na innych częściach twarzy. Zakażenie wirusowe może się uaktywnić na skutek osłabienia układu immunologicznego, np. w czasie przeziębienia lub innych zakażeń. Objawy mogą także zostać wywołane przez silne światło słoneczne, stres lub miesiączkę.

Lek Sitavig hamuje zdolność wirusa do reprodukcji i tym samym powoduje ustąpienie zakażenia.

Skład

– Substancją czynną leku jest acyklowir. Każda tabletka adhezyjna podpoliczkowa zawiera 50 mg acyklowiru.

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon, hypromeloza, koncentrat białek mleka ze śladową ilością laktozy, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

NIE POŁYKAĆ LEKU SITAVIG.

Zalecana dawka to jedna tabletka leku Sitavig, nakładana tylko raz.

Lek Sitavig należy zawsze stosować według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Sitavig nie należy stosować u dzieci.

Przedawkowanie

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

W trakcie stosowania leku Sitavig można jeść i pić.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią, lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, bądź planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Sitavig

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Sitavig (forum)

Stosujesz Sitavig? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Sitavig. Podziel się doświadczeniami na forum.