Alacare

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyphotonamic GmbH & Co. KG
Kod ATCL01XD04
ProceduraDCP
SubstancjaKwas 5-aminolewulinowy

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Alacare?

Plaster leczniczy Alacare jest stosowany do leczenia łagodnych zmian skórnych na skórze głowy lub na twarzy nazywanych rogowaceniem słonecznym. Są to małe, chropowate plamy pojawiające się na skórze. Przyczyną ich powstawania jest długotrwałe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. Zmiany te nazywane są również rogowaceniem starczym.

Leczenie za pomocą plastrów Alacare jest dwuetapowe i jest nazywane „terapią fotodynamiczną”. Obejmuje nałożenie plastra Alacare na plamy skórne i pozostawienie na 4 godziny. Następnie stosuje się naświetlanie czerwonym światłem przez kilka minut. Naświetlanie czerwonym światłem zapoczątkowuje reakcję chemiczną w zmienionych chorobowo komórkach skórnych, prowadząc do ich zniszczenia. Reakcja jest nazywana „reakcją fototoksyczną”.

Reklama

Jaki jest skład Alacare, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek kwasu 5-aminolewulinowego. Jeden plaster leczniczy o powierzchni 4 cm² zawiera 8 mg kwasu 5-aminolewulinowego, 2 mg/cm².

– Warstwa przylegająca:
Kopolimer akrylan-octan winylu (Duro-Tak 387-2353/87-2353)
– Warstwa zewnętrzna zabezpieczająca:
Polietylen/Poliester/Aluminium (3M ScotchPak 1109)
– Warstwa ochronna (usuwana):
polietylenu teraftalan, silikonowany

Dawkowanie preparatu Alacare – jak stosować ten lek?

Dorośli (w tym pacjenci w podeszłym wieku)
Plastry Alacare będą stosowane na dotkniętą zrogowaceniem słonecznym skórę przez 4 godziny podczas pojedynczej sesji leczenia. Następnie przez kilka minut te obszary zostaną poddane działaniu czerwonego światła (terapia fotodynamiczna). W celu ochrony oczu przed intensywnym światłem pacjent otrzyma okulary ochronne, które należy nosić podczas naświetlania światłem.

Po zastosowaniu plastra i naświetleniu skórę należy chronić przed światłem słonecznym przez 48 godzin.

Lekarz powinien skontrolować zmiany po trzech miesiącach.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania plastra Alacare, ponieważ brak jest danych klinicznych dotyczących stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brka informacji.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alacare – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alacare w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie można całkowicie wykluczyć szkodliwego działania oraz ryzyka dla ciąży i nienarodzonego dziecka.

Plastra nie wolno stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Karmienie piersią należy przerwać na 48 godzin po zastosowaniu plastra. Zawsze przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Alacare – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Alacare - 8 mg, Plaster leczniczy (Acidum aminolevulinicum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Alacare - 8 mg, Plaster leczniczy (Acidum aminolevulinicum)

Bibliografia

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Napisz opinię o Alacare. Podziel się doświadczeniami na forum.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i rzetelność informacji, dlatego nasi redaktorzy dokonują moderacji opinii pacjentów o lekach z najwyższą starannością. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane treści były przede wszystkim bezpieczne i wiarygodne. Komentarze użytkowników podlegają także stałej moderacji pod kątem stylistycznym. Nasi redaktorzy sprawdzają gramatykę, ortografię i interpunkcję, zachowując pierwotny sens wypowiedzi. Komentarze wulgarne i obraźliwe są niezwłocznie usuwane.

Oferty sprzedaży, kupna lub odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane przez redakcję, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem może być niebezpieczne dla zdrowia. Szacuje się, że ponad połowa leków oferowanych w internecie to podróbki. W przypadku leków na receptę liczba ta sięga aż 96%.

Dodaj komentarz


Oceniaj lek wyłącznie po własnym doświadczeniu.

Nie znalazłeś/aś potrzebnych informacji? Pomocna może się okazać wyszukiwarka leków.