Moloxin

Podmiot odpowiedzialnyKrka, d.d., Novo mesto
Kod ATCJ01MA14
ProceduraDCP
SubstancjaMoksyfloksacyna

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Moloxin?

Moloxin zawiera jako substancję czynną – moksyfloksacynę, która należy do grupy antybiotyków nazywanych fluorochinolonami. Lek Moloxin działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Moloxin stosuje się u pacjentów w wieku 18 lat i starszych w leczeniu wymienionych poniżej zakażeń bakteryjnych, jeżeli są wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę. Moloxin można stosować do leczenia tych zakażeń tylko wówczas, gdy zastosowanie zwykle podawanych antybiotyków nie jest możliwe lub jeśli były one nieskuteczne:
– zapalenie zatok;
– nagłe zaostrzenie przewlekłego zapalenia dróg oddechowych lub zapalenie płuc, kiedy do zakażenia nie doszło w szpitalu (oprócz ciężkich przypadków);
– lekkie do umiarkowanie ciężkich zakażeń górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządów miednicy mniejszej) w tym zakażenia jajowodów oraz zakażenia błony śluzowej macicy. Lek zastosowany pojedynczo nie jest wystarczający do leczenia tego typu zakażeń, więc lekarz powinien przepisać dodatkowo inny lek przeciwbakteryjny do leczenia zakażeń górnego odcinka żeńskiego narządu rodnego.

Jeżeli podczas leczenia wymienionych poniżej zakażeń bakteryjnych nastąpiła poprawa w wyniku podawania moksyfloksacyny w postaci roztworu do infuzji, lekarz może również przepisać lek Moloxin w postaci tabletek powlekanych, w celu dokończenia leczenia: zakażenie płuc (zapalenie płuc) nabyte poza szpitalem, zakażenia skóry i tkanek miękkich. Lek Moloxin nie powinien być stosowany w celu rozpoczęcia leczenia dla każdego typu zakażenia skóry i tkanek miękkich lub w ciężkich zakażeniach płuc.

Jaki jest skład Moloxin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest moksyfloksacyna.

Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg moksyfloksacyny (w postaci moksyfloksacyny chlorowodorku).

Pozostałe składniki to celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian w rdzeniu tabletki oraz hypromeloza 6 mPa∙s, makrogol 4000, tytanu dwutlenek (E171) i żelaza tlenek czerwony (E172) w otoczce tabletki.

Dawkowanie preparatu Moloxin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych to 1 tabletka powlekana 400 mg raz na dobę.
Tabletki leku Moloxin stosuje się doustnie. Tabletkę należy połknąć w całości (aby zamaskować gorzki smak) popijając dużą ilością płynu. Moloxin można przyjmować niezależnie od posiłków.
Zaleca się przyjmowanie leku o tej samej porze dnia.
Nie ma konieczności modyfikacji dawki u pacjentów w podeszłym wieku, z małą masą ciała lub pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zakażenia. O ile lekarz nie zalecił inaczej, zalecany czas stosowania leku Moloxin wynosi:
– nagłe nasilenie przewlekłego zapalenia oskrzeli (zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli): 5 do 10 dni
– zakażenia płuc, z wyjątkiem zapalenia płuc, które rozpoczęło się podczas leczenia szpitalnego: 10 dni
– ostre zapalenie zatok (ostre bakteryjne zapalenie zatok): 7 dni
– lekkie do umiarkowanego zakażenia górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządów miednicy mniejszej), w tym zakażenie jajowodów oraz zakażenie błony śluzowej macicy: 14 dni.

Jeśli lek Moloxin jest stosowany w celu uzupełnienia cyklu leczenia moksyfloksacyną w postaci roztworu do infuzji, zalecany czas leczenia wynosi:
– zakażenia płuc nabyte poza szpitalem: 7 – 14 dni

U większości pacjentów z zapaleniem płuc zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 4 dni.
– zakażenia skóry i tkanek miękkich: 7 – 21 dni.

U większości pacjentów z zakażeniami skóry i tkanek miękkich zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 6 dni.
Ważne jest ukończenie pełnego cyklu leczenia, nawet jeśli po kilku dniach nastąpi poprawa samopoczucia. W razie zbyt wczesnego przerwania przyjmowania tego leku zakażenie może nie zostać całkowicie wyleczone, może dojść do nawrotu choroby lub jej pogorszenia, jak również może dojść do wytworzenia się oporności bakterii na lek Moloxin.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani przedłużać czasu leczenia (patrz punkt 2,”Informacje ważne przed zastosowaniem leku Moloxin”, „Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia więcej niż jednej przepisanej tabletki na dobę, należy natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej i, jeśli to możliwe, zabrać wszystkie pozostałe tabletki, opakowanie leku oraz niniejszą ulotkę w celu pokazania lekarzowi lub farmaceucie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Moloxin – czy mogę spożywać alkohol?

Moloxin można przyjmować niezależnie od posiłków (w tym posiłków nabiałowych).

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Moloxin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Moloxin w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność podczas przyjmowania moksyfloksacyny.

Ulotka Moloxin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Moloxin przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Moloxin - 400 mg/250 ml, Roztwór do infuzji (Moxifloxacinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Moloxin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Moloxin - 400 mg/250 ml, Roztwór do infuzji (Moxifloxacinum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Moloxin w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Moloxin - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Moloxin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

87 komentarzy do “Moloxin”

  1. Chciałabym podzielić się moim dramatycznym doświadczeniem z lekiem Moloxin, który został mi przepisany jako antybiotyk drugiego rzutu w leczeniu zapalenia tchawicy i oskrzeli. Pomimo wieloletniego doświadczenia z różnymi antybiotykami i lekami, nigdy wcześniej nie doświadczyłam tak gwałtownych i niebezpiecznych skutków ubocznych.

    Już kilkanaście minut po przyjęciu pojedynczej dawki pojawiły się alarmujące objawy: intensywny ucisk w klatce piersiowej i głowie, tachykardia, przyspieszony oddech, duszności oraz silne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Stan szybko się pogarszał, pojawiło się znaczące oszołomienie, zimne poty i objawy przypominające zapaść czy zawał serca. Z powodu zaburzeń mowy z trudem wezwałam pogotowie ratunkowe.

    Badanie EKG wykazało nieprawidłowości, co skutkowało natychmiastowym przewiezieniem na SOR. Zaniepokoił mnie fakt, że personel medyczny wykazywał sceptycyzm wobec związku moich objawów z przyjęciem Moloxinu, próbując bezpodstawnie powiązać je z COVID-19. Mimo upływu ponad doby od incydentu, wciąż odczuwam znaczne pogorszenie samopoczucia, choć mam nadzieję, że najostrzejsza faza reakcji już minęła.

    Wcześniejsza suplementacja magnezem i potasem nie zapobiegła tym drastycznym skutkom ubocznym. Ta sytuacja rodzi poważne wątpliwości dotyczące procesu dopuszczenia leku do obrotu i rzetelności badań klinicznych. Zdecydowanie odradzam stosowanie tego preparatu, szczególnie gdy dostępne są sprawdzone alternatywy, zarówno w postaci innych antybiotyków, jak i metod naturalnych.

    Rozważam podjęcie kroków prawnych i chętnie dołączę do ewentualnego pozwu zbiorowego, gdyż uważam, że lek stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

    Odpowiedz
  2. W moim przypadku Moloxin 400 okazał się bardzo skutecznym antybiotykiem w leczeniu zapalenia płuc. Szczególnie doceniam szybkość działania leku – poprawa stanu zdrowia nastąpiła w krótkim czasie od rozpoczęcia terapii. Co równie istotne, podczas całego okresu przyjmowania leku nie doświadczyłam żadnych skutków ubocznych, co pozwoliło mi na komfortowe przejście przez proces leczenia. Warto jednak zaznaczyć, że każdy organizm jest inny i może różnie reagować na ten sam lek – to, co sprawdziło się w moim przypadku, nie musi być regułą dla wszystkich pacjentów. Ta indywidualna reakcja na leki jest bardzo ważnym aspektem, który zawsze należy brać pod uwagę.

    Odpowiedz
  3. Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem ze stosowaniem leku Moloxin, który został mi przepisany na przewlekłe zapalenie zatok. Z przepisanych dziesięciu tabletek zdecydowałem się przyjąć osiem, ponieważ zaobserwowałem znaczącą poprawę stanu zdrowia i nie chciałem narażać organizmu na dalsze działanie leku.

    Efekt terapeutyczny był natychmiastowy, jednak towarzyszyły mu dość intensywne skutki uboczne. Po każdym przyjęciu tabletki doświadczałem silnego osłabienia, któremu towarzyszyło uczucie odurzenia i znacznego otępienia. Szczególnie niepokojący był nieprzyjemny zapach z ust, przypominający proces gnilny, który nasilał się z każdą kolejną dawką leku.

    Co ciekawe, poza głównym efektem terapeutycznym w postaci wyleczenia zatok, zauważyłem również występowanie niezwykle wyrazistych snów. Dopiero po zakończeniu kuracji dowiedziałem się o istotnym znaczeniu suplementacji magnezu i potasu podczas przyjmowania tego leku.

    Bazując na moim doświadczeniu, mogę potwierdzić wysoką skuteczność Moloxinu w leczeniu zapalenia zatok, jednak należy być przygotowanym na możliwość wystąpienia dość uciążliwych skutków ubocznych. Lek ten wymaga szczególnej ostrożności podczas stosowania oraz odpowiedniej suplementacji wspierającej organizm w trakcie terapii.

    Odpowiedz
  4. Chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami z terapii lekiem Xefo Rapid, który stosuję od tygodnia w leczeniu rwy kulszowej. Zaobserwowałam umiarkowaną, ale zauważalną poprawę mojego stanu. Przed rozpoczęciem leczenia mój stan był bardzo uciążliwy – poruszałam się ze znacznym przechyleniem w lewą stronę i nie byłam w stanie się wyprostować z powodu intensywnego bólu.

    Po tygodniu stosowania leku nastąpiła częściowa poprawa – jestem w stanie chodzić w pozycji wyprostowanej, co jest znaczącym postępem. Niemniej jednak, nadal odczuwam dyskomfort w okolicy krzyża, który najlepiej mogę opisać jako uczucie podobne do stłuczenia czy urazu. Choć Xefo Rapid przynosi pewną ulgę, nie mogę określić jego działania jako przełomowego. Jest to lek, który w moim przypadku wykazuje umiarkowaną skuteczność – pomaga, ale nie eliminuje całkowicie dolegliwości bólowych związanych z rwą kulszową.

    Odpowiedz
  5. Po siedmiu dniach kuracji Moloxinem mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Początkowo, czytając różne opinie innych pacjentów, podchodziłem do terapii z pewną dozą niepokoju. W trakcie przyjmowania leku zaobserwowałem jedynie delikatny dyskomfort w okolicy klatki piersiowej, jednak trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy było to spowodowane działaniem samego preparatu, czy raczej towarzyszącym mi stresem związanym z terapią. Poza tym nie doświadczyłem żadnych innych skutków ubocznych, co było dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Dziś przyjąłem ostatnią, siódmą tabletkę, kończąc tym samym pełną kurację.

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z lekiem Moloxin 400 mg, który został mi przepisany z powodu nieleczonego zapalenia oskrzeli. Po przyjęciu pierwszej tabletki wieczorem, około dwie godziny później, wystąpiło u mnie bardzo niepokojące i intensywne kołatanie serca, któremu towarzyszyły zasłabnięcia. Mimo że zalecona terapia miała trwać 5 dni, obawiam się przyjąć kolejną dawkę. Jest to dla mnie szczególnie niepokojące, ponieważ podobne reakcje występowały u mnie wcześniej po przyjęciu penicyliny, co ostatecznie doprowadziło do poważnego wstrząsu anafilaktycznego. Te doświadczenia sprawiają, że jestem bardzo ostrożna w stosowaniu nowych antybiotyków.

      Odpowiedz
  6. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem ze stosowaniem leku przepisanego na ostre zapalenie zatok. Początkowo, po zapoznaniu się z opiniami innych pacjentów, odczuwałam znaczny niepokój związany z rozpoczęciem terapii. Moje obawy były dodatkowo wzmocnione wcześniejszymi, niezbyt pozytywnymi doświadczeniami z różnymi antybiotykami. Jednak intensywny ból zatok stał się na tyle nieznośny, że zdecydowałam się rozpocząć leczenie.

    Dziś kończę kurację Moloxinem i mogę z ulgą stwierdzić, że moje obawy okazały się niepotrzebne. Lek wykazał się wyjątkowo szybkim działaniem terapeutycznym, skutecznie zwalczając infekcję. Co szczególnie istotne, nie doświadczyłam żadnych poważnych skutków ubocznych podczas całej terapii. Jedynym zauważalnym efektem jest lekkie osłabienie organizmu, co jest typowym zjawiskiem podczas antybiotykoterapii. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia, szczególnie biorąc pod uwagę szybkość ustępowania dolegliwości związanych z zapaleniem zatok.

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moim bardzo niepokojącym doświadczeniem z antybiotykiem. Wczoraj o godzinie 14:00 przyjęłam pierwszą tabletkę. Już po 30 minutach pojawiły się pierwsze niepokojące objawy – zawroty głowy, a następnie duszności i zaburzenia rytmu serca. Sytuacja dramatycznie się pogorszyła po godzinie, gdy wystąpiły drgawki i utraciłam zdolność mowy. Dzięki szybkiej reakcji sąsiada trafiłam do ośrodka zdrowia, gdzie natychmiast otrzymałam pomoc w postaci trzech zastrzyków i syropu. Ze względu na bardzo wysokie ciśnienie (powyżej 180) pozostałam na dwugodzinnej obserwacji. Mimo upływu 24 godzin wciąż odczuwam skutki tej reakcji – utrzymuje się uczucie zimna, osłabienie i wzmożone pragnienie. To było niezwykle traumatyczne doświadczenie.

      Odpowiedz
  7. Od tygodnia jestem w trakcie terapii Moloxinem, który został mi przepisany w związku z ostrym zapaleniem zatok. Z satysfakcją mogę potwierdzić, że lek wykazuje bardzo dobrą skuteczność w leczeniu mojego schorzenia – obserwuję wyraźną poprawę stanu zdrowia. Co szczególnie istotne w moim przypadku, pomimo posiadania wrażliwego żołądka, nie zaobserwowałam żadnych niepożądanych skutków ubocznych podczas stosowania tego antybiotyku.

    Warto jednak podkreślić, że reakcja na leki jest kwestią bardzo indywidualną – każdy organizm może reagować inaczej na tę samą substancję czynną. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów czy złego samopoczucia podczas terapii, rozsądnym rozwiązaniem jest natychmiastowe przerwanie stosowania leku. Czy ktoś z przyjmujących Moloxin również doświadczył tak dobrej tolerancji mimo wrażliwego układu pokarmowego?

    Odpowiedz
  8. Czuję się zobowiązany podzielić się moim bardzo negatywnym doświadczeniem z lekiem Moloxin. Ogromnie żałuję, że przed rozpoczęciem kuracji nie zapoznałem się z opiniami innych pacjentów. Problemy pojawiły się już po drugiej tabletce, a po trzeciej sytuacja stała się naprawdę poważna. Wystąpiły intensywne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, w tym uporczywa biegunka i bolesne skurcze. Co najbardziej niepokojące, pojawiły się również problemy z pęcherzem moczowym i silne parcie. Początkowo podejrzewałem zatrucie pokarmowe, jednak dodatkowy, nietypowy ból pęcherza skłonił mnie do sprawdzenia opinii innych pacjentów. Lek został mi przepisany na zatoki, jednak zdecydowałem się na natychmiastowe odstawienie preparatu, ponieważ objawy były zbyt intensywne i wyczerpujące dla organizmu.

    Odpowiedz
  9. Po przepisaniu moksyfloksacyny na przewlekłe zapalenie zatok, oskrzeli i płuc, które nie ustępowało przez miesiąc mimo wcześniejszego leczenia, doświadczyłam bardzo poważnych działań niepożądanych. Objawy pojawiły się około 3 godziny po przyjęciu pierwszej tabletki. Wystąpiła tachykardia z tętnem spoczynkowym przekraczającym 100 uderzeń na minutę, silne pulsujące bóle głowy z uczuciem ucisku śródczaszkowego oraz znaczne zaburzenia równowagi uniemożliwiające samodzielne poruszanie się. Stan ogólny był bardzo ciężki – pojawiły się zawroty głowy, dezorientacja i szumy uszne. W nocy dołączyły bóle w okolicy wątroby i brzucha. Po 20 godzinach od zażycia leku nadal utrzymywała się tachykardia, zawroty głowy i znaczne osłabienie. Wystąpiły też zaburzenia snu i ucisk w klatce piersiowej. Warto podkreślić, że jestem osobą ogólnie zdrową, rzadko chorującą, a to był dopiero czwarty antybiotyk w moim życiu. Moje doświadczenie z tym lekiem było tak negatywne, że uważam za konieczne przestrzec przed jego możliwymi poważnymi skutkami ubocznymi.

    Odpowiedz
  10. Poprawa jest- zapalenia oskrzeli zadzialao juz po 3 dawce.skutek uboczny…brak checi na sen i pobudzenie jak po jakims „cukierku”

    Odpowiedz
  11. Poszłam do lekarza z lekkim bólem gardła. Chciałam sprawdzić, czy nic się nie dzieje, bo 3 tygodnie temu przeszłam grypę. Lekarz stwierdził, że mam przewlekłe zapalenie zatok i straszny obrzęk gardła. Zapisał mi Moloxin. Informowałam go, że mam przewlekłe zapalenie zatok, ale chodziłam do laryngologa i ten nie kazał mi brać żadnych antybiotyków, tylko tabletki ziołowe Zatoxin duo i steryd do nosa. Mam też alergię (biorę leki na alergię). Po przeczytaniu informacji o tym leku myślę, że jest on za silny, żeby go zastosować tylko na lekki ból gardła. Nie mam gorączki, głowa mnie nie boli, nie mam kataru, a same zatoki są w o wiele lepszym stanie po Zatoxinie. Nie biorę tej chemii.

    Odpowiedz
  12. Bałam się wziąć ten lek po przeczytaniu tych wpisów. Mam 67 lat, ale biorę go już od 5 dni i nic się nie dzieje, a czuję poprawę. Jest ciężki, ale skuteczny. Na przyszłość nie będę czytać tych wpisów, każdy ma inny organizm. Jak na razie jest ok.

    Odpowiedz
  13. Dlaczego nie wycofano tego leku z obiegu? Po trzeciej dawce przeszłam horror. Czułam, jakby serce miało mi wyskoczyć, byłam oszołomiona i osłabiona. Nie byłam w stanie się ruszać. Dziś minęły dwa dni, jak to odstawiłam po trzeciej dawce, a od wczoraj mam straszne kłucie w okolicy pępka i całego brzucha. To skandal, że lekarze przepisują tak szkodliwy lek!

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moim trudnym doświadczeniem z Moloxinem, który został mi przepisany na zapalenie zatok. O ile pierwsza dawka nie wywołała żadnych niepokojących objawów, z każdą kolejną moje samopoczucie znacząco się pogarszało. Sytuacja stała się krytyczna po czwartej dawce – wystąpiły dramatyczne objawy: silne dreszcze, zimne poty, dotkliwy ból całego ciała, szczególnie w okolicy brzucha, a także nieuzasadnione stany lękowe. Przerwałam przyjmowanie leku cztery dni temu, jednak nieprzyjemne skutki uboczne nadal się utrzymują. To było naprawdę przerażające doświadczenie. Zdecydowanie odradzam ten lek i zalecam szczególną ostrożność przy jego stosowaniu.

      Odpowiedz
  14. Dzisiaj przepisano mi ten lek, nie biorę go. Dziękuję za wpisy, jestem wystraszona. Trzeba coś zrobić, żeby wycofano to świństwo. Dlaczego lekarze nas trują?

    Odpowiedz
  15. Lekarka przepisała mi Moloxin. Miałam prawdopodobnie zapalenie zatok z wydzieliną śluzową bezbarwną. Wydzielina spływała niżej, atakując krtań i struny głosowe. Męczył mnie kaszel. Moloxin brałam tylko 2 doby, czyli 2 tabletki. Po pierwszej zaczął boleć mnie brzuch. Po drugiej czułam się, jakby wysiadała mi psychika, jakby mózg nie wysyłał należytych bodźców. Miałam zaburzoną koncentrację i kompletny brak kontroli nad własną psychiką. Gdyby ktoś polecił mi zejść z 3 piętra na ziemię przez balkon, uczyniłabym to. Nie potrafiłam napisać maila do męża, aby natychmiast przyszedł z pracy do domu. Miałam też odczucie, jakby oczodoły robiły się większe, z obawami wypadnięcia gałek ocznych. Stany nie do opanowania. Położyłam się na dywanie i tak przeleżałam do rana, bo bałam się wyższej pozycji. Stan powoli ustępował po wypiciu dużej ilości wody. Rano byłam słaba, bez apetytu i oszołomiona. Nie tylko odstawiłam Moloxin, ale go po prostu wyrzuciłam.

    Odpowiedz
  16. Witam, dzisiaj lekarka przepisała mi Moloxin 400. Jest to drugi antybiotyk w mojej kuracji. Pierwszy nie pomógł. Około 14:30 wzięłam lek, a 2 godziny później wezwałam pogotowie. Czułam się, jakbym odpływała. Nogi mi się uginały, nie mogłam zaczerpnąć porządnie oddechu, czułam się jak na haju. Nadmienię, że mąż jest za granicą, a ja zostałam z rocznym dzieckiem w domu. Gdy pogotowie przyjechało, dostałam Dexaven w zastrzyku, coś na alergię i żebym mogła oddychać. Po pół godzinie od zastrzyku wszystko przeszło. Jutro muszę znowu iść do lekarza po nowy lek. Ps. u lekarza byłam z córką, lekarka wiedziała, że jestem z małą sama, i wydała taki lek!

    Odpowiedz
  17. Muszę podzielić się swoim wstrząsającym doświadczeniem związanym ze stosowaniem leku Moloxin, który został mi przepisany na przewlekłe zapalenie zatok. Po zażyciu 10 dawek leku (przyjmowałam jedną tabletkę dziennie) wystąpiły u mnie bardzo niepokojące i uciążliwe skutki uboczne. Doświadczyłam intensywnych bólów brzucha, którym towarzyszyły uporczywe wymioty i biegunka. Dodatkowo pojawiły się problemy kardiologiczne w postaci kołatania serca, a także dokuczliwe bóle głowy i całkowita bezsenność. Paradoksalnie, mimo że objawy zapalenia zatok rzeczywiście ustąpiły, to intensywność i różnorodność skutków ubocznych była tak przytłaczająca, że zastanawiam się nad zasadnością stosowania tego leku. Mam nadzieję, że wszystkie te nieprzyjemne dolegliwości wkrótce całkowicie ustąpią.

    Odpowiedz
  18. Chciałbym odnieść się do dyskusji dotyczącej stosowania leku Moloxin i podzielić się moją refleksją na temat pojawiających się w internecie opinii. Przede wszystkim należy podkreślić, że każdy pacjent ma pełne prawo do wyrażania własnych doświadczeń i opinii związanych z terapią, jednak warto zachować przy tym wyważone podejście. Zauważyłem, że w wielu komentarzach dominuje nadmierny niepokój i dramatyzowanie, co może niepotrzebnie wywoływać strach u osób rozpoczynających leczenie. Warto pamiętać, że reakcje na leki są kwestią indywidualną – to, co dla jednego pacjenta może być problematyczne, dla innego może okazać się skuteczną terapią. Decyzja o przyjmowaniu lub nieprzyjmowaniu leku powinna być zawsze podejmowana w porozumieniu z lekarzem prowadzącym, który najlepiej zna stan zdrowia pacjenta i może dostosować terapię do jego indywidualnych potrzeb. Zamiast kreowania atmosfery strachu, bardziej wartościowe byłoby dzielenie się konstruktywnymi obserwacjami i doświadczeniami, które mogą realnie pomóc innym pacjentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących ich leczenia.

    Odpowiedz
  19. Wczoraj przyjąłem pierwszą tabletkę o 19:30, a o 23:00 zaczęły się straszne objawy: kołatanie serca i nieznośny ból w klatce piersiowej. Tętno było słabe, byłem otępiały, pojawiły się majaki, silne lęki i dreszcze – to było przerażające doświadczenie. Dostałem 10 tabletek, ale po dwóch pewnie bym nie przeżył. Niech lekarze, którzy to przepisują, przeczytają te komentarze i zobaczą, co ich pacjenci przechodzą.

    Odpowiedz
  20. Otrzymałem ten lek na zapalenie zatok i po zapoznaniu się z opiniami miałem poważne wątpliwości co do jego stosowania. Zdecydowałem się przyjąć jedną tabletkę, po której moje samopoczucie drastycznie się pogorszyło: tachykardia, stany lękowe, dziwne myśli, nadmierne pobudzenie przy jednoczesnym braku sił – mogłem tylko leżeć lub siedzieć. Wieczorem pojawiły się zimne poty i objawy grypopodobne, których wcześniej nie miałem. Kategorycznie odradzam prowadzenie pojazdów po tym leku ze względu na ryzyko omdlenia. Nigdy wcześniej nie czułem się tak źle. Choć lek może być skuteczny, wydaje się, że większość pacjentów źle go toleruje.

    Odpowiedz
  21. Jestem w czwartym dniu przyjmowania Moloxinu i występują następujące objawy: rozmazane widzenie, uczucie słabości w nogach, bezsenność, drżenie rąk, kołatanie serca, duszności, zawroty głowy, niepokojące myśli, problemy z koncentracją, ucisk w głowie i oczach, zwiększone wydalanie moczu. Od dziś odstawiam lek, zobaczymy co będzie dalej. Osobiście nie polecam. Lek został przepisany na schorzenia płuc.

    Odpowiedz
  22. Lek Moloxin jest skuteczny, ale należy zachować ostrożność podczas jego stosowania. Z mojego doświadczenia bardzo dobrze i szybko radzi sobie z infekcjami zatok, jednak ze względu na jego siłę działania, konieczne jest równoczesne przyjmowanie magnezu i potasu. Te suplementy znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i poprawiają ogólną tolerancję leku. Warto o tym pamiętać rozpoczynając terapię.

    Odpowiedz
      • Nie, ale doświadczyłem tych samych objawów co większość pacjentów, nawet po odstawieniu leku. Dopiero suplementacja magnezu (i potasu) rozwiązała problem w ciągu 3 dni. Zgodnie z informacją w ulotce, magnez zmniejsza wchłanianie moksyfloksacyny, dlatego należy zachować minimum 2-godzinny odstęp między przyjmowaniem tych preparatów. Innych interakcji z lekiem nie stwierdzono.

        Odpowiedz
  23. Przez 3 tygodnie cierpiałem na całkowity brak apetytu i jadłem bardzo mało. Najpierw zdiagnozowano zapalenie oskrzeli, ale wcześniejsze antybiotyki nie przynosiły efektu. Sytuacja zmieniła się diametralnie po przepisaniu Moloxinu – już po jednym dniu zauważyłem znaczną poprawę apetytu i ogólnego samopoczucia.

    Odpowiedz
  24. Potwierdzam wcześniejsze opinie. Przepisano mi ten lek na zapalenie zatok. Już po 2 tabletkach pojawiły się silne skutki uboczne: bóle mięśniowe, mrowienie palców, bezsenność, osłabienie nóg i kołatanie serca. Przerwałam leczenie po 5 tabletce, ponieważ lek ewidentnie nie jest odpowiedni dla mojego organizmu.

    Odpowiedz
  25. Nie jestem zwolenniczką antybiotyków, ale niestety byłam zmuszona przyjąć je z powodu zapalenia zatok. Pierwszy dzień stosowania Moloxinu minął bez problemów, jednak już drugiego dnia pojawił się dziwny posmak w ustach, oszołomienie i bezsenność. Prawdziwy horror zaczął się po zażyciu trzeciej tabletki – mój stan znacznie się pogorszył. Tętno wzrosło do 119 uderzeń na minutę, odczuwałam totalne osłabienie, a moje źrenice były powiększone. Czułam się jak po zażyciu narkotyków. Dopiero po 20 godzinach tętno spadło do 83 uderzeń. W obawie o swoje zdrowie i ryzyko, że serce może nie wytrzymać, zrezygnowałam z przyjęcia czwartej tabletki. Nie polecam tego leku, choć zdaję sobie sprawę, że każdy organizm reaguje inaczej. Warto uważnie obserwować swoje samopoczucie podczas antybiotykoterapii i w razie niepokojących objawów natychmiast skontaktować się z lekarzem.

    Odpowiedz
    • Przeczytałam Twój komentarz przed rozpoczęciem kuracji tym antybiotykiem i byłam przygotowana na opisane dolegliwości. Rzeczywiście, moje skutki uboczne były identyczne, ale warto było wytrwać – po czwartej tabletce obudziłam się jak nowo narodzona, dosłownie jak Feniks z popiołów.

      Odpowiedz
  26. Dobrze, że istnieją fora internetowe, na których można poczytać opinie innych pacjentów na temat leków. Po zapoznaniu się z doświadczeniami użytkowników Moloxinu zrezygnowałam z przyjęcia trzeciej tabletki. Uważam, że lekarze sami powinni śledzić takie dyskusje i dokładnie analizować ulotki leków, które przepisują. Ale oczywiście w przypadku wystąpienia skutków ubocznych, trudno winić medyków, skoro informacje o nich były zawarte w ulotce. U mnie po dwóch tabletkach nie wystąpiły żadne niepokojące objawy, ale z tego co wyczytałam, pojawiają się one zwykle po trzeciej dawce. Lepiej dmuchać na zimne i nie ryzykować zdrowia.

    Odpowiedz
  27. Moloxin był trzecim antybiotykiem (po Zinnat 500 i Azitrolek 500), który otrzymałam na zapalenie oskrzeli, nieulegające leczeniu mimo dwóch poprzednich antybiotyków i dwukrotnego stawiania baniek. Przyjmowałam go przez 10 dni w dawce jednej tabletki dziennie. Poprawę zauważyłam już po pierwszej dawce. Jedynym skutkiem ubocznym były lekkie nudności po pierwszej tabletce, które ustąpiły po około 1,5 godziny. Dla mnie był to idealny lek, który wreszcie zwalczył zapalenie oskrzeli! Mimo obaw po przeczytaniu opinii na jego temat, zachęcam każdego do samodzielnego sprawdzenia jego skuteczności. W moim przypadku okazał się bardzo pomocny.

    Odpowiedz
  28. Po dwóch tabletkach Moloxinu wystąpiły opisywane skutki uboczne: osłabienie, zawroty głowy, wymioty i ogólnie złe samopoczucie. Lekarz zalecił dokończenie 7-dniowej kuracji, ale nie zgodziłam się. Nigdy wcześniej nie miałam tak złej reakcji na antybiotyk, a brałam ich w życiu niemało!

    Odpowiedz
  29. Ogromnie żałuję decyzji o przyjęciu tego antybiotyku. Mimo że minęło już 5 miesięcy od zakończenia terapii, nadal cierpię na silne bóle w okolicy brzucha. Wcześniej przez lata unikałam antybiotyków, jednak gdy pojawiło się zapalenie zatok, laryngolog po nieskutecznej pierwszej kuracji przepisał mi ten straszny lek. Już po pierwszej dawce ledwo wróciłam do domu z pracy (mam prawie 80 km do przejechania). Na szkoleniu byłam kompletnie wyczerpana, senna i oszołomiona, jakbym była pod wpływem narkotyków. Z każdym dniem było tylko gorzej – przez kilka tygodni utrzymywały się bóle lewej ręki i silne dolegliwości w okolicy serca. W nocy budziłam męża przerażona, bo serce biło mi jak szalone i całe ciało drżało. Zdołałam przyjąć tylko 4 tabletki, ponieważ nie byłam w stanie rano wstać z łóżka. Skrajne osłabienie utrzymywało się jeszcze przez około 2 miesiące. Obecnie zmagam się z uporczywymi bólami brzucha i poważnymi problemami z przewodem pokarmowym.

    Odpowiedz
    • Czy podczas przyjmowania antybiotyku Moloxin stosowała Pani również probiotyk? Warto pamiętać, że antybiotyki mogą niszczyć nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale również pożyteczne bakterie jelitowe. Dlatego zaleca się przyjmowanie probiotyków w trakcie i po antybiotykoterapii, aby odbudować florę bakteryjną jelit i zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom ze strony układu pokarmowego.

      Odpowiedz
  30. Laryngolog przepisał mi ten lek na ostre zapalenie zatok, jednak do dziś nie widzę oczekiwanej poprawy. Poza typowym dla antybiotyku osłabieniem nie doświadczam żadnych skutków ubocznych. Jutro przyjmuję ostatnią tabletkę.

    Odpowiedz
  31. Chcę przestrzec przed tym lekiem. Po pierwszej dawce pojawiły się świsty w oskrzelach i kaszel w nocy. Po kolejnej dawce poprosiłam lekarza o skierowanie na RTG płuc. Lekarz zasugerował możliwą alergię na lek. Wczoraj po następnej dawce wystąpiła tachykardia, osłabienie i uogólniony świąd. Wzięłam leki przeciwalergiczne i definitywnie rezygnuję z tego niebezpiecznego preparatu.

    Odpowiedz
  32. Po pierwszej tabletce pojawiły się bardzo niepokojące objawy – niskie ciśnienie i przyspieszony rytm serca do 99 uderzeń na minutę. Czuję się fatalnie i po przeczytaniu opinii innych pacjentów waham się, czy kontynuować leczenie. Choruję na zatoki.

    Odpowiedz
  33. W piątek lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi Moloxin na ból gardła, poprzedzony dwudniową gorączką. Wspomniałam lekarzowi, że opiekuję się synkiem, u którego pediatra zdiagnozował anginę, więc prawdopodobnie się zaraziłam. Po pierwszej dawce nie zauważyłam żadnych objawów, ale po drugiej pojawiła się senność w ciągu dnia. Po trzeciej dawce przyjętej wczoraj wieczorem czuję się kompletnie otępiała, osłabiona, mam wrażenie, że nogi są jak z waty. W dzień zapadam w sen, a w nocy nie mogę spać. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowałam z prowadzenia samochodu i poprosiłam siostrę o towarzyszenie mi podczas wizyty u lekarza. Gdy poinformowałam go o moich objawach, zalecił dokończenie kuracji i maksymalny odpoczynek. Jestem zdezorientowana, bo nigdy wcześniej nie czułam się tak źle.

    Odpowiedz
    • Chciałabym zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię dotyczącą dawkowania leku Moloxin – zgodnie z zaleceniami producenta i wskazaniami medycznymi, lek ten należy przyjmować wyłącznie raz na dobę. Stosowanie większej dawki może być niebezpieczne dla zdrowia.

      Odpowiedz
  34. Otrzymałam od lekarza Moloxin i moje doświadczenia są dramatyczne. Już po pierwszej tabletce poczułam się gorzej, choć początkowo myślałam, że to typowe wieczorne pogorszenie samopoczucia. Po drugiej dawce następnego dnia stan znacznie się pogorszył – wystąpiła biegunka, silne mdłości, skrajne osłabienie zmuszające do leżenia i ból całego ciała. Trzeciego dnia nie byłam w stanie wstać z łóżka – doświadczałam otępienia, rozsadzającego bólu czaszki, uszu i oczu (laryngolog zdiagnozował obrzęk alergiczny wywołany lekiem), mimowolnych skurczów dłoni i przedramion. Byłam kompletnie osłabiona, słuch pogorszył się o połowę (tymczasowo), a każdy staw, mięsień i skóra bolały niesamowicie. Trafiłam na wózku na zastrzyk i kroplówkę, byłam w stanie zagrażającym życiu. Po kroplówce czułam się lepiej, ale po 3 godzinach objawy zaczęły wracać. KATEGORYCZNIE ODRADZAM TEN LEK!

    Odpowiedz
  35. W moim przypadku lek działa znakomicie – nie występują żadne skutki uboczne poza typowym dla antybiotyków osłabieniem. To trzeci antybiotyk, który przyjmuję w ciągu miesiąca – wcześniej stosowałem Levoxę bez rezultatu. Po 2 dniach przyjmowania Moloxinu zauważyłem wyraźną poprawę. Dodam, że lekarka przepisała mi dodatkowo probiotyk Asecurin, Zatocan Forte + witaminę C, Halaxe 5 mg oraz zestaw Rinse Zatoxin. Po ponad 20 dniach bólu i mnóstwie tabletek przeciwbólowych w końcu funkcjonuję normalnie. Polecam i pozdrawiam wszystkich chorujących.

    Odpowiedz
  36. Po wielu latach zmagania się z przewlekłymi dolegliwościami – bólami zatok i głowy, problemami ze snem oraz chronicznie zatkanym nosem – wypróbowałem wiele metod leczenia, zarówno konwencjonalnych jak i alternatywnych. Dopiero Moloxin przyniósł przełom w moim leczeniu. Wszystkie objawy ustąpiły niemal natychmiast, a jedynym skutkiem ubocznym była znacząca poprawa samopoczucia. Jestem zaskoczony, jak różnie ten sam lek może działać na różne osoby.

    Odpowiedz
  37. Po dwóch tabletkach tego leku czuję się fatalnie. Bardzo niepokoi mnie tak silna reakcja organizmu już na początku kuracji. Czy ktoś może podzielić się informacją, po jakim czasie te nieprzyjemne objawy ustępują? Stan mojego samopoczucia jest naprawdę niepokojący.

    Odpowiedz
  38. Muszę stanowczo przestrzec przed stosowaniem tego leku. Po dwóch dniach przyjmowania wystąpiły u mnie bardzo poważne skutki uboczne: silne zawroty głowy prowadzące do omdlenia i poważnych stłuczeń kolan. Już po pierwszej tabletce pojawiła się biegunka, co jak się później okazało, jest jednym z wymienionych w ulotce działań niepożądanych. Mimo że odstawiłam lek dwa dni temu, nadal mam nieprawidłowe wartości tętna (77/62) i czuję się okropnie. STANOWCZO ODRADZAM STOSOWANIE TEGO LEKU ze względu na ryzyko poważnych powikłań!

    Odpowiedz
  39. Muszę ostrzec przed poważnymi skutkami ubocznymi tego leku. Już po pierwszej tabletce pojawiło się ogólne złe samopoczucie i znaczne osłabienie. Mimo że po 12 godzinach nastąpiła niewielka poprawa, podczas podróży metrem do córki straciłem przytomność i trafiłem na SOR. To bardzo niepokojące doświadczenie.

    Odpowiedz
  40. Jestem w trakcie trzeciej dawki Moloxinu 400mg. Dominuje skrajne wyczerpanie i osłabienie, uczucie otępienia, czasami tracę kontakt z rzeczywistością. Zgadzam się z opiniami, że to nie jest zwykły antybiotyk, tylko silny środek chemiczny.

    Odpowiedz
  41. Żałuję, że wcześniej nie poznałam opinii innych. Jestem w 5 dniu przyjmowania Moloxinu. Gdy wstaję, mam silne zawroty głowy, osłabienie, drżenie kończyn, kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej i duszności. Od wczoraj dołączyły bóle głowy. Mam zaburzone poczucie rzeczywistości. Czuję się okropnie i martwię się o swoje zdrowie. Wcześniej brałam 3 inne antybiotyki na zapalenie węzłów chłonnych szyi, ale żaden nie powodował tak złego samopoczucia.

    Odpowiedz
    • To nie jest odpowiednie miejsce na tego typu dyskusje. Ten lek nie jest narkotykiem i powinniśmy skupić się na jego właściwym, medycznym zastosowaniu.

      Odpowiedz
  42. To rewelacyjny lek! Ponad rok męczyłam się z zatokami, wreszcie trafiłam na właściwe lekarstwo. Nie mam pojęcia, skąd te opowieści o złym samopoczuciu – nie doświadczyłam żadnych skutków ubocznych!

    Odpowiedz
    • Proszę nie bagatelizować opisywanych przez innych pacjentów złego samopoczucia. To, że Pandora30 nie doświadczyła skutków ubocznych, nie oznacza, że inni ich nie odczuwają. Gdy pojawiają się niepokojące objawy, a lekarz je lekceważy, człowiek naturalnie szuka informacji na forach, by sprawdzić, czy jego dolegliwości mogą być związane z przyjmowanym lekiem.

      Odpowiedz
  43. Żałuję, że tak późno trafiłam na te opinie. Przyjęłam już 5 dawek leku i od kilku dni doświadczam bardzo niepokojących objawów – silny ból lewej strony klatki piersiowej, uczucie ucisku serca i wyraźnie wyczuwalne każde jego uderzenie. Ból pojawił się po 3 dawce i jest ciągły. Byłam u lekarza rodzinnego, który przepisał mi ten lek, ale nawet nie wspomniał, że dolegliwości mogą być z nim związane. Sama zaczęłam szukać informacji po kolejnej nieprzespanej nocy. Mam tylko 26 lat, a nigdy wcześniej nie czułam się tak źle – mój organizm jest kompletnie wyczerpany. Dziś rezygnuję z kolejnej dawki i będę obserwować, czy objawy ustąpią. Jeśli nie, konieczna będzie dalsza konsultacja.

    Odpowiedz
  44. Chcę przestrzec przed stosowaniem Moloxinu na podstawie mojego doświadczenia ze stycznia 2017. Od drugiej doby przyjmowania leku zaczęłam cierpieć na bezsenność. Mimo że zgłosiłam problem interniście, zalecił kontynuację terapii do końca opakowania. Obecnie jestem pod opieką psychiatry, który jednoznacznie potwierdził, że składniki Moloxinu wywołały u mnie bezsenność. Lek mógł również spowodować napady padaczkowe. Szczególnie osoby cierpiące na migreny powinny unikać tego preparatu!

    Odpowiedz
  45. Chcę przestrzec wszystkich przed stosowaniem Moloxinu. Przepisano mi go na zapalenie zatok z siedmiodniową kuracją, jednak musiałam przerwać leczenie już po trzech dniach z powodu bardzo poważnych skutków ubocznych. Doświadczyłam silnych mdłości, całkowitej utraty apetytu, zawrotów głowy, drżenia rąk i mięśni oraz skrajnego osłabienia i otępienia. Stan był na tyle poważny, że uniemożliwiał prowadzenie samochodu czy jakąkolwiek pracę – obawiałam się, że trafię do szpitala. Proszę nie bagatelizować ostrzeżeń o „lekkich mdłościach” – skutki uboczne mogą być znacznie poważniejsze i stanowić realne zagrożenie dla zdrowia.

    Odpowiedz
  46. Muszę przestrzec przed stosowaniem Moloxinu! Po zażyciu zaledwie jednej tabletki przepisanej przez pulmonologa doświadczyłam dramatycznych skutków ubocznych: kołatania serca, bólu w klatce piersiowej, zaburzeń widzenia, drętwienia ust i problemów z mową oraz silnej senności. Stan ten utrzymywał się przez około 12 godzin. Następnego dnia pojawiło się drżenie mięśni i problemy z codziennym funkcjonowaniem. Obecnie jestem po badaniach i oczekuję na wyniki. Zamierzam zgłosić te poważne działania niepożądane do odpowiedniego departamentu, którego kontakt znalazłam w ulotce. Stanowczo odradzam stosowanie tego niebezpiecznego leku!

    Odpowiedz
  47. Stosuję Moloxin na zapalenie zatok i płuc, ale moje doświadczenia są bardzo negatywne. Pojawiły się poważne skutki uboczne – przyspieszone tętno przy jednoczesnym bardzo niskim ciśnieniu (86/50), skrajne osłabienie i senność. Po pierwszej tabletce przespałam niemal cały dzień, po drugiej sytuacja się powtórzyła i byłam bliska omdlenia. To było przerażające doświadczenie. Na szczęście przerwałam terapię i otrzymałam inny antybiotyk, który działa znacznie lepiej. Bardzo dziękuję za ostrzeżenia na forum – gdyby nie one, mogłoby się to skończyć tragicznie.

    Odpowiedz
  48. Czuję się w obowiązku podzielić się naszym dramatycznym doświadczeniem z tym lekiem. Moja 74-letnia mama, która poza typowymi dolegliwościami wieku była osobą zdrową, otrzymała Moloxin od pulmonologa na bakteryjne zakażenie płuc. Po zaledwie trzech tabletkach doznała udaru, który omal nie zakończył się tragicznie. Stan jej zdrowia był krytyczny i tylko cudem udało się ją uratować. Po odstawieniu leku jej stan zaczął się powoli stabilizować i wracać do względnej normy. Uważam, że ten lek stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów i powinien zostać natychmiast wycofany z rynku. Ta sytuacja z pewnością kwalifikuje się do pozwu zbiorowego, gdyż podejrzewam, że nie jesteśmy jedynymi osobami, które doświadczyły tak poważnych powikłań.

    Odpowiedz
  49. Czuję się w obowiązku podzielić się dramatycznym ostrzeżeniem dotyczącym leku Moloxin. Moja 84-letnia mama znajduje się obecnie w krytycznym stanie w warszawskim szpitalu po zastosowaniu tego leku, który został przepisany przez lekarza rodzinnego. Stan jej zdrowia gwałtownie się pogorszył, występują liczne, poważne powikłania: obrzęki, migotanie przedsionków, ostra biegunka, zapalenie jelita. Mama straciła zdolność do samodzielnego funkcjonowania. Mimo intensywnych wysiłków personelu medycznego, możliwości pomocy są ograniczone.

    Uważam, że ten lek powinien zostać natychmiast wycofany z rynku ze względu na poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. Sytuacja ta z pewnością kwalifikuje się do pozwu zbiorowego, choć w obecnych warunkach może być to trudne do przeprowadzenia. Jestem gotów podzielić się szczegółowymi informacjami – można się ze mną skontaktować pod adresem: kprokopczyk@wp.pl.

    Kategorycznie odradzam stosowanie tego leku. Żadne korzyści terapeutyczne nie są warte tak wysokiego ryzyka.

    Odpowiedz
  50. Chciałabym podzielić się moim bardzo negatywnym doświadczeniem z tym lekiem. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie jest to antybiotyk, lecz chemioterapeutyk – czyli czysta chemia. Lek został mi przepisany na przewlekłe zapalenie zatok i związane z nim nawracające zapalenie gardła.

    Miałam przyjąć 10 tabletek. Od samego początku wystąpiły niepokojące objawy – osłabienie, dezorientacja i zawroty głowy. Mimo tego kontynuowałam terapię, ponieważ zauważyłam poprawę w zakresie dolegliwości zatokowych.

    Dziesiątego dnia zgłosiłam się do lekarza z wysypką w gardle. Lekarz stwierdził jedynie podrażnienie gardła i afty na migdałkach. Niestety, tego samego dnia wieczorem trafiłam do szpitala z poważną reakcją alergiczną. Otrzymałam zastrzyk ze sterydów i leki przeciwhistaminowe. Przez kolejne trzy dni jeździłam po różnych szpitalach, aż wreszcie podano mi odpowiednie sterydy, które zatrzymały postępującą reakcję alergiczną.

    Pojawiły się bardzo poważne objawy: krwawienie dziąseł, wysypka na całym ciele, bąble, łagodna postać zespołu Stevensa-Johnsona oraz drętwienie mięśni. Po tygodniowej kuracji sterydami czeka mnie jeszcze miesięczne leczenie lekami przeciwalergicznymi. Co gorsza, pierwotny problem – ból gardła – nadal się utrzymuje, a migdały są dwukrotnie powiększone.

    Odpowiedz
  51. Chcę podzielić się moimi doświadczeniami z lekiem chronologicznie:

    Dzień pierwszy: Spektakularna poprawa z bardzo złego stanu zdrowotnego.

    Dzień drugi: Dalszy postęp w leczeniu, niemal całkowity powrót do zdrowia, ale pojawiło się dziwne uczucie odurzenia.

    Dzień trzeci: Przerwałem terapię z powodu niepokojących objawów – silne stany lękowe, problemy z koncentracją i dezorientacja. Miałem wrażenie oderwania od rzeczywistości.

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z antybiotykiem przepisanym na przewlekłe zapalenie zatok, gdy groził mi już zabieg w szpitalu. Początkowo, po przeczytaniu opinii w internecie, miałam duże obawy przed rozpoczęciem terapii. Jednak rezultaty leczenia przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

      Zamiast ciągnącego się miesiącami kataru, nieustannego bólu i niekończącej się choroby, wreszcie wyzdrowiałam. Piszę to z pełnym przekonaniem, ponieważ minął już ponad miesiąc od zakończenia kuracji, a objawy nie powróciły.

      Muszę jednak wspomnieć o skutkach ubocznych – wykonywanie poważniejszych zadań było praktycznie niemożliwe ze względu na znaczną dekoncentrację. Czułam się, jakbym była otumaniona, a to uczucie nasilało się z każdym dniem. W piątym dniu kuracji rozważałam przerwanie leczenia. Cieszę się, że wytrwałam do końca – JESTEM ZDROWA! I co najważniejsze, nie potrzebujemy już kolejnej, dziesiątej serii antybiotyków.

      Odpowiedz
    • Chcę podzielić się moimi doświadczeniami z tym lekiem. Bez wątpienia jest skuteczny w leczeniu zapaleń, na przykład zatok, jednak skutki uboczne są znacznie poważniejsze niż opisano. Od pierwszego dnia pojawiło się uczucie osłabienia, które z każdym dniem się nasilało. W siódmym dniu terapii doszło do omdlenia i silnych zawrotów głowy. Żałuję, że nie przerwałam leczenia wcześniej. Do dziś odczuwam znaczne osłabienie, a dodatkowo rozwinęła się u mnie silna anemia. Uważam, że pacjenci powinni być lepiej informowani o możliwych powikłaniach.

      Odpowiedz
    • Jestem po drugiej dawce leku i moje samopoczucie jest bardzo złe. Doświadczam niepokojących objawów: stanów lękowych, uczucia oszołomienia oraz kołatania serca. Chciałabym zgłosić te niepożądane reakcje odpowiednim instytucjom, jednak nie wiem, gdzie powinnam to zrobić. Będę wdzięczna za wskazówki w tej sprawie.

      Odpowiedz
      • Tutaj można zgłosić niepożądane działania leku Moloxin. Warto poinformować lekarza prowadzącego oraz producenta o wszelkich niepokojących objawach, aby mogli oni odpowiednio zareagować i dostosować terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta.

        Odpowiedz
  52. Na podstawie mojego doświadczenia z antybiotykiem Moloxin, muszę podzielić się niezbyt pozytywną opinią o tym leku. Został mi przepisany w pięciodniowej kuracji (1 tabletka dziennie) w leczeniu zapalenia zatok i objawów grypopodobnych. Niestety, już od początku terapii zaobserwowałam szereg niepokojących skutków ubocznych, które znacząco wpłynęły na moje codzienne funkcjonowanie. W trakcie trzeciego dnia przyjmowania leku doświadczyłam wyraźnego pogorszenia samopoczucia, które objawiało się uciążliwymi mdłościami, uporczywymi zawrotami głowy oraz bardzo nieprzyjemnym uczuciem suchości w jamie ustnej. Dodatkowo zaobserwowałam znaczny spadek energii i ogólne osłabienie organizmu. Co niepokojące, lek wpłynął również negatywnie na moje samopoczucie psychiczne, powodując uczucie apatii i przygnębienia. Całościowo odczuwałam silne wyczerpanie organizmu, jakby lek znacząco nadwyrężył mój układ odpornościowy. Biorąc pod uwagę moje osobiste doświadczenia z tym antybiotykiem, niestety nie mogę go polecić innym pacjentom. Uważam, że warto skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania alternatywnego leku o łagodniejszym działaniu na organizm.

    Odpowiedz
  53. Czuję się zobowiązana podzielić się moim doświadczeniem ze stosowania leku Moloxin, które niestety okazało się bardzo nieprzyjemne. Już po przyjęciu pierwszej tabletki wystąpiły u mnie poważne skutki uboczne. Przez całą noc zmagałam się z silnym kołataniem serca i uczuciem omdlenia, które znacząco wpłynęły na moje samopoczucie i uniemożliwiły mi normalny sen. Te niepokojące objawy były na tyle intensywne, że wywołały u mnie poważne obawy o bezpieczeństwo stosowania tego leku. Na podstawie mojego doświadczenia nie mogę polecić tego preparatu innym pacjentom. Uważam, że konieczne jest dokładne przeanalizowanie przez lekarza wszystkich możliwych opcji leczenia przed przepisaniem tego specyfiku.

    Odpowiedz
    • Z uwagą śledzę opinie na temat leku Moloxin, ponieważ niedawno został mi przepisany przez lekarza. Rozumiem obawy związane z rozpoczęciem nowej terapii, szczególnie w kontekście potencjalnych skutków ubocznych. Bardzo zależy mi na poznaniu doświadczeń innych pacjentów, zwłaszcza w zakresie samopoczucia podczas kuracji i ewentualnych działań niepożądanych. Byłbym wdzięczny za podzielenie się informacjami, czy skutki uboczne, jeśli wystąpiły, miały charakter przejściowy i jak długo się utrzymywały. Każda odpowiedź będzie dla mnie cenną wskazówką przed rozpoczęciem terapii. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że reakcje na lek mogą być indywidualne, ale poznanie doświadczeń innych pacjentów pomoże mi lepiej przygotować się do leczenia.

      Odpowiedz
      • Chciałbym podzielić się swoimi wątpliwościami dotyczącymi rozpoczęcia terapii lekiem Moloxin. Po zapoznaniu się z opiniami innych pacjentów na forum, pojawiły się u mnie poważne obawy co do rozpoczęcia leczenia. Rozumiem, że każdy organizm może reagować inaczej na ten sam lek, jednak różnorodność opisywanych doświadczeń skłania do głębszego zastanowienia się nad terapią. Warto pamiętać, że decyzja o rozpoczęciu lub rezygnacji z leczenia powinna być zawsze skonsultowana z lekarzem prowadzącym, który najlepiej zna nasz stan zdrowia i może przedstawić zarówno korzyści, jak i potencjalne zagrożenia związane z przyjmowaniem leku. Zalecam szczerą rozmowę z lekarzem o wszystkich wątpliwościach i obawach, aby wspólnie podjąć najlepszą decyzję dotyczącą leczenia.

        Odpowiedz
        • Z pewnością brak odpowiedzi od pani Anety może budzić pewne obawy odnośnie skuteczności leku. Doświadczenia innych pacjentów są niezwykle cenne przy ocenie działania preparatów, dlatego tak ważne jest dzielenie się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi obserwacjami. Zachęcam wszystkich stosujących ten lek do podzielenia się swoimi doświadczeniami, które mogą być pomocne dla innych pacjentów rozważających tę terapię.

          Odpowiedz
  54. Chciałabym podzielić się moim bardzo niepokojącym doświadczeniem z lekiem Moloxin. Mimo młodego wieku (23 lata) i dobrego stanu zdrowia, już po pierwszej tabletce wystąpiły u mnie poważne działania niepożądane. Doświadczyłam intensywnego bólu wszystkich stawów oraz silnych dolegliwości mięśniowych. Nasilenie objawów było tak znaczące, że uniemożliwiło mi normalne funkcjonowanie – nie byłam w stanie nawet wstać z łóżka. Te niepokojące objawy całkowicie przekreśliły dla mnie możliwość dalszego stosowania tego preparatu. Zdecydowanie odradzam przyjmowanie tego leku bez dokładnej konsultacji z lekarzem i rozważenia potencjalnych skutków ubocznych. Warto również rozważyć alternatywne metody leczenia.

    Odpowiedz
  55. Chciałabym podzielić się bardzo niepokojącym doświadczeniem związanym ze stosowaniem leku Maloxin u mojej mamy. Po przyjęciu zaledwie dwóch tabletek wystąpiły u niej poważne działania niepożądane w postaci halucynacji wzrokowych. Objawy obejmowały widzenie nieistniejących postaci ludzkich oraz zwierząt, które wydawały się być projektowane na powierzchniach takich jak ściany czy lodówka. Co szczególnie niepokojące, omamy utrzymywały się nawet przy zamkniętych oczach. Na szczęście objawy stopniowo ustępowały w miarę eliminacji leku z organizmu. Ze względu na tak poważne działania niepożądane, mama przerwała terapię po przyjęciu tylko dwóch tabletek. Stanowczo odradzam stosowanie tego preparatu ze względu na ryzyko wystąpienia tak poważnych skutków ubocznych. Konieczna jest szczególna ostrożność przy przepisywaniu i przyjmowaniu tego leku.

    Odpowiedz
  56. Pragnę podzielić się moim bardzo niepokojącym doświadczeniem związanym ze stosowaniem leku Moloxin, który został mi przepisany przez laryngologa na problemy z zatokami. Mimo że został przedstawiony jako nowoczesny i skuteczny antybiotyk, moje doświadczenia z jego stosowaniem są bardzo negatywne.

    Już po pierwszej dawce zaczęłam odczuwać pogorszenie samopoczucia, choć początkowo nie łączyłam tego z przyjmowanym lekiem. Stan systematycznie się pogarszał. Tydzień po zakończeniu terapii nadal odczuwam szereg niepokojących objawów: skrajne wyczerpanie, zaburzenia nastroju o charakterze depresyjnym, znaczne pogorszenie funkcji poznawczych (tzw. „mgła mózgowa”), dotkliwe bóle stawów oraz dolegliwości ze strony nerek.
    Po przeprowadzeniu własnych poszukiwań, znalazłam zagraniczne fora internetowe, gdzie pacjenci opisują długotrwałe problemy zdrowotne po stosowaniu tego leku, niektórzy zmagają się z powikłaniami przez wiele lat. W związku z powyższym, stanowczo odradzam stosowanie tego preparatu. Rozważam przyłączenie się do pozwu zbiorowego – osoby zainteresowane mogą się ze mną kontaktować.

    Uważam, że konieczne jest zwiększenie świadomości na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem tego leku oraz dokładniejsze informowanie pacjentów o możliwych skutkach ubocznych przed rozpoczęciem terapii.

    Odpowiedz
    • Rok temu z powodu tego leku trafiłam na oddział kardiologiczny szpitala Grochowskiego. Moje tętno spadło do niebezpiecznie niskiego poziomu – zaledwie 30 uderzeń na minutę. Spędziłam tam 4 dni, podczas których przeszłam szereg badań wykluczających inne możliwe choroby. Ostatecznie potwierdzono, że to właśnie ten lek był przyczyną stanu zagrażającego życiu. Posiadam pełną dokumentację medyczną ze szpitala kardiologicznego i chętnie dołączę do pozwu zbiorowego przeciwko producentowi.

      Odpowiedz
  57. Chciałbym podzielić się ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa stosowania antybiotyków z grupy fluorochinolonów. Te leki, do których należą między innymi ciprofloksacyna, lewofloksacyna, moksyfloksacyna, gemifloksacyna oraz ich różne odpowiedniki pod nazwami handlowymi, wymagają szczególnej uwagi ze względu na ich potencjalnie poważne działania niepożądane.

    Na podstawie najnowszych badań i komunikatów amerykańskiej Agencji FDA, należy podkreślić, że antybiotyki te mogą wywierać znaczący wpływ na różne tkanki organizmu jednocześnie. Szczególnie narażone są tkanki mięśniowe, chrząstki, ścięgna oraz układ nerwowy. Co istotne, efekty te mogą mieć charakter długotrwały lub nawet nieodwracalny, prowadząc do poważnego pogorszenia jakości życia pacjentów.

    Mechanizm działania tych leków związany jest z ich wpływem na mitochondria komórkowe, co może skutkować uszkodzeniem różnych narządów, w tym nerek, jelit, tarczycy czy wątroby. Należy zaznaczyć, że szkodliwe działanie fluorochinolonów może mieć charakter kumulacyjny – oznacza to, że każdy pacjent może mieć indywidualną granicę tolerancji na te leki, a negatywne skutki mogą ujawnić się po kilku seriach przyjmowania antybiotyku.

    W związku z tymi odkryciami, FDA wydała szereg ostrzeżeń i zaleceń dotyczących stosowania tej grupy antybiotyków, szczególnie w przypadku mniej poważnych infekcji, gdzie dostępne są bezpieczniejsze alternatywy. Dlatego tak ważne jest, aby stosować te leki wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, pod ścisłą kontrolą lekarza i z pełną świadomością możliwych konsekwencji.

    Odpowiedz
  58. Chciałabym podzielić się moim bardzo niepokojącym doświadczeniem związanym z przyjmowaniem leku Moloxin 400. W kwietniu 2016 roku przepisano mi ten lek bez pełnej informacji o jego statusie i możliwych skutkach ubocznych. Po przyjęciu zaledwie 6 tabletek musiałam przerwać kurację z powodu wystąpienia poważnych powikłań zdrowotnych.

    Badanie RTG wykazało nieprawidłowości w postaci powiększenia lewej komory serca, wydłużenia aorty oraz wzmożonego rysunku zrębu w polach płucnych. Dodatkowo wystąpiły u mnie bardzo niepokojące objawy: jednostronny ból całej lewej strony ciała, obrzęk ręki, dolegliwości w okolicy serca oraz wysypka skórna.

    Obecnie jestem w trakcie leczenia skutków ubocznych wywołanych przez ten lek. Sytuacja jest tym bardziej problematyczna, że jak się później dowiedziałam od alergologa, nie ma możliwości wykonania testów alergicznych na ten preparat. Zostałam skierowana do Szpitala Alergologii w Katowicach, jednak terminy są bardzo odległe – rejestracja na rok 2017 rozpocznie się dopiero w sierpniu, a w bieżącym roku nie ma już dostępnych miejsc.

    W związku z poniesionymi kosztami leczenia oraz faktem, że lek został mi przepisany bez odpowiedniego poinformowania o ryzyku, rozważam dochodzenie odszkodowania. Uważam, że preparat ten stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów i powinien zostać wycofany z użycia. Jest to przestroga dla innych pacjentów – należy bardzo ostrożnie podchodzić do stosowania tego leku i dokładnie omówić z lekarzem wszystkie potencjalne zagrożenia.

    Odpowiedz
  59. Jako 27-latek chcę podzielić się moim bardzo negatywnym doświadczeniem z lekiem Moloxin. Skutki uboczne, których doświadczyłem, były naprawdę poważne i znacząco wpłynęły na moje codzienne funkcjonowanie. Najbardziej niepokojące było ogromne osłabienie organizmu oraz wyraźne problemy z koncentracją, które były na tyle poważne, że zostały zauważone nawet przez osoby z mojego otoczenia. Ze względu na tak intensywne i uciążliwe działania niepożądane, kategorycznie odrzucam możliwość ponownego przyjmowania tego preparatu. Uważam, że każdy potencjalny pacjent powinien być szczegółowo poinformowany o możliwych skutkach ubocznych przed rozpoczęciem terapii tym lekiem.

    Odpowiedz
  60. Chcę stanowczo przestrzec przed stosowaniem leku Moloxin, który w moim przypadku wywołał poważne skutki uboczne. Po przyjęciu zaledwie 6 tabletek wystąpiły bardzo niepokojące objawy: znaczny obrzęk lewej strony ciała, szczególnie w okolicy ręki, barku i serca, któremu towarzyszyło zaczerwienienie skóry i wysypka. Dyskomfort był tak duży, że nie mogłam spać na lewym boku, a nawet noszenie bielizny i ubrań sprawiało ból. Co najpoważniejsze, w wyniku stosowania tego leku zdiagnozowano u mnie powiększenie lewej komory serca.

    Uważam, że przepisywanie tak szkodliwej substancji pacjentom jest wysoce nieodpowiedzialne. Moje doświadczenia pokazują, że tradycyjne, sprawdzone polskie leki często są bezpieczniejszą opcją niż nowe preparaty. Zdecydowanie odradzam przyjmowanie tego leku, a osobom, które doświadczyły podobnych powikłań, sugeruję rozważenie starań o odszkodowanie od producenta. W przyszłości będę bardzo ostrożna przy przyjmowaniu nowych leków, nawet jeśli są przepisywane przez lekarza.

    Odpowiedz
    • Całkowicie zgadzam się z wcześniejszymi opiniami. Obecnie stosuję ten lek i mam poważne problemy ze snem. Cały czas towarzyszy mi uczucie osłabienia, jakbym miała zaraz zemdleć. Odczuwam odrętwienie, dezorientację i oszołomienie. Do tego dochodzi kołatanie serca i dziwne omamy. To straszne doświadczenie. Normalne funkcjonowanie jest niemożliwe, a prowadzenie samochodu wykluczone. Nigdy więcej nie zastosuję tego leku!

      Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moim bardzo negatywnym doświadczeniem z lekiem Moloxin, który został mi przepisany przez lekarza rodzinnego na problemy z zatokami. Już po pierwszej dawce wystąpiły u mnie bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Doświadczyłam silnego osłabienia organizmu, niepokojącego kołatania serca oraz wyraźnego drżenia rąk. Dodatkowo pojawiły się uporczywe bóle głowy i dolegliwości mięśniowe. Stan był na tyle poważny, że byłam zmuszona spędzić cały dzień w łóżku. Próbowałam minimalizować skutki uboczne poprzez przyjmowanie dużych ilości wody, mając nadzieję na szybsze wydalenie leku z organizmu. Ze względu na tak silne reakcje organizmu, zrezygnowałam z przyjęcia kolejnej dawki. Choć nadal odczuwam osłabienie, mój stan powoli się poprawia. Jestem rozczarowana nie tylko zmarnowanymi pieniędzmi na zakup leku, ale przede wszystkim negatywnym wpływem na moje zdrowie. Zdecydowanie odradzam stosowanie tego preparatu. Planuję podczas następnej wizyty szczegółowo poinformować lekarza o wszystkich niepokojących skutkach ubocznych, które wystąpiły po przepisanym przez niego leku.

      Odpowiedz
      • Chciałabym podzielić się istotną informacją dotyczącą przyjmowania leku Moloxin. Ze względu na problemy z połykaniem tabletek, zdecydowałam się na ich rozkruszenie i zmieszanie z gęstym sokiem, aby ułatwić przyjmowanie. Muszę jednak ostrzec, że lek ma wyjątkowo nieprzyjemny, gorzki smak, który natychmiast wywołuje silny odruch wymiotny. Wczorajsze doświadczenie było szczególnie trudne – ledwo udało mi się przyjąć dawkę, a odruch wymiotny był tak silny, że prawie nie udało mi się utrzymać leku. Jest to bardzo uciążliwa strona terapii, która znacząco wpływa na komfort przyjmowania preparatu.

        Odpowiedz

Dodaj komentarz