Jardiance

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialnyBoehringer Ingelheim International GmbH
Kod ATCA10BK03
ProceduraCEN
SubstancjaEmpagliflozyna

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Jardiance?

Lek Jardiance to specyfik przeznaczony dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Jest to skuteczny środek, który pomaga wydalać nadmiar glukozy wraz z moczem, poprzez blokowanie w nerkach białka odpowiedzialnego za hamowanie spadku stężenia cukru we krwi.

Poniżej możecie Państwo dowiedzieć się, przy jakich schorzeniach dokładnie zalecany jest preparat Jardiance, co wchodzi w jego skład, czy można go bezpiecznie stosować z innymi preparatami, a także, czy może być on zażywany przez kobiety w ciąży lub karmiące. W poniższym opisie zawarte zostały również informacje dotyczące dawkowania, a także postępowania w przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości preparatu.

Z poniższych danych można dowiedzieć się również, gdzie można znaleźć prezentowany lek, jaka jest cena Jardiance w poszczególnych aptekach, czy podlega refundacji, a także jakie są dostępne zamienniki. Udostępniliśmy również ulotkę w formie PDF, a także charakterystykę produktu leczniczego.

Preparat jest przeznaczony dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Jego działanie polega na blokowaniu w nerkach białka – kotransportera. Substancja czynna, czyli empaglifozyna jest inhibitorem kotransportera sodowo-glukozowego 2 SGLT2 (białka, które zapobiega wydalaniu glukozy wraz z moczem), wobec którego jest 5000 razy bardziej selektywny niż w przypadku SGLT1. Dzięki blokowaniu działania SGLT2 glukoza jest skutecznie odfiltrowywana przez nerki i wydalana wraz z moczem.

Lekarz może przepisać ten preparat, jeśli u pacjenta stwierdzono zbyt duże stężenie cukru we krwi. Wskazane jest, by stosować Jardiance w przypadku wystąpienia cukrzycy typu 2, której opanowanie nie jest możliwe przez dietę i ćwiczenia fizyczne. Może być traktowany jako zamiennik preparatów, w których składzie zawarta jest metformina (szczególnie w przypadku pacjentów, którzy nie tolerują tej substancji). Nie koliduje z innymi lekami, niezależnie czy przyjmowanymi doustnie, czy też z wstrzykiwaną insuliną. Jardiance stanowi uzupełnienie specjalnego planu żywieniowego i aktywnego trybu życia, zaleconych przez lekarza czy innego specjalistę.

Co to jest cukrzyca typu 2?
Jest to choroba, która może być uwarunkowana genetycznie, a także wyniknąć z prowadzonego trybu życia. U chorych na ten typ cukrzycy produkcja insuliny przez trzustkę jest zaburzona, przez co enzym ma zbyt małe stężenie w organizmie, by prawidłowo kontrolować poziom glukozy we krwi. W wyniku tego ilość cukru we krwi jest zbyt wysoka, co może prowadzić do chorób serca, nerek, a także pogłębienia wad wzroku i pogorszenia pracy układu krwionośnego.

Jaki jest skład Jardiance, jakie substancje zawiera?

Czynną substancją preparatu Jardiance jest empaglifozyna. Środek dostępny jest z zawartością 10 lub 25 mg tego składnika.

W skład substancji pomocniczych wchodzą natomiast:

  • w rdzeniu tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, koloidalna krzemionka bezwodna, stearynian magnezu.
  • w otoczce: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol (400), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie preparatu Jardiance – jak stosować ten lek?

Przyjmując preparat, należy ściśle trzymać się wskazań lekarza. W przypadku wątpliwości konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.

Jaką dawkę należy przyjąć
Zalecana dawka to 10 mg na dobę. Lekarz może jednak zdecydować o jej zwiększeniu do 25 mg raz na dobę. W przypadku choroby nerek nie zaleca się przyjmowania większej dawki niż 10 mg raz na 24 godziny.

Przyjmowanie tego leku
Lek przyjmuje się w całości, popijając wodą. Można go wziąć do posiłku lub niezależnie od niego, o dowolnej porze dnia, przy czym zaleca się, by była ona stała.

W przypadku zalecenia terapii lekiem Jardiance z innym preparatem należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Pozwoli to uzyskać najlepsze efekty kuracji. Środki farmaceutyczne stanowią uzupełnienie zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych, które pomagają skutecznie wykorzystać zgromadzony w organizmie cukier, dlatego też niezbędne jest podtrzymanie zaleconego, aktywnego trybu życia i przepisanej diety.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli zdarzy się przedawkować ilość leku Jardiance, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala, pamiętając o tym, by mieć ze sobą opakowanie preparatu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Jardiance – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Jardiance w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku ciąży, jej planowania lub też podejrzenia, a także przy karmieniu piersią, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji lekiem Jardiance. Nie zaleca się stosowania preparatu w trakcie ciąży ani przy karmieniu piersią przez wzgląd na brak danych dot. przenikania substancji do mleka matki.

Ulotka Jardiance – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Lek Jardiance dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Lek Jardiance dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).

Źródła / bibliografia:

  • EMA Europejska Agencja Leków - Medicines | European Medicines Agency (EMA) (europa.eu)

Dostępność leku w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

118 komentarzy do “Jardiance”

  1. Z przykrością muszę podzielić się moimi negatywnymi doświadczeniami związanymi z terapią lekiem Jardiance. Po wykorzystaniu trzech pełnych opakowań nie zauważyłem oczekiwanej poprawy – paradoksalnie, poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze wykazują tendencję wzrostową. Jedynym widocznym efektem jest utrata około 4 kilogramów masy ciała. Biorąc pod uwagę bardzo wysoką cenę preparatu oraz brak wymiernych korzyści terapeutycznych, podjąłem decyzję o zaprzestaniu stosowania tego leku. Moje doświadczenia pokazują, że pomimo znaczących kosztów finansowych, efektywność terapeutyczna Jardiance w moim przypadku okazała się dalece niesatysfakcjonująca.

    Odpowiedz
  2. Po ciężkim przebiegu COVID-19, który skutkował kilkutygodniową hospitalizacją, zostałam zdiagnozowana z cukrzycą typu 2. Od kilku miesięcy stosuję Jardiance i jestem niezwykle zadowolona z rezultatów leczenia. Od początku terapii moje poziomy glikemii utrzymują się w idealnym zakresie – na czczo poniżej 100 mg/dl, a pomiary wykonywane dwie godziny po posiłkach nie przekraczają 117 mg/dl. Co ważne, nie doświadczyłam żadnych infekcji intymnych ani innych niepożądanych skutków ubocznych.

    Kluczem do sukcesu okazała się kompleksowa zmiana stylu życia. Dbam o odpowiednie nawodnienie organizmu, zamieniłam samochód na rower, przestrzegam zaleceń dietetycznych. Efektem tych zmian jest utrata 18 kilogramów, osiągnięta bez restrykcyjnych diet i uczucia głodu. Znaczącej poprawie uległa również moja wydolność krążeniowa – wcześniej wejście na piętro powodowało duszności, teraz bez trudu wbiegam po schodach. To pokazuje, jak ważne jest całościowe podejście do zdrowia i aktywne zaangażowanie w proces leczenia.

    Odpowiedz
  3. Moje doświadczenie z lekiem Jardiance było bardzo negatywne. Już od początku stosowania pojawiły się uciążliwe skutki uboczne – intensywne bóle głowy oraz, co zaskakujące, wzrost poziomu cukru w stosunku do wartości sprzed rozpoczęcia terapii. Dodatkowo wystąpiło bardzo nieprzyjemne pieczenie cewki moczowej, które utrzymywało się mimo stosowania odpowiedniej higieny intymnej, oraz uporczywa biegunka. Te dolegliwości skutecznie uniemożliwiły mi normalne funkcjonowanie, zmuszając do pozostania w domu. Po tygodniu zdecydowałam się przerwać kurację. Lek okazał się nie tylko nieskuteczny, ale również kosztowny, a dodatkowo niesie ze sobą ryzyko rozwoju grzybicy. Zastanawiam się nad zasadnością wprowadzania na rynek preparatu o tak poważnych skutkach ubocznych.

    Odpowiedz
    • Niestety, muszę przyznać, że przed rozpoczęciem terapii nie zostałam szczegółowo poinformowana przez lekarkę o możliwych skutkach ubocznych leku. Dopiero w trakcie leczenia dowiedziałam się, że inne osoby borykają się z podobnymi problemami. Uważam, że dokładniejsze omówienie potencjalnych działań niepożądanych przed rozpoczęciem terapii pozwoliłoby mi lepiej przygotować się na możliwe trudności związane z leczeniem.

      Odpowiedz
  4. Od dwóch miesięcy stosuję Jardiance, przepisany przez diabetologa w ramach wizyty prywatnej, ponieważ termin wizyty na NFZ mam dopiero w przyszłym roku. Mój lekarz rodzinny odmówił dalszego przepisywania leków na cukrzycę bez aktualnej konsultacji ze specjalistą. Oprócz Jardiance przyjmuję również Siofor. Wcześniejsza terapia składała się z kombinacji Ristfor (który również jest dość kosztowny) i Siofor – wtedy czułem się dobrze, adekwatnie do mojego wieku (67 lat).

    Obecna terapia przyniosła zarówno pozytywne, jak i niepokojące efekty. Do korzystnych zmian należy unormowanie ciśnienia krwi – ustąpiły nagłe skoki ciśnienia występujące wieczorem i w nocy, co pozwoliło na redukcję leków przeciwnadciśnieniowych. Dodatkowo schudłem 7 kg, co początkowo mnie zaniepokoiło, ale na szczęście waga się ustabilizowała.

    Niepokoi mnie jednak wzrost poziomu cukru. Aby utrzymać go w normie, muszę wykonywać minimum 9000 kroków dziennie, rygorystycznie przestrzegać diety, całkowicie wykluczyć alkohol i unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Zaobserwowałem, że po cięższych pracach, jak rąbanie drewna do kominka, poziom cukru wzrasta – jedynie spokojne spacery lub jazda na rowerze działają korzystnie.

    Dodatkowo pojawiły się nowe dolegliwości – odczuwam otępienie, bóle głowy i szumy w uszach. Zastanawiam się, czy powinienem zwiększyć aktywność fizyczną, czy może lepiej zainwestować w kolejną wizytę u specjalisty, mimo związanych z tym kosztów. Moje obecne samopoczucie jest znacznie gorsze niż przy poprzedniej terapii.

    Odpowiedz
    • Podczas stosowania leku Jardiance doświadczam bardzo uciążliwego problemu z nietrzymaniem moczu. Jest to wyjątkowo niekomfortowa sytuacja, która znacząco wpływa na moje codzienne funkcjonowanie. Co prawda nie cierpię na bóle głowy, które są wymieniane jako jeden z możliwych skutków ubocznych, jednak problem z kontrolą pęcherza jest dla mnie niezwykle uciążliwy.

      Odpowiedz
  5. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami po dwóch miesiącach stosowania leku Jardiance. Zaobserwowałem znaczącą poprawę kontroli glikemii – poziom cukru na czczo obniżył się ze znacznie podwyższonych wartości (ponad 200) do około 120. Jest to szczególnie istotne, ponieważ wcześniej, przez około 10 lat, przyjmowałem metforminę w dawce 3×1000 mg. Moje problemy z wysokim poziomem cukru nasiliły się po przejściu COVID-19, który w moim przypadku objawiał się jak lekkie przeziębienie i trwał 3 dni. Najbardziej zauważalną poprawą jest spadek hemoglobiny glikowanej z 10,7 do 7,9 (przy normie poniżej 6) w ciągu zaledwie dwóch miesięcy terapii. Niestety, doświadczyłem też skutków ubocznych w postaci białego nalotu, zaczerwienienia i małych krostek pod napletkiem, którym towarzyszyło swędzenie – objawów, których wcześniej nie miałem. Zastosowałem miejscowo maść Clotrimazolum. Po zapoznaniu się z ulotką zrozumiałem, że są to znane działania niepożądane tego leku.

    Odpowiedz
  6. Stosuję Jardiance od trzech tygodni i zauważam pewne niepokojące zmiany w moim organizmie. Kontrola poziomu cukru we krwi nie jest tak efektywna jak oczekiwałam – wartości glikemii są nieco podwyższone w porównaniu do stanu przed rozpoczęciem terapii. Dodatkowo niepokojącym objawem są pojawiające się dolegliwości ze strony układu moczowego, szczególnie odczuwalne bóle w okolicy nerek. Obserwuję swój organizm i monitoruję wszystkie zmiany, które pojawiły się w trakcie stosowania tego leku.

    Odpowiedz
  7. Przyjmuję Jardiance od trzech tygodni i zauważyłam niepokojące zjawisko – moje poziomy cukru we krwi są wyższe niż przed rozpoczęciem terapii. Jest to dla mnie zaskakujące i nie potrafię zidentyfikować przyczyny takiego stanu rzeczy. Pomimo regularnego przyjmowania leku zgodnie z zaleceniami, nie widzę oczekiwanej poprawy w kontroli glikemii. Monitoruję poziomy cukru systematycznie i dokumentuję wszystkie pomiary, aby móc dokładnie prześledzić zmiany w czasie trwania terapii.

    Odpowiedz
  8. Rozpoczęłam terapię lekiem Jardiance 4 marca 2022 roku i już po pierwszej dobie zauważyłam znaczącą poprawę. Ciśnienie uległo normalizacji, a poziom cukru we krwi zaczął się obniżać. Jednak pojawiły się pewne niepokojące objawy – w badaniu moczu wykryłam obecność cukru oraz ciał ketonowych (wykonuję regularne pomiary za pomocą specjalnych pasków testowych). Dodatkowo odczuwam delikatne pieczenie w okolicach intymnych. Mój obecny schemat leczenia obejmuje poranne przyjmowanie dwóch tabletek Diaprel MR po 30 mg oraz jednej tabletki Jardiance 10 mg. Ze względu na potencjalne skutki uboczne odczuwam pewien niepokój, dlatego bardzo zależy mi na poznaniu doświadczeń osób, które stosują ten lek przez dłuższy czas. Będę wdzięczna za podzielenie się swoimi obserwacjami.

    Odpowiedz
    • Jako student farmacji, chciałbym wyjaśnić kwestię glikozurii podczas stosowania Jardiance. Obecność cukru w moczu w tym przypadku jest całkowicie naturalnym i pożądanym efektem działania leku, ponieważ jego mechanizm opiera się właśnie na zwiększonym wydalaniu glukozy z moczem. Jednak należy mieć świadomość, że podwyższone stężenie cukru w moczu stwarza dogodne warunki do rozwoju infekcji w okolicach intymnych, co może objawiać się uczuciem pieczenia. Jest to bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy wynikający z mechanizmu działania leku. Warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i profilaktykę infekcji podczas stosowania tego preparatu.

      Odpowiedz
  9. Po tygodniu stosowania leku Jardiance zaobserwowałam znaczącą poprawę w zakresie regulacji ciśnienia krwi. Niestety, pojawiły się też nieprzyjemne skutki uboczne w postaci infekcji grzybiczej okolic intymnych, której towarzyszy intensywne swędzenie. Jest to dość frustrująca sytuacja, ponieważ lek skutecznie pomaga w jednym aspekcie, jednocześnie wywołując inne dolegliwości wymagające dodatkowego leczenia.

    Odpowiedz
  10. Stosuję Jardiance od kilku dni i niestety nie obserwuję oczekiwanej poprawy. Mimo że sumiennie przestrzegam zaleceń dotyczących diety i podejmuję regularną aktywność fizyczną w postaci dwugodzinnych intensywnych marszów dziennie, wyniki nie są zadowalające. Dla przykładu, dziś przed posiłkiem poziom glukozy wynosił 186 mg/dl, a po zażyciu leku i odczekaniu dwóch godzin wzrósł do 196 mg/dl. Jest to dla mnie rozczarowujące, szczególnie biorąc pod uwagę wysoką cenę preparatu. Zastanawiam się, czy potrzebuję więcej czasu na zauważenie efektów terapeutycznych, czy może powinienam skonsultować z lekarzem możliwość modyfikacji leczenia.

    Odpowiedz
  11. Chciałabym zaktualizować moje wcześniejsze doświadczenia ze stosowaniem leku Jardiance. Wcześniej zgłaszałam na forum szereg niepokojących objawów, takich jak intensywne pieczenie i swędzenie, powstawanie guzków oraz pękających, krwawiących pęcherzy. Sytuacja pogorszyła się, gdy badanie cytologiczne wykazało stan zapalny. Na szczęście, dzięki interwencji ginekolog, która przepisała odpowiednie leki, żele i globulki, mój stan znacząco się poprawił. Obecnie odczuwam znaczną ulgę – ustąpiło swędzenie, a okolice intymne wróciły do zdrowia. Również mój stan psychiczny uległ wyraźnej poprawie. Jestem wdzięczna za pomoc medyczną, która pozwoliła mi przezwyciężyć te trudności.

    Odpowiedz
    • Chciałbym podzielić się moim porównawczym doświadczeniem w leczeniu cukrzycy przy użyciu dwóch różnych preparatów. Wcześniej stosowałem Synjardy w dawce 12,5 mg, który skutecznie kontrolował poziom glukozy we krwi – już po 30 minutach od przyjęcia leku cukier spadał poniżej wartości 100 mg/dl. Niestety, po zmianie terapii na Jardiance, którą stosuję od dwóch tygodni, obserwuję znaczące pogorszenie kontroli glikemii. Poziomy cukru utrzymują się na podwyższonym poziomie, a reakcja na lek jest minimalna. Co więcej, niepokoi mnie występujące rozkojarzenie, które znacząco wpływa na moje codzienne funkcjonowanie. Ogólnie oceniam, że obecna terapia jest mniej skuteczna od poprzedniej.

      Odpowiedz
    • W trakcie stosowania Jardiance niezwykle istotne jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Z mojego doświadczenia wynika, że regularne picie dużych ilości wody skutecznie zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i nieprzyjemnemu swędzeniu. Właściwe nawodnienie jest kluczowym elementem terapii, który znacząco wpływa na komfort leczenia i minimalizuje skutki uboczne.

      Odpowiedz
  12. Stosuję Jardiance od dwóch tygodni i jestem zadowolony z dotychczasowych rezultatów terapii. Zgodnie z zaleceniami utrzymuję wysokie nawodnienie organizmu, przyjmując nawet do 3 litrów wody dziennie. Poziomy glikemii ustabilizowały się na zadowalającym poziomie – nie przekraczają 170 mg/dl w ciągu dnia, a poranne pomiary oscylują wokół 120 mg/dl. Co warte odnotowania, nie doświadczam żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Dla porównania, wcześniej stosowałem preparat Synjardy 12,5, który w moim przypadku wykazywał jeszcze lepszą skuteczność, jednak niestety został wycofany z obrotu. Będę kontynuował obserwację efektów obecnej terapii.

    Odpowiedz
  13. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem ze stosowania leku Jardiance, który przyjmuję od około trzech miesięcy. Jako 78-letnia osoba z 13-letnim stażem cukrzycy, przeszłam przez różne etapy leczenia. Wcześniej stosowałam kombinację leków: Symglik w dawkach od 2 do 4 oraz Metformax, początkowo 500 mg, a obecnie 850 mg raz dziennie. Po włączeniu do terapii Jardiance w dawce 10 mg zauważyłam znaczącą poprawę. Mój poziom cukru obniżył się średnio o 80-100 jednostek, dodatkowo udało mi się zredukować masę ciała o 5 kg. Szczególnie cieszy mnie poprawa wyników badań wątrobowych – zarówno ALAT jak i AspAT uległy normalizacji. Jedyne, co budzi mój niepokój, to zwiększone wydalanie cukru z moczem. Martwię się o potencjalny wpływ tego zjawiska na funkcjonowanie moich nerek w dłuższej perspektywie.

    Odpowiedz
    • Chciałabym wyjaśnić działanie leku Jardiance w kontekście poziomu cukru w moczu. Jest to całkowicie normalny efekt działania tego leku – mechanizm jego działania polega właśnie na wydalaniu nadmiaru glukozy z organizmu poprzez nerki. W rezultacie można zaobserwować podwyższone stężenie cukru w moczu, co jest potwierdzeniem, że lek działa prawidłowo. Jest to istotny element terapeutyczny w leczeniu cukrzycy, pomagający w kontroli poziomu glukozy we krwi poprzez jej zwiększone wydalanie z moczem.

      Odpowiedz
    • W przypadku Jardiance chciałabym zwrócić uwagę na charakterystyczne skutki uboczne, które pojawiły się podczas mojej terapii. Najbardziej zauważalne jest znaczące zmniejszenie apetytu, co bezpośrednio przekłada się na spadek wagi. Dodatkowo występuje wyraźna senność, która wpływa na moje codzienne funkcjonowanie. Te efekty są dość znaczące i warto być ich świadomym rozpoczynając terapię tym lekiem.

      Odpowiedz
    • W wieku 78 lat podchodzę do wszystkiego ze spokojem i dystansem. Sam mam dopiero 62 lata, ale z doświadczenia wiem, że najważniejsze jest zachowanie pogodnego nastawienia i regularne monitorowanie swojego stanu zdrowia. Warto skupić się na prowadzeniu zdrowego trybu życia i systematycznym przyjmowaniu przepisanych leków.

      Odpowiedz
  14. Chciałabym podzielić się swoimi niepokojącymi obserwacjami dotyczącymi stosowania leku Jardiance. Pomimo rygorystycznego przestrzegania diety i całkowitej eliminacji słodyczy, po dwóch miesiącach terapii zauważyłam znaczący przyrost obwodu w talii o 4 centymetry. Jest to dla mnie szczególnie przygnębiające, ponieważ stosuję restrykcyjne ograniczenia kaloryczne i dokładam wszelkich starań, aby kontrolować wagę. Ten nieoczekiwany efekt uboczny ma istotny wpływ na moje samopoczucie i motywację do kontynuowania terapii. Zastanawiam się nad konsultacją z lekarzem w celu omówienia alternatywnych opcji leczenia.

    Odpowiedz
    • W odpowiedzi na pytanie o Jardiance 10 – moje doświadczenia z tym lekiem są bardzo pozytywne, szczególnie w kontekście redukcji masy ciała. Od momentu rozpoczęcia terapii zaobserwowałam systematyczny spadek wagi. W ciągu pierwszych trzech miesięcy stosowania udało mi się zredukować masę ciała o 10 kilogramów, co było dla mnie niezwykłym osiągnięciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że nie wprowadziłam żadnych dodatkowych zmian w trybie życia – nie zwiększyłam aktywności fizycznej ani nie uprawiam regularnych spacerów. Co istotne, po tym okresie waga się ustabilizowała i od roku utrzymuję się na tym samym poziomie. Jest to dla mnie dowód na skuteczność tego leku w długoterminowej perspektywie. Pozdrawiam serdecznie i życzę podobnych efektów w terapii.

      Odpowiedz
  15. Chciałbym podzielić się moimi wstępnymi doświadczeniami z lekiem Jardiance 25 mg, który stosuję od trzech dni w dawce raz dziennie. Już po tym krótkim czasie zaobserwowałem znaczącą poprawę poziomu glikemii – wartości ustabilizowały się w przedziale 98-130 mg/dl w ciągu dnia, a poranny pomiar na czczo wykazał spadek ze 175 do 128 mg/dl, co jest bardzo obiecującym rezultatem. Jednak pojawiły się też pewne skutki uboczne – odczuwam lekką niestrawność i zauważyłem wyraźne zmniejszenie apetytu. Szczególnie interesuje mnie kwestia dolegliwości żołądkowych i chciałbym dowiedzieć się, czy są to typowe, przejściowe objawy na początku terapii.

    Odpowiedz
    • Od trzech miesięcy stosuję Jardiance i jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. W tym okresie nie zaobserwowałam żadnych niepokojących objawów, a lek wydaje się dobrze spełniać swoją funkcję w kontrolowaniu mojej cukrzycy.

      Odpowiedz
  16. Chciałabym podzielić się szczegółową relacją z mojego doświadczenia ze stosowaniem leku Jardiance 10 mg w połączeniu z Glukophage XR 1000. Mimo regularnego przyjmowania tych leków, nie zaobserwowałam oczekiwanej poprawy w zakresie poziomu cukru, dolegliwości stawowych ani nawracających stanów zapalnych dróg moczowych, pomimo zachowania właściwej higieny. Postanowiłam jednak kontynuować terapię, aby dokładnie przeanalizować reakcję mojego organizmu na leczenie.

    Po 8 miesiącach stosowania zauważyłam jedynie niewielką poprawę w zakresie bólu ramion oraz skromną utratę wagi – zaledwie 1 kg (przy obecnej wadze 50 kg i wzroście 155 cm). Poziom cukru obniżył się nieznacznie z 200 do przedziału 150-160. Mimo stosowania diety bezmięsnej i znacznego ograniczenia słodyczy (z wyjątkiem sporadycznego spożycia gorzkiej czekolady), rezultaty są dalekie od zadowalających.

    Szczególnie niepokojące jest to, że lek, który miał regulować ciśnienie, nie spełnia swojej funkcji – wartości ciśnienia pozostają niestabilne pomimo stosowania leków. Dodatkowo, moje wyniki badań pogorszyły się – nigdy wcześniej nie miałam tak wysokiego poziomu cholesterolu (6,5) i trójglicerydów (4,5). Próba wprowadzenia roswery w dawce 5 mg zamiast przynieść poprawę, spowodowała dalsze pogorszenie wyników. W związku z tym rozważam czasowe odstawienie tego leku, aby obserwować dalszy rozwój sytuacji.

    Obecna sytuacja z teleporadami i ograniczonym dostępem do badań znacznie utrudnia proces leczenia. Jestem zmuszona do wykonywania badań cholesterolu prywatnie. Zamiast oczekiwanej poprawy, znalazłam się w sytuacji, gdzie przyjmuję coraz więcej leków. Regularnie śledzę opinie innych pacjentów, poszukując podobnych przypadków i doświadczeń, za co jestem bardzo wdzięczna społeczności dzielącej się swoimi historiami.

    Odpowiedz
    • Z mojego doświadczenia w radzeniu sobie z wysokim poziomem cukru we krwi mogę polecić sprawdzony domowy sposób. Trzydniowa dieta oparta na kwaśnym kapuśniaku okazała się skuteczną metodą na naturalne obniżenie poziomu glukozy. Ten tradycyjny, fermentowany produkt nie tylko pomaga w regulacji cukru, ale także pozwala organizmowi na swego rodzaju reset metaboliczny. W moim przypadku zauważyłem, że taka krótka dieta przynosi ulgę i pozwala na lepszą kontrolę glikemii. Jest to szczególnie pomocne, gdy potrzebujemy szybkiej, naturalnej metody wspomagającej przy wysokich wartościach cukru.

      Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moimi szczegółowymi doświadczeniami z kilkumiesięcznego stosowania leku Jardiance. Jeśli chodzi o efekt redukcji masy ciała, był on stosunkowo niewielki – schudłam tylko około 2 kilogramów. Od samego początku terapii borykałam się z uciążliwymi skutkami ubocznymi, szczególnie w okolicach intymnych – występowało uporczywe swędzenie i pękające pęcherze, mimo starannego przestrzegania zasad higieny. Co prawda zaobserwowałam obniżenie poziomu cukru we krwi, jednak rezultaty nie były spektakularne. Dodatkowo, podejrzewam, że lek mógł przyczynić się do problemów ze stawami. Choć Jardiance może być skutecznym lekiem dla niektórych pacjentów, w moim przypadku skutki uboczne były zbyt uciążliwe. Warto dokładnie zapoznać się z ulotką przed rozpoczęciem terapii, gdyż reakcje na lek mogą być bardzo indywidualne.

      Odpowiedz
  17. Dzień dobry wszystkim! Nazywam się Stanisława, mam 77 lat i chciałabym podzielić się swoją sytuacją związaną z cukrzycą. Pomimo stosowania dotychczasowych tabletek, dzisiaj po śniadaniu mój poziom cukru we krwi wyniósł aż 400 mg/dl, co jest bardzo niepokojące. Od jutra zaczynam terapię nowym lekiem i przyznaję, że odczuwam pewien niepokój związany z tą zmianą. Moje obecne parametry to 66 kg przy wzroście 160 cm. Czytałam pozytywne opinie innych pacjentów o tym leku, ale jednak towarzyszą mi obawy przed rozpoczęciem nowej terapii. Czy ktoś z Was mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z pierwszych dni stosowania tego leku? Jak przebiegała adaptacja organizmu? Szczególnie interesuje mnie, jak szybko zauważyliście pierwsze efekty w postaci obniżenia poziomu cukru?

    Odpowiedz
  18. Stosuję lek od dwóch miesięcy i chciałbym podzielić się swoimi obserwacjami oraz zapytać o niepokojące objawy. Pomimo przestrzegania zaleceń dietetycznych i regularnej aktywności fizycznej, poziomy glikemii nie są w pełni satysfakcjonujące. Co bardziej niepokojące, zaobserwowałem u siebie nowe dolegliwości dermatologiczne – pojawiła się wysypka w okolicy żołędzi oraz charakterystyczny rumień kolisty na nodze. Czy ktoś z przyjmujących ten lek doświadczył podobnych objawów skórnych? Czy mogą one być związane ze stosowaniem tego preparatu?

    Odpowiedz
    • Rzeczywiście, wysypka której doświadczyłem była skutkiem ubocznym stosowania Jardiance. Po konsultacji medycznej przeszedłem na Synjardy w dawce 12.5 mg/1000 mg (opakowanie 60 tabletek), który okazał się znacznie lepszym wyborem – nie tylko wszystkie wcześniejsze problemy skórne całkowicie ustąpiły, ale również koszt terapii jest o połowę niższy. Co ciekawe i dość paradoksalne, mimo wprowadzenia refundacji Jardiance w listopadzie 2019 roku, jego cena jest wyższa niż przed refundacją, co wydaje się być zupełnie nielogicznym rozwiązaniem z perspektywy pacjenta.

      Odpowiedz
      • Chciałabym odnieść się do poruszanej kwestii składu leków i zwrócić uwagę na istotną różnicę – Synjardy rzeczywiście zawiera substancję czynną obecną w Jardiance, ale w zwiększonej dawce. Jest to bardzo znacząca informacja z punktu widzenia skuteczności terapii. Warto zwrócić uwagę na tę różnicę w dawkowaniu przy rozważaniu opcji leczenia, gdyż może mieć to istotny wpływ na efektywność terapii i sposób działania leku w organizmie. Dawkowanie jest kluczowym elementem różnicującym te preparaty, co bezpośrednio przekłada się na ich zastosowanie w konkretnych przypadkach.

        Odpowiedz
  19. Od dwóch miesięcy stosuję Jardiance w leczeniu cukrzycy typu 2, jednak moje doświadczenia z tym lekiem nie są satysfakcjonujące. Pomimo regularnego przyjmowania preparatu, nie zaobserwowałam oczekiwanego obniżenia poziomu glukozy we krwi. Co więcej, wyniki badań wykazały niepokojąco wysokie wartości trójglicerydów oraz znacznie podwyższony poziom GGTP, który osiągnął wartość 200 przy normie wynoszącej 40. Dodatkowo, podczas terapii zaobserwowałam wzmożony apetyt, który doprowadził do przyrostu masy ciała. Ze względu na brak pozytywnych efektów terapeutycznych oraz wystąpienie niepożądanych objawów, zdecydowałam się zaprzestać stosowania tego leku.

    Odpowiedz
  20. Po dwóch i pół miesiąca stosowania leku Jardiance zdecydowałam się na jego odstawienie z powodu niepokojących objawów. W czasie terapii zaobserwowałam znaczący wzrost poziomu trójglicerydów do 7,38 – wartości, której nigdy wcześniej nie odnotowałam w swoich badaniach. Dodatkowo pojawiły się silne dolegliwości bólowe w obrębie ręki oraz mięśni barku, które znacząco utrudniały mi sen. Diagnoza wykazała zapalenie stawu barkowego, schorzenie, którego wcześniej nie doświadczałam.

    Co szczególnie niepokojące, nie zauważyłam oczekiwanej poprawy w poziomie cukru we krwi mimo jednoczesnego stosowania Glukofage w dawce 2x1000mg. Moja waga również pozostała stabilna – 53 kg przy wzroście 155 cm. Jedyną zauważalną zmianą była zwiększona częstotliwość oddawania moczu.

    Obecnie ból stał się tak intensywny, że zdecydowałam się przerwać terapię, by sprawdzić, czy nastąpi poprawa. Czy ktoś z przyjmujących ten lek doświadczył podobnych skutków ubocznych, szczególnie w kontekście problemów ze stawami i poziomem trójglicerydów?

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się swoim niepokojącym doświadczeniem związanym z długotrwałym stosowaniem leku Jardiance i uzyskać informacje od innych pacjentów. Od dłuższego czasu zmagam się z uporczywymi dolegliwościami bólowymi w okolicy barku oraz ręki. Co szczególnie zastanawiające, przeprowadzona diagnostyka, włączając badania obrazowe i prześwietlenia, nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

      Czy ktoś z przyjmujących Jardiance doświadczył podobnych objawów? Interesuje mnie szczególnie, czy te dolegliwości mogą być związane ze stosowaniem leku, zwłaszcza że pojawiły się w trakcie terapii. Czy u innych pacjentów występowały podobne bóle, których przyczyny nie udało się zdiagnozować standardowymi metodami diagnostycznymi? Będę wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.

      Odpowiedz
  21. Z przyjemnością dzielę się moimi pozytywnymi doświadczeniami ze stosowania leku Jardiance 10. Przyjmuję ten preparat od października 2018 roku i zauważyłem znaczącą poprawę stanu zdrowia. Jednym z najbardziej widocznych efektów jest utrata masy ciała – udało mi się zredukować wagę o 7 kilogramów. Co szczególnie istotne, poziom glukozy we krwi ustabilizował się i obecnie na czczo utrzymuje się średnio w okolicach 110 mg/dl.

    W mojej terapii stosuję również insulinę długodziałającą Lantus Solo w dawce około 20 jednostek. Takie połączenie terapeutyczne przynosi bardzo dobre rezultaty. Jest to ogromna zmiana w porównaniu z wcześniejszym okresem, kiedy borykałem się z trudnościami w kontrolowaniu diety i przyjmowaniu leków. Obecnie moje życie wróciło do normalności, a codzienna kontrola cukrzycy stała się znacznie prostsza i bardziej efektywna. Lek rzeczywiście spełnia swoje zadanie i jestem bardzo zadowolony z efektów terapii.

    Odpowiedz
  22. Zwraca moją uwagę brak przejrzystych informacji na temat statusu rejestracyjnego tego leku w Polsce. Analizując dostępne opinie pacjentów, można zauważyć wyraźną polaryzację – część użytkowników wyraża niezwykle entuzjastyczne opinie, co może budzić pewne wątpliwości co do ich autentyczności i potencjalnego komercyjnego charakteru. Z drugiej strony pojawiają się krytyczne recenzje wskazujące na konkretne działania niepożądane. Jest to szczególnie istotne w kontekście procesu dopuszczania leków do obrotu w Polsce, który wymaga szczegółowej weryfikacji przez odpowiednie instytucje nadzorcze. Niepokojące są ostrzeżenia o potencjalnie poważnych zagrożeniach związanych ze stosowaniem tego preparatu. W obecnej sytuacji pacjenci stają przed trudnym wyborem, gdyż de facto muszą samodzielnie weryfikować bezpieczeństwo leku poprzez własne doświadczenia z terapią.

    Odpowiedz
    • Od dwudziestu dni stosuję lek Jardiance w terapii cukrzycowej. Bardzo skrupulatnie dbam o higienę osobistą ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia grzybicy, które jest związane z przyjmowaniem tego preparatu. Zaobserwowałam niewielki spadek poziomu glukozy we krwi, co jest pozytywnym efektem terapii. Niestety, od czasu rozpoczęcia leczenia zmagam się z intensywnym bólem mięśni w obrębie kończyny górnej, który czasami staje się trudny do zniesienia. Próbuję dociec innych potencjalnych przyczyn tego dolegliwego objawu, jednak wcześniej nigdy nie doświadczałam podobnych problemów. Planuję kontynuować terapię do najbliższej wizyty lekarskiej, o ile ból nie stanie się nie do zniesienia. Z nadzieją oczekuję na rozwój medycyny i pojawienie się nowych, skuteczniejszych i mniej inwazyjnych metod leczenia cukrzycy, które mogłyby poprawić komfort życia pacjentów zmagających się z tą chorobą.

      Odpowiedz
    • Chciałabym odnieść się do nieprawdziwej informacji dotyczącej leku Jardiance. Jest to preparat dostępny wyłącznie na receptę, który przeszedł wszystkie niezbędne procedury rejestracyjne i został w pełni dopuszczony do obrotu na terenie Polski. Jego obecność w aptekach jest możliwa tylko po spełnieniu rygorystycznych wymogów prawnych i proceduralnych dotyczących leków na receptę.

      Jako lek przepisywany przez lekarzy specjalistów, Jardiance podlega ścisłej kontroli i nadzorowi farmaceutycznemu. Sugestie o jego rzekomym niedopuszczeniu do sprzedaży są więc całkowicie bezpodstawne i wprowadzające w błąd. Każdy lek dostępny w legalnie działających aptekach musi spełniać surowe normy bezpieczeństwa i skuteczności, co jest weryfikowane przez odpowiednie organy regulacyjne.

      Dlatego tak ważne jest opieranie się na sprawdzonych źródłach informacji i konsultowanie wszelkich wątpliwości z profesjonalistami medycznymi, zamiast powielania niesprawdzonych opinii na temat leków.

      Odpowiedz
  23. Czy ktoś z forumowiczów natrafił w literaturze medycznej lub opracowaniach naukowych na informacje dotyczące potencjalnego związku między stosowaniem leku Jardiance a występowaniem zapalenia trzustki? Zauważyłam, że ta informacja nie jest wyszczególniona w ulotce dla pacjenta, jednak przypominam sobie, że natrafiłam na takie doniesienia w publikacjach medycznych. Niestety, nie mogę teraz zlokalizować konkretnego źródła tych informacji. Będę wdzięczna za podzielenie się wiedzą na ten temat.

    Odpowiedz
  24. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z dbaniem o higienę intymną podczas terapii. Przestrzegam bardzo rygorystycznego reżimu higienicznego – po każdej wizycie w toalecie dokładnie myję okolice intymne specjalistycznym żelem przeciwgrzybiczym. Dodatkowo, profilaktycznie stosuję maść przeciwgrzybiczą. Pomimo tak intensywnej dbałości o higienę, niepokoi mnie występujący ból w okolicy nerek oraz pęcherza moczowego. Te dolegliwości są dość dokuczliwe i znacząco wpływają na mój codzienny komfort życia. Mimo stosowania wszystkich zalecanych środków ostrożności i utrzymywania wysokich standardów higieny, problemy te nadal się utrzymują.

    Odpowiedz
  25. Obecnie przyjmuję Jardiance w dawce 0,10 raz dziennie, jednak wydaje się to być niewystarczające w moim przypadku. Poziom cukru pozostaje niepokojąco wysoki – przekracza 200 mg/dl na czczo. We wcześniejszej terapii stosowałam połączenie leków Galvus i Siofor, które skutecznie kontrolowały poziom glukozy, niestety pojawiły się problemy z parametrami wątrobowymi. Z tego powodu zmieniono mi leczenie na Jardiance. Po dwóch tygodniach stosowania nowego leku zauważyłam niepokojące objawy – pojawiła się grzybica oraz dolegliwości ze strony nerek, które wcześniej funkcjonowały prawidłowo.

    Aby przeciwdziałać infekcji układu moczowego, stosuję Furaginę w połączeniu z witaminą C. Dbam o odpowiednie nawodnienie organizmu, wypijając minimum 2 litry wody dziennie, nie licząc innych płynów. Zaczynam mieć poważne wątpliwości co do skuteczności obecnej terapii. Rozważam potrzebę zwiększenia dawki lub włączenia dodatkowego leku.

    Sytuację komplikuje fakt, że kontakt z moją lekarką prowadzącą jest znacznie utrudniony – wizyty odbywają się rzadko, co kilka tygodni. Brakuje mi możliwości przedyskutowania moich obaw i wątpliwości dotyczących leczenia. Cała ta sytuacja bardzo negatywnie wpływa na moje samopoczucie psychiczne i motywację do kontynuowania terapii.

    Odpowiedz
    • Z mojego wieloletniego doświadczenia w terapii cukrzycy uważam, że ryzyko uszkodzenia kluczowych narządów, takich jak wątroba czy nerki, w zamian za krótkotrwałą, trzymiesięczną poprawę poziomów glikemii, jest nieuzasadnione. Po przetestowaniu szerokiej gamy dostępnych leków przeciwcukrzycowych zauważyłem, że działania niepożądane zwykle pokrywają się z około 75% ostrzeżeń zawartych w ulotkach, a ceny tych preparatów w Polsce są często niewspółmiernie wysokie do ich skuteczności.

      Kluczowe jest zrozumienie, że cukrzyca to choroba przewlekła, wymagająca leczenia do końca życia, a nie przejściowa dolegliwość jak przeziębienie. W moim przypadku najskuteczniejszą metodą kontroli choroby okazało się połączenie insuliny bazowej (nocnej) i doposiłkowej (dziennej) z metforminą o przedłużonym uwalnianiu (XR), wsparte odpowiednio zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną.

      Co do współpracy z diabetologami, stosuję zasadę rocznego okresu próbnego. Jeśli w tym czasie nie obserwuję znaczącej poprawy w kontroli cukrzycy, podejmuję decyzję o zmianie lekarza prowadzącego. Takie podejście pozwala mi na znalezienie specjalisty, którego metody leczenia najlepiej odpowiadają moim indywidualnym potrzebom.

      Odpowiedz
      • W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz chciałabym podzielić się moim pięcioletnim doświadczeniem ze stosowaniem leków przeciwcukrzycowych. W moim przypadku, przed rozpoczęciem terapii nie zostały wykonane badania enzymów wątrobowych, co teraz budzi moje wątpliwości odnośnie wyjściowego stanu wątroby. Przez cały okres leczenia poziom enzymów wątrobowych utrzymywał się na stabilnym poziomie, jednak otrzymuję różne, czasami sprzeczne ze sobą zalecenia od lekarzy prowadzących.

        Szczególnie niepokoi mnie kwestia insulinoterapii i jej potencjalnego wpływu na komórki beta trzustki, zwłaszcza że moja trzustka wciąż wykazuje pewną aktywność w produkcji insuliny endogennej. W związku z tym rozważam powrót do wcześniejszej terapii skojarzonej wildagliptyną (Galvus) i metforminą (Siofor). Kieruję się też tym, że wątroba ma zdolności regeneracyjne, podczas gdy uszkodzenia nerek mogą być nieodwracalne.

        Chciałabym poznać opinie innych pacjentów, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Jakie były Wasze doświadczenia z różnymi schematami leczenia cukrzycy i ich wpływem na parametry wątrobowe?

        Odpowiedz
      • Z dużym niepokojem czytam o podejściu polegającym wyłącznie na zmianie lekarzy i biernym oczekiwaniu na efekty leczenia. Skuteczna terapia cukrzycy wymaga przede wszystkim zaangażowania pacjenta – przestrzegania zaleceń dietetycznych, systematycznej aktywności fizycznej i regularnego monitorowania poziomu glukozy. Nawet najlepszy lekarz i najskuteczniejsze leki nie przyniosą oczekiwanych rezultatów bez aktywnego udziału pacjenta w procesie leczenia. Należy zrozumieć, że terapia cukrzycy to kompleksowe działanie, gdzie farmakoterapia stanowi tylko jeden z elementów skutecznego leczenia.

        Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moim długoletnim doświadczeniem z lekiem Jardiance 10 mg w leczeniu cukrzycy typu 1, na którą choruję od dwóch dekad. Od pierwszego dnia stosowania zauważyłam spektakularną poprawę – efekt był widoczny już po przyjęciu pierwszej tabletki. Po roku regularnego przyjmowania leku mogę potwierdzić znaczącą stabilizację poziomu glukozy we krwi. Przed wprowadzeniem Jardiance do terapii moje wartości glikemii wahały się w przedziale 170-300 mg/dl, natomiast obecnie utrzymują się na znacznie lepszym poziomie 120-180 mg/dl.

      Istotnym elementem terapii jest odpowiednie nawodnienie organizmu – codziennie wypijam 3 litry wody, nie wliczając w to innych napojów takich jak kawa czy herbata. Co szczególnie ważne i warte podkreślenia, przez cały okres stosowania leku nie zaobserwowałam żadnych efektów ubocznych. Terapia przebiega bez komplikacji, a wyniki są satysfakcjonujące i stabilne.

      Odpowiedz
    • Od momentu rozpoczęcia terapii lekiem Jardiance w lutym doświadczam niepokojących objawów i pogorszenia kontroli glikemii. Wcześniej udało mi się ustabilizować poziom cukru na czczo w okolicach 135 mg/dl, jednak obecnie obserwuję znaczący wzrost do wartości przekraczających 200 mg/dl. Dodatkowo pojawiły się uciążliwe objawy, takie jak obrzęki kończyn dolnych oraz częste oddawanie moczu w nocy, co znacząco zaburza mój sen. Ciągłe wizyty w łazienki co kilka minut uniemożliwiają mi prawidłowy odpoczynek. Czy ktoś doświadczył podobnych problemów podczas stosowania Jardiance i znalazł sposób na złagodzenie tych dolegliwości?

      Odpowiedz
  26. Stosuję Jardiance od osiemnastu miesięcy i jestem niezwykle zadowolona z efektów terapii. W tym czasie udało mi się zredukować masę ciała o 16 kilogramów, co znacząco poprawiło moje samopoczucie. Co ciekawe, lek wpłynął na moje preferencje żywieniowe – zauważyłam znacznie mniejszy apetyt na mięso, za to naturalnie zwiększyłam spożycie warzyw i owoców. Moja dieta jest teraz znacznie bardziej zbilansowana i różnorodna. Najważniejsze jednak są wyniki – poziom glukozy na czczo ustabilizował się i utrzymuje się w granicach 110 mg/dl. Jedynym minusem jest wzrost ceny leku ze względu na zmiany rynkowe – od października 2018 roku cena wzrosła z 99 zł do 137 zł. Mimo to, biorąc pod uwagę skuteczność terapii i osiągnięte rezultaty, uważam ten lek za godny polecenia.

    Odpowiedz
  27. Na podstawie mojego doświadczenia ze stosowaniem leku Jardiance, chciałabym podzielić się ważną informacją – bardzo istotne jest równoczesne przyjmowanie tabletek z ekstraktem z żurawiny. Żurawina pełni ważną funkcję wspomagającą, pomagając w eliminacji bakterii z pęcherza moczowego, co jest szczególnie istotne podczas terapii tym lekiem. Ta naturalna suplementacja może znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo leczenia.

    Odpowiedz
  28. Rozpocząłem niedawno terapię lekiem Jardiance 25 w celu kontroli poziomu cukru we krwi. Po dwóch dniach stosowania zauważyłem jedynie minimalne obniżenie poziomu glukozy, co wzbudza mój niepokój odnośnie skuteczności leczenia. Z mojego doświadczenia i rozmów z innymi pacjentami wiem, że efekty działania leków przeciwcukrzycowych mogą być różne u poszczególnych osób i często wymagają czasu, aby w pełni się rozwinąć. Warto jednak systematycznie monitorować poziom cukru i pozostawać w stałym kontakcie z diabetologiem, który może odpowiednio dostosować dawkowanie lub zmodyfikować terapię. Zachęcam do cierpliwości i regularnych pomiarów glikemii, które pozwolą ocenić skuteczność leku w dłuższej perspektywie.

    Odpowiedz
  29. Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z zakupem leku Jardiance w Niemczech. Zauważyłam znaczącą różnicę w cenie w porównaniu do innych krajów – w niemieckich aptekach opakowanie zawierające 100 tabletek jest dostępne w bardzo przystępnej cenie 10 euro. Jest to istotna informacja dla osób, które mieszkają w regionach przygranicznych lub planują podróż do Niemiec, ponieważ różnica w cenie może być znacząca. Warto zaznaczyć, że lek jest dokładnie ten sam, produkowany przez tego samego producenta, a jedyna różnica dotyczy ceny.

    Odpowiedz
    • Czy lek JARDIANCE został nabyty na podstawie recepty i czy została ona wystawiona przez lekarza praktykującego w Polsce? Chciałbym uzyskać więcej informacji na temat procesu otrzymania tego leku, ponieważ rozważam podobną terapię. Interesuje mnie również, czy receptę można uzyskać podczas standardowej wizyty u diabetologa w ramach NFZ, czy też wymagana jest wizyta prywatna.

      Odpowiedz
    • Mam wrażenie, że mogło dojść do nieporozumienia. W Niemczech przy ubezpieczeniu przysługuje zniżka na ten lek. Polscy pacjenci mogą go kupić na podstawie polskiej recepty, ale wtedy opakowanie 30 tabletek kosztuje ponad 60 euro, a 100 tabletek – prawie 200 euro. Informację tę uzyskałam w aptece Delphin Apotheke w Loecnitz.

      Odpowiedz
  30. Koniecznie muszę dodać ważną informację – w ciągu roku udało mi się schudnąć 16 kilogramów! Choć głównie zawdzięczam to diecie, aktywności fizycznej i silnej woli, to Jardiance odegrał bardzo istotną rolę we wspomaganiu moich wysiłków. Wcześniejsze próby odchudzania nie przynosiły takich rezultatów.

    Odpowiedz
  31. Mam 60 lat i od 15 lat zmagam się z cukrzycą. Przyjmuję Jardiance od roku i jestem niesamowicie zadowolona z rezultatów. Poziom cukru ustabilizował się w przedziale 100-115. Co najistotniejsze, ustąpiły ataki hipoglikemii, które wcześniej objawiały się drżeniem rąk, zaburzeniami widzenia i zasłabnięciami. Nie doświadczam żadnych skutków ubocznych. Bardzo ważne jest dbanie o higienę – mycie się po każdym oddaniu moczu (używam żeli przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych). Kluczowe jest też odpowiednie nawodnienie – wypijam 2-2,5 litra wody dziennie. Wcześniej wprowadziłam już odpowiednią dietę. Co 3 miesiące kontroluję parametry nerkowe (GFR, kreatynina). Mimo pewnych niedogodności, nie zrezygnuję z tego leku, bo pozwala mi normalnie funkcjonować bez napadów głodu i zasłabnięć. Nie mogę zrozumieć opinii osób, które liczą na to, że sama tabletka wystarczy, podczas gdy nadal objadają się bez umiaru. Cukrzyca nie ustąpi sama – albo zmieniamy styl życia, wprowadzamy dyscyplinę i stosujemy skuteczne leki, albo pozwalamy chorobie się rozwijać, aż w końcu nas pokona. Nie poddawajcie się!

    Odpowiedz
  32. Podczas stosowania leku udało mi się zrzucić około 8 kg, ale pojawiły się problemy ginekologiczne – pieczenie, grzybica pochwy. Co ciekawe, przez 40 lat nie miałam żadnych tego typu dolegliwości. Zastanawiam się nad przerwaniem terapii. Może któraś z Pań mogłaby doradzić, jakie leki osłonowe stosować? W ulotce znalazłam informację o tych skutkach ubocznych, więc mój przypadek nie jest odosobniony. Lek pomaga na cukrzycę, ale powoduje inne problemy.

    Odpowiedz
  33. Chciałabym podzielić się moim kompleksowym doświadczeniem ze stosowania leku Jardiance 10 mg, który przyjmuję już od ośmiu miesięcy. Początkowy okres terapii wiązał się z pewnymi wyzwaniami – przede wszystkim zmagałam się z uciążliwym zapaleniem dróg moczowych. Aby poradzić sobie z tym problemem, zdecydowałam się na trzydniową kurację dopochwową preparatem Zenella Med, jednocześnie stosując do higieny intymnej łagodzący płyn ginekologiczny Lactacyd. Kontynuuję stosowanie płynu Lactacyd do dziś, co skutecznie zapobiega nawrotom infekcji.

    W początkowej fazie leczenia doświadczałam również intensywnych dolegliwości bólowych w obrębie nóg, szczególnie ud, które określiłabym jako rwący, rozdzierający ból. W tym samym czasie, gdy rozpoczęłam przyjmowanie Jardiance, przepisano mi również Lipanthyl Supra 215 mg. Niestety, lek ten wywołał u mnie reakcję alergiczną, objawiającą się wysypką na szyi, twarzy i innych częściach ciała, a także nasilił bóle nóg. Po odstawieniu Lipanthylu wszystkie te nieprzyjemne objawy ustąpiły.

    Jeśli chodzi o efekty terapii w kontroli cukrzycy, to jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Dla porównania – w sierpniu 2017 roku mój poziom glukozy na czczo wahał się między 200 a 300 mg/dl, natomiast obecnie utrzymuje się w znacznie lepszym przedziale od 98 do maksymalnie 130 mg/dl. Mój aktualny schemat leczenia obejmuje, oprócz Jardiance, insulinę Novo Mix 30 Penfil w dawce 14-16 jednostek rano i wieczorem oraz 1000 mg Sofioru.

    Jako osoba zmagająca się z cukrzycą od 18 lat, mogę powiedzieć, że obecna kombinacja leków przynosi zadowalające efekty w kontroli choroby.

    Odpowiedz
  34. Rozpoczęłam terapię lekiem Jardiance przed tygodniem i już zaobserwowałam pierwsze pozytywne zmiany w moim organizmie. Najbardziej zauważalna jest znacząca poprawa parametrów glikemii – poziom cukru we krwi na czczo obniżył się ze średnich wartości 150-160 mg/dl do 134 mg/dl, co jest bardzo obiecującym rezultatem. Mimo że na tym wczesnym etapie leczenia nie odnotowałam jeszcze spadku masy ciała, z satysfakcją zauważyłam ustąpienie uporczywych problemów z wzdęciami, które wcześniej mi dokuczały. Niestety, pomimo przestrzegania zasad higieny osobistej, pojawiło się niepożądane działanie w postaci nasilonej infekcji w obrębie dróg rodnych. Jest to dość intensywny stan zapalny, który wymaga uwagi i odpowiedniego postępowania.

    Odpowiedz
  35. Spotkałam się z opinią, że ten lek powoduje odwapnienie kości. Ponieważ zacznę go przyjmować od przyszłego tygodnia, bardzo proszę o informacje o skutkach ubocznych. Pół roku temu stosowałam Trajentę, którą musiałam odstawić po kilku dniach z powodu bólów układu pokarmowego, z którym nigdy wcześniej nie miałam problemów. Po odstawieniu wszystkie dolegliwości ustąpiły. Obecnie przyjmuję Siofor 3 razy dziennie oraz insulinę Polhumin Mix 16/18 jednostek (przytyłam). Poranny poziom cukru wynosi około 120-140.

    Odpowiedz
    • Przez rok stosowałam lek Jardiance i początkowo efekty terapii wydawały się obiecujące – czułam się dobrze, choć poziom cukru nie uległ znaczącej redukcji. W kolejnych miesiącach zaczęły pojawiać się niepokojące objawy – szczególnie dokuczliwy był nocny ból kolana, który utrzymywał się przez kilka miesięcy. Ostatecznie zdecydowałam się przerwać terapię z powodu uporczywych infekcji grzybiczych w okolicach intymnych. Co ciekawe, po odstawieniu leku nie tylko ustąpiły infekcje, ale również całkowicie zniknęły dolegliwości stawowe, co sugerowało ich bezpośredni związek ze stosowanym preparatem. To nieoczekiwane ustąpienie objawów utwierdziło mnie w przekonaniu o słuszności decyzji o przerwaniu terapii.

      Odpowiedz
  36. Dzień dobry! Chciałabym dowiedzieć się, czy ktokolwiek z Państwa ma doświadczenie w stosowaniu tego leku w skojarzeniu z insuliną w terapii cukrzycy typu 1. Zapoznałam się z ulotką preparatu, która odnosi się głównie do zastosowania w cukrzycy typu 2, jednak mój lekarz prowadzący zasugerował możliwość takiego połączenia terapeutycznego. Byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami i obserwacjami dotyczącymi skuteczności oraz bezpieczeństwa takiego rozwiązania. Szczególnie interesują mnie informacje o potencjalnych korzyściach i ewentualnych skutkach ubocznych podczas równoczesnego stosowania obu leków. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie informacje.

    Odpowiedz
    • Mam 40 lat i od 20 lat choruję na cukrzycę typu 1. Obecnie stosuję insulinę Novo-Rapid oraz Insulatard (jako bazę) wieczorem, dodatkowo przyjmuję 2 tabletki Glucophage XR 750 mg. Od 2 miesięcy włączono mi też poranną dawkę Jardiance 10mg. Rezultaty są bardzo zadowalające – poranne cukry spadły z 200-280 do 120-140, a po posiłkach utrzymują się w przedziale 150-180 (wcześniej zawsze przekraczały 200, diabetolog stwierdził u mnie znaczną insulinooporność). W moim przypadku lek działa bardzo skutecznie.

      Odpowiedz
  37. W jaki sposób i gdzie można uzyskać receptę na lek Jardiance na terenie Niemiec? Czy konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, czy też można udać się bezpośrednio do diabetologa? Jakie dokumenty medyczne są wymagane przy pierwszej wizycie w niemieckiej placówce zdrowotnej w celu uzyskania recepty na ten lek przeciwcukrzycowy?

    Odpowiedz
  38. Po miesięcznej kuracji lekiem Jardiance zauważyłem imponujące efekty terapeutyczne. Najważniejszym rezultatem jest znaczący spadek masy ciała o 10 kilogramów oraz wyraźna stabilizacja poziomu glukozy we krwi. Początkowe, niepokojące wartości cukru wahające się w przedziale 200-220 mg/dl uległy normalizacji do bezpiecznego zakresu 120-130 mg/dl. W ciągu dnia poziom glukozy utrzymuje się w optymalnym przedziale około 100 mg/dl, a po aktywności fizycznej obniża się nawet do 80 mg/dl, co świadczy o prawidłowej reakcji organizmu na wysiłek. Warto zaznaczyć, że przed rozpoczęciem terapii moje wartości glikemii sięgały alarmującego poziomu 300 mg/dl. Z mojego doświadczenia wynika, że sam lek nie jest cudownym środkiem – kluczem do sukcesu jest kompleksowe podejście, szczególnie przestrzeganie odpowiedniej diety z istotnym ograniczeniem cukrów prostych i złożonych węglowodanów. Regularna kontrola glikemii w połączeniu z farmakoterapią i zmianą stylu życia przyniosła w moim przypadku oczekiwane efekty.

    Odpowiedz
  39. Stosuję Jardiance już od ponad 8 miesięcy i jestem pod wrażeniem skuteczności tego leku. Przed rozpoczęciem terapii mój poziom glukozy na czczo wynosił około 120 mg/dl, a obecnie ustabilizował się na poziomie 98 mg/dl. Również wartości poposiłkowe uległy znaczącej poprawie – wcześniej wahały się między 130 a 150 mg/dl, a teraz utrzymują się w zakresie 100-104 mg/dl. Dodatkowo w mojej terapii stosuję małą dawkę Diazidanu (pół tabletki dwa razy dziennie) oraz naturalne zioło – Kozieradkę w dawce pół łyżeczki dwa razy dziennie, którą można bez problemu nabyć w sklepach zielarskich i punktach aptecznych. Mimo że jestem w wieku 60+ i nie rezygnuję całkowicie ze słodyczy, takich jak ciasta, czekolada czy cukierki, a także słodzę herbatę, udało mi się zredukować masę ciała z 105 do 101 kilogramów. Z własnego doświadczenia polecam wypróbowanie Kozieradki jako wsparcia terapii. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty mogą nie być widoczne od razu – w moim przypadku poprawa nastąpiła stosunkowo szybko, ale każdy organizm może reagować inaczej. Warto systematycznie stosować zalecone leczenie, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Kozieradka ma charakterystyczny, gorzkawy smak, ale jej potencjalne korzyści zdrowotne rekompensują ten aspekt.

    Odpowiedz
    • W kontekście dyskusji o skuteczności terapii cukrzycowej warto zauważyć, że pozytywne efekty leczenia mogą wynikać z połączenia różnych metod. W tym przypadku wydaje się, że to zastosowanie ziół, a nie sam lek Jardiance, przyczyniło się do zauważalnej poprawy. Warto pamiętać, że każdy organizm może reagować inaczej na różne formy terapii, a skuteczne leczenie często wymaga indywidualnego podejścia i kombinacji różnych metod leczniczych.

      Odpowiedz
  40. Jako użytkownik leku Jardiance jestem niezwykle usatysfakcjonowany osiągniętymi rezultatami terapeutycznymi. W trakcie leczenia udało mi się uzyskać znaczącą redukcję masy ciała o 13 kilogramów, co stanowi dla mnie ogromny sukces. Co szczególnie istotne, zaobserwowałem imponującą poprawę kontroli glikemii – poziom cukru we krwi obniżył się z alarmujących wartości przekraczających 300 mg/dl do znacznie bezpieczniejszego zakresu 150-180 mg/dl. Te wymierne efekty leczenia są dla mnie źródłem ogromnej motywacji do kontynuowania terapii i dalszej pracy nad poprawą mojego stanu zdrowia. Obserwując tak znaczącą poprawę parametrów, czuję, że podjęcie leczenia było właściwą decyzją, która realnie wpłynęła na jakość mojego życia.

    Odpowiedz
  41. Przyjmuję ten lek od około roku i mam poważny dylemat. Moje poranne poziomy cukru są bardzo wysokie, dochodzą nawet do 200, dodatkowo pojawiły się problemy z nerkami i zapalenie dróg moczowych. Niestety, nie mogę samodzielnie odstawić leku, a wizyta u diabetologa jest dopiero w marcu. W tej sytuacji rozważam wprowadzenie diety dr E. Dąbrowskiej, aby spróbować samodzielnie poprawić swój stan zdrowia.

    Odpowiedz
    • Bardzo ważna informacja dotycząca higieny podczas stosowania leku: ze względu na zwiększoną zawartość cukru w moczu, należy zachować szczególną dbałość o higienę intymną po każdej mikcji. Dokładne mycie pomaga zapobiec rozwojowi infekcji drożdżakowych, które mogą być częstym powikłaniem przy zwiększonym poziomie cukru w moczu.

      Odpowiedz
    • Podczas terapii lekiem Jardiance kluczowe znaczenie ma odpowiednie nawodnienie organizmu. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że regularne i obfite przyjmowanie płynów, szczególnie wody, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji i zapaleń układu moczowego. Zalecane jest wypijanie minimum 2-2,5 litra wody dziennie, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy nerek i zapobiega powikłaniom podczas leczenia. Właściwe nawodnienie wspomaga również działanie leku i pozwala osiągnąć lepsze efekty terapeutyczne.

      Odpowiedz
  42. Przyjmuję lek od listopada i mogę pochwalić się znaczącymi rezultatami – schudłam 7 kg, a poziom cukru wrócił do normy. Kluczowe jest odpowiednie nawodnienie – wypijam około 4 litrów wody dziennie i dbam o higienę. Dla zainteresowanych – lek można kupić w aptekach Dr. MAX i Gemini w cenie 99 zł.

    Odpowiedz
    • Zwracam uwagę na nieścisłość w dacie – jesteśmy na początku 2018 roku, więc nie jest możliwe przyjmowanie leku od listopada 2018. To musi być pomyłka w datowaniu.

      Odpowiedz
  43. Jestem bardzo zadowolona z efektów stosowania tego leku przez ostatnie 6 miesięcy. Moje wartości cukru znacząco się poprawiły – z początkowego poziomu 360 po posiłkach i 200 na czczo, obecnie utrzymują się w normie. Dodatkowo zauważyłam spadek wagi o 8 kg oraz normalizację ciśnienia krwi, dzięki czemu mogłam odstawić leki na nadciśnienie. Kluczowe jest odpowiednie nawodnienie i dbanie o higienę intymną. Co ciekawe, mimo że czasem pozwalam sobie na słodycze, poziom cukru pozostaje stabilny.

    Odpowiedz
  44. Od miesiąca stosuję złożoną terapię cukrzycową, która obejmuje Jardiance w połączeniu z Metformaxem 850 (przyjmowanym trzy razy dziennie) oraz jedną dawką Diaprel MR. Mimo że sumiennie przestrzegam zaleceń dotyczących przyjmowania leków i dodatkowo stosuję odpowiednią dietę, efekty leczenia nie są w pełni satysfakcjonujące. Poziom glukozy we krwi nadal utrzymuje się powyżej 140 mg/dl, co jest wartością wyższą niż oczekiwana. Również redukcja masy ciała nie jest znacząca – w ciągu miesiąca udało mi się zrzucić jedynie 1,5 kg. Zastanawiam się, czy to typowe rezultaty na początku tej terapii i po jakim czasie można spodziewać się lepszych efektów w kontrolowaniu poziomu cukru?

    Odpowiedz
    • Biorę Jardiance już trzeci miesiąc i muszę przyznać, że efekty są zauważalne – udało mi się zredukować masę ciała o 9 kilogramów. Niestety, jednym z uciążliwych skutków ubocznych, których doświadczam, jest świąd w okolicach krocza, co wymaga częstej higieny intymnej. Mimo tego dyskomfortu, kontynuuję terapię ze względu na wyraźne rezultaty w kontroli wagi.

      Odpowiedz
      • W nawiązaniu do wypowiedzi Ani, chciałbym podzielić się moimi dotychczasowymi doświadczeniami ze stosowaniem leku Jardiance. Od dwóch miesięcy przyjmuję ten preparat i obserwuję systematyczny spadek wagi. Na chwilę obecną przy wzroście 168 centymetrów moja waga waha się między 62 a 64 kilogramami. Jest to dla mnie interesujące zjawisko i chciałbym dowiedzieć się więcej o długoterminowych efektach stosowania leku. Szczególnie ciekawi mnie, czy u innych pacjentów nastąpiła stabilizacja masy ciała, a jeśli tak, to po jakim czasie od rozpoczęcia terapii? Czy mogłaby Pani podzielić się swoimi dalszymi doświadczeniami związanymi z wpływem leku na wagę?

        Odpowiedz
  45. Rozpoczęłam dzisiaj terapię lekiem Jardiance jako alternatywę dla metforminy, której niestety nie mogę przyjmować ze względów zdrowotnych. Zdaję sobie sprawę, że pełną ocenę skuteczności leczenia będę mogła przedstawić dopiero po miesięcznej kuracji, gdy zaobserwuję, jak mój organizm reaguje na nowy preparat. Na potrzeby terapii zakupiłam opakowanie zawierające 30 tabletek, którego koszt wyniósł 129 złotych. Mam nadzieję, że pomimo stosunkowo wysokiej ceny, lek okaże się skutecznym wsparciem w kontrolowaniu mojego stanu zdrowia. Będę monitorować wszelkie zmiany i efekty leczenia w kolejnych tygodniach stosowania.

    Odpowiedz
  46. Podczas stosowania leku Jardiance zaobserwowałem podwyższone wyniki poziomu cukru – obecnie są one wyższe o 2 jednostki. Ta informacja może być istotna dla innych pacjentów stosujących ten preparat.

    Odpowiedz
  47. Z zainteresowaniem czytam pozytywne opinie o Jardiance, ponieważ właśnie otrzymałam receptę na ten lek. Jestem bardzo ciekawa, jak mój organizm zareaguje na tę terapię.

    Odpowiedz
  48. Od miesiąca jestem w trakcie terapii lekiem Jardiance, którą połączyłam z gruntowną modyfikacją nawyków żywieniowych. W ramach zmian dietetycznych całkowicie wyeliminowałam produkty zawierające cukier oraz znacząco ograniczyłam spożycie węglowodanów, pozostawiając w jadłospisie jedynie niewielkie ilości pełnoziarnistego pieczywa. Kompleksowe podejście do leczenia, łączące farmakoterapię z świadomymi wyborami żywieniowymi, przyniosło wymierny efekt w postaci redukcji masy ciała o 5 kilogramów. Warto podkreślić, że systematyczne przyjmowanie leku w połączeniu ze zdrową dietą pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w kontrolowaniu glikemii i zarządzaniu masą ciała. Zauważyłam również poprawę samopoczucia i więcej energii w ciągu dnia, co dodatkowo motywuje mnie do kontynuowania obranej ścieżki leczenia.

    Odpowiedz
  49. W pierwszym miesiącu systematycznego stosowania leku Jardiance (pełne opakowanie 30 tabletek) zaobserwowałem imponujący spadek masy ciała wynoszący 9 kilogramów. Drugi miesiąc terapii przyniósł stabilizację wagi, która utrzymała się na osiągniętym poziomie, mimo regularnego przyjmowania leku. Taka dynamika redukcji masy ciała jest interesująca – znaczący spadek w początkowym okresie, a następnie plateau wagowe. Moje doświadczenie pokazuje, że organizm może różnie reagować na lek w kolejnych fazach terapii, co jest istotną informacją dla osób rozważających długoterminowe stosowanie tego preparatu.

    Odpowiedz
  50. Po zakończeniu miesięcznej terapii lekiem Jardiance, stosowanym zgodnie z zaleceniami (30 tabletek), osiągnąłem znakomite efekty terapeutyczne. Najbardziej satysfakcjonujący jest fakt, że mój poziom glukozy we krwi ustabilizował się i obecnie utrzymuje się na prawidłowym poziomie 115 mg/dl. Dodatkową, bardzo pozytywną korzyścią z leczenia okazała się znacząca redukcja masy ciała – w ciągu miesiąca stosowania leku udało mi się schudnąć 8 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony z efektów terapii, gdyż lek skutecznie pomaga w kontrolowaniu cukrzycy, jednocześnie wspierając proces redukcji wagi, co jest niezwykle istotne w przypadku pacjentów zmagających się z tą chorobą.

    Odpowiedz
  51. Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem z terapią lekiem Jardiance, który przyjmuję od trzech tygodni. W trakcie leczenia zaobserwowałem niepokojący objaw w postaci lekkiego swędzenia języka. Jest to dla mnie sytuacja budząca pewien niepokój, zwłaszcza że mam zaplanowaną wizytę kontrolną u specjalisty dopiero w lipcu. Zastanawiam się, czy w tej sytuacji powinienem kontynuować przyjmowanie leku, czy może lepiej będzie przerwać terapię do czasu konsultacji? Interesuje mnie, czy ktoś z przyjmujących Jardiance doświadczył podobnych objawów i jak sobie z nimi poradził?

    Odpowiedz
    • Dzisiaj rozpoczęłam terapię, mimo że planową wizytę mam dopiero 7 września. Bardzo doceniam podejście mojego lekarza, który zapewnił mnie, że w razie jakichkolwiek problemów przyjmie mnie bez zwłoki. Uważam, że taka postawa powinna być standardem wśród wszystkich lekarzy.

      Odpowiedz
    • Na podstawie opisanych objawów istnieje możliwość wystąpienia liszaja płaskiego, który charakteryzuje się specyficznymi zmianami skórnymi. Ze względu na różnorodność objawów i potrzebę właściwej diagnozy, wskazana jest pilna wizyta u dermatologa. Wczesne rozpoznanie pozwoli na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia i złagodzenie dolegliwości.

      Odpowiedz
  52. Z ogromną satysfakcją chciałabym podzielić się moimi pozytywnymi doświadczeniami z lekiem Jardiance. Już po przyjęciu pierwszej tabletki zaobserwowałam zdumiewającą poprawę w kontroli glikemii. Szczególnie imponujący był spadek poziomu glukozy poposiłkowej, który obniżył się z niepokojąco wysokiego poziomu 228 mg/dl do znacznie bezpieczniejszej wartości 147 mg/dl. Równie zadowalające rezultaty zauważyłam w pomiarach na czczo, gdzie poziom cukru spadł ze 174 mg/dl do 152 mg/dl. Te konkretne wartości jednoznacznie pokazują, jak skutecznie lek pomaga w regulacji gospodarki węglowodanowej. Jest to dla mnie niezwykle ważne osiągnięcie w procesie leczenia cukrzycy i kontrolowania poziomu glikemii. Możliwość osiągnięcia takich wyników już na początku terapii daje mi ogromną nadzieję na dalszą skuteczną kontrolę choroby.

    Odpowiedz
  53. Stosuję Jardiance w połączeniu z Amarylem od sześciu miesięcy i zauważyłam znaczącą poprawę poziomu cukru we krwi, który obecnie jest prawie w normie. Od trzech miesięcy bardzo rygorystycznie przestrzegam diety cukrzycowej – całkowicie wyeliminowałam cukier z jadłospisu, nawet podczas świąt, co wymagało dużej samodyscypliny. Efektem tych zmian jest utrata 5 kilogramów masy ciała. Niestety, od kilku tygodni borykam się z niepokojącym bólem mięśni ud, który nie jest związany z aktywnością fizyczną. Zastanawiam się, czy może to być skutek uboczny stosowania Jardiance. Czy ktoś z Was doświadczył podobnych dolegliwości podczas terapii tym lekiem? Niestety, na konsultację lekarską muszę czekać aż do lipca, dlatego chciałabym poznać doświadczenia innych pacjentów.

    Odpowiedz
    • Przez osiem miesięcy stosowania leku Jardiance zaobserwowałem znaczącą poprawę w kontroli poziomu glukozy we krwi, która obecnie utrzymuje się w granicach normy. Dodatkową korzyścią terapii jest zauważalna redukcja masy ciała – udało mi się schudnąć około 8 kilogramów. Niestety, w ostatnich tygodniach pojawiły się niepokojące skutki uboczne w postaci dolegliwości bólowych, które odczuwam zarówno w mięśniach kończyn dolnych, jak i górnych. Ta sytuacja wymaga szczególnej uwagi podczas dalszego leczenia. Pomimo tych niedogodności, ogólna skuteczność leku w zakresie kontroli cukrzycy jest zadowalająca.

      Odpowiedz
  54. Po tygodniu stosowania leku Jardiance chciałabym podzielić się swoimi obserwacjami i jednocześnie uzyskać informacje od innych pacjentów. W czasie terapii pojawiło się u mnie zapalenie dróg moczowych, co jest dość niepokojące. Analizując swoją dietę i tryb życia, zastanawiam się, czy przyczyną tego stanu może być niedostateczne ograniczenie cukrów w diecie – przyznaję, że czasami pozwalam sobie na słodkie przekąski w postaci ciastek. Dodatkowo obawiam się, że być może nie piję wystarczającej ilości płynów w ciągu dnia. Byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami innych osób, które stosują ten lek. Szczególnie interesuje mnie, czy ktoś miał podobne problemy i jak sobie z nimi poradził? Jaką ilość płynów należy przyjmować, by zminimalizować ryzyko infekcji? Czy całkowite wykluczenie cukrów z diety ma znaczący wpływ na skuteczność leczenia?

    Odpowiedz
    • Z rocznego doświadczenia w stosowaniu tego leku mogę przekazać ważną wskazówkę – kluczowe znaczenie ma odpowiednie nawodnienie organizmu. Należy przyjmować co najmniej 2,5 litra płynów dziennie, co skutecznie zapobiega infekcjom układu moczowego i pomaga je zwalczyć, jeśli się pojawią. Sama doświadczyłam podobnych problemów na początku terapii, ale zwiększenie ilości przyjmowanych płynów rozwiązało tę kwestię. Po roku stosowania leku mogę potwierdzić, że przestrzeganie odpowiedniego nawodnienia jest niezbędne dla skutecznej i bezpiecznej terapii.

      Odpowiedz
      • Od kilku dni stosuję lek Jardiance i chciałbym podzielić się swoimi wstępnymi obserwacjami. Ogólne samopoczucie jest względnie dobre, choć pojawiły się pewne dolegliwości w postaci bólu pleców i brzucha. Na tym etapie trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy są one bezpośrednio związane z przyjmowaniem leku. Co najbardziej zaskakujące, zaobserwowałem bardzo szybką utratę wagi – w ciągu zaledwie kilku dni moja waga spadła ze 128,8 kg do 125 kg. Również poziom cukru we krwi uległ znaczącej poprawie – z początkowej wartości 117 na czczo spadł do 102.

        Przyznaję, że czytając liczne opinie o skutkach ubocznych, odczuwam pewien niepokój. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest regularne monitorowanie stanu zdrowia podczas terapii. Planuję systematycznie wykonywać badania kontrolne i pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym, aby w razie potrzeby móc szybko zareagować na ewentualne niepokojące objawy.

        Odpowiedz
        • W odniesieniu do leku Jardiance, chciałabym podkreślić istotną kwestię – wszystkie skutki uboczne są szczegółowo wymienione w ulotce dołączonej do opakowania. Każdy pacjent, decydując się na przyjmowanie tego leku, powinien dokładnie zapoznać się z tymi informacjami i świadomie podjąć decyzję o rozpoczęciu terapii. Nie ma tu żadnych ukrytych czy nieznanych efektów – wszystko jest jasno opisane w dokumentacji leku.

          Odpowiedz
  55. Chciałabym dowiedzieć się od osób stosujących lek Jardiance, jaki jest optymalny moment przyjmowania preparatu względem posiłków. Czy lepsze efekty osiągacie przyjmując lek przed, czy po jedzeniu? Właściwe dawkowanie jest kluczowe dla skuteczności terapii, dlatego zależy mi na poznaniu Waszych doświadczeń w tej kwestii. Będę wdzięczna za podzielenie się sprawdzonymi wskazówkami dotyczącymi stosowania tego leku.

    Odpowiedz
  56. Jestem pod ogromnym wrażeniem skuteczności leku. Jako zapalony miłośnik piwa i tradycyjnych polskich potraw, szczególnie pierogów leniwych oraz owoców cytrusowych, wreszcie mogę cieszyć się ulubionymi produktami bez ciągłej kontroli i obaw. Poziom cukru utrzymuje się w znakomitym przedziale 110-130 mg/dl, co jest dla mnie niezwykłym osiągnięciem. W mojej lokalnej aptece w Krośnie opakowanie zawierające 30 tabletek po 10 mg kosztuje 99 złotych, ale uważam, że jest warte swojej ceny. Dodatkowo, wzbogaciłem swoją kurację o poranne przyjmowanie oleju lnianego oraz soku z kiszonej kapusty na czczo. Efekty są rewelacyjne – arytmia serca całkowicie ustąpiła, a problemy z układem pokarmowym zostały wyeliminowane. Normalizacja pracy organizmu i możliwość swobodnego spożywania ulubionych produktów znacząco poprawiła jakość mojego życia. Polecam ten lek wszystkim zmagającym się z podobnymi problemami, gdyż w moim przypadku okazał się być przełomowym rozwiązaniem w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi.

    Odpowiedz
  57. Na podstawie mojego doświadczenia ze stosowaniem leku Jardiance muszę podzielić się istotnymi obserwacjami dotyczącymi jego działania na mój organizm. Niestety, preparat okazał się dla mnie nieodpowiedni z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim zaobserwowałem niepokojący wzrost poziomu cukru we krwi, co jest szczególnie problematyczne, biorąc pod uwagę przeznaczenie tego leku. Dodatkowo, w trakcie terapii wystąpiły u mnie poważne komplikacje w postaci zapalenia układu moczowego. Te niepożądane efekty budzą moje poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa stosowania tego preparatu i skłaniają do refleksji nad procesem jego dopuszczenia do obrotu farmaceutycznego. Moje osobiste doświadczenia wskazują na konieczność szczególnie uważnego monitorowania stanu zdrowia podczas przyjmowania tego leku i konsultowania wszelkich niepokojących objawów z lekarzem prowadzącym.

    Odpowiedz
  58. Czy ktoś mógłby podzielić się informacjami na temat skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas stosowania leku Jardiance? Interesują mnie zarówno częste, jak i rzadziej występujące działania niepożądane, które mogą pojawić się w trakcie terapii. Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami w tej kwestii.

    Odpowiedz
    • W trakcie długotrwałego stosowania leku Jardiance doświadczyłam szeregu niepokojących skutków ubocznych. Przede wszystkim lek nie spełnił swojego podstawowego zadania – nie zaobserwowałam oczekiwanego obniżenia poziomu cukru we krwi. Dodatkowo pojawiły się poważne komplikacje w postaci zapalenia układu moczowego, intensywnej grzybicy oraz zapalenia stawów. Co istotne, pomimo zachowania wszystkich zasad higieny i prawidłowego stosowania leku, dolegliwości utrzymywały się przez cały okres terapii. Pozytywnym aspektem jest fakt, że po zaprzestaniu przyjmowania preparatu wszystkie wymienione skutki uboczne ustąpiły w ciągu zaledwie kilku dni, co jednoznacznie wskazuje na ich związek z przyjmowanym lekiem.

      Odpowiedz
      • Po stosowaniu tego leku moje doświadczenia są bardzo negatywne. Niestety, efekty terapii okazały się wysoce niezadowalające. Wystąpiły liczne skutki uboczne, które znacząco wpłynęły na moje codzienne funkcjonowanie. Zdecydowanie nie polecam tego preparatu ze względu na jego słabą tolerancję przez organizm.

        Odpowiedz
  59. Od tygodnia stosuję lek Jardiance i jestem bardzo zadowolony z pierwszych rezultatów leczenia. Poziom cukru we krwi znacząco się obniżył – z bardzo wysokich wartości rzędu 350-400 mg/dl do znacznie bezpieczniejszego poziomu 160-180 mg/dl. Ta poprawa to dla mnie ogromna ulga i wyraźnie odczuwalny komfort życia. Mam nadzieję na dalszą stabilizację glikemii w miarę kontynuowania terapii. Jedynym minusem jest wysoka cena leku, która stanowi spore obciążenie dla budżetu domowego. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę skuteczność preparatu i znaczącą poprawę mojego stanu zdrowia, uważam że jest to inwestycja w lepszą jakość życia. Zachęcam innych pacjentów zmagających się z wysokim poziomem cukru do rozważenia tej opcji terapeutycznej w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Warto również sprawdzić możliwości dofinansowania lub refundacji leku.

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się informacją dotyczącą dostępności i kosztów tego leku w Niemczech, gdzie obecnie mieszkam. Na podstawie własnego doświadczenia mogę przekazać, że przy zakupie na receptę opakowanie zawierające 100 tabletek kosztuje tutaj 10 euro. Jest to bardzo korzystna cena, szczególnie biorąc pod uwagę, że takie opakowanie wystarcza na pełne trzy miesiące terapii. Z mojej perspektywy jest to znacznie bardziej przystępna cenowo opcja niż w wielu innych krajach. Warto zauważyć, że taka ilość tabletek zapewnia długoterminową ciągłość leczenia bez konieczności częstego odnawiania recepty, co jest dodatkowym udogodnieniem dla pacjentów wymagających stałej terapii tym preparatem.

      Odpowiedz
      • Czy mogłabyś podzielić się informacją, na jaką receptę przepisywany jest ten lek – zieloną czy czerwoną? Ta informacja będzie bardzo pomocna dla osób planujących rozpoczęcie terapii i pozwoli im lepiej przygotować się do wizyty u lekarza.

        Odpowiedz
        • W niemieckim systemie opieki zdrowotnej funkcjonuje bardzo przejrzysty system odpłatności za leki. Pacjenci płacą zaledwie 5 euro za medykamenty, których cena nie przekracza 100 euro, natomiast w przypadku droższych leków na czerwonej recepcie opłata wynosi 10 euro. To rozwiązanie sprawia, że wiele preparatów dla dorosłych jest dostępnych przy minimalnym udziale własnym pacjenta. System ten uzupełnia zielona recepta, która oznacza konieczność pokrycia pełnej ceny leku przez pacjenta. Takie rozwiązanie systemowe znacząco ułatwia dostęp do niezbędnych leków i wspiera proces leczenia.

          Odpowiedz
  60. Z ogromną satysfakcją chciałabym podzielić się moimi pozytywnymi doświadczeniami związanymi ze stosowaniem leku Jardiance, który przyjmuję od czerwca tego roku. Rezultaty terapii przerosły moje oczekiwania – zaobserwowałam znaczącą poprawę parametrów cukrzycowych oraz dodatkowe korzyści w postaci redukcji masy ciała. Udało mi się schudnąć 8 kilogramów, a co najważniejsze, poziomy cukru ustabilizowały się na prawidłowym poziomie. Wcześniej borykałam się z bardzo wysokimi wartościami, sięgającymi nawet 300 mg/dl, obecnie moje wyniki są znacznie lepsze – na czczo utrzymują się w okolicy 90 mg/dl, a dwie godziny po posiłku nie przekraczają 150 mg/dl. Jedynym minusem jest stosunkowo wysoka cena leku, jednak mam nadzieję, że w przyszłości zostanie on objęty refundacją. Biorąc pod uwagę skuteczność terapii i poprawę jakości życia, zdecydowanie polecam ten lek osobom zmagającym się z cukrzycą.

    Odpowiedz
    • Chciałabym zapytać o kwestię diety podczas stosowania leku. Czy oprócz przyjmowania Jardiance stosuje Pani jakieś dodatkowe zalecenia dietetyczne? Będę wdzięczna za podzielenie się szczegółami dotyczącymi sposobu odżywiania podczas terapii.

      Odpowiedz
      • Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami z kontrolą wagi podczas terapii. Chociaż nie stosuję żadnej rygorystycznej diety, wprowadziłam zasadę spożywania 5 małych posiłków dziennie. Tylko sporadycznie pozwalam sobie na ciasto czy inne słodycze. Mimo okresu świątecznego i zimowej pory roku, kiedy zwykle trudniej jest utrzymać wagę, udaje mi się zachować stabilną masę ciała. Ten sposób odżywiania okazał się dla mnie skuteczny i stosunkowo łatwy do przestrzegania w codziennym życiu.

        Odpowiedz
  61. Z przyjemnością podzielę się moimi wielomiesięcznymi doświadczeniami ze stosowania leku Jardiance 10. Po kilku miesiącach regularnego przyjmowania mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić jego skuteczność w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Moje wyniki ustabilizowały się w optymalnym przedziale 80-100 mg/dl, co jest znakomitym rezultatem. Co szczególnie istotne, nie zaobserwowałem żadnych niepokojących skutków ubocznych. Warto jednak zwrócić uwagę na specyfikę działania tego leku – ponieważ powoduje on wydalanie nadmiaru cukru z moczem, konieczne jest zwiększone przyjmowanie płynów. Jest to jednak korzystne dla ogólnego stanu zdrowia i nawodnienia organizmu. Regularne nawadnianie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania tego leku i osiągnięcia optymalnych rezultatów terapii. Wszystkim rozważającym ten lek życzę równie pozytywnych doświadczeń w kontrolowaniu cukrzycy.

    Odpowiedz
  62. Z ogromną satysfakcją chciałabym podzielić się moimi bardzo pozytywnymi doświadczeniami związanymi ze stosowaniem leku Jardiance, który przyjmuję od października. Efekty terapeutyczne przeszły moje najśmielsze oczekiwania – poziomy cukru we krwi uległy znaczącej poprawie w porównaniu do wartości, które obserwowałam przed rozpoczęciem leczenia. Przestrzegam ściśle zaleceń dietetycznych otrzymanych od mojego lekarza prowadzącego, co w połączeniu z działaniem leku przyniosło dodatkową, niezwykle istotną korzyść – udało mi się zredukować masę ciała o 9 kilogramów. Jest to dla mnie szczególnie satysfakcjonujące, ponieważ wcześniej stosowałam różne diety odchudzające, jednak dopiero połączenie odpowiedniej diety z lekiem Jardiance przyniosło tak spektakularne rezultaty. Warto podkreślić, że utrata wagi nastąpiła w sposób zdrowy i zrównoważony, bez efektu jo-jo, który często towarzyszył moim wcześniejszym próbom odchudzania. Na podstawie własnych doświadczeń z całym przekonaniem polecam ten lek osobom zmagającym się z podobnymi problemami zdrowotnymi, oczywiście pod warunkiem konsultacji z lekarzem i ścisłego przestrzegania jego zaleceń.

    Odpowiedz
    • Po dwutygodniowym stosowaniu leku Jardiance zauważyłam znaczącą poprawę w kontroli poziomu cukru we krwi. Wartości glikemii obniżyły się ze średniego poziomu około 300 mg/dl do około 180 mg/dl, co stanowi istotną poprawę w wyrównaniu cukrzycy. Niestety, doświadczam przy tym dość uciążliwych działań niepożądanych w postaci nasilonych mdłości, które często prowadzą do wymiotów. Te objawy są dla mnie bardzo trudne do zniesienia i znacząco wpływają na moje codzienne funkcjonowanie. Zastanawiam się, czy inni pacjenci mieli podobne doświadczenia z tym lekiem i czy te nieprzyjemne objawy mają tendencję do ustępowania wraz z czasem stosowania terapii. Pomimo wyraźnej poprawy parametrów cukrzycowych, te skutki uboczne są na tyle uciążliwe, że rozważam konsultację z lekarzem w celu ewentualnej modyfikacji leczenia.

      Odpowiedz
  63. Po sześciu miesiącach regularnego stosowania leku Jardiance mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić jego wysoką skuteczność w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Przed rozpoczęciem terapii moje poranne odczyty glikemii wahały się między 135 a 150 mg/dl, natomiast obecnie ustabilizowały się na znacznie niższym poziomie 85-105 mg/dl. Dodatkową zaletą leku jest jego korzystny wpływ na redukcję masy ciała. Obserwuję systematyczny spadek wagi, co jest niezwykle motywujące w procesie leczenia cukrzycy. Zdecydowanie polecam ten lek osobom zmagającym się z podobnymi problemami, oczywiście po konsultacji z lekarzem diabetologiem.

    Odpowiedz
  64. Witam serdecznie! Chciałbym podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z lekiem Jardiance, który stosuję od września. Jest to naprawdę skuteczny preparat, choć niestety jego istotnym minusem jest brak refundacji w Polsce. Wcześniej stosowałem Diaprel MR, przy którym poziom cukru na czczo utrzymywał się w granicach 140-150 mg/dl. Po zmianie leku na Jardiance wartości znacząco się poprawiły i obecnie oscylują między 85-100 mg/dl. Co warte podkreślenia – nie stosuję restrykcyjnej diety, jem to, na co mam ochotę, oczywiście z wyłączeniem cukru. Lek zwiększa pragnienie, ale jest to naturalne, ponieważ zaleca się spożywanie 2-3 litrów wody dziennie. Jestem bardzo usatysfakcjonowany postępami w walce z cukrzycą, która wcześniej znacząco wpływała na jakość mojego życia. Z pełnym przekonaniem mogę polecić Jardiance osobom zmagającym się z podobnymi problemami.

    Odpowiedz
  65. Od miesiąca stosuję kombinację leczenia składającą się z preparatu Jardiance oraz Glucophage 500 (metformina). Po dokładnej obserwacji i regularnych pomiarach poziomu cukru we krwi, nie zauważyłam znaczących różnic w kontroli glikemii w porównaniu do okresu, gdy stosowałam wyłącznie metforminę. Ta obserwacja skłania mnie do przemyślenia zasadności kontynuowania terapii łączonej w obecnej formie.

    Z moich wcześniejszych doświadczeń wynika, że lepsze rezultaty uzyskiwałam przy połączeniu metforminy z lekiem Galvus 50. Ta kombinacja wydawała się skuteczniej kontrolować poziom cukru we krwi. Planuję omówić te obserwacje z moim lekarzem prowadzącym w celu ewentualnej modyfikacji schematu leczenia dla uzyskania optymalnych efektów terapeutycznych w kontroli cukrzycy.

    Odpowiedz
    • Droga Nino! Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na niezwykle istotną właściwość leku Jardiance – jego działanie kardioprotekcyjne. To bardzo ważny aspekt terapii, który może przynieść długofalowe korzyści dla zdrowia. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że po trzech miesiącach stosowania zauważyłem wyraźną poprawę. Miesiąc to zdecydowanie za krótki okres, aby ocenić pełną skuteczność leku. Mimo że preparat jest stosunkowo drogi, warto pamiętać, że inwestujemy w nasze zdrowie, które jest bezcenne. Kluczowe w terapii jest odpowiednie nawodnienie organizmu oraz przestrzeganie diety bez cukrowej. Życzę cierpliwości i wytrwałości w procesie leczenia – efekty na pewno się pojawią!

      Odpowiedz
    • Chciałbym podzielić się skutecznym schematem leczenia – dawka metforminy powinna wynosić 500 mg rano i 1000 mg wieczorem, w połączeniu z 10 mg Jardiance. Przy takim dawkowaniu można zaobserwować znaczący spadek poziomu cukru już w ciągu pierwszych 5 dni terapii.

      Odpowiedz
  66. Po zastosowaniu leku Jardiance zauważyłem natychmiastowe efekty w kontroli poziomu cukru we krwi. Już w pierwszych godzinach po zażyciu pierwszej tabletki poziom glukozy znacząco się obniżył – z niepokojącego poziomu 230 mg/dl do prawidłowej wartości 140 mg/dl. To niezwykle obiecujący rezultat, który pokazuje skuteczność tego leku w regulacji gospodarki węglowodanowej. Jeśli chodzi o wpływ na masę ciała, będę kontynuował obserwację w dłuższej perspektywie czasowej, aby móc ocenić efekty w zakresie redukcji wagi.

    Odpowiedz
    • Witam! W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz chciałabym zapytać o rzeczywiste skutki uboczne leku Jardiance. Z mojego doświadczenia wynika, że występują pewne działania niepożądane, o których warto otwarcie porozmawiać. Byłabym wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami innych pacjentów, szczególnie w kontekście długoterminowego stosowania leku. Wiedza ta może być bardzo pomocna dla osób rozpoczynających terapię.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz