Zepatier

Podmiot odpowiedzialnyMerck Sharp & Dohme B.V.
Kod ATCJ05AP54
ProceduraCEN
SubstancjaElbaswir, Grazoprewir

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Zepatier?

Co to jest lek ZEPATIER
ZEPATIER jest lekiem przeciwwirusowym zawierającym substancje czynne elbaswir i grazoprewir.

W jakim celu stosuje się lek ZEPATIER
Lek stosowany jest w leczeniu długotrwałego zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C u dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

Jak działa lek ZEPATIER
Wirus zapalenia wątroby typu C jest wirusem powodującym zakażenie wątroby. Substancje czynne zawarte w leku współdziałają ze sobą, blokując dwa różne białka niezbędne do wzrostu i namnażania wirusa zapalenia wątroby typu C. Umożliwia to trwałe wyeliminowanie zakażenia z organizmu.

Lek ZEPATIER przyjmowany jest czasami z innym lekiem, rybawiryną.

Bardzo ważne jest zapoznanie się również z treścią ulotek innych leków, które będą przyjmowane z lekiem ZEPATIER. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przyjmowanych leków, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jaki jest skład Zepatier, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: elbaswir i grazoprewir. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg elbaswiru i 100 mg grazoprewiru.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki:
sodu laurylosiarczan, witamina E (bursztynian glikolu polietylenowego), kopowidon, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, sodu chlorek, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Otoczka:
laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek, triacetyna, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172), wosk Carnauba

Dawkowanie preparatu Zepatier – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli pacjent kiedykolwiek przyjmował jakiekolwiek leki stosowane w wirusowym zapaleniu wątroby typu C lub ma jakąkolwiek inną chorobę, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę przed rozpoczęciem przyjmowania leku.

Jaką dawkę leku należy przyjmować
Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Lekarz poinformuje pacjenta, przez ile tygodni powinien przyjmować lek ZEPATIER.

Tabletkę należy połykać w całości podczas posiłku lub niezależnie od posiłku. Tabletki nie należy żuć, kruszyć, ani dzielić. W przypadku problemów z połknięciem tabletek należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie omówić to z lekarzem. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby pokazać lekarzowi, co pacjent przyjął.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zepatier – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmowaź podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zepatier w okresie ciąży i karmienia piersią?

Działanie leku w okresie ciąży nie jest znane. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Zepatier – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Zepatier przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lek Zepatier dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Zepatier m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lek Zepatier dopuszczony został do obrotu na podstawie tzw. procedury scentralizowanej (UE).

Źródła / bibliografia:

  • EMA Europejska Agencja Leków - Medicines | European Medicines Agency (EMA) (europa.eu)

Dostępność Zepatier w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Zepatier - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Zepatier? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

50 komentarzy do “Zepatier”

  1. Witam wszystkich! Chciałbym podzielić się moją historią walki z WZW typu C, mieszkając na stałe w Niemczech. Wirusa wykryto u mnie w 1997 roku, jednak początkowo nie przywiązywałem do tego należytej wagi. Pierwszą biopsję wątroby wykonałem z własnej inicjatywy w Klinice Chorób Tropikalnych około 2000 roku – wyniki nie były wówczas złe. Kolejną biopsję przeprowadziłem w 2005 roku, ale nigdy nie odebrałem wyników.

    Przełom nastąpił w 2021 roku, gdy trafiłem do kliniki w Hamburgu z żółtaczką. Obecnie jestem w trakcie terapii lekiem Zepatier – rozpocząłem właśnie drugie z trzech przewidzianych opakowań. Podczas leczenia doświadczam różnych skutków ubocznych: bóle głowy, uporczywa bezsenność (najbardziej dokuczliwa), wahania nastroju, problemy z układem pokarmowym (naprzemienne zaparcia i rozwolnienia) oraz osłabiony apetyt. Radzę sobie z tym, spożywając dużo nabiału, który bardzo lubię.

    Zmodyfikowałem swoją dietę – całkowicie zrezygnowałem z potraw smażonych i pieczonych na rzecz gotowanych i duszonych. Wszystkie posiłki przygotowuję samodzielnie. Ze względu na stan wątroby musiałem znacząco ograniczyć aktywność fizyczną, co jest dla mnie szczególnie trudne, gdyż zawsze prowadziłem bardzo aktywny tryb życia. Przebywam na zwolnieniu lekarskim, które według zaleceń lekarza powinno potrwać do końca roku.

    Mając za sobą doświadczenie chemioterapii, mogę z przekonaniem powiedzieć, że obecna terapia Zepatier jest znacznie łagodniejsza. Najważniejsze to zachować pozytywne nastawienie i determinację w walce z chorobą. W swoim życiu pokonałem już dwa nowotwory, więc jestem pewien, że dam radę również z HCV. Wiara w wyzdrowienie ma ogromne znaczenie w procesie leczenia każdej choroby.

    Życzę wszystkim pacjentom dużo sił i wytrwałości w terapii. Wspierajmy się wzajemnie w tej walce!

    Odpowiedz
    • Witam serdecznie! Chciałbym podzielić się moimi dotychczasowymi doświadczeniami ze stosowania Zepatier. Jestem obecnie po czwartej tabletce i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, nie zaobserwowałam żadnych niepożądanych efektów. Jest to dla mnie szczególnie istotne, ponieważ zazwyczaj mój organizm dość gwałtownie reaguje na antybiotyki – już po dwóch tabletkach zwykle pojawiają się problemy. Dlatego jestem bardzo ciekaw Twoich doświadczeń, szczególnie informacji o tym, jak szybko zauważyłeś działanie leku. Zdaję sobie sprawę, że każdy organizm może reagować inaczej, ale Twoja perspektywa byłaby dla mnie bardzo cenna. Życzę Ci dużo zdrowia i pomyślnego przebiegu terapii!

      Odpowiedz
    • Jestem w trakcie dwumiesięcznej terapii Zepatierem i równocześnie zmagam się z chłoniakiem. Zastanawiam się, czy ty również doświadczyłeś podobnej sytuacji – jednoczesnego leczenia chłoniaka i WZW C? Bardzo chciałabym poznać twoje doświadczenia w tej kwestii, ponieważ połączenie tych dwóch poważnych schorzeń stanowi dla mnie duże wyzwanie.

      Odpowiedz
    • Z własnego doświadczenia gorąco polecam suplement Liv 52, który jest dostępny w polskich aptekach od kilku lat. Warto przypomnieć, że w latach 80. i 90. można go było nabyć jedynie na warszawskim Stadionie, gdzie był wykorzystywany w leczeniu marskości wątroby. To skuteczny preparat ziołowy, zawierający kompozycję siedmiu ziół. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecam stosowanie go z odpowiednimi przerwami. Produkt ten znacząco wspomaga funkcjonowanie wątroby i wspiera jej regenerację. Warto włączyć go do terapii jako uzupełnienie podstawowego leczenia.

      Odpowiedz
  2. Czy uczucie strachu i lęku podczas przyjmowania tych tabletek jest typowym objawem? Ostatnio doświadczam nasilonych stanów lękowych i obaw przed omdleniem, co szczególnie niepokoi mnie w kontekście planowanego podjęcia pracy. Martwię się, czy te niepożądane objawy nie będą miały negatywnego wpływu na moje codzienne funkcjonowanie zawodowe. Czy ktoś miał podobne doświadczenia z tym lekiem? Jak sobie z tym radziliście? Zastanawiam się również, czy te stany lękowe są przejściowe, czy utrzymują się przez cały okres terapii.

    Odpowiedz
    • Znajduję się obecnie na końcowym etapie terapii Zepatierem i chciałbym podzielić się pozytywnymi doświadczeniami. Przez cały okres leczenia nie zaobserwowałem żadnych niepożądanych skutków ubocznych, co pozwoliło mi na komfortowe przejście przez całą kurację. Lek był dobrze tolerowany przez mój organizm od początku do końca terapii.

      Odpowiedz
  3. Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z terapią, która dobiega już końca. Jestem obecnie w 10. tygodniu leczenia, a przed sobą mam jeszcze ostatnie dwa tygodnie kuracji. Niestety, zaobserwowałam dość niepokojący skutek uboczny – znaczne wypadanie włosów. Problem jest na tyle poważny, że tracę włosy garściami, co jest dla mnie bardzo stresujące. Mimo że jestem już prawie na końcu terapii, zastanawiam się, czy inni pacjenci mieli podobne doświadczenia i jak długo utrzymywał się ten efekt uboczny po zakończeniu leczenia.

    Odpowiedz
  4. Kończę właśnie terapię lekiem Zepatier i chciałabym podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami. Przez cały okres stosowania preparat był przez mnie bardzo dobrze tolerowany – nie zaobserwowałam żadnych działań niepożądanych, które wpływałyby na moje codzienne funkcjonowanie. To szczególnie istotna informacja dla osób rozpoczynających leczenie, ponieważ pokazuje, że przy odpowiednim doborze terapii możliwe jest przejście kuracji bez dodatkowych dolegliwości. Moja tolerancja leku utrzymywała się na dobrym poziomie przez całą terapię, co pozwoliło mi dokończyć pełen cykl leczenia zgodnie z zaleceniami.

    Odpowiedz
  5. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z terapią lekiem Zepatier. Początkowy okres leczenia, szczególnie pierwsze dwa tygodnie, był dla mnie bardzo wymagający. Doświadczałam szeregu nieprzyjemnych objawów, takich jak uporczywe mdłości, nudności oraz zawroty głowy. Szczególnie uciążliwe były mroczki przed oczami, które pojawiały się około 1-2 godziny po przyjęciu leku.

    Z czasem te pierwotne objawy ustąpiły, jednak pojawiły się nowe wyzwania. Zaczęłam odczuwać wyraźne rozdrażnienie i mieć problemy ze snem. Nocne przebudzenia stały się częstsze, a towarzyszyły im nieprzyjemne zakwasy mięśniowe. W ciągu dnia borykam się z bardzo silnym osłabieniem organizmu. Obecnie, gdy zostały mi jeszcze dwa tygodnie do zakończenia kuracji, zauważyłam znaczne wypadanie włosów.

    Mimo tych wszystkich trudności i nieprzyjemnych doświadczeń, nie poddaję się. Mam ogromną nadzieję, że cała terapia zakończy się sukcesem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile już przeszłam podczas tego leczenia. Wierzę, że moje wytrwanie w terapii, pomimo wszystkich przeciwności, przyniesie oczekiwane rezultaty zdrowotne.

    Odpowiedz
    • Skończyłam leczenie 6 sierpnia. Po 3 miesiącach wynik HCV ujemny, ja szczęśliwa, tylko dolegliwości nie ustąpiły. Częste biegunki utrudniają życie i apetytu brak. Czy ktoś ma podobnie?

      Odpowiedz
  6. Witam. Zaczęłam trzecie opakowanie, mam przyjąć czwarte, bez żadnych dolegliwości ubocznych. Lekki spadek wagi, ale lekarz mi wyjaśnił, że to raczej skutek stresu, jaki praktycznie towarzyszy wszystkim leczonym. Także słuchajcie, dużo jest też w Waszej głowie, jak ktoś ma mocne „zdolności”, to może sobie sam wywołać jakieś skutki uboczne. Po prostu włączcie leczenie do życia jak witaminę C i przejdziecie to niezauważalnie. Odezwę się po zakończonej terapii. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia.

    Odpowiedz
    • JEZELI BEDZIESZ CZUL SIE DOBRZE I DASZ RADE POMIMO OSLABIENIA TO JAK NAJBARDZIEJ MOZESZ PRACOWAC. WRAZIE DUZYCH SKUTKOW UBOCZNYCH MASZ PRAWO PROSIC O ZWOLNIENIE OD LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU. JA MAM SPORO SKUTKOW UBOCZNYCH I NA TYLE CIEZKO ZNOSZE KURACJE IZ POPROSILAM O WYSTAWIENIE 2 TYGODNI OPIEKI DLA MEZA, 5 TYGODNI WYTRZYMALAM, JESZCZE TYLKO 7. MARKU, ZYCZE ZDROWIA I WYTRWALOSCI W LECZENIU.

      Odpowiedz
    • MANIEK, NICZYM SIE NIE PRZEJMUJ. KAZDY INACZEJ ZNOSI LECZENIE. MOGA WYSTAPIC LEKKIE MDLOSCI ALBO OSLABIENIE I DASZ RADE PRACOWAC. JESLI BARDZO DOKUCZA CI SKUTKI UBOCZNE, DRESZCZE, BIEGUNKI CZY OSLABIENIE ZAWSZE MOZESZ PROSIC O ZWOLNIENIE. POWODZENIABI WYTRWALOSCI.

      Odpowiedz
    • Biorę lek drugi tydzień, pracuję normalnie na dwie zmiany, obsługa ciężkiego sprzętu. Objawy uboczne, jakie zauważyłem, to osłabienie organizmu i częste zmęczenie, ale można sobie z tym poradzić, więc na razie jest dobrze. Zobaczymy dalej.

      Odpowiedz
      • Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z terapią lekiem Zepatier. Minęły już prawie trzy lata od zakończenia leczenia i jestem zachwycona rezultatami. Moje obecne wyniki są doskonałe. Przez 21 lat zmagałam się z wirusem, który doprowadził mnie niemal do stanu krytycznego – miałam niewyrównaną marskość wątroby w stadium F4. Dzięki leczeniu mój stan poprawił się do F0. Obecnie przykładam ogromną wagę do zdrowego stylu życia – stosuję zbilansowaną dietę i całkowicie wyeliminowałam alkohol, który wcześniej spożywałam regularnie.

        Odpowiedz
  7. Ja biorę 3 tydzień Zepatier razem z rybawiryną. Dodatkowo jestem dializowana. Pierwsze dni miałam mdłości. Szybko jednak minęły. Dokuczają mi za to biegunki, wysokie ciśnienie, kołatanie serca, brak apetytu i cały czas stan podgorączkowy i dreszcze. Pękają mi naczynia i tworzą się wylewy. Zawzięłam się i dotrwam do końca. Pozdrawiam wszystkich.

    Odpowiedz
  8. Witam, czy ktoś po zakończonej terapii Zepatierem starał się o dziecko? Mój mąż jest w trakcie terapii. Pół roku po zakończeniu należy się zabezpieczać. Ale zastanawiam się, czy mimo tego, że upłynie pół roku, stosowany lek nie będzie miał wpływu na zdrowie płodu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

    Odpowiedz
  9. Terapia zakończona – brak RNA wirusa w krwi. Całe leczenie bezproblemowo, jedynie na początku było trochę mdłości (sama nie wiem, na ile to efekt uboczny leku, a na ile efekt stresu i nerwów). Podobno poszczególne osoby różnie reagują na lek, jedne bezobjawowo, a inne z jakimiś efektami ubocznymi, ale ponoć to wszystko to „mały pikuś” w porównaniu z tym, co się dzieje z organizmem przy leczeniu interferonem. Życzę wytrwałości wszystkim.

    Odpowiedz
  10. Zaczęłam leczenie. Po czwartej tabletce czuję się źle, obciążona, ból brzucha, osłabienie, nie mam siły. Może to minie, mam taką nadzieję.

    Odpowiedz
  11. Są różne objawy po leczeniu Zepatier i każdy ma inne, każdy inaczej znosi to leczenie. To jest po prostu chemioterapia tabletkowa i ma swoje uboczne działania. Ja przez pierwsze dwa miesiące czułem się dobrze, nawet bardzo dobrze. Potem zaczęły się problemy z kośćmi, osłabienie stawów, brak snu, apetyt spadł, zmęczenie, problemy z oddawaniem kału, lekkie bóle po lewej i prawej stronie w okolicy wątroby i śledziony. Jestem pod kontrolą hepatologa i robię wyniki. Są różne. Po pierwszym opakowaniu 28 sztuk z 7 milionów, miałem 1 milion, więc z wirusa jestem całkowicie wyleczony, ale nie wiem, czy nie nabawiłem się innych problemów. Odpukać, ale warto się poddać tej kuracji, bo to jest powolna śmierć z wirusem HCV C. Kilku moich znajomych zeszło z tego świata, bo nie chcieli się leczyć. Pozdrowienia dla wszystkich leczonych i leczonych. Trzeba być dobrej myśli. Jedno opakowanie na 28 dni kosztuje 90 tys. zł, państwo dopłaca.

    Odpowiedz
  12. Stosowanie Zepatier przez miesiąc przynosi pozytywne efekty w mojej terapii. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że nie doświadczyłem żadnych skutków ubocznych, a moje samopoczucie pozostaje dobre. Mam duże nadzieje na całkowite wyeliminowanie wirusa po zakończeniu zaleconej kuracji. Z mojego doświadczenia mogę polecić ten lek – schemat dawkowania jednej tabletki dziennie jest prosty do przestrzegania, a tolerancja leku bardzo dobra. Już teraz widzę pozytywne rezultaty prowadzonego leczenia.

    Odpowiedz
  13. Jestem w trakcie czwartego tygodnia leczenia preparatem Zepatier i chciałbym podzielić się swoimi obserwacjami. W moim przypadku jedynym zauważalnym skutkiem ubocznym jest łagodny ból głowy, który nie jest szczególnie uciążliwy i nie wpływa znacząco na codzienne funkcjonowanie. Co istotne, nie zaobserwowałem żadnych innych efektów niepożądanych. Terapia przebiega stosunkowo komfortowo, a mój organizm dobrze toleruje lek.

    Odpowiedz
  14. Chciałbym podzielić się moim pozytywnym doświadczeniem z terapią lekiem Zepatier w leczeniu WZW C. Po trzech latach oczekiwania, udało mi się ukończyć leczenie z pełnym sukcesem. Skuteczność tego preparatu, sięgająca 99%, nie jest przesadzona – w moim przypadku terapia przyniosła oczekiwane rezultaty. Mimo wysokich kosztów leczenia, uważam że warto zainwestować w tę terapię, biorąc pod uwagę jej skuteczność i szansę na całkowite wyleczenie. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że kluczowa jest systematyczność i wytrwałość w kontynuowaniu leczenia, nawet jeśli początkowo organizm różnie reaguje na lek.

    Odpowiedz
  15. Jestem w trakcie terapii lekiem Zepatier, którą rozpocząłem trzy tygodnie temu. Do tej pory leczenie przebiega bez żadnych komplikacji czy skutków ubocznych, co jest bardzo pozytywne. Zastanawiam się jednak nad kwestią spożywania alkoholu podczas kuracji – czy sporadyczne wypicie niewielkiej ilości alkoholu może mieć wpływ na skuteczność leczenia czy bezpieczeństwo terapii? Jest to dla mnie istotna informacja w kontekście planowania najbliższych miesięcy leczenia.

    Odpowiedz
    • Rzuć leczenie, odstaw tabletki, przerwij terapię, wtedy na spokojnie się napijesz… Ty chyba zielonego pojęcia nie masz, na co chorujesz i nie uświadamiasz sobie, jaki „zbawienny” (w porównaniu do interferonu) lek dostałeś, skoro zadajesz tak durne pytanie.

      Odpowiedz
  16. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z leczenia Zepatierem. Zakończyłam terapię 28 marca i w pierwszych 2-3 tygodniach odczuwałam lekkie osłabienie oraz kołatanie serca, które później ustąpiły. Do końca terapii czułam się dobrze. Pierwsze wyniki po miesiącu od zakończenia leczenia wykazały brak wirusa. Dziś odebrałam kolejne wyniki z badań wykonanych 3 miesiące po terapii, które również potwierdzają eliminację wirusa HCV. Niepokoi mnie jednak, że od około 2 miesięcy mam problemy z oddychaniem – odczuwam ucisk w gardle i muszę ciągle ziewać, żeby złapać pełny oddech. Mimo że wyniki tarczycy, morfologii i płuc są prawidłowe, nadal jestem w trakcie diagnostyki. Zastanawiam się, czy może to być późny skutek uboczny Zepatiera. Pozdrawiam wszystkich, którzy przechodzą leczenie HCV, czekają na nie lub są już po terapii.

    Odpowiedz
  17. Zaczynam terapię jutro i mam mieszane uczucia. Generalnie unikam leków, jeśli nie są konieczne. Jednak pozostaję optymistą i wierzę, że będzie dobrze. Pozdrawiam i dam znać o efektach za tydzień.

    Odpowiedz
  18. Z ogromną radością dzielę się moimi doświadczeniami po terapii Zepatierem. Minęło już pół roku od zakończenia leczenia i z ulgą mogę powiedzieć, że praktycznie zapomniałam o całym procesie. Co najważniejsze – nie doświadczyłam żadnych skutków ubocznych, co jak widzę jest dość rzadkie. Wszystkim, którzy obecnie przechodzą terapię, życzę wytrwałości i równie pozytywnych rezultatów.

    Odpowiedz
  19. Przyjmuję Zepatier od miesiąca i jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Nie doświadczyłam żadnych skutków ubocznych, a co najważniejsze – w końcu czuję się wypoczęta i pełna energii. Życzę wszystkim pacjentom dużo wytrwałości i zdrowia.

    Odpowiedz
  20. Jestem w trakcie terapii Zepatierem, obecnie po 7 dniach przyjmowania leku. Od dwóch dni moje samopoczucie znacznie się pogorszyło. Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z tym lekiem?

    Odpowiedz
  21. W piątek rozpoczynam terapię. Mam mieszane uczucia, ale po przejściu leczenia interferonem wydaje mi się, że nic gorszego nie może mnie spotkać.

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moimi bardzo pozytywnymi doświadczeniami z terapią lekiem Zepatier. Pomimo początkowych obaw związanych z leczeniem, cały proces przebiegł wyjątkowo pomyślnie i nie doświadczyłam żadnych znaczących skutków ubocznych. Obecnie znajduję się pod stałą kontrolą lekarską, a wszystkie wyniki badań kontrolnych są bardzo zadowalające. Rozumiem obawy innych pacjentów przed rozpoczęciem terapii – sama również odczuwałam niepokój. Jednak pozytywne nastawienie i zaufanie do procesu leczenia okazały się kluczowe. Z mojego doświadczenia wynika, że Zepatier jest skutecznym i dobrze tolerowanym lekiem, który realnie pomaga w walce z chorobą. Efekty leczenia znacząco poprawiły jakość mojego życia, a regularne badania kontrolne potwierdzają utrzymujące się pozytywne rezultaty terapii.

      Odpowiedz
  22. Przyjmuję Zepatier od tygodnia. Po drugiej tabletce wystąpiły silne duszności, kołatanie serca, uczucie gorąca i znaczny niepokój. Przez kolejne dni utrzymywały się problemy z oddychaniem. Dziś jest ósmy dzień i na razie czuję się lepiej – duszności ustąpiły, ale nadal uważnie obserwuję swój stan.

    Odpowiedz
  23. Jestem w trakcie dwumiesięcznej terapii Zepatierem. Początki były bardzo trudne – odczuwałam rozdrażnienie i nerwowość na przemian z apatią i osłabieniem. Mimo diety bogatej w warzywa i błonnik, mam problem z zaparciami. Na szczęście zbliżam się już do końca leczenia. Motywuje mnie cel, jakim jest całkowite wyleczenie. Byłam świadoma, że terapia będzie wymagająca. Wyniki pokazujące wyraźny spadek aktywności wirusa dodają mi sił do wytrwania. Życzę wszystkim pacjentom dużo siły i powrotu do pełni zdrowia.

    Odpowiedz
  24. Przyjmuję Zepatier od 6 dni. Pierwsze 4 dni były trudne – występowały bóle głowy i mdłości, ale od 2 dni wszystkie objawy jak ręką odjął. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca kuracji. Życzę wszystkim pacjentom wytrwałości, a potem już tylko zdrowia!

    Odpowiedz
  25. Chcę podzielić się swoją historią leczenia, które rozpoczęłam w wieku 28 lat w Anglii. Na początku towarzyszył mi ogromny strach, ale wsparcie partnera okazało się nieocenione. Pierwszy tydzień przebiegł dość spokojnie, później pojawiły się poważniejsze skutki uboczne: ciągłe, silne migreny powodujące wymioty, a także wahania nastroju – od depresji po euforię. Te zmiany wpłynęły na nasz związek, gdyż obojgu było trudno zrozumieć zachodzące zmiany. W ciągu trzech miesięcy kuracji, przez stres i samo leczenie, straciłam 10 kg. Dziś jesteśmy zdrowi, co jest niezwykle ważne ze względu na ryzyko zarażenia partnera. Dzięki jego wsparciu nie poddałam się w najtrudniejszych momentach. Wszystkim życzę siły w walce z chorobą – naprawdę warto walczyć o swoje zdrowie i życie.

    Odpowiedz
  26. Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem po czteromiesięcznej kuracji. Doświadczyłem wielu skutków ubocznych: osłabienie, bóle brzucha, problemy z trawieniem, zawroty głowy, utrata około kilograma masy ciała, brak apetytu oraz stany depresyjne. Z niecierpliwością czekałem na zakończenie terapii. Niestety, dolegliwości nie ustąpiły natychmiast – jestem miesiąc po zakończeniu i chciałbym dowiedzieć się więcej o możliwych długoterminowych skutkach ubocznych.

    Odpowiedz
  27. Przyjmuję lek od półtora miesiąca. Około godziny po zażyciu tabletki odczuwam silne zmęczenie, które zmusza mnie do odpoczynku na około 45 minut. Dodatkowo przez cały okres terapii doświadczam lekkiej niestrawności.

    Odpowiedz
  28. Zakończyłam właśnie kurację Zepatierem i chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami. Terapia przebiegła bez większych problemów – jedyne skutki uboczne to mdłości na początku leczenia, które później całkowicie ustąpiły. Ogólnie czułam się bardzo dobrze podczas całej kuracji. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące mojego doświadczenia z tym lekiem.

    Odpowiedz
      • Aktualnie kończę trzecie opakowanie leku Zepatier. Moje doświadczenia z terapią są różnorodne. Do głównych skutków ubocznych, które zaobserwowałam, należą okresowe problemy z bezsennością oraz utrzymujące się uczucie zmęczenia. W trakcie leczenia występowały także dni z intensywną biegunką i wymiotami, jednak mimo tych dolegliwości udało mi się kontynuować pracę zawodową. Skuteczność terapii potwierdziły dwa badania krwi wykonane w trakcie leczenia. Zgodnie z zaleceniami lekarza, zakończę obecnie stosowanie leku, a kontrolne badanie krwi zostało zaplanowane na trzy miesiące po zakończeniu terapii. Pomimo występujących działań niepożądanych, jestem zdeterminowana ukończyć leczenie, widząc jego pozytywne efekty w wynikach badań.

        Odpowiedz

Dodaj komentarz