Artykuł sponsorowany

Gdzie w Częstochowie wykonuje się zabieg leczenia zmian naczyniowych?

Rozszerzone naczynka, żylaki, naczyniaki rubinowe, trądzik różowaty – są to zmiany naczyniowe, z którymi można skutecznie walczyć przy pomocy zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli szukasz kliniki w Częstochowie, która specjalizuje się w leczeniu zmian naczyniowych, to w naszym artykule zdradzamy, dokąd powinieneś skierować swoje kroki.

Przyczyny powstawania zmian naczyniowych

Zmiany naczyniowe określane są w nazewnictwie medycznym jako malformacje naczyniowe. Powstają na skutek wrodzonych zaburzeń w budowie naczyń, a także pod wpływem różnego rodzaju niekorzystnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zmian naczyniowych są zaburzenia hormonalne. Rozszerzone naczynka bardzo często pojawiają się u kobiet w ciąży, a także w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Szczególnie niekorzystnie na stan naczyń krwionośnych wpływa zwiększony poziom estrogenów.

Do czynników nasilających predyspozycje do tworzenia się naczynek należy również nadmierna ekspozycja skóry na słońce. Nie bez znaczenia jest również nieprawidłowa pielęgnacja skóry lub jej brak. Cera naczynkowa wymaga takiego samego traktowania, jak skóra wrażliwa. Należy więc sięgać po łagodne kosmetyki, unikać substancji drażniących i mechanicznych peelingów. Przed wyjściem z domu skórę twarzy należy zabezpieczać warstwą kremu przeciwsłonecznego.

usuwanie-zmian-naczyniowych-czestochowa

Metody leczenia zmian naczyniowych

Z zaawansowanych zabiegów leczenia zmian naczyniowych w Częstochowie skorzystasz w klinice Bieńkowscy Clinic. Zabiegi te charakteryzują się niską inwazyjnością i wysoką skutecznością. Do najczęściej stosowanych w klinikach medycyny estetycznej metod usuwania zmian naczyniowych należą:

  • laserowe zamykanie naczynek, żylaków i naczyniaków – zabieg polega na koagulacji niewydolnych naczyń krwionośnych przy pomocy nowoczesnych laserów;
  • miniflebektomia – chirurgiczne usuwanie naczyń spod skóry przy pomocy specjalnego „szydełka”;
  • skleroterapia, nazywana też piankowaniem – polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu do żyły, co prowadzi do jej zamknięcia.
REKLAMA

Na czym polega laserowe usuwanie zmian naczyniowych?

Do usuwania zmian naczyniowych służą specjalne lasery o odpowiedniej długości fali. Urządzenia te umożliwiają głęboką penetrację tkanek, mają zdolność obkurczania oraz koagulacji średnich i dużych naczyń.

Laserowe zamykanie naczynek wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, a następnie nałożenia żelu zabiegowego. Znieczulenie zwykle nie jest konieczne. Lekarz przesuwa głowicą lasera po skórze pacjenta, jednocześnie chłodząc ją strumieniem zimnego powietrza. W zależności od wielkości zmiany naczyniowej zabieg może potrwać od kilku do kilkunastu minut. Po zakończeniu sesji laserowej na skórę nakładany jest preparat o działaniu łagodzącym i ochronnym.

Wiązka światła emitowana przez laser pochłaniana jest przez hemoglobinę zawartą w naczynku, czego konsekwencją jest fotokoagulacja i celowe uszkodzenie naczynia. Pod wpływem działania lasera zmiana naczyniowa włóknieje i jest samoistnie absorbowana, a następnie usuwana z organizmu.

Laser to uniwersalne narzędzie, które pozwala na usuwanie większości zmian naczyniowych, czyli przede wszystkim:

  • rozszerzonych naczynek (teleangiektazji),
  • żylaków III stopnia zlokalizowanych na kończynach dolnych,
  • naczyniaków płaskich,
  • rumienia i rozproszonego zaczerwienienia (również jeśli jest ono objawem trądziku różowatego).

Efekty zabiegu widoczne są już po jednym zastosowaniu lasera, jednak w wielu przypadkach konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby całkowicie pozbyć się niechcianej zmiany naczyniowej. Rezultaty są trwałe, co oznacza, że raz usunięty żylak czy naczynko już się nie odtworzy. Laseroterapia nie gwarantuje jednak, że pod wpływem niekorzystnych warunków nie powstaną nowe zmiany naczyniowe.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z kliniki Bieńkowscy Clinic w Częstochowie: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-czestochowie/