ACNELEC

KATEGORIA:
LEKI DERMATOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ACNELEC - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ACNELEC. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ACNELEC w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ACNELEC? – OPIS I WSKAZANIA

Acnelec wystepuje w formie kremu i żelu.
Substancją czynną leku Acnelec jest adapalen, który działa podobnie do retynoidów.

Lek stosowany miejscowo na skórę wpływa na normalizację procesów rogowacenia i różnicowania naskórka, zapobiega powstawaniu zaskórników oraz zmniejsza zmiany zapalne (grudki i krosty).

Wskazania
Trądzik pospolity (acne vulgaris) – łagodny lub średnio nasilony: trądzik zaskórnikowy (acne comedonica), trądzik grudkowo-krostkowy (acne papulo-pustulosa).

SKŁAD ACNELEC, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest adapalen.
1 g żelu;kremu zawiera 1 mg adapalenu.

Żel
Ponadto lek zawiera: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), disodu edetynian, karbomer 980,glikol propylenowy, poloksamer 182, fenoksyetanol, sodu wodorotlenek, wodę oczyszczoną.

Krem
Ponadto lek zawiera: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan
(E 216), disodu edetynian, glicerol, karbomer 974 P, metyloglukozy sześciostearynian,
makrogolu 20 metyloglukozy sześciostearynian, skwalan, cyklometykon 5, fenoksyetanol, sodu
wodorotlenek, wodę oczyszczoną

JAKIE JEST DAWKOWANIE ACNELEC? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tylko do stosowania miejscowego na skórę.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat Acnelec, o ile lekarz nie zaleci inaczej stosuje się raz na dobę, najlepiej wieczorem.

Należy nakładać małą ilość leku na zmienioną chorobowo skórę, z wyjątkiem okolic oczu i ust oraz fałdów nosowo-policzkowych,

l0 – 15 minut po umyciu i osuszeniu skóry ręcznikiem. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć ręce. Jeżeli po trzech miesiącach nie nastąpi poprawa, należy zwrócić się do lekarza. Lekarz zadecyduje, czy należy kontynuować stosowanie leku.

Dzieci
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ACNELEC, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Stosowanie leku w nadmiarze nie przyspiesza i nie polepsza wyniku leczenia, zaś może być przyczyną znacznego zaczerwienienia, złuszczania lub innych objawów podrażnienia skóry. Po przypadkowym, omyłkowym spożyciu leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek najlepiej przyjmować w czasie posiłku, albo z dużą ilością wody lub mleka. Alkohol może nasilać działania niepożądane.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ACNELEC W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku Acnelec nie należy stosować w okresie ciąży. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Acnelec, powinna przerwać leczenie i jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w czasie karmienia piersią, aby uniknąć narażenia dziecka na kontakt z lekiem nie należy nanosić leku Acnelec na klatkę piersiową.

ULOTKA LEKU ACNELEC – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ACNELEC CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - ACNELEC CENA, REFUNDACJA

ACNELEC OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(79 ocen, średnia: 5,82 na 10)
Loading...

3 KOMENTARZE

  1. po tygodniu stosowania kremu skóra masakrycznie wysuszyła się zrobiły sie czerwone podraznienia i swędzenie , zaprzestałam tej kuracji bo niewiem jak by sie to skończyło , nie polecam!

    • Może dlatego że tej skóry nie nawilzalas albo masz złego dermatologa który nie byl w stanie wytłumaczyć jak tego leku używać, bo to nie jest takie hop siup. Mój dermatolog dobrze mi wszytsko wytłumaczył po dwóch tygodniach rzeczywiście miałam większy wysyp niż na codzień ale dermatolog powiedział mi o tym zanim rozpoczęłam kurację, i wszwszystkie teraz ładnie wchodzi bez śladów. Najpierw dobrze się zorientujcie co i jak a nie dajecie od razu złe opinie.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here