Acnelec

12345678910
(91 ocen, średnia: 5,89 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Acnelec wystepuje w formie kremu i żelu.
Substancją czynną leku Acnelec jest adapalen, który działa podobnie do retynoidów.

Lek stosowany miejscowo na skórę wpływa na normalizację procesów rogowacenia i różnicowania naskórka, zapobiega powstawaniu zaskórników oraz zmniejsza zmiany zapalne (grudki i krosty).

Wskazania
Trądzik pospolity (acne vulgaris) – łagodny lub średnio nasilony: trądzik zaskórnikowy (acne comedonica), trądzik grudkowo-krostkowy (acne papulo-pustulosa).

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest adapalen.
1 g żelu;kremu zawiera 1 mg adapalenu.

Żel
Ponadto lek zawiera: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), disodu edetynian, karbomer 980,glikol propylenowy, poloksamer 182, fenoksyetanol, sodu wodorotlenek, wodę oczyszczoną.

Krem
Ponadto lek zawiera: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan
(E 216), disodu edetynian, glicerol, karbomer 974 P, metyloglukozy sześciostearynian,
makrogolu 20 metyloglukozy sześciostearynian, skwalan, cyklometykon 5, fenoksyetanol, sodu
wodorotlenek, wodę oczyszczoną

Dawkowanie

Tylko do stosowania miejscowego na skórę.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat Acnelec, o ile lekarz nie zaleci inaczej stosuje się raz na dobę, najlepiej wieczorem.

Należy nakładać małą ilość leku na zmienioną chorobowo skórę, z wyjątkiem okolic oczu i ust oraz fałdów nosowo-policzkowych,

l0 – 15 minut po umyciu i osuszeniu skóry ręcznikiem. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć ręce. Jeżeli po trzech miesiącach nie nastąpi poprawa, należy zwrócić się do lekarza. Lekarz zadecyduje, czy należy kontynuować stosowanie leku.

Dzieci
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

REKLAMA

Przedawkowanie

Stosowanie leku w nadmiarze nie przyspiesza i nie polepsza wyniku leczenia, zaś może być przyczyną znacznego zaczerwienienia, złuszczania lub innych objawów podrażnienia skóry. Po przypadkowym, omyłkowym spożyciu leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek najlepiej przyjmować w czasie posiłku, albo z dużą ilością wody lub mleka. Alkohol może nasilać działania niepożądane.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku Acnelec nie należy stosować w okresie ciąży. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Acnelec, powinna przerwać leczenie i jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w czasie karmienia piersią, aby uniknąć narażenia dziecka na kontakt z lekiem nie należy nanosić leku Acnelec na klatkę piersiową.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Acnelec, 1 mg/g, krem - PDF - 216.13 KB

Acnelec, 1 mg/g, żel - PDF - 215.92 KB

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Acnelec, 1 mg/g, krem - PDF - 166.51 KB

Acnelec, 1 mg/g, żel - PDF - 165.92 KB

Cena

Sprawdź ile kosztuje Acnelec.

Opinie pacjentów - forum o lekach

3 OPINIE O LEKU

  1. po tygodniu stosowania kremu skóra masakrycznie wysuszyła się zrobiły sie czerwone podraznienia i swędzenie , zaprzestałam tej kuracji bo niewiem jak by sie to skończyło , nie polecam!

    • Może dlatego że tej skóry nie nawilzalas albo masz złego dermatologa który nie byl w stanie wytłumaczyć jak tego leku używać, bo to nie jest takie hop siup. Mój dermatolog dobrze mi wszytsko wytłumaczył po dwóch tygodniach rzeczywiście miałam większy wysyp niż na codzień ale dermatolog powiedział mi o tym zanim rozpoczęłam kurację, i wszwszystkie teraz ładnie wchodzi bez śladów. Najpierw dobrze się zorientujcie co i jak a nie dajecie od razu złe opinie.

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.