Konsultacja merytoryczna:

Afloderm

Afloderm występuje w postaci kremu lub maści.

Lek Afloderm zawiera substancję czynną alklometazonu dipropionian. Alklometazon jest syntetycznym niefluorowanym kortykosteroidem o umiarkowanie silnym działaniu, stosowanym miejscowo w dermatologii. Alklometazonu dipropionian działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, immunosupresyjnie i obkurczająco na naczynia krwionośne.

Wskazania
Afloderm wskazany jest w leczeniu miejscowym zapalnych i przebiegających ze świądem chorób skóry, reagujących na leczenie kortykosteroidami, w tym atopowego zapalenia skóry, kontaktowego zapalenia skóry, łuszczycy.

Jaki jest skład Afloderm, jakie substancje zawiera?

Krem

Substancją czynną leku jest alklometazonu dipropionian.
1 g kremu zawiera 0,5 mg alklometazonu dipropionianu.

Inne składniki leku to: glikol propylenowy, chlorokrezol, sodu diwodorofosforan dwuwodny, kwas fosforowy, wazelina biała, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol cetostearylowy, stearynian glicerolu ze stearynianem makrogolu 100, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Maść

Substancją czynną leku jest alklometazonu dipropionian.
1 g maści zawiera 0,5 mg alklometazonu dipropionianu.

Inne składniki leku to: glikol heksylenowy, glikolu propylenowego monopalmitynostearynian, wazelina biała, wosk biały.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Afloderm – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci powyżej 1 roku życia
Cienką warstwę leku należy lekko wcierać w chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa lub trzy razy na dobę. Nie stosować opatrunku zamkniętego (okluzyjnego).
Nie stosować dłużej niż przez 3 tygodnie.

Dzieci
Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 1 roku życia, ze względu na brak danych dotyczących
bezpieczeństwa stosowania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podczas stosowania leku przez dłuższy czas, stosowania na dużych powierzchniach skóry lub na uszkodzoną skórę, w razie stosowania okładów zamkniętych oraz w przypadku stosowania u dzieci, w wyniku nasilonego wchłaniania substancji czynnych do układu krążenia, może dojść do ich przedawkowania i wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych kortykosteroidów.

Objawy przedawkowania charakterystyczne dla kortykosteroidów, to m.in. zahamowanie czynności osi podwzgórze–przysadka–nadnercza, zespół Cushinga, łagodne nadciśnienie wewnątrzczaszkowe, hamowanie wzrostu i rozwoju u dzieci, zwiększone stężenie cukru we krwi (hiperglikemia) i cukromocz.

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Lekarz zadecyduje, czy należy zaprzestać stosowania leku. Jeśli wystąpią objawy takie, jak: gorączka, bóle mięśniowe, bóle stawowe oraz ogólne osłabienie, lekarz rozważy zastosowanie kortykosteroidu w postaci o działaniu ogólnym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Afloderm – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Afloderm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku Afloderm u ciężarnych kobiet dozwolone jest jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla ciężarnej kobiety wynikająca ze stosowania leku przewyższa ryzyko dla płodu. Powinno jednak być ono krótkotrwałe i ograniczać się do małej powierzchni ciała.

Nie ma wyników badań dotyczących bezpieczeństwa miejscowego stosowania kortykosteroidów u ciężarnych kobiet. Wiadomo jednak, że substancje te mogą się wchłaniać przez skórę. Lekarz rozważy, czy zaprzestać karmienia piersią, czy stosowania leku Afloderm, biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia działań niepożądanych u dzieci i korzyści z leczenia dla matki.

Nie należy stosować leku na skórę piersi przed karmieniem piersią. Nie wiadomo czy miejscowo stosowane kortykosteroidy, w tym alklometazonu dipropionian, wchłaniają się przez skórę w takim stopniu, że mogą przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Ogólnie działające kortykosteroidy przenikają do mleka matki.

Ulotka Afloderm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AFLODERM, 0,5 mg/g, krem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 73 razy

Rozmiar plku 217.82 KB


AFLODERM, 0,5 mg/g, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 76 razy

Rozmiar plku 213.71 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Afloderm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AFLODERM, 0,5 mg/g, krem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 59 razy

Rozmiar plku 284.32 KB


AFLODERM, 0,5 mg/g, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 55 razy

Rozmiar plku 277.88 KB

Cena - ile kosztuje Afloderm?

Cena Afloderm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Afloderm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Afloderm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Afloderm”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Roche Posay Toleriane płyn myjący (Opakowanie: 400 ml)Roche Posay Toleriane płyn myjący (Opakowanie: 400 ml) to płyn myjący o bardzo delikatnym składzie. Nadaje się do stosowania zarówno u osób cierpiących na alergie i skłonności do podrażnień, jak i u dzieci czy niemowląt. Świetnie sprawdza się do usuwania makijażu, również w okolicach oczu.
Efekt dział…

93.99 

Roche-posay Hyalu B5 Pflege Creme reichhaltig (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

86.49 

Zastosowanie Orthomol Aurinor gratulat + kapsułka (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Aurinor gratulat + kapsułka (Opakowanie: 30 szt.) zapewnia bogatą suplementację wybranych składników odżywczych wspierających metabolizm energetyczny organizmu. Poprzez prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu energetycznego znacząco poprawia się aktywność fizyczna oraz sprawność umysłowa. Efekt działania Orthomol Aurinor gratulat + kapsułka (Opakowanie: 30 szt.)Dzięki wysokiej dawce kompozycji wybranych witamin, pierwiastków śladowych czy nienasyconych kwasów tł…

239.00 

Zastosowanie Leukosilk plaster 5m x 2,50cm (Opakowanie: 1 szt.)Skaleczyłeś się, zraniłeś? Musisz szybko założyć opatrunek, który uchroni Cię od dostania się bakterii i zarazków do Twojej rany. Leukosilk plaster 5m x 2,50cm (Opakowanie: 1 szt.) to plaster, który pomoże Ci wykonać opatrunek, przede wszystkim zabezpieczy go, dzięki czemu nie będzie on się odwijał czy deformował. Kiedy jesteś zraniony musisz reagować szybko…

32.99 

Zastosowanie Orsalit malinowy saszetki (Opakowanie: 10 )Orsalit malinowy saszetki (Opakowanie: 10 ) to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, stosowana w postępowaniu dietetycznym w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej oraz stanach odwodnienia organizmu, takich jak biegunka czy wymioty.

Orsalit o smaku malinowym jest odpowiedni dla dzieci już od 6. miesiąca życia oraz osób dorosłych. Nie zawiera glutenu, białka mleka i laktozy.

W opakowaniu znajduje się miarka, która służy do…

19.48 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief