Konsultacja merytoryczna:

Pirolam lakier

Pirolam lakier

Lakier Pirolam stosowany jest miejscowo w przypadku grzybicy paznokci stóp oraz dłoni. Substancją czynną preparatu jest cyklopiroks będący syntetyczną pochodną pirydynonu. Wykazuje działanie grzybobójcze na:

  • Microsporum canis
  • Trichophyton rubrum
  • Candida albicans (Monilia albicans)
  • T. mentagrophytes
  • Epidermophyton floccosum (Acrothesium floccosum)

Działanie terapeutyczne Pirolamu obserwuje się po upływie 48 godzin od jego zastosowania. Badania wykazały, że cyklopiroks kumuluje się w  strukturach komórkowych grzybów, doprowadzając do nieodwracalnego procesu zaburzenia przepuszczalności błon. W rezultacie dochodzi do upośledzenia mechanizmów wymiany elektrolitów i substancji odżywczych, zahamowania wzrostu i rozpadu komórkowego.

Lek dostępny jest w aptece bez recepty.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Pirolam lakier:

Skład

1 g lakieru zawiera substancję czynną 80 mg cyklopiroksu oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, polimer metoksyetenu z estrem monobutylowym kwasu 2-butenodiowego.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Przed zastosowaniem zaleca się skontaktować z lekarzem lub farmaceutą. Produkt należy równomiernie rozprowadzić na płytce paznokcia i pozostawić do wyschnięcia. Cienką warstwę Pirolamu nakłada się co drugi dzień przez pierwszy miesiąc leczenia. Doprowadza to do nasycenia paznokcia substancją czynną leku. Po upływie miesiąca lakier stosuje się dwa razy w tygodniu, a wraz z rozpoczęciem trzeciego miesiąca raz w tygodniu. W trakcie prowadzonej kuracji rekomendowane jest zmywanie produktu z powierzchni paznokcia za pomocą zmywacza jednokrotnie na każde 7 dni. Jeśli zaobserwuje się ubytki warstw produktu, wystarczy polakierować odsłonięte miejsca. Dawkowanie leku uzależnione jest od ciężkości zakażenia grzybiczego i w takich przypadkach należy postępować zgodnie ze wskazaniami lekarza. Nie stosować preparatu dłużej niż 6 miesięcy. W razie ominięcia dawki nie należy nakładać dawki podwójnej. W razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem.

Aby uniknąć przyklejania się zakrętki, zachować szczególną ostrożność, aby produkt nie wylał się na szyjkę butelkę. Brak danych dotyczących stosowania z alkoholem. Nie stosować u dzieci.

Przedawkowanie

W momencie aplikacji zwiększonej dawki należy skontaktować się z lekarzem.

Pokarm, napoje (alkohol)

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji lekiem Pirolam powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Obecnie brak jest wystarczających danych klinicznych świadczących o negatywnym działaniu cyklopiroksu na płód, płodność oraz ogólne zdrowie kobiet ciężarnych lub karmiących piersią.

Pirolam lakier ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Szczegółowe informacje dotyczące skutków ubocznych stosowania Pirolamu zawiera ulotka.

Pirolam Lakier, 80 mg/g, lakier do paznokci leczniczy (Ciclopiroxum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 109 razy

Rozmiar plku 87.53 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pirolam lakier m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pirolam Lakier, 80 mg/g, lakier do paznokci leczniczy (Ciclopiroxum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 50 razy

Rozmiar plku 110.41 KB

Pirolam lakier cena

Cena Pirolam lakier i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pirolam lakier.

Pirolam lakier opinie - forum pacjentów

Stosujesz Pirolam lakier? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

8 komentarzy do “Pirolam lakier”

  1. Stosuję Pirolam lakier już 5 miesiąc, jest efekt, powiedziałabym, że bardzo dobry, widoczny dobrze po 3 miesiącach stosowania, co tydzień zmywam lakier i ścieram płytkę paznokciową pilniczkiem jednorazowym, grzybica już prawie pokonana, trzeba stosować zgodnie z ulotką, tutaj ważna jest systematyczność i cierpliwość, ja polecam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz