Solacutan

Solacutan jest niesteroidowym przeciwzapalnym żelem do stosowania na skórę. Solacutan stosuje się na skórę w leczeniu choroby skóry, nazywanej rogowaceniem słonecznym, spowodowanej długotrwałym narażeniem na promieniowanie słoneczne.

Zmiany mogą być płaskie i łuskowate lub wypukłe, szorstkie, twarde i podobne do brodawek. Solacutan należy stosować jedynie na rogowacenie słoneczne o charakterze płaskim i łuskowatym występujące przede wszystkim na twarzy i owłosionej skórze głowy.

Jaki jest skład Solacutan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest: diklofenak sodowy.
1 g żelu zawiera 30 mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki to:
sodu hialuronian, makrogol 400, alkohol benzylowy, woda oczyszczona.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Solacutan – jak stosować ten lek?

– Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.
– Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniem lekarza.
– Przed użyciem należy przekłuć aluminiową membranę zakrętką.
– Delikatnie rozprowadzić małą ilość żelu na powierzchni skóry wymagającej leczenia. Ilość żelu jest różna, zależnie od wielkości powierzchni skóry wymagającej leczenia. Zwykle wystarczy 0,5 grama żelu (odpowiadająca wielkości ziarna grochu) do zastosowania na powierzchnię skóry 5 cm x 5cm. Nie wolno stosować więcej niż 8 gramów żelu na dobę.
– Lek można stosować dwa razy na dobę, o ile lekarz nie zalecił inaczej. Podczas rozprowadzania żelu, na powierzchni skóry może wystąpić delikatne uczucie chłodzenia.
– Zazwyczaj okres leczenia wynosi 60 do 90 dni. Maksymalne działanie leku obserwowano po okresie leczenia zbliżonym do 90 dni. Pełne wyleczenie może nie wystąpić przed upływem miesiąca od zakończenia leczenia.
– Po nałożeniu żelu – o ile skóra dłoni nie jest miejscem stosowania leku – należy umyć ręce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Usunąć nadmiar żelu zmywając go wodą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Solacutan – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Solacutan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Żel można stosować z zachowaniem ostrożności podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży, ale nie wolno go stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjentka karmi piersią. Żel można stosować, z zachowaniem ostrożności, podczas karmienia piersią, ale nie należy go stosować na skórę piersi.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje mieć dziecko lub karmi piersią, a lekarz uzna leczenie żelem za wskazane, nie wolno go nakładać na obszar skóry większy niż jedna trzecia powierzchni ciała i nie wolno stosować go dłużej niż przez trzy tygodnie.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Solacutan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Solacutan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

5 komentarzy do “Solacutan”

  1. stosuje solakutan na rogowacenie słoneczne nie widzę porady za to skóra piecze mrowi boli dermatolog mówi że tak ma być była mała zmiana a mam wrażenie że jest coraz gorzej

    Odpowiedz
  2. Kupiłem żel Solacutan 30 mg/g żel 19 sierpnia i wyciskam więcej powietrza niż żelu a kosztuje nie mało, czy tak ma być, czy to jakaś niedoróbeka.

    Odpowiedz
  3. Solacutan używam pół roku większość brodawek zmieniło kolor zbliżony do koloru skóry czy o to chodzi ?
    Ciekawy jestem co się stanie przy najbliższym opalaniu jak wszystko powróci to nie ma sensu używać maści za 150zł

    Odpowiedz
  4. Ten żel stosowałam ok pół roku, ani jedna brodawka nie odpadła, nie wiem na czym to leczenie polega,
    lek na receptę, płatność 100 %, co chwilę wizyta u dermatologa. Ta ocena 5,41 na jakich opiniach
    wystawiona?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz