Jak przebiega laserowa korekcja wzroku? Czego można się spodziewać w trakcie i po zabiegu?

W klinikach Optegra laserowa korekcja wzroku to zabieg szybki, bezbolesny i co najważniejsze – skuteczny. Pacjenci mogą zapomnieć o okularach lub soczewkach kontaktowych i cieszyć się komfortem i pełnią życia! Zabieg coraz chętniej wybierany przez społeczeństwo niesie ze sobą mnóstwo korzyści, wpływających na zdrowie i wygodę życia codziennego. Nie wiesz, jak wygląda laserowa korekcja wzroku? Czy niesie ze sobą powikłania w trakcie lub po zabiegu? Na wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule!

Jak przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Pacjenci noszący na co dzień soczewki kontaktowe, powinni zaprzestać ich używania od 7 dni do 2 miesięcy przed umówionym terminem zabiegu. Czas ten zależny jest od rodzaju soczewek.

Przed planowanym zabiegiem powinni stosować przepisane przez lekarza nawilżające krople do oczu, najlepiej bez konserwantów. Nie zaleca się, aby 24 godziny przed laserową korekcją wzroku spożywać napojów alkoholowych.

W dniu zabiegu zaleca się, aby zadbać o zdrowy posiłek. Nie wolno natomiast stosować kremu, makijażu w okolice skóry oczu, a także drażniących perfum. Warto, aby osoba poddająca się laserowej korekcji wzroku założyła wygodny, luźny strój i zabrała ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Sam pobyt w klinice może potrwać od 2 do 4 godzin. Po zabiegu wzrok może być nieostry, dlatego należy poprosić bliską osobę o odbiór z kliniki.

jakprzebiegalaserowakorekcjawzrokuczegomoznasiespodziewacwtrakcieipozabiegu

Sprawdź ulotki i opinie pacjentów o przykładowych lekach stosowanych w okulistyce: stany zapalne oczu np. zapalanie spojówek, czy rogówki (Cortineff ophtalm. 0,1%, Mybracin, Oflodinex, Monoprost, Vizidor Duo, Ikervis, Optilamid, Verkazia, Tobradex, Floxal ), leki na jaskrę - zmniejszenie wysokiego ciśnienia wewnątrz oka (Xalofree, Xalacom, Bimifree Combi, Travatan,  Taflotan Multi, Briglau Free), leki na zaćmę (Catalin, ), zaburzenia widzenia (Lucentis).

Laserowa korekcja wzroku – jak przebiega zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest jednym z najbezpieczniejszych metod korygowania niemalże wszystkich wad wzroku. Na czym polega? Wykonywany jest na rogówce, czyli zewnętrznej części oka. Ma na celu zmianę kształtu rogówki, tak, aby światło wpadające do oka zostało skupione na siatkówce.

Podczas krótkowzroczności dochodzi do spłaszczenia rogówki, nadwzroczności – do uwypuklenia, a w momencie astygmatyzmu – wyrównania.

U osób z krótkowzrocznością mogą zostać skorygowane wady do – 12.00 dioptrii, z nadwzrocznością + 6.00 dioptrii, a z astygmatyzmem do 6.00 dioptrii. Jak widać, prawie wszystkie wady wzroku nadają się do zabiegu.

Co ważne, z zabiegu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, ze stabilną wadą wzroku. Najczęściej wada stabilizuje się około 21. roku życia. Dlatego nie należy decydować się na zabieg w zbyt młodym wieku. Oczywiście istnieją wyjątki. Jeśli pacjenci wykażą dokument potwierdzający stabilną wadę wzroku – zabieg może zostać wykonany. Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Reklama

Czego spodziewać się po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort objawiający się pieczeniem, szczypaniem, łzawieniem, rozmazanym obrazem, czy uczuciem obecności ciała obcego. Czasem występuje zaczerwienienie i obrzęk powiek. Objawy ustępują samoistnie po ok. 3-4 godzinach od zabiegu. Trzeba również pamiętać o wizytach kontrolnych. Odbywają się one na drugi dzień, miesiąc, trzy miesiące i jedenaście-osiemnaście miesięcy po zabiegu.

Czego unikać po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Zaraz po wyjściu z kliniki Optegra pacjent powinien zadbać o odpoczynek. Największe dolegliwości mogą wystąpić przez pierwsze 4-5h. Zaleca się w miarę możliwości w pierwszych godzinach trzymać oczy zamknięte, jeśli Pacjent odczuwa dyskomfort np. pieczenie lub światłowstręt. Nie wolno zaciskać i mrużyć oczu.

Pacjent powinien pamiętać o stosowaniu nawilżających kropli do oczu, przepisanych przez lekarza i w razie dolegliwości bólowych – o lekach przeciwbólowych. Nie wolno pocierać i zaciskać oczu.

W pierwszym tygodniu po zabiegu, szczególnie podczas kąpieli należy unikać kontaktu wody z oczami. W czasie snu zaleca się używanie specjalnych osłonek na oczy. Należy ograniczyć wysiłek fizyczny i korzystanie z komputera do 4 godzin na dobę. Loty samolotem powinny odbywać się nie wcześniej, jak 3-7 dni po zabiegu. Nie zaleca się przebywania w pomieszczeniach zakurzonych, zadymionych i klimatyzowanych.

Po tygodniu można stosować makijaż, zachowując szczególną ostrożność przy demakijażu. Można również powrócić do ćwiczeń sportowych, z zachowaniem umiaru.

Artykuł sponsorowany