Dupixent

Lek Dupixent zawiera substancję czynną dupilumab.

Dupilumab jest przeciwciałem monoklonalnym (rodzajem wyspecjalizowanego białka), które blokuje działanie białek zwanych IL-4 i IL-13. Oba odgrywają istotną rolę w wywoływaniu objawów atopowego zapalenia skóry.

Lek Dupixent jest stosowany w leczeniu dorosłych z umiarkowanym do ciężkiego atopowym zapaleniem skóry, zwanym również wypryskiem atopowym. Lek Dupixent można stosować z lekami przeciw wypryskowi, które nakłada się na skórę, albo może być stosowany sam.

Stosowanie leku Dupixent w leczeniu atopowego zapalenia skóry (wyprysku atopowego) może poprawić stan skóry i zmniejszyć swędzenie. Wykazano, że lek powodował również poprawę spowodowanych atopowym zapaleniem skóry objawów bólu, niepokoju i depresji. Dodatkowo lek pomaga w zaburzeniach snu i poprawia ogólną jakość życia.

Jaki jest skład Dupixent, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest dupilumab.

Każda ampułko-strzykawka zawiera 300 mg dupilumabu w 2 ml roztworu do wstrzykiwań.

Pozostałe składniki to: L-argininy chlorowodorek, L-histydyna, polisorbat 80, sodu octan, kwas octowy, sacharoza i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Dupixent – jak stosować ten lek?

Lek Dupixent jest podawany we wstrzyknięciu wykonywanym pod skórę (we wstrzyknięciu podskórnym). Pacjent powinien zadecydować wspólnie z lekarzem lub pielęgniarką, czy powinien wstrzykiwać lek samodzielnie.

Pacjent może wstrzykiwać lek samodzielnie tylko po odpowiednim przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę. Wstrzyknięcia leku może też wykonywać opiekun po odpowiednim przeszkoleniu.

Każda strzykawka zawiera jedną dawkę leku Dupixent (300 mg). Nie wstrząsać strzykawką.

Należy uważnie przeczytać „Instrukcję użycia” strzykawki przed zastosowaniem leku Dupixent.

Jaką ilość leku należy podawać i przez jak długi czas

O tym, jakiej ilości leku pacjent potrzebuje i przez jak długo powinien być podawany, zadecyduje lekarz. Lek jest podawany we wstrzyknięciu wykonywanym pod skórę (we wstrzyknięciu podskórnym).

Zalecana pierwsza dawka wynosi 600 mg (dwa wstrzyknięcia po 300 mg), a następnie podaje się dawkę 300 mg co dwa tygodnie we wstrzyknięciach podskórnych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub zbyt wczesnego podania kolejnej dawki, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dupixent – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dupixent w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie wiadomo, jakie są skutki zastosowania leku u kobiet w ciąży; z tego względu najlepiej jest unikać stosowania leku w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci jego stosowanie.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed rozpoczęciem stosowania tego leku. Pacjentka i jej lekarz powinni zadecydować, czy pacjentka będzie karmić piersią, czy stosować lek. Pacjentka nie może zdecydować się na jedno i drugie.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Dupixent i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Dupixent – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Dupixent. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dupixent 300 mg roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (dupilumab)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dupixent m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dupixent 300 mg roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (dupilumab)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Dupixent? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(65 ocen, średnia: 6,17 na 10)

3 OPINIE O LEKU

 1. Ja tam się cieszę, że lek nie jest jeszcze zarejestrowany, bo otrzymujemy go za darmo w ramach testów klinicznych. Wolę już raz na jakiś czas pojechać do szpitala i spędzić tam kilka godzin niż wydawać grube tysiące co miesiąc. Lek działa świetnie, syn ma AZS od urodzenia, przepłakał niejedną noc z bólu, rozdrapywał się do krwi, w pokaleczoną skórę wdawały się zakażenia i często lądował w szpitalu na kroplówkach. Teraz w końcu może żyć normalnie, a notoryczne swędzenie nie panuje nad jego życiem. Do tej pory nic nie pomagało w takim stopniu – maści robione, sterydy, protopiki…Ten lek zmienił nasze życie.

 2. Czy wie ktoś czy lek jest już w aptekach? Bo chodzenie na sztywno umówione wizyty w klinice kolidują z pracą wyjazdową… gdyby lek miał w aptece kupiłbym sobie odpowiednią ilość dawek wtedy gdy mam blisko apteke i działam po swojemu w wygodny sposób… boli mnie gardłoto nie czekam na wizyte tylko ide do apteki kupuje co mi potrzebne i po paru dniach mam problem z głowy. Czekam na taką postać rzeczy z niecierpliwością. Jeśli ktoś coś wie piszcie: kijasweruser@gmail.com

  • Witaj,
   Apteka to nie supermarket a Dupixent to nie syrop na kaszel.
   Po pierwsze lek ten w ilości odpowiadającej 4-tygodniowej kuracji kosztuje 3020$ co oznacza że w Polsce do dostania będzie za grubo ponad 10 000 zł, więc w aptece sobie go od tak nie kupisz…
   Po drugie, lek nie został jeszcze dopuszczony do użytku w Polsce, został zatwierdzony w USA ale nie w PL, także sprowadzenie go do Polski „na zamówienie” nie jest możliwe.
   Po trzecie w Polsce żaden lekarz ci tego nie przepisze, ponieważ nikt nie odważy się wziąć za to odpowiedzialności, przypominam raz jeszcze ze lek nie został przebadany w EU.
   Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę leku.

   W razie pytań zapraszam, macmelbor@gmail.com

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.