Dupixent

12345678910
(55 ocen, średnia: 5,93 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Lek Dupixent zawiera substancję czynną dupilumab.

Dupilumab jest przeciwciałem monoklonalnym (rodzajem wyspecjalizowanego białka), które blokuje działanie białek zwanych IL-4 i IL-13. Oba odgrywają istotną rolę w wywoływaniu objawów atopowego zapalenia skóry.

Lek Dupixent jest stosowany w leczeniu dorosłych z umiarkowanym do ciężkiego atopowym zapaleniem skóry, zwanym również wypryskiem atopowym. Lek Dupixent można stosować z lekami przeciw wypryskowi, które nakłada się na skórę, albo może być stosowany sam.

Stosowanie leku Dupixent w leczeniu atopowego zapalenia skóry (wyprysku atopowego) może poprawić stan skóry i zmniejszyć swędzenie. Wykazano, że lek powodował również poprawę spowodowanych atopowym zapaleniem skóry objawów bólu, niepokoju i depresji. Dodatkowo lek pomaga w zaburzeniach snu i poprawia ogólną jakość życia.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Dupixent.

Skład

Substancją czynną leku jest dupilumab.

Każda ampułko-strzykawka zawiera 300 mg dupilumabu w 2 ml roztworu do wstrzykiwań.

Pozostałe składniki to: L-argininy chlorowodorek, L-histydyna, polisorbat 80, sodu octan, kwas octowy, sacharoza i woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek Dupixent jest podawany we wstrzyknięciu wykonywanym pod skórę (we wstrzyknięciu podskórnym). Pacjent powinien zadecydować wspólnie z lekarzem lub pielęgniarką, czy powinien wstrzykiwać lek samodzielnie.

Pacjent może wstrzykiwać lek samodzielnie tylko po odpowiednim przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę. Wstrzyknięcia leku może też wykonywać opiekun po odpowiednim przeszkoleniu.

Każda strzykawka zawiera jedną dawkę leku Dupixent (300 mg). Nie wstrząsać strzykawką.

Należy uważnie przeczytać „Instrukcję użycia” strzykawki przed zastosowaniem leku Dupixent.

Jaką ilość leku należy podawać i przez jak długi czas

O tym, jakiej ilości leku pacjent potrzebuje i przez jak długo powinien być podawany, zadecyduje lekarz. Lek jest podawany we wstrzyknięciu wykonywanym pod skórę (we wstrzyknięciu podskórnym).

Zalecana pierwsza dawka wynosi 600 mg (dwa wstrzyknięcia po 300 mg), a następnie podaje się dawkę 300 mg co dwa tygodnie we wstrzyknięciach podskórnych.

Przedawkowanie

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub zbyt wczesnego podania kolejnej dawki, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie wiadomo, jakie są skutki zastosowania leku u kobiet w ciąży; z tego względu najlepiej jest unikać stosowania leku w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci jego stosowanie.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed rozpoczęciem stosowania tego leku. Pacjentka i jej lekarz powinni zadecydować, czy pacjentka będzie karmić piersią, czy stosować lek. Pacjentka nie może zdecydować się na jedno i drugie.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

2 OPINIE O LEKU

 1. Czy wie ktoś czy lek jest już w aptekach? Bo chodzenie na sztywno umówione wizyty w klinice kolidują z pracą wyjazdową… gdyby lek miał w aptece kupiłbym sobie odpowiednią ilość dawek wtedy gdy mam blisko apteke i działam po swojemu w wygodny sposób… boli mnie gardłoto nie czekam na wizyte tylko ide do apteki kupuje co mi potrzebne i po paru dniach mam problem z głowy. Czekam na taką postać rzeczy z niecierpliwością. Jeśli ktoś coś wie piszcie: kijasweruser@gmail.com

  • Witaj,
   Apteka to nie supermarket a Dupixent to nie syrop na kaszel.
   Po pierwsze lek ten w ilości odpowiadającej 4-tygodniowej kuracji kosztuje 3020$ co oznacza że w Polsce do dostania będzie za grubo ponad 10 000 zł, więc w aptece sobie go od tak nie kupisz…
   Po drugie, lek nie został jeszcze dopuszczony do użytku w Polsce, został zatwierdzony w USA ale nie w PL, także sprowadzenie go do Polski „na zamówienie” nie jest możliwe.
   Po trzecie w Polsce żaden lekarz ci tego nie przepisze, ponieważ nikt nie odważy się wziąć za to odpowiedzialności, przypominam raz jeszcze ze lek nie został przebadany w EU.
   Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę leku.

   W razie pytań zapraszam, macmelbor@gmail.com

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here