COSENTYX

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci leku Cosentyx 150 mg proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań. W dolnej sekcji strony znajdziecie Państwo załączoną dokumentację dla innych postaci farmaceutycznych tego leku.

COSENTYX WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Cosentyx zawiera substancję czynną sekukinumab. Sekukinumab jest przeciwciałem monoklonalnym. Przeciwciała monoklonalne to białka, które rozpoznają i wiążą się wybiórczo z pewnymi białkami występującymi w organizmie.

Cosentyx należy do grupy leków zwanych inhibitorami interleukiny (IL). Działanie tego leku polega na neutralizowaniu aktywności białka zwanego IL-17A, którego stężenie jest podwyższone w pewnych chorobach takich jak łuszczyca, łuszczycowe zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

REKLAMA

Cosentyx jest stosowany w leczeniu następujących chorób zapalnych:
– Łuszczycy plackowatej
– Łuszczycowego zapalenia stawów
– Zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa

Łuszczyca plackowata
Cosentyx jest stosowany w leczeniu choroby skóry zwanej „łuszczycą plackowatą”, która wywołuje zapalenie skóry. Cosentyx zmniejsza stan zapalny i łagodzi inne objawy choroby. Cosentyx jest stosowany u osób dorosłych z łuszczycą plackowatą o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Stosowanie leku Cosentyx w łuszczycy plackowatej przyniesie pacjentowi korzyść polegającą na lepszym oczyszczeniu skóry i złagodzeniu takich objawów, jak złuszczanie się skóry, świąd i ból.

Łuszczycowe zapalenie stawów
Cosentyx jest stosowany w leczeniu schorzenia zwanego „łuszczycowym zapaleniem stawów”. Jest to choroba zapalna stawów, której często towarzyszy łuszczyca plackowata. Jeśli u pacjenta występuje aktywna postać łuszczycowego zapalenia stawów, najpierw otrzyma on inne leki. Jeśli reakcja na te leki będzie niewystarczająca, pacjent otrzyma lek Cosentyx w celu złagodzenia przedmiotowych i podmiotowych objawów czynnej postaci łuszczycowego zapalenia stawów, poprawy sprawności fizycznej i spowolnienia uszkodzenia chrząstki oraz kości stawów objętych chorobą. Lek Cosentyx stosuje się u pacjentów dorosłych z aktywną postacią łuszczycowego zapalenia stawów
i można go stosować jako jedyny lek lub razem z innym lekiem o nazwie metotreksat. Stosowanie leku Cosentyx w łuszczycowym zapaleniu stawów może przynieść pacjentowi korzyść polegającą na złagodzeniu przedmiotowych i podmiotowych objawów choroby, spowolnieniu uszkodzenia chrząstki i kości stawów oraz poprawie zdolności wykonywania codziennych czynności.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
Lek Cosentyx stosuje się w leczeniu schorzenia zwanego „zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa”. Jest to choroba zapalna dotycząca głównie kręgosłupa, powodująca zapalenie stawów kręgosłupa. Jeśli u pacjenta występuje zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, otrzyma on najpierw inne leki. Jeśli reakcja na te leki będzie niewystarczająca, pacjent otrzyma lek Cosentyx w celu złagodzenia przedmiotowych i podmiotowych objawów choroby, zmniejszenia zapalenia i poprawy sprawności fizycznej. Lek Cosentyx stosuje się u pacjentów dorosłych z aktywną postacią zesztywniającego zapalenia
stawów kręgosłupa. Stosowanie leku Cosentyx w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa może przynieść pacjentowi korzyść polegającą na złagodzeniu przedmiotowych i podmiotowych objawów choroby i poprawie sprawności fizycznej.

COSENTYX SKŁAD

Substancją czynną leku jest sekukinumab. Każda fiolka z proszkiem do sporządzania roztworu do wstrzykiwań zawiera 150 mg sekukinumabu. Po rekonstytucji 1 ml roztworu zawiera 150 mg sekukinumabu.

REKLAMA

Pozostałe składniki to: sacharoza, L-histydyna, L-histydyny chlorowodorek jednowodny i polisorbat 80.

COSENTYX DAWKOWANIE

Cosentyx jest podawany we wstrzyknięciu pod skórę (zwanym wstrzyknięciem podskórnym) przez osobę z fachowego personelu medycznego.

Należy omówić z lekarzem terminy wykonania wstrzyknięć i wizyt kontrolnych.

Szczegółowa instrukcja dotycząca rekonstytucji (ponownego odtworzenia roztworu) i wstrzyknięcia leku Cosentyx, patrz „Instrukcja stosowania leku Cosentyx proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań” znajdująca się na końcu załączonej ulotki.

Lekarz prowadzący zdecyduje jaką ilość leku Cosentyx należy podać i jak długo należy go stosować

Łuszczyca plackowata
– Zalecana dawka to 300 mg we wstrzyknięciu podskórnym.
– Każda dawka 300 mg jest podawana w dwóch wstrzyknięciach po 150 mg.

Po przyjęciu pierwszej dawki pacjent będzie następnie przyjmował cotygodniowe wstrzyknięcia leku w tygodniu 1., 2. i 3. Począwszy od tygodnia 4. wstrzyknięcia będą wykonywane raz na miesiąc. Za każdym razem dawka 300 mg będzie
podawana w dwóch wstrzyknięciach po 150 mg.

Łuszczycowe zapalenie stawów
U pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów, u których występuje także łuszczyca plackowata o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego lub u pacjentów, u których reakcja na leczenie lekami nazywanymi antagonistami czynnika martwicy nowotworu (TNF) była niewystarczająca:
– Zalecana dawka to 300 mg we wstrzyknięciach podskórnych.
– Każda dawka 300 mg jest podawana w dwóch wstrzyknięciach po 150 mg.

Po przyjęciu pierwszej dawki pacjent będzie następnie przyjmował cotygodniowe wstrzyknięcia leku w tygodniu 1., 2., 3 i 4. Począwszy od tygodnia 4. wstrzyknięcia będą wykonywane raz na miesiąc. Za każdym razem dawka 300 mg będzie podawana w dwóch wstrzyknięciach po 150 mg.

U innych pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów:
– Zalecana dawka to 150 mg we wstrzyknięciu podskórnym.
Po przyjęciu pierwszej dawki pacjent będzie następnie przyjmował cotygodniowe wstrzyknięcia leku w tygodniu 1., 2., 3 i 4. Począwszy od tygodnia 4. wstrzyknięcia będą wykonywane raz na miesiąc.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
– Zalecana dawka to 150 mg we wstrzyknięciu podskórnym.
Po przyjęciu pierwszej dawki pacjent będzie następnie przyjmował cotygodniowe wstrzyknięcia leku w tygodniu 1., 2., 3 i 4. Począwszy od tygodnia 4. wstrzyknięcia będą wykonywane raz na miesiąc.

Lek Cosentyx jest przeznaczony do długotrwałego leczenia. Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta, aby sprawdzić, czy leczenie przynosi pożądane efekty.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent otrzymał większą ilość leku Cosentyx niż powinien lub jeśli dawkę leku podano wcześniej niż w terminie zaleconym przez lekarza, należy poinformować o tym lekarza prowadzącego.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Należy unikać stosowania leku Cosentyx w ciąży. Wpływ tego leku na kobiety w ciąży nie jest znany. Kobiety w wieku rozrodczym nie powinny zajść w ciążę i muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji podczas leczenia lekiem Cosentyx i przez co najmniej 20 tygodni po przyjęciu ostatniej dawki leku Cosentyx. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko.

Należy porozmawiać z lekarzem prowadzącym, jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią. Pacjentka powinna wraz z lekarzem podjąć decyzję, czy będzie karmić piersią, czy stosować lek Cosentyx. Nie należy podejmować obu tych czynności. Po leczeniu lekiem Cosentyx kobieta nie powinna karmić piersią przez co najmniej 20 tygodni od przyjęcia ostatniej dawki.

COSENTYX ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTKĘ


COSENTYX CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

COSENTYX ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

COSENTYX OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
(25 ocen, średnia: 6,44 na 10)
Loading...

17 KOMENTARZE

 1. Hej jest to Moj 3 lek i ten zadzialal cosentix zmienil moje zycie ale na jak dlugo? Ale Nadal biore arcoxia to tez spowalniajacy lek moje schorzenie zycze wszystkiego zdrowka i cierpliwosci.

  • W Polsce ta kuracja nie jest refundowana.Koszt jednego zastrzyku 150 ml. to około 5 tyś.zł.A w pierwszym miesiącu kuracji trzeba wziąść 8 takich porcji po 2 na raz co tydzień.Później raz na miesiąc.Nie jest to tania kuracja ale skuteczna.

  • Bez refundacji można kupić.Taniej jest za granicą.Jednak i tak nie tak tanio jak by się oczekiwalo.Jestem w trakcie kuracji.Efekt:piąty dzień po pierwszej dawce znacząca poprawa w stawach.Ból zdecydowanie mniejszy.Na skórze lekko wyblakla ale to dopiero początek.Jestem dobrej myśli i to po 20 latach po raz pierwszy.

 2. Cześć.Zaczynam od jutra kurację Cosentyxem.Mam nadzieję że zadziala.Mam w tej chwili paskudny wysyp na skórze i potworny ból w stawach palców rąk i stóp oraz łokci.Będę informował na bieżąco jakie postępy.Pa trzymajcie się i kciuki za mnie.Pozdrawiam

 3. Biorę o wrzesień 2017 efekt po pierwszym podaniu. Wszystkie stany zapalne stawów się wycofały, funkcjonuje bez bólu i to bardzo aktywnie.

 4. 6 m-cy brałem Enbrel ale wątroba zaczęła szwankować więc odebrali mi leczenie w Norwegii 5 lat brałem Simponi, ale też przestał działać później zmienili na Infrectre ale po 10 m-cach przestała działać powrócił potworny bol i zesztywnienie a teraz zaczynam Cosentyx i czas pokaże czy pomoże. Pozdrawiam wszystkich z zzsk, rzs, i życzę dużo zdrowia

   • Czy możesz mi powiedzieć jak działa na Ciebie ten lek, bo też mam propozycję dołączenia do programu leczenia , Cosentyx

    • Ja brałam ten lek w zastrzykach przez rok. Efekt-czysta skóra wolna od łuszczycy i zapomniałam o bólu stawów. Na mnie zadziałało od razu po pierwszym zastrzyku. Jestem juz 4 miesiace po leczeniu. Łuszczyca i choroba stawow wraca powoli. Jeden zastrzyk kosztuje 5 tyś zł. Jeśli ma się okazje-korzystać bez wahania.

 5. ja bralam humire na zzsk, działała. czułam się jakbym nigdy nie była chora. teraz mi odstawili , ponieważ zaczęły mi się robić zmiany w mózgu (demielinizacja). i klops.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here