Catering dietetyczny – pomysł na wzmocnienie w trakcie i po chorobie

Czasami zwykłe przeziębienie może zwalić z nóg. Kiedy czujesz się, jakby właśnie przetoczył się przez Ciebie walec, wcale nie masz ochoty gotować. A jeść trzeba. Ba! Właśnie teraz trzeba o siebie wyjątkowo zadbać. Dostarczyć składników aktywnych, które pomogą zwalczyć intruza grasującego w organizmie. Na szczęście nie musisz opadać z sił, stojąc godzinami w kuchni. Wystarczy skorzystać z usług cateringu dietetycznego. Przekonaj się, że to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie!

Co jeść, by wrócić do zdrowia po chorobie?

Pewnie nie raz obiło Ci się o uszy, że w czasie choroby najważniejsze jest, by zdrowo jeść. I trudno się z tym nie zgodzić. Jednak wiele osób nie ma ani energii, ani apetytu, by jeść cokolwiek w trakcie choroby. Wówczas warto sięgać po warzywno-owocowe koktajle lub pożywne zupy na bazie świeżych warzyw i zdrowych kasz. Menu w okresie rekonwalescencji powinno być bogate w witaminy A, C i wszystkie z grupy B. Ważne jest też uzupełnienie diety w żelazo, magnez, kwasy omega, cynk oraz błonnik i antyoksydanty, które pomogą szybko oczyścić organizm z toksyn produkowanych przez drobnoustroje. Dobrze jest sięgać również po kiszonki. Te pomogą odbudować florę bakteryjną jelit, szczególnie jeśli podczas choroby trzeba było zażywać antybiotyki.

Tego z pewnością nie może zabraknąć w Twojej diecie

Po chorobie sięgaj więc po kaszę jaglaną, świeże lub duszone warzywa i owoce, ryby morskie, chude mięso, jaja i koniecznie orzechy. Jeśli dobrze tolerujesz nabiał, włącz do swojego jadłospisu kefiry i jogurty naturalne. Pamiętaj również, by pić dużo wody i ziołowych herbatek – na przykład z gojnika, który wzmacnia układ odpornościowy oraz działa przeciwzapalnie, antybakteryjne i przeciwgrzybiczo.

Dlaczego warto korzystać z usług cateringu dietetycznego?

Samodzielne skomponowanie posiłków podczas choroby lub po chorobie może okazać się zbyt dużym wyzwaniem. I nie chodzi tu wcale o czas i energię potrzebne na przysłowiowe stanie przy garach, ale przede wszystkim o umiejętność zbilansowania posiłków. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego MójCatering. Wysokiej jakości produkty oraz doskonale dobrane proporcje poszczególnych posiłków pomogą Ci odzyskać siły po chorobie. Zamawiając dietę, to Ty decydujesz, ile posiłków dziennie chcesz jeść. Jeśli czujesz, że nie masz siły na więcej – zamów 3 doskonale zbilansowane dania. Różnorodność makroskładników zapewni maksymalną dawkę wartości odżywczych, a Ty szybko staniesz na nogi.

Catering dietetyczny to wygoda, którą z pewnością docenisz. Zamówione przez Ciebie posiłki trafią na wskazany adres wygodnie i bezpiecznie. Szybkiego powrotu do zdrowia!

Artykuł sponsorowany