Stearynian magnezu – co warto o nim wiedzieć?

Stearynian magnezu można znaleźć w produktach, które spożywamy na co dzień. Między innymi w kakao, jajkach i wołowinie. Występuje także w niewielkich ilościach w lekach i suplementach diety. Na jego temat można w internecie znaleźć wiele sprzecznych opinii, zwłaszcza odnośnie jego szkodliwości. Co więc warto o nim wiedzieć? Wyjaśniamy.

Do czego wykorzystuje się stearynian magnezu?

Stearynian magnezu występuje w niewielkich ilościach w lekach i różnego rodzaju suplementach diety. Stosuje się go jako nośnik substancji czynnych, więc jest niezbędny do tego, aby uwolnić składnik aktywny w zażywanym produkcie. Spełnia także inne, ważne funkcje. Między innymi stabilizuje oraz emulguje, a więc skutecznie łączy dwa niemieszalne substancje, aby stworzyć produkt o jednej konsystencji. Producenci kapsułek i innych środków doustnych chętnie stosują stearynian magnezu, ponieważ jest on środkiem naturalnym, a nie produktem uzyskiwanym syntetycznie. Firmy, które go nie stosują i chcą uzyskać podobny efekt sięgają po wodorofosforan wapnia. Jest to nieorganiczny związek chemiczny, nieszkodliwy dla człowieka.

Sprawdź ulotki i opinie pacjentów o lekach stosowanych w odchudzaniu: Saxenda, Mysimba.

Zobacz także przykładowe preparaty witaminowe i ziołowe: Bilomag Plus, Neurovit, PADMA 28 Formuła, Juvit D3, Fultium-D3, Dekristol Pro, Milgamma 100, Nervosol-K, Ginkofar Forte, Ferrum Lek.

Gdzie naturalnie występuje stearynian magnezu?

Stearynian magnezu występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych. Zwłaszcza tych w których występują tłuszcze roślinne i zwierzęce. Najwięcej jest go w jajach, serach, siemieniu lnianym, orzechach i kakao. Spożywamy go więc praktycznie codziennie. Jest on trawiony w naszym przewodzie pokarmowym. W trakcie tego procesu rozpada się na magnez, który jest bardzo użyteczny dla naszego organizmu. W przypadku niedoboru tego składnika wiele osób sięga po suplementy diety. Stanowią one alternatywę pozyskiwania dobroczynnego magnezu dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Reklama

Dlaczego stearynian magnezu jest bezpieczny?

Liczne przeprowadzone badania potwierdzają, że stearynian magnezu jest w pełni bezpieczny dla człowieka. Spełnia bardzo wiele istotnych funkcji, między innymi wspomaga działanie leków i suplementów diety. Praktycznie każdy z tych produktów zawiera minimalne ilości tego składniku. Poza tym przed pojawieniem się na rynku określonych substancji, podlegają one restrykcyjnym kontrolom i muszą spełniać określone normy.

Warto także zwrócić uwagę na to, że żadne badania nie definiują określonych norm w przypadku tego składnika. Jego ilość w suplementach diety jest wielokrotnie niższa od tej, która znajduje się w produktach spożywczych, które zażywamy na co dzień. Można więc wyjść ze słusznego przekonania, że stearynian magnezu stanowi naturalne uzupełnienie naszej codziennej diety.

Artykuł sponsorowany