Jak długo stosować suplementy diety?

Stosowanie suplementacji diety to rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści. Jak długo zażywać tego typu preparaty? Dlaczego suplementy powinny być stosowane świadomie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Dlaczego warto stosować suplementy diety?

Teoretycznie zbilansowana dieta powinna dostarczać ludzkiemu organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych witamin oraz innych składników odżywczych. W rzeczywistości jednak mało osób, stosuje na tyle urozmaiconą dietę, by było to możliwe. Przyczynia się do tego chociażby wyeliminowanie z jadłospisu konkretnych (nielubianych) produktów, czy spożywanie nieregularnych posiłków, co jest zmorą naszych czasów. Znaczenie ma również stres, tryb życia, wiek oraz z stan zdrowia. W efekcie w organizmie pojawiają się niedobory, które zaburzają jego prawidłowe funkcjonowanie. W wielu przypadkach, by im zapobiec wystarczy stosować tanie suplementy diety, czyli produkty spożywcze dostarczające organizmowi odpowiednią dawkę witamin oraz składników odżywczych.

Sprawdź ulotki i opinie pacjentów o lekach stosowanych w odchudzaniu: Saxenda, Mysimba.

Zobacz także przykładowe preparaty witaminowe i ziołowe: Bilomag Plus, Neurovit, PADMA 28 Formuła, Juvit D3, Fultium-D3, Dekristol Pro, Milgamma 100, Nervosol-K, Ginkofar Forte, Ferrum Lek.

Jak długo stosować suplementy diety?

Każdy kto decyduje się na stosowanie suplementów diety powinien zdawać sobie sprawę, że należy zażywać je regularnie przez określony czas. Z reguły zauważalne efekty pojawiają się po upływie 2-3 miesięcy od rozpoczęcia stosowanie preparatu, jednak pozytywne skutki stosowania suplementów czasami można zauważyć nawet po kilku tygodniach. Jak długo stosować suplementację? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele w tym przypadku zależy od konkretnego produktu. Najważniejsze jest jednak ścisłe stosowanie się do zaleceń producenta, co gwarantuje bezpieczeństwo stosowania suplementu. Niektóre suplementy stosuje się bowiem okresowo (np. jesienią), a inne w sposób ciągły. W przypadku suplementacji zalecanej przez lekarza to właśnie ten specjalista powinien określić jak długo należy stosować dany suplement. W tym celu może zlecić wykonanie badań, które pozwolą ustalić, czy doszło do wyrównania dawnych niedoborów.

Warto mieć również świadomość, że istotna jest także regularna pora przyjmowania suplementów. Należy bowiem robić to zgodnie z zaleceniami producenta, czyli np. po posiłkach lub niezależnie od nich.

Reklama

Świadoma suplementacja diety

Suplementacja diety mimo iż z reguły wpływa pozytywnie na ludzki organizm może również wyrządzić w nim szkody. W związku z tym przed rozpoczęciem stosowania suplementów należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który oceni to, czy przyjmowanie danego preparatu jest bezpieczne i przyniesie korzyści. Należy także pamiętać, że suplementy diety nie zastępują leków, a zażywając je nadal należy stosować zbilansowaną dietę. Suplementy są bowiem jedynie jej uzupełnieniem i nie mogą być traktowane jako cudowne lekarstwo na wszystkie dolegliwości.

Podsumowując należy stwierdzić, że suplementy diety należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta bądź wskazaniem lekarza, czy dietetyka. skuteczna suplementacja wymaga także regularności, ponieważ tego typu preparaty przynoszą efekt dopiero po jakimś czasie.

Artykuł sponsorowany