Konsultacja merytoryczna:

Eltroxin

Lek Eltroxin zawiera bezwodną tyroksynę sodową, która jest solą jednosodową lewoskrętnego izomeru tyroksyny.

Tyroksyna jest zazwyczaj produkowana w organizmie przez tarczycę, gruczoł znajdujący się na szyi.

Wpływa ona na wiele funkcji organizmu, związanych głównie ze wzrostem i przemianą materii.

Lek Eltroxin stosowany jest w leczeniu niedoczynności tarczycy, stanu, w którym nie wytwarza ona odpowiedniej ilości tyroksyny.

Jaki jest skład Eltroxin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest lewotyroksyna sodowa.

– Pozostałe składniki leku to celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Eltroxin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. NIE WOLNO stosować dawki większej, niż zalecana przez lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletek leku Eltroxin nie należy rozkruszać ani dzielić.

Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody, najlepiej przed śniadaniem. Tabletki leku Eltroxin należy przyjmować na czczo.

Zazwyczaj stosowana dawka początkowa dla dorosłych wynosi od 50 mikrogramów do 100 mikrogramów na dobę. Dawka może być zwiększona po kilku tygodniach, w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie, kontrolowanej za pomocą badań krwi.

U pacjentów w wieku powyżej 50 lat dawka początkowa nie przekracza 50 mikrogramów na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Dzieci w wieku poniżej 12 lat:
Dawka u dzieci zależy od wieku, masy ciała i rodzaju leczonej choroby.

Lekarz będzie kontrolował stan dziecka, aby upewnić się, że otrzymuje ono odpowiednią dawkę leku.

Zazwyczaj stosowana dawka początkowa u dzieci z wrodzoną niedoczynnością tarczycy wynosi 50 mikrogramów co drugi dzień. Dawkę należy zwiększać o 50 mikrogramów co drugi dzień, w odstępach 2 – 4 tygodniowych, aż do uzyskania optymalnej reakcji na leczenie. To samo odnosi się do przypadków młodzieńczego obrzęku śluzowatego z tym, że dawka początkowa dla dzieci powyżej 1 roku życia może wynosić 2,5 do 5 mikrogramów/kg mc./dobę.

Jeśli jest to konieczne, tabletki można rozpuścić w 10 -15 ml wody i podawać bezpośrednio po przygotowaniu z nieco większą ilością płynu (5 do 10 ml).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku lub zażycia leku przez inną osobę należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem pomocy doraźnej. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, pozostałe tabletki oraz niniejszą ulotkę, aby personel medyczny wiedział, jaki lek został przyjęty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Eltroxin – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Eltroxin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lekarz podejmie decyzję o konieczności stosowania leku Eltroxin podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Ulotka Eltroxin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Eltroxin, 50 mikrogramów, 100 mikrogramów, tabletki (Levothyroxinum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 68 razy

Rozmiar plku 183.52 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Eltroxin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Eltroxin, 50 mikrogramów tabletki (Levothyroxinum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 194.76 KB


Eltroxin, 100 mikrogramów tabletki (Levothyroxinum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 194.11 KB

Cena - ile kosztuje Eltroxin?

Cena Eltroxin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Eltroxin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Eltroxin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie NATURSEPT MED GARDŁO Lizaki o smaku tutti-frutti (Opakowanie: 6 )NATURSEPT MED GARDŁO Lizaki o smaku tutti-frutti (Opakowanie: 6 ) to wyrób medyczny z wyciągami roślinnymi. Zalecane dla dzieci od 3. roku życia i dorosłych, uskarżających się na ból gardła i kaszel. Doskonałe do stosowania w sytuacjach, gdy podanie syropu jest niemożliwe lub utrudnione (np. podczas podróży lub przebywania poza domem)…

8.68 

Zastosowanie Louis Widmer Deo Roll On antyperspirat, nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml)Louis Widmer Deo Roll On antyperspirat, nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml) skutecznie zapobiega wytwarzaniu się potu. Stosować dla zapewnienia sobie komfortu, pewności siebie i odpowiedniej prezencji w ciągu całego dnia. Wskazany zwłaszcza w okresach upałów, w pracy i we wszelkich sytuacjach stresowych, którym towarzyszy nadmierne pocenie się.
Stosować na skórze pach, stóp i dł…

53.99 

Zastosowanie Strepsils truskawkowy b/cukru pastylki (Opakowanie: 16 )Strepsils truskawkowy b/cukru pastylki (Opakowanie: 16 ) to lek na silny ból gardła występujący jako jeden z objawów stanu zapalnego górnych dróg oddechowych. Nadaje się do stosowania w przebiegu przeziębienia i grypy lub jeśli ból i chrypka występują bez innych objawów. Nie zawiera cukru, dlatego może z powodzeniem być stosowany przez…

14.62 

Zastosowanie Olej rycynowy (Opakowanie: 100 g)Olej rycynowy (Opakowanie: 100 g) to lek doraźny przeznaczony do stosowania na zaparcia.
Leku nie należy stosować dłużej niż kilka dni.
Efekt działania Olej rycynowy (Opakowanie: 100 g)Olej rycynowy (Opakowanie: 100 g) dzięki silnemu podrażnieniu ścian jelita, nasila ruchy perystaltyczne jelita cienkiego i prowadzi do wypróżnienia.
Skład100 g produktu zawiera 100 g Oleum Ricini.

Środki ostrożnościMogą wystą…

8.40 

Solevitum D3+K2 (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

22.72 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief