ASARIS

ASARIS WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Asaris jest lekiem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: salmeterol i flutykazonu propionian.

Salmeterol należy do grupy leków nazywanych długo działającymi lekami rozszerzającymi oskrzela (działanie utrzymuje się przynajmniej 12 godzin). Umożliwia on w drogach oddechowych łatwiejszy przepływ powietrza do płuc i z płuc.

Flutykazonu propionian należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami, które zmniejszają obrzęk i podrażnienie płuc.

REKLAMA

Lekarz przepisał ten lek pacjentowi w celu zapobiegania zaburzeniom w oddychaniu występującym w: >
– astmie,
– przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP). Asaris w dawce: 500 µg + 50 µg, zmniejsza liczbę
zaostrzeń objawów POChP.

W celu zapewnienia prawidłowej kontroli astmy lub POChP Asaris musi być stosowany każdego dnia, zgodnie z zaleceniem lekarza.

Asaris nie działa w opanowaniu nagłych napadów duszności lub świstów w drogach oddechowych, wtedy konieczne jest doraźne zastosowanie szybko działającego leku rozszerzającego oskrzela.

ASARIS SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są: salmeterol (w postaci salmeterolu ksynafonianu) i flutykazonu propionian.
Jedna dawka inhalacyjna zawiera 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci salmeterolu ksynafonianu) i odpowiednio 100, 250 lub 500 mikrogramów flutykazonu propionianu.

Pozostały składnik to laktoza jednowodna, która zawiera białka mleka.

REKLAMA

ASARIS DAWKOWANIE

Astma oskrzelowa:

Dorośli i młodzież w wieku od 12 lat:

Asaris, (100 µg + 50 µg): jedna inhalacja dwa razy na dobę.
Asaris, (250 µg + 50 µg): jedna inhalacja dwa razy na dobę.
Asaris, (500 µg + 50 µg): jedna inhalacja dwa razy na dobę.

Lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przewlekła obturacyjna choroba pluc:

Dorośli:

Asaris, (500 µg + 50 µg): jedna inhalacja dwa razy na dobę.

REKLAMA

Jeżeli objawy astmy są dobrze kontrolowane podczas stosowania leku Asaris dwa razy na dobę, lekarz może zalecić zmniejszenie częstości stosowania leku Asaris do podania jeden raz na dobę. Dawka może być podawana:
– raz na dobę, wieczorem, jeżeli u pacjenta dolegliwości występują w nocy,
– raz na dobę, rano, jeżeli u pacjenta dolegliwości występują w ciągu dnia.

Bardzo ważne jest, aby lekarz poinstruował pacjenta, ile inhalacji i jak często należy stosować.

Jeśli pacjent stosuje lek Asaris w astmie lekarz będzie regularnie kontrolował objawy.

PRZEDAWKOWANIE

Ważne jest, aby przyjmować lek Asaris zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie przypadkowego zastosowania dawki większej niż zalecana należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Po zastosowaniu dawki większej niż zalecana, mogą wystąpić objawy niepożądane takie jak:
– przyspieszenie czynności serca,
– drżenia,
– ból głowy,
– osłabienie mięśni, bóle stawów.

W przypadku stosowania większych dawek przez długi okres należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady, ponieważ duże dawki leku mogą powodować zmniejszenie wytwarzania hormonów steroidowych przez nadnercza.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz oceni, czy pacjentka może przyjmować lek Asaris w tym okresie.

ASARIS ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ASARIS CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ASARIS ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

ASARIS OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
(55 ocen, średnia: 5,07 na 10)
Loading...

10 KOMENTARZE

 1. Witam 🙂
  Mam problem z tym lekiem a mianowicie- testuję go od niedawna i mam kilka opakowań na zapas. Przy każdym z nich sytuacja jest taka – kilka pierwszych użyć czuję, że wciągam „powietrze” o smaku leku i to wydaje mi się ok. Niestety po jakimś czasie zaczyna przy inhalacji lecieć mi proszek, przypominający mąkę i myślę, że to niedobrze dla astmatyka wdychać kolejny pył. Czy ja coś źle robię (ustnik kieruję wg, instrukcji ale może zbyt energicznie macham tym dyskiem), czy moje opakowania są uszkodzone, czy tak ma po prostu być? Proszę o pomoc bo mam jeszcze kilka tygodni do wizyty u lekarza. Każda porada na wagę złota 🙂

  • Lek w kapsułce jest w postaci proszku. W momencie wdechu zostaje przekłuta kapsułka, z której proszek się uwalnia i powstaje tzw. chmura aerozolowa. Prawdopodobnie dlatego właśnie ma Pani uczucie wciągania proszku. Jeśli do tego pozostawia on słodki posmak w ustach świadczy to o prawidłowym przyjęciu leku.

   • Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂
    Byłam już u lekarza i z kolei on mówił, że proszek nie powinien wylatywać w trakcie inhalacji. Ale fakt, że może to jakieś moje subiektywne odczucie, choć jestem pewna na 100%, że oprócz „chmury” zdarzają się też większe drobinki. Będę testować dalej. Pozdrawiam!

  • Ja tez nie jestem z niego zadowolona biore go 6 dni. Pelno proszku w buzi masakra. I chrypka mimo plukania. A przez wiele lat bralam pulmicort i oxis i nic nie czulamm ze cokolwiwk wdycham.myslę czy nie wrocic do tych lekow. Chcialam cos nowoczesnego. Ale to chyba bląd.

 2. Mam mieszane odczucia po tym leku zwiększył mi sie kaszel i mam dziwny posmak w buzi jestem ciekawa czy ktoś tez ma jakieś skutki uboczne ?

 3. asaris 500 dysk zacieło sie naciąganie suwaka kilka miesięcy temu w reklamacjii trwa a dzisiaj drugi dysk suwak lata czy te dyski sie psują ijak długo może trwać reklam acja nadmieniam że po nim dobrze sięczuje prosze kogos o odpowiedż

  • Też mi się to zdarza ale nie reklamuję bo gra nie warta świeczki. Lek kosztuje około 3,20 zł, więc staram się mieć zawsze 1 lub 2 w zapasie.
   Zepsuty dysk odnoszę do apteki do utylizacji, nawet jeśli nie jest wykorzystany w całości.

  • witam pania ja tez kupilam wzielam dwie dawki i koniec suwak nie dziala rozkrecilam i probowalam naprawic ale nic z tego leku nie moge brac i jak sie leczyc jutro jade do apteki reklamowac pozdrawiam

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here