Pulveril

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

– Pulveril zawiera lek salmeterol. Jest to długo działający lek rozszerzający oskrzela. Pomaga utrzymać rozszerzenie dróg oddechowych, co ułatwia wdychanie i wydychanie powietrza. Działanie rozpoczyna się zazwyczaj w ciągu 10 do 20 minut i utrzymuje się przez 12 godzin lub dłużej.

– Lekarz przepisuje Pulveril, aby zapobiec trudnościom w oddychaniu. Ich przyczyną może być astma oskrzelowa. Systematyczne stosowanie leku Pulveril będzie zapobiegało napadom astmy, również wywołanej wysiłkiem fizycznym lub objawom astmy występującym w nocy.

– Systematyczne stosowanie leku Pulveril będzie także pomagało zapobiec trudnościom w oddychaniu spowodowanym przez inną chorobę w obrębie klatki piersiowej, taką jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).

– Pulveril pomaga zapobiec wystąpieniu duszności i świszczącego oddechu, ale nie jest skuteczny, gdy takie objawy już wystąpią. W takim przypadku należy zastosować szybko działający lek rozszerzający oskrzela, taki jak salbutamol.

– Pulveril zawarty jest w inhalatorze. Lek w postaci aerozolu wdycha się przez usta bezpośrednio do płuc.

– Pulveril zawiera norfluran. Lek nie zawiera żadnego gazu freonowego. Leki wziewne zawierające norfluran są mniej szkodliwe dla środowiska niż leki starszego typu, zawierające nośnikowy gaz freonowy. Smak leku Pulveril może być inny niż dawniej stosowanych leków zawierających freon, ale nie ma to żadnego wpływu na jego działanie.

Jeśli pacjent leczony jest z powodu astmy oskrzelowej, powinien zawsze otrzymywać lek Pulveril w postaci inhalacji oraz wziewny steroid (lub w rzadkich przypadkach steroid w tabletkach). Oba leki należy stosować regularnie.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

– Substancją czynną leku jest salmeterol (w postaci salmeterolu ksynafonianu). Każda dawka odmierzona (w dozowniku) zawiera 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci salmeterolu ksynafonianu). Odpowiada to dawce dostarczonej (z dozownika) zawierającej 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci salmeterolu ksynafonianu).

– Ponadto lek zawiera etanol bezwodny, lecytynę sojową (E 322) i norfluran (HFA-134a).

Dawkowanie

– Pacjenci z astmą oskrzelową powinni zawsze stosować lek Pulveril razem z wziewnym steroidem.
– Lek Pulveril należy stosować codziennie do czasu, aż lekarz zaleci przerwanie leczenia.
– Pacjent może odczuć początek działania leku już w pierwszym dniu stosowania.

Lek Pulveril należy wdychać przez usta.

Dzieci
Nie wykazano bezpieczeństwa stosowania i skuteczności leku Pulveril u dzieci, dlatego nie należy go stosować u dzieci w wieku 12 lat i młodszych.

Dawkowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat z astmą oskrzelową
– Dawką początkową są zazwyczaj 2 inhalacje dwa razy na dobę.
– U osób z cięższą astmą lekarz może zwiększyć dawkę do 4 inhalacji dwa razy na dobę.
Dawkowanie u dorosłych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), w tym z zapaleniem oskrzeli i rozedmą płuc
– Dawką początkową są zazwyczaj 2 inhalacje dwa razy na dobę.
– Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Sposób stosowania
Lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta powinni zademonstrować pacjentowi, jak stosować inhalator.
Powinni sprawdzać co jakiś czas, jak pacjent go użytkuje. Nieprawidłowe użytkowanie lub stosowanie w inny niż opisany w tej ulotce sposób może oznaczać, że lek nie będzie działał skutecznie i może nie złagodzić objawów astmy lub POChP.

Lek zawarty jest w pojemniku ciśnieniowym, umieszczonym w plastikowej obudowie z ustnikiem.

REKLAMA

Przedawkowanie

Ważne, aby stosować inhalator zgodnie z instrukcją. Jeśli pacjent przypadkowo zastosuje większą dawkę niż zalecana, powinien skontaktować się z lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą. Możliwe jest odczuwanie szybszego niż zwykle bicia serca, drżenia i (lub) zawrotów głowy. Ponadto może wystąpić ból głowy, osłabienie mięśni oraz bóle stawów.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa zajście w ciążę, planuje ciążę lub karmi piersią, przed zastosowaniem leku Pulveril powinna poinformować o tym lekarza lub pielęgniarkę. Ocenią oni, czy możliwe jest stosowanie leku Pulveril w tym czasie.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Pulveril.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.