Spis leków zawierających substancję: Cefuroksym

Aprokam

Aprokam to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań. Jest to antybiotyk, cefalosporyna II generacji, zawierający substancję czynną cefuroksym. Lek jest dostępny na receptę. Głównym wskazaniem do stosowania Aprokam jest zapobieganie pooperacyjnemu zapaleniu wnętrza gałki ocznej po operacji usunięcia zaćmy.

Biofuroksym

Biofuroksym

Biofuroksym to antybiotyk beta-laktamowy, cefalosporyna II generacji, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny przeciwko wielu bakteriom, w tym tym powodującym zakażenia układu oddechowego, moczowego, kości i stawów, skóry i tkanek miękkich oraz brzucha. Biofuroksym jest również stosowany w celu zapobiegania zakażeniom podczas operacji. Lek jest dostępny na receptę i jest podawany dożylnie lub domięśniowo.

Bioracef

Bioracef

Bioracef to antybiotyk z grupy cefalosporyn, który jest stosowany do leczenia różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Bioracef jest również stosowany w leczeniu wczesnej postaci boreliozy. Lek jest dostępny na receptę i musi być zawsze stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.

Cefox

Cefox

Cefox to antybiotyk stosowany u dorosłych i dzieci. Lek działa poprzez niszczenie bakterii wywołujących zakażenia. Jest wskazany w leczeniu takich zakażeń jak ostre paciorkowcowe zapalenie gardła i migdałków, bakteryjne zapalenie zatok przynosowych, ostre zapalenie ucha środkowego, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, niepowikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy). Lek jest dostępny na receptę.

Cefuroksym Hospira

Cefuroksym Hospira to antybiotyk z grupy cefalosporyn, który jest stosowany u dorosłych i dzieci. Lek działa poprzez niszczenie bakterii wywołujących zakażenia. Jest stosowany do leczenia zakażeń płuc lub klatki piersiowej, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich oraz brzucha. Cefuroksym Hospira jest również stosowany w celu zapobiegania zakażeniom podczas operacji. Jest dostępny na receptę.

Cefuroxim Kabi

Cefuroxim Kabi to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie wywołujące zakażenia u pacjentów dorosłych i dzieci. Należy on do grupy leków nazywanych cefalosporynami. Jest stosowany w leczeniu zakażeń: płuc lub klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich oraz brzucha. Cefuroxim Kabi jest również stosowany w celu zapobiegania zakażeniom podczas operacji. Lek dostępny jest na receptę.

Cefuroxim-MIP

Cefuroxim-MIP to antybiotyk beta-laktamowy o szerokim spektrum działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest dostępny na receptę. Substancją czynną preparatu jest cefuroksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn, zaliczany do II generacji tych antybiotyków. Preparat jest wskazany w leczeniu następujących zakażeń u dorosłych i dzieci, w tym u noworodków: pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, powikłane zakażenia dróg moczowych, w tym odmiedniczkowe zapalenie nerek oraz zakażenia tkanek miękkich – zapalenie skóry i tkanki podskórnej, róża oraz zakażenia ran.

Cefuroxime Aurobindo

Cefuroxime Aurobindo to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie wywołujące różnego rodzaju infekcje u dorosłych i dzieci. Należy do grupy leków nazywanych cefalosporynami. Jest stosowany w leczeniu wielu rodzajów infekcji, takich jak: infekcje gardła, zatok, ucha środkowego, płuc lub klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, lek może być stosowany w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy), która jest zakażeniem przenoszonym przez kleszcze. Jest dostępny na receptę.

Cefuroxime Axetil Aurovitas

Cefuroxime Axetil Aurovitas to antybiotyk beta-laktamowy o szerokim spektrum działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Jest dostępny na receptę. Lek jest skuteczny w zwalczaniu wielu gatunków bakterii tlenowych Gram-dodatnich oraz Gram-ujemnych. Zalecany jest do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 5 roku życia.

Cefuroxime Genoptim

Cefuroxime Genoptim to lek, który zawiera cefuroksym – antybiotyk z grupy cefalosporyn. Jego działanie polega na hamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii, które wywołują zakażenia. Cefuroxime Genoptim jest stosowany do leczenia zakażeń układu moczowego, zatok, skóry i tkanek miękkich, a także w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme. Jest dostępny na receptę.

Cefuroxime Helm

Cefuroxime Helm to antybiotyk stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny przeciwko szerokiemu zakresowi bakterii i może być stosowany do leczenia zakażeń układu oddechowego, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują ostre zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie migdałków i gardła, pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, powikłane zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz boreliozę i rzeżączkę.

Cefuroxime Mylan

Cefuroxime Mylan to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie wywołujące różnego rodzaju infekcje u dorosłych i dzieci. Należy do grupy leków cefalosporyn, które są znane ze swojej skuteczności w zwalczaniu bakterii. Cefuroxime Mylan jest stosowany w leczeniu wielu rodzajów infekcji, takich jak: infekcje gardła, zatok, ucha środkowego, płuc lub klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, lek ten może być stosowany w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy), która jest zakażeniem przenoszonym przez kleszcze. Lek jest dostępny na receptę.

Cefuroxime TZF

Cefuroxime TZF to skuteczny antybiotyk, który znajduje zastosowanie zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Dzięki swoim właściwościom, lek skutecznie zwalcza bakterie wywołujące różnego rodzaju infekcje. Należy do grupy cefalosporyn, co oznacza, że działa na bakterie w sposób selektywny i precyzyjny. Cefuroxime TZF jest szczególnie skuteczny w leczeniu infekcji układu oddechowego, takich jak zapalenie płuc lub klatki piersiowej, ale również w przypadku infekcji układu moczowego, skóry i tkanek miękkich oraz brzucha. Jest dostępny na receptę.

Cefuroxime-1A Pharma

Cefuroxime-1A Pharma to antybiotyk, który działa na bakterie. Jest skuteczny tylko na niektóre szczepy bakterii, dlatego można go stosować tylko do leczenia niektórych rodzajów zakażeń. Stosuje się go w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, dolnych dróg oddechowych, skóry i tkanek miękkich, a także zakażeń układu moczowego. Lek ten jest dostępny na receptę.

Cefuroxime-ratiopharm

Cefuroxime-ratiopharm to antybiotyk z grupy cefalosporyn, który jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Lek ten jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom bakterii, w tym tych powodujących zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ucha środkowego, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Cefuroxime-ratiopharm jest dostępny na receptę.

Cefuroximum 123ratio

Cefuroximum 123ratio to antybiotyk z grupy cefalosporyn, który działa poprzez niszczenie bakterii wywołujących zakażenia. Jest stosowany do leczenia zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie gardła, nosa, uszu (zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie migdałków), zakażeń dolnych dróg oddechowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich, zakażeń nerek i (lub) dróg moczowych. Lek ten jest dostępny na receptę.

Ceroxim

Ceroxim to lek przeciwbakteryjny do stosowania ogólnego. Jest to antybiotyk beta-laktamowy o szerokim spektrum działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Preparat zawiera substancję cefuroksym (aksetyl cefuroksymu). Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania Ceroxim obejmują zakażenia gardła, zatok, ucha środkowego, płuc lub klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich.

Furocef

Furocef to antybiotyk beta-laktamowy, cefalosporyna II generacji, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Substancją czynną preparatu jest cefuroksym. Lek jest dostępny na receptę. Furocef jest wskazany w leczeniu zakażeń u dorosłych i u dzieci o masie ciała powyżej 40 kg, takich jak ostre paciorkowcowe zapalenie migdałków i gardła, ostre bakteryjne zapalenie zatok, ostre zapalenie ucha środkowego, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, niepowikłane zakażenia skóry i tkanki miękkiej oraz leczenie wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy).

Novocef

Novocef to doustny antybiotyk należący do grupy cefalosporyn II generacji. Jego zastosowanie pozwala na złagodzenie dolegliwości wywołanych przez bakterie, które są wrażliwe na działanie cefuroksymu. Lek jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie gardła, zatok, ucha środkowego, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, niepowikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz wczesna postać choroby z Lyme. Novocef jest dostępny na receptę.

Tacefur

Tacefur to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie wywołujące różnego rodzaju infekcje u dorosłych i dzieci. Należy do grupy leków cefalosporynowych, które są znane ze swojej skuteczności w zwalczaniu chorobotwórczych mikroorganizmów. Tacefur jest szczególnie skuteczny w leczeniu infekcji gardła, zatok, ucha środkowego, płuc, klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, może być stosowany w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme, czyli boreliozy, która jest przenoszona przez kleszcze. Jest dostępny na receptę.

Tarsime

Tarsime

Tarsime to antybiotyk z grupy cefalosporyn, dostępny na receptę. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Lek ten jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń, takich jak zakażenia gardła, zatok, ucha środkowego, płuc lub klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich.

Ximaract

Ximaract to lek zawierający cefuroksym, antybiotyk z grupy cefalosporyn drugiej generacji. Stosowany jest w leczeniu szerokiego zakresu infekcji bakteryjnych, takich jak infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich oraz wczesnych etapów boreliozy. Lek ten jest dostępny na receptę.

Xorim

Xorim to antybiotyk o szerokim spektrum działania, który zawiera substancję czynną cefuroksym. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia gardła, zatok, ucha środkowego, płuc, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę.

Xorimax

Xorimax to antybiotyk z grupy cefalosporyn, który działa bakteriobójczo na drobnoustroje wywołujące zakażenia. Stosowany jest w leczeniu różnych zakażeń, takich jak zapalenie migdałków, gardła, zatok, ucha środkowego, płuc, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 3 miesięcy życia.

Zamur

Zamur to antybiotyk z grupy cefalosporyn drugiej generacji, zawierający cefuroksym. Jest stosowany w leczeniu różnorodnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie zatok, ucha środkowego, skóry, układu moczowego czy płuc. Może być również stosowany we wczesnych stadiach boreliozy. Lek jest dostępny na receptę.

Zinacef

Zinacef to antybiotyk cefalosporynowy o właściwościach bakteriobójczych. Jest stosowany w leczeniu zakażeń płuc, klatki piersiowej, układu moczowego, skóry, tkanek miękkich i brzucha. Zinacef jest dostępny w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji. Lek jest dostępny na receptę.

Zinnat

Zinnat to antybiotyk o szerokim spektrum działania, który zawiera substancję czynną cefuroksym. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie płuc, zakażenia układu moczowego, skóry, tkanek miękkich, zatok i ucha. Działa poprzez hamowanie syntezy ściany komórkowej bakterii, co prowadzi do ich osłabienia i śmierci. Zinnat jest dostępny na receptę.

Zinoxx

Zinoxx to antybiotyk cefalosporynowy drugiej generacji, dostępny w postaci tabletek powlekanych. Głównym składnikiem jest cefuroksym. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia gardła, zatok, ucha środkowego, płuc, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Może być również stosowany w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme. Zinoxx jest dostępny na receptę.