Cefuroxime Mylan

Cefuroxime Mylan to antybiotyk, który skutecznie zwalcza bakterie wywołujące różnego rodzaju infekcje u dorosłych i dzieci. Należy do grupy leków cefalosporyn, które są znane ze swojej skuteczności w zwalczaniu bakterii. Cefuroxime Mylan jest stosowany w leczeniu wielu rodzajów infekcji, takich jak: infekcje gardła, zatok, ucha środkowego, płuc lub klatki piersiowej, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Ponadto, lek ten może być stosowany w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy), która jest zakażeniem przenoszonym przez kleszcze. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Cefuroxime Mylan jest antybiotykiem stosowanym u dorosłych i dzieci. Lek działa niszcząc bakterie wywołujące zakażenia. Należy do grupy leków nazywanych cefalosporynami.
Cefuroxime Mylan jest stosowany do leczenia zakażeń:
• gardła
• zatok
• ucha środkowego
• płuc lub klatki piersiowej
• układu moczowego
• skóry i tkanek miękkich.
Cefuroxime Mylan może być również stosowany:
• w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy – zakażenia przenoszonego przez kleszcze).

Lekarz może badać, jaki rodzaj bakterii wywołał u pacjenta zakażenie, a także sprawdzać w trakcie leczenia, czy bakterie są wrażliwe na lek Cefuroxime Mylan.

Skład

Cefuroxime Mylan 250 mg tabletki powlekane zawiera 250 mg cefuroksymu (w postaci cefuroksymu aksetylu) Cefuroxime Mylan 500 mg tabletki powlekane zawiera 500 mg cefuroksymu (w postaci cefuroksymu aksetylu).
Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan (E487), krzemionka koloidalna bezwodna, olej roślinny uwodorniony, hypromeloza (5cP), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Cefuroxime Mylan należy przyjmować po posiłku. Pomoże to zwiększyć skuteczność leczenia. Tabletki należy połknąć w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić – może to zmniejszyć skuteczność leczenia. Inne bardziej odpowiednie preparaty np. zawiesina doustna mogą być odpowiednie dla pacjentów, którzy nie są w stanie połknąć tabletek.

Zalecana dawka leku Cefuroxime Mylan wynosi od 250 mg do 500 mg dwa razy na dobę, w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Zalecana dawka leku Cefuroxime Mylan wynosi od 10 mg/kg mc. (nie więcej niż 125 mg) do 15 mg/kg mc. (nie więcej niż 250 mg) dwa razy na dobę, w zależności od:
• ciężkości i rodzaju zakażenia.
Nie zaleca się stosowania leku Cefuroxime Mylan u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy, ponieważ nie są znane bezpieczeństwo stosowania i skuteczność leku w tej grupie wiekowej.

W zależności od choroby oraz od tego, jak pacjent reaguje na leczenie, dawka początkowa może być zmieniona lub może być konieczny więcej niż jeden cykl leczenia.

Pacjenci z chorymi nerkami
Jeżeli pacjent ma chore nerki, lekarz może zmienić dawkowanie leku.
Jeśli pacjenta to dotyczy, powinien powiedzieć o tym lekarzowi.

Przedawkowanie

Jeżeli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Cefuroxime Mylan, mogą wystąpić u niego zaburzenia neurologiczne, w szczególności zwiększa się ryzyko drgawek (napadów padaczkowych).
• Nie należy zwlekać. Niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem lub wezwać pogotowie ratunkowe. Jeśli to możliwe, należy pokazać opakowanie po leku Cefuroxime Mylan.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Cefuroxime Mylan

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Cefuroxime Mylan (forum)

Stosujesz Cefuroxime Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cefuroxime Mylan. Podziel się doświadczeniami na forum.