Cefuroxime Helm

Cefuroxime Helm to antybiotyk stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych. Jest skuteczny przeciwko szerokiemu zakresowi bakterii i może być stosowany do leczenia zakażeń układu oddechowego, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania obejmują ostre zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie migdałków i gardła, pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, powikłane zakażenia dróg moczowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich oraz boreliozę i rzeżączkę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Cefuroxime Helm zawiera substancję czynną cefuroksym (w postaci cefuroksymu sodu), która należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Antybiotyki stosowane są do zabijania bakterii lub drobnoustrojów chorobotwórczych, które powodują zakażenia.
Lek ten będzie stosowany, gdy pacjent zostanie poddany operacji oka z powodu zaćmy (zmętnienie soczewki).
Chirurg okulista poda ten lek w postaci wstrzyknięcia do oka pod koniec zabiegu chirurgicznego (operacji) zaćmy w celu zapobiegania zakażeniu oka.

Skład

– Substancją czynną leku jest cefuroksym (w postaci cefuroksymu sodu).
– Jedna fiolka zawiera 50 mg cefuroksymu. Po przygotowaniu roztworu 0,1 ml roztworu zawiera 1 mg cefuroksymu.

– Lek nie zawiera innych składników.

Dawkowanie

Wstrzyknięcia leku Cefuroxime Helm, będą podane przez chirurga okulistę pod koniec zabiegu chirurgicznego (operacji) zaćmy.

Lek Cefuroxime Helm dostarczany jest w postaci sterylnego (jałowego) proszku i przed podaniem jest rozpuszczany w roztworze soli do wstrzyknięć.

Przedawkowanie

Lek będzie zazwyczaj podawany przez personel medyczny. Jeśli pacjent sądzi, że otrzymał zbyt małą lub zbyt dużą dawkę leku, należy o tym powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Lek Cefuroxime Helm może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Cefuroxime Helm

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Cefuroxime Helm (forum)

Stosujesz Cefuroxime Helm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cefuroxime Helm. Podziel się doświadczeniami na forum.