Cefuroksym Hospira

Cefuroksym Hospira to antybiotyk z grupy cefalosporyn, który jest stosowany u dorosłych i dzieci. Lek działa poprzez niszczenie bakterii wywołujących zakażenia. Jest stosowany do leczenia zakażeń płuc lub klatki piersiowej, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich oraz brzucha. Cefuroksym Hospira jest również stosowany w celu zapobiegania zakażeniom podczas operacji. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Cefuroksym jest antybiotykiem stosowanym u dorosłych i dzieci. Lek działa niszcząc bakterie wywołujące zakażenia. Należy do grupy leków nazywanych cefalosporynami.

Cefuroksym jest stosowany do leczenia zakażeń:
– płuc lub klatki piersiowej
– dróg moczowych
– skóry i tkanek miękkich
– brzucha.

Cefuroksym jest również stosowany:
– w celu zapobiegania zakażeniom podczas operacji.

Skład

Substancją czynną leku jest cefuroksym sodu. Nie ma innych składników.
Każda fiolka 250 mg, 750 mg i 1,5 g zawiera odpowiednio 263 mg, 789 mg i 1,578 g cefuroksymu sodu, co odpowiada kolejno 250 mg, 750 mg i 1,5 g cefuroksymu.

Dawkowanie

Cefuroksym jest zwykle podawany przez lekarza lub pielęgniarkę. Może być podawany w kroplówce (infuzja dożylna) lub jako wstrzyknięcie podane bezpośrednio do żyły lub domięśniowo.

Zwykle stosowana dawka
Lekarz zdecyduje o odpowiedniej dla pacjenta dawce cefuroksymu, biorąc pod uwagę ciężkość i rodzaj zakażenia, przyjmowanie przez pacjenta wszelkich innych antybiotyków, jego masę ciała, wiek oraz prawidłowość pracy nerek.

Noworodki i niemowlęta (w wieku 0-3 tygodni)
Na każdy kilogram masy ciała niemowlęcia podaje się dawkę od 30 do 100 mg cefuroksymu w ciągu doby, podzieloną na dwie lub trzy dawki.

Niemowlęta (w wieku powyżej 3 tygodni) i dzieci
Na każdy kilogram masy ciała niemowlęcia lub dziecka podaje się dawkę od 30 do 100 mg cefuroksymu w ciągu doby, podzieloną na trzy lub cztery dawki.

Dorośli i młodzież
Od 750 mg do 1,5 g cefuroksymu na dobę w dwóch, trzech lub czterech dawkach podzielonych. Nie więcej niż 6 g na dobę.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przypuszcza, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku Ceftriaxone Kabi, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza przed przyjęciem cefuroksymu:
– jeżeli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę,
– jeżeli pacjentka karmi piersią.

Lekarz oceni, czy korzyści dla pacjentki, wynikające ze stosowania cefuroksymu podczas ciąży i karmienia piersią, przeważają nad zagrożeniami dla dziecka.

Ulotka Cefuroksym Hospira

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)Opinie o Cefuroksym Hospira (forum)

Stosujesz Cefuroksym Hospira? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cefuroksym Hospira. Podziel się doświadczeniami na forum.