Ceel

Ceel to preparat złożony, zawierający witaminę E oraz witaminę C. W jednej tabletce powlekanej znajduje się 50 mg kwasu askorbinowego (witamina C) i 100 mg all-rac-α-tokoferylu octanu (witamina E). Ceel jest lekiem złożonym, zawierającym witaminę E oraz witaminę C. Aktywność biologiczna witaminy E i witaminy C wynika przede wszystkim z ich właściwości antyoksydacyjnych. Preparat jest wskazany do leczenia niedoboru witaminy C i E, spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem oraz zaburzeniami przemiany materii. Wspomaga również w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Ceel jest lekiem złożonym, zawierającym witaminę E oraz witaminę C. Aktywność biologiczna witaminy E i witaminy C wynika przede wszystkim z ich właściwości antyoksydacyjnych. Połączenie tych witamin w jednym leku pozwala wykorzystać synergizm działania obu składników, oraz działanie ochronne witaminy C w stosunku do witaminy E. Dzięki temu mieszanina obu witamin skuteczniej hamuje peroksydację lipidów niż każda z witamin zastosowana osobno. Witamina E chroni przed utlenianiem inne witaminy, zwłaszcza witaminę A, oraz hormony i enzymy. Zapobiega tworzeniu się nadtlenków z nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamina E stabilizuje błony komórkowe i lizosomalne. Modeluje także biosyntezę prostaglandyn oraz agregację płytek krwi. Przypisuje się jej też istotną rolę w ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Witamina C jest związkiem niezbędnym w procesach oksydoredukcyjnych, w syntezie katecholamin i innych przemianach metabolicznych zachodzących w komórkach organizmu.
Preparat może mieć działanie wspomagające w leczeniu chorych z podwyższonym stężeniem frakcji LDL cholesterolu, zwłaszcza po zawale serca.

Wskazania do stosowania:
Lek jest wskazany w leczeniu niedoboru witaminy C i E, spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem oraz zaburzeniami przemiany materii. Wspomagająco w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których
etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 50 mg Acidum ascorbicum (kwasu askorbowego) (witamina C) i 100 mg int-rac-α-Tocopherylis acetas (all-rac-α-tokoferylu octanu) (Witamina E).

Substancje pomocnicze: powidon K 25, celuloza, magnezu stearynian, sorbitol instant.
Skład otoczki: laktoza jednowodna, hypromeloza, triacetyna, żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).

Dawkowanie

Dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorośli: 1 do 2 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku do 12 lat: wg zaleceń lekarza.

Przedawkowanie

Można spodziewać się łagodnych objawów ze strony przewodu pokarmowego, przy braku
toksyczności ogólnoustrojowej.

Jedzenie i picie (alkohol)

Cedax, kapsułki może być podawany niezależnie od posiłków, a przyjęcie kapsułek wraz z posiłkiem nie wpływa na jego skuteczność.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Ceel

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Ceel (forum)

Stosujesz Ceel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Ceel. Podziel się doświadczeniami na forum.