Pregabalin Sandoz

Działanie i wskazania

Pregabalin Sandoz należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych u dorosłych.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego: Lek Pregabalin Sandoz jest stosowany w leczeniu długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Wiele różnych chorób, takich jak cukrzyca lub półpasiec, może wywoływać obwodowy ból neuropatyczny. Doznania bólowe można opisać jako uczucie gorąca, palenia, pulsowania, strzał bólowy, ból przeszywający, ból ostry, kurcze, pobolewania, mrowienia bądź drętwienia. Obwodowy i ośrodkowy ból neuropatyczny może być związany także ze zmianami nastroju, zaburzeniami snu, zmęczeniem, co może wpływać na fizyczne i społeczne funkcjonowanie pacjenta i ogólną jakość życia.

Padaczka: Lek Pregabalin Sandoz jest stosowany u dorosłych w leczeniu określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione). Lekarz może przepisać lek Pregabalin Sandoz, jeśli dotychczas stosowane leczenie nie w pełni kontroluje przebieg choroby. Lek Pregabalin Sandoz powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia. Leku Pregabalin Sandoz nie powinno się stosować w monoterapii, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Uogólnione zaburzenia lękowe: Lek Pregabalin Sandoz jest stosowany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (ang. Generalised Anxiety Disorder – GAD). Objawy GAD obejmują przedłużający się, nadmierny lęk i niepokój, które trudno jest kontrolować. GAD może także powodować niepokój ruchowy, nerwowość lub uczucie podenerwowania, łatwe męczenie się, trudności z koncentracją lub uczucie „pustki w głowie”, rozdrażnienie, wzmożone napięcie mięśniowe lub zaburzenia snu. Objawy są odmienne od stresów i napięć towarzyszących codziennemu życiu.

Pregabalin Sandoz cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Pregabalin Sandoz:

 • cena leku Pregabalin Sandoz (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
 • interakcje leku Pregabalin Sandoz z innymi lekami
 • lista leków refundowanych oraz leków 75+
 • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Pregabalin Sandoz - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest pregabalina. Każda kapsułka twarda zawiera, odpowiednio, 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 225 mg lub 300 mg pregabaliny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172) (wszystkie moce z wyjątkiem 150 mg), żelaza tlenek czerwony (E172) (wszystkie moce z wyjątkiem 50 mg i 150 mg), żelaza tlenek czarny (E172) (tylko 25 mg i 300 mg).

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Lekarz ustali dawkę leku, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta.

Lek Pregabalin Sandoz jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego, padaczka lub uogólnione zaburzenia lękowe:
• Należy przyjmować liczbę kapsułek zaleconą przez lekarza.
• Dawka zalecona dla pacjenta będzie wynosić od 150 mg do 600 mg na dobę.

Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, czy lek Pregabalin Sandoz przyjmować dwa czy trzy razy na dobę. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, lek Pregabalin Sandoz stosuje się rano i wieczorem, o stałej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na dobę, lek Pregabalin Sandoz stosuje się rano, w południe i wieczorem, o stałej porze każdego dnia.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że lek Pregabalin Sandoz działa zbyt mocno lub za słabo, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Pacjent w wieku powyżej 65 lat powinien przyjmować lek Pregabalin Sandoz według przedstawionego schematu, chyba że u pacjenta występują choroby nerek.

U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek lekarz może zadecydować o innym schemacie dawkowania i (lub) zmienić dawkę leku.

Kapsułka powinna być połknięta w całości i popita wodą.

Lek Pregabalin Sandoz należy stosować tak długo, jak zaleci lekarz, terapię można przerwać tylko na polecenie lekarza.

Przedawkowanie

Należy poinformować o tym lekarza lub niezwłocznie udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie lub butelkę po leku Pregabalin Sandoz. Po przyjęciu większej niż zalecana dawki leku Pregabalin Sandoz pacjent może czuć się śpiący, splątany, pobudzony lub niespokojny.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Kapsułki Pregabalin Sandoz mogą być przyjmowane z posiłkiem lub niezależnie od niego.
Podczas przyjmowania leku Pregabalin Sandoz nie powinno się spożywać alkoholu.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Pregabalin Sandoz nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Pregabalin Sandoz - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(83 ocen, średnia: 5,41 na 10)
Loading...

26 KOMENTARZE

 1. LEK CUDOWNY,CZUJE SIE DOPIERO SOBA ,NA PLACZ MNIE BIERZE,ZE TRZEBA BEDZIE GO ODSTAWIC Z JEDYNEGO POWODU BOLU KREGOSLUPA UPIORNEGO.STRASZNE TO JEST, KIEDY PO LATACH LECZENIA JEST LEK WRECZ DOSKONALY A WYWOLUJE JEDEN JEDYNY SKUTEK UBOCZNY PRZEKRESLAJCY WSZYSTKO.

 2. Ja biorę pregabaline 300mg 2razy dziennie przepisane mi na lęki szczerze nie pomaga biorę 2 miesiące teraz lekarz przepisał mi 300mg 2 razy dziennie niby ma mi to pomoc boję się brać taka dawkę gdyż mam jakieś mrowienia skóry głowy niskie ciśnienie jestem nie do życia nie wiem co robić?

 3. Ja dostałam ten lek na bóle , bo biorę chemię i nogi i ręce odmówiły mi posłuszeństwa. Czuję bezwlad.Po pierwszej tebletce na noc 75mg obudziłam się w nocy , wymiotować mi się chciało, serce kołatalo , w głowie się kręciło i miałam wrażenie ,że źle widzę.

 4. Dzisiaj dostałam Pregabalin Sandoz zamiast tritiko a biorę jeszcze oxazepam bardzo boje się każdej zmiany leku nie wiem jak sobie poradzić pozdrów wszystkich serdecznie.

 5. Biore pregabalin od 4dni raz czuje sie zmeczona a drugim razem moge góry przenosic jestem pobudzona ale tez mam drgawki i czuje niepokoj powiedzcie kiedy zacznie dzialac ten lek

 6. Dostałam dziś receptę na pregabalin na bóle neuropatyczne. Jak przeczytałam skutki uboczne i opinie to boję się go wykupić. Co mam robić.

 7. Do Radek;)Co u Ciebe czy dalej bierzesz lek, musisz przetrzymać 3 tyg,żeby organiz sie dostosowal,ten lek to nowa generacja( nie psychotrop) Ja zaczęłam od25mg,i objawy sie nasilily ,wzięłam wolne z pracy bo nie mogłam wychodzić z domu,teraz biorę 50mg i jestem b śpiąca,biorę clonazepam 0,5mg b mi pomaga przetrwać.Zmniejsz dawkę i nie odpuszczaj .Ja dostałam na bole neuropatyczne i leki,a ty na co?ODPISZ

  • ja mam dylerkę, po drugim dniu stosowania trzęsę sie jak galareta mam nadzieje że przejdzie bo będę musiał iśc na wolne , zażywam 150 na noc i 2 tabletki na dzień 75

 8. Do Pacjet;) 750 mg to duza dawka,jestem ciekawa jak teraz z twoimi lekami.Ja zaczęłam od 20mg i mam zawirowania,leki nasilone ,ale będę zwiekszac do 75mg max.biore klonazepam już 30 lat 0,5mg i było super,ale już nie działa .

 9. Witam ,mam pytanie odnośnie pregabaliny ,dzis pierwszy raz połknąłem w południe dawkę 75 mg ,ten lek ściął mnie dosłownie z nóg , nie za bardzo wiedziałem co sie ze mną dzieje .
  Czy tak jest na początku ?
  Prosze o pomoc .

  • Tak. Po pierwszej dawce 75 mg czułem się jak pijany a podeszwy butów wydawały się być bardzo sprężyste. Po paru dniach przeszlo ale i pomoglo na lęki. Po ok. 7 miesiącach odstawilem. A teraz po 8 m-ch znowu biorę i obecnie jest inaczej. Jestem senny i wydaje się że jest mniej skuteczny, ale trudno calkiem ocenić.

 10. Pregabalin Sandoz-150X 2 razy dziennie.Zaczynałam od 75 x razy dziennie.Po czterech latach życia w nieustannym bólu-wiem,że żyję.Wprawdzie nie na 100% ból zniknął,ale nie ma porównania do tego co było.

 11. Biorę Pregabalin Sandoz 750 mg 2 x na dobę z powodu lęków i przyznać trzeba, że pomogło. Skutków ubocznych specjalnie nie widzę, ale może jest coś czego nie zauważyłem lub nie powiazalem z jakimś objawem.

Please enter your comment!
Please enter your name here