Pregabalin Sandoz

Pregabalin Sandoz należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych u dorosłych.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego: Lek Pregabalin Sandoz jest stosowany w leczeniu długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Wiele różnych chorób, takich jak cukrzyca lub półpasiec, może wywoływać obwodowy ból neuropatyczny. Doznania bólowe można opisać jako uczucie gorąca, palenia, pulsowania, strzał bólowy, ból przeszywający, ból ostry, kurcze, pobolewania, mrowienia bądź drętwienia. Obwodowy i ośrodkowy ból neuropatyczny może być związany także ze zmianami nastroju, zaburzeniami snu, zmęczeniem, co może wpływać na fizyczne i społeczne funkcjonowanie pacjenta i ogólną jakość życia.

Padaczka: Lek Pregabalin Sandoz jest stosowany u dorosłych w leczeniu określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione). Lekarz może przepisać lek Pregabalin Sandoz, jeśli dotychczas stosowane leczenie nie w pełni kontroluje przebieg choroby. Lek Pregabalin Sandoz powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia. Leku Pregabalin Sandoz nie powinno się stosować w monoterapii, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Uogólnione zaburzenia lękowe: Lek Pregabalin Sandoz jest stosowany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (ang. Generalised Anxiety Disorder – GAD). Objawy GAD obejmują przedłużający się, nadmierny lęk i niepokój, które trudno jest kontrolować. GAD może także powodować niepokój ruchowy, nerwowość lub uczucie podenerwowania, łatwe męczenie się, trudności z koncentracją lub uczucie „pustki w głowie”, rozdrażnienie, wzmożone napięcie mięśniowe lub zaburzenia snu. Objawy są odmienne od stresów i napięć towarzyszących codziennemu życiu.

Jaki jest skład Pregabalin Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pregabalina. Każda kapsułka twarda zawiera, odpowiednio, 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 225 mg lub 300 mg pregabaliny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172) (wszystkie moce z wyjątkiem 150 mg), żelaza tlenek czerwony (E172) (wszystkie moce z wyjątkiem 50 mg i 150 mg), żelaza tlenek czarny (E172) (tylko 25 mg i 300 mg).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Pregabalin Sandoz – jak stosować ten lek?

Lekarz ustali dawkę leku, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta.

Lek Pregabalin Sandoz jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego, padaczka lub uogólnione zaburzenia lękowe:
• Należy przyjmować liczbę kapsułek zaleconą przez lekarza.
• Dawka zalecona dla pacjenta będzie wynosić od 150 mg do 600 mg na dobę.

Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, czy lek Pregabalin Sandoz przyjmować dwa czy trzy razy na dobę. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, lek Pregabalin Sandoz stosuje się rano i wieczorem, o stałej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na dobę, lek Pregabalin Sandoz stosuje się rano, w południe i wieczorem, o stałej porze każdego dnia.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że lek Pregabalin Sandoz działa zbyt mocno lub za słabo, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Pacjent w wieku powyżej 65 lat powinien przyjmować lek Pregabalin Sandoz według przedstawionego schematu, chyba że u pacjenta występują choroby nerek.

U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek lekarz może zadecydować o innym schemacie dawkowania i (lub) zmienić dawkę leku.

Kapsułka powinna być połknięta w całości i popita wodą.

Lek Pregabalin Sandoz należy stosować tak długo, jak zaleci lekarz, terapię można przerwać tylko na polecenie lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy poinformować o tym lekarza lub niezwłocznie udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie lub butelkę po leku Pregabalin Sandoz. Po przyjęciu większej niż zalecana dawki leku Pregabalin Sandoz pacjent może czuć się śpiący, splątany, pobudzony lub niespokojny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pregabalin Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki Pregabalin Sandoz mogą być przyjmowane z posiłkiem lub niezależnie od niego.
Podczas przyjmowania leku Pregabalin Sandoz nie powinno się spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pregabalin Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Pregabalin Sandoz nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Pregabalin Sandoz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Pregabalin Sandoz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

34 komentarze do “Pregabalin Sandoz”

 1. swietny lek, zmniejsza napiecie i nerwowosc a nie czuje sie po nim nacpany jak po antydepresantach (po doslownie wszystkich), nie mam zawrotow glowy, tylko przy odstawieniu jest dosc nieprzyjemnie bo moze wszystko wrocic ze zdwojona sila ale tak to lek idealny wrecz, pozwala normalnie funkcjonowac i dosc trzezwo myslec, przy wiekszych dawkach jest sie mocno wycofanym ale nadal sprawnym umyslowo a po antydepresantach nie mozna sie skupic wogole, wiec polecam z czystym sercem, relaks i odprezenie.

  Odpowiedz
 2. Witam, ja mam problemy z zasypianiem. Raz jest lepiej raz gorzej. Początkowo brałam trittico, w zależności od tego jak nasilony był stres i nie mogłam zasnąć zażywałam 1/3 tabletki 75mg, czekałam, i po godzinie następną 1/3… i jeśli nic to całą. Przy dłuższym stosowaniu źle się czułam rano. Następnie lekarz przepisał mi Pregabaline, miałam sprawdzić czy po niej uda mi się zasnąć. Nie do końca się spisywała. Teraz biorę Pregabalin 75mg + 1/3 tabletki trittico 75mg na noc, i jest to najlepsze połączenie. śpię mocno. Czasem zdarza się, ze muszę wziąć 2/3 do tej pregabaliny. Nie uzaleznia. Miałam w swoim życiu chwile gdy byłam mocno zmęczona i zasypiałam bez leków, i nagle okazywało się, że mogę spać tak tydzień, miesiąc lub dłużej sporadycznie tylko biorąc leki. Ale jest czas kiedy muszę brać choć bardzo nie chce. Ogólnie próbowałam już masę leków w swoim życiu włącznie z typowo nasennymi lekami jak np. Zolpic, Dobroson, i klęska totalna. Spałam, ale czułam się jak trup po takiej nopcy, miałam stany depresyjne.

  Odpowiedz
 3. LEK CUDOWNY,CZUJE SIE DOPIERO SOBA ,NA PLACZ MNIE BIERZE,ZE TRZEBA BEDZIE GO ODSTAWIC Z JEDYNEGO POWODU BOLU KREGOSLUPA UPIORNEGO.STRASZNE TO JEST, KIEDY PO LATACH LECZENIA JEST LEK WRECZ DOSKONALY A WYWOLUJE JEDEN JEDYNY SKUTEK UBOCZNY PRZEKRESLAJCY WSZYSTKO.

  Odpowiedz
 4. Ja biorę pregabaline 300mg 2razy dziennie przepisane mi na lęki szczerze nie pomaga biorę 2 miesiące teraz lekarz przepisał mi 300mg 2 razy dziennie niby ma mi to pomoc boję się brać taka dawkę gdyż mam jakieś mrowienia skóry głowy niskie ciśnienie jestem nie do życia nie wiem co robić?

  Odpowiedz
 5. Ja dostałam ten lek na bóle , bo biorę chemię i nogi i ręce odmówiły mi posłuszeństwa. Czuję bezwlad.Po pierwszej tebletce na noc 75mg obudziłam się w nocy , wymiotować mi się chciało, serce kołatalo , w głowie się kręciło i miałam wrażenie ,że źle widzę.

  Odpowiedz
 6. Dzisiaj dostałam Pregabalin Sandoz zamiast tritiko a biorę jeszcze oxazepam bardzo boje się każdej zmiany leku nie wiem jak sobie poradzić pozdrów wszystkich serdecznie.

  Odpowiedz
 7. Biore pregabalin od 4dni raz czuje sie zmeczona a drugim razem moge góry przenosic jestem pobudzona ale tez mam drgawki i czuje niepokoj powiedzcie kiedy zacznie dzialac ten lek

  Odpowiedz
 8. Dostałam dziś receptę na pregabalin na bóle neuropatyczne. Jak przeczytałam skutki uboczne i opinie to boję się go wykupić. Co mam robić.

  Odpowiedz
 9. Do Radek;)Co u Ciebe czy dalej bierzesz lek, musisz przetrzymać 3 tyg,żeby organiz sie dostosowal,ten lek to nowa generacja( nie psychotrop) Ja zaczęłam od25mg,i objawy sie nasilily ,wzięłam wolne z pracy bo nie mogłam wychodzić z domu,teraz biorę 50mg i jestem b śpiąca,biorę clonazepam 0,5mg b mi pomaga przetrwać.Zmniejsz dawkę i nie odpuszczaj .Ja dostałam na bole neuropatyczne i leki,a ty na co?ODPISZ

  Odpowiedz
  • ja mam dylerkę, po drugim dniu stosowania trzęsę sie jak galareta mam nadzieje że przejdzie bo będę musiał iśc na wolne , zażywam 150 na noc i 2 tabletki na dzień 75

   Odpowiedz
 10. Do Pacjet;) 750 mg to duza dawka,jestem ciekawa jak teraz z twoimi lekami.Ja zaczęłam od 20mg i mam zawirowania,leki nasilone ,ale będę zwiekszac do 75mg max.biore klonazepam już 30 lat 0,5mg i było super,ale już nie działa .

  Odpowiedz
 11. Witam ,mam pytanie odnośnie pregabaliny ,dzis pierwszy raz połknąłem w południe dawkę 75 mg ,ten lek ściął mnie dosłownie z nóg , nie za bardzo wiedziałem co sie ze mną dzieje .
  Czy tak jest na początku ?
  Prosze o pomoc .

  Odpowiedz
  • Tak. Po pierwszej dawce 75 mg czułem się jak pijany a podeszwy butów wydawały się być bardzo sprężyste. Po paru dniach przeszlo ale i pomoglo na lęki. Po ok. 7 miesiącach odstawilem. A teraz po 8 m-ch znowu biorę i obecnie jest inaczej. Jestem senny i wydaje się że jest mniej skuteczny, ale trudno calkiem ocenić.

   Odpowiedz
  • Witaj ja też tak mam po tym leku.Pierwsxy raz wziąłam go wczoraj na wieczór i ścięło mnie w momencie po dawce 75.Tersz jest godzina 13 a ja dopiero dochodzę do siebie.Jedyny plus to nie pamiętam kiedy tak dobrze spałam i nie czuję lęku.Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 12. Pregabalin Sandoz-150X 2 razy dziennie.Zaczynałam od 75 x razy dziennie.Po czterech latach życia w nieustannym bólu-wiem,że żyję.Wprawdzie nie na 100% ból zniknął,ale nie ma porównania do tego co było.

  Odpowiedz
 13. Biorę Pregabalin Sandoz 750 mg 2 x na dobę z powodu lęków i przyznać trzeba, że pomogło. Skutków ubocznych specjalnie nie widzę, ale może jest coś czego nie zauważyłem lub nie powiazalem z jakimś objawem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz