Niquitin przezroczysty

Niquitin Przezroczysty to lek w postaci przezroczystych, kwadratowych plastrów przyklejanych na skórę, który ułatwia odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Działa poprzez dostarczanie organizmowi stałej dawki nikotyny przez całą dobę, co pomaga zmniejszyć objawy związane z odstawieniem tytoniu. Wskazany jest do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, takich jak: uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne (bóle głowy, bóle mięśni, zaparcie, zmęczenie) związanych z rzucaniem palenia tytoniu. Jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

NiQuitin Przezroczysty to lek w postaci przezroczystych, kwadratowych plastrów przyklejanych na skórę, ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

NiQuitin Przezroczysty przez całą dobę dostarcza organizmowi stałą dawkę nikotyny. W trakcie dziesięcio- lub ośmiotygodniowego leczenia (patrz punkt Jak stosować lek NiQuitin Przezroczysty) stopniowo zmniejsza się zapotrzebowanie organizmu na nikotynę. Plastry NiQuitin Przezroczysty występują w trzech dawkach:

– 114 mg, dostarczający 21 mg nikotyny w ciągu 24 godzin;
– 78 mg, dostarczający 14 mg nikotyny w ciągu 24 godzin;
– 36 mg, dostarczający 7 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.

Umożliwia to zmniejszanie dawek nikotyny w trakcie kuracji, co prowadzi do stopniowego uwolnienia się od nałogu.

NiQuitin Przezroczysty jest wskazany do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, takich jak: uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne (bóle głowy, bóle mięśni, zaparcie, zmęczenie), związanych z rzucaniem palenia tytoniu.

Jeżeli to możliwe, podczas rzucania palenia, NiQuitin Przezroczysty należy stosować jednocześnie z programem psychologicznym wspierającym rzucenie palenia.

Skład

Substancją czynną leku jest nikotyna.

Inne składniki leku to:
kopolimer etylenowinylooctanu, polietylenu tereftalan/etylenowinylooctan, wysokiej gęstości film polietylenowy, lepki laminat poliizobutylenowy, film poliestrowy, biały atrament.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokłądnie tak, jak to opisano w poniższej ulotce dla pacjenta/charakterystyce lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej dawki niż zalecana lub przypadkowego spożycia preparatu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Możliwe jest wystąpienie objawów podobnych do objawów ostrego zatrucia nikotyną, takich jak: bladość, pocenie się, nudności, ślinotok, wymioty, bóle żołądka, biegunka, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu i widzenia, drżenie, stany splątania (dezorientacja) i osłabienie. W przypadku znacznego przedawkowania może wystąpić zapaść sercowo-naczyniowa i zaburzenia oddychania.

Po wystąpieniu objawów przedawkowania plaster NiQuitin Przezroczysty należy natychmiast usunąć.

Powierzchnię skóry można zmyć wodą i osuszyć. Nie należy używać mydła, gdyż może to zwiększyć wchłanianie nikotyny, która będzie ciągle dostarczana do krążenia przez kilka godzin po zerwaniu plastra.

Nawet niewielka dawka nikotyny może być niebezpieczna dla dzieci. W przypadku podejrzenia zatrucia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W razie przypadkowego spożycia plastra lekarz może zalecić podawanie węgla aktywowanego. Po zatruciu nikotyną lekarz może podawać atropinę, diazepam lub barbiturany (leczenie drgawek).

W niewydolności oddechowej stosuje się wspomaganie oddechu, a w niedociśnieniu tętniczym i zapaści sercowo-naczyniowej – podawanie płynów.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety ciężarne powinny próbować rzucić palenie bez stosowania preparatów nikotynozastępczych.

Jeżeli rzucanie palenia w ten sposób nie powiedzie się, pacjentki powinny skonsultować się z lekarzem, który może zalecić stosowanie preparatu NiQuitin Przezroczysty.

Kobiety karmiące piersią mogą stosować plastry z nikotyną, ponieważ ilość nikotyny przenikająca do mleka jest niewielka i stanowi mniejsze zagrożenie niż palenie papierosów.

Ulotka Niquitin przezroczysty

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)


Opinie o Niquitin przezroczysty (forum)

Stosujesz Niquitin przezroczysty? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

2 komentarze do “Niquitin przezroczysty”

 1. Ja zaczęłam stosować plastry Niqitin w maju.To bardzo niedobry okres plastry się nie trzymały Zaraz odpadały myślę że od wys, temperatury .Dlatego nie polecam ale?jeśli chodzi o skuteczność terapi stawiam 5.

  Odpowiedz
 2. Pierwszy raz korzystała z plastrów kilka lat temu.Nie przyklejałam tyle co jest zalecane z braku pieniędzy i zuzyłam z 2opakowania.plaster o pierwszym stopniu dzieliłam później na połowę potem na ćwiartki .Nie Paliłam dwa i pół roku.Potem znów paliłam przez kilka lat i nie mogłam się z powrotem nastawić psychicznie żeby ponownie rzucic.Obecnie kupiłam całą serię plastrów.Od 5 tygodni je stosuję .Są chwile że miałam ochotę zapalić ale narazie jestem wytrwała.Srasznie swędzi mnie skora mam kostki jak by mnie komary pogrążył.Nie wiem czy to przez plastry bo zazwyczaj swędzi mnie skora wieczorem i w nocy mam tez dziwne sny w nocy.W dzien jem wiecej słodyczy
  landrynek mietowych czy mentorów. Postaram się to wytrzymać.Po skończonej terapi będę wiedziała czy to plastry były tego przyczyną.Podsumowując przez te plastry o wiele łatwiej jest mi odzwyczaic od tego nałogu.Chciałam się oduczyć palenia dobrowolnie i tak sie stało chodź nie byłam do końca nastawiona psychicznie ale przyczyniła się do tego choroba żołądka a tu zabójca sa papierosy potem kawa a później alkohol.Plastry kupiłam z apteki internetowej gdzie zapłaciłam dużo mniej.
  Moja waga za bardzo nie wzrosła być może przez to że mam dostarczana nikotyna do organizmu.O bym już nie paliła to będę szczęśliwa Dosyć tego smrodu straty pieniędzy i zdrowia Na ta chwilę dzięki plastrów Niqitin.
  Warto nastawić się psychicznie nawet niech to trwa bardzo długo tak jak u mnie kilka lat oby się tylko uwolnić od tej trucizny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Niquitin przezroczysty. Podziel się doświadczeniami na forum.