Niquitin przezroczysty

Niquitin przezroczysty

NiQuitin Przezroczysty to lek w postaci przezroczystych, kwadratowych plastrów przyklejanych na skórę, ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

NiQuitin Przezroczysty przez całą dobę dostarcza organizmowi stałą dawkę nikotyny. W trakcie dziesięcio- lub ośmiotygodniowego leczenia (patrz punkt Jak stosować lek NiQuitin Przezroczysty) stopniowo zmniejsza się zapotrzebowanie organizmu na nikotynę. Plastry NiQuitin Przezroczysty występują w trzech dawkach:

– 114 mg, dostarczający 21 mg nikotyny w ciągu 24 godzin;
– 78 mg, dostarczający 14 mg nikotyny w ciągu 24 godzin;
– 36 mg, dostarczający 7 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.

Umożliwia to zmniejszanie dawek nikotyny w trakcie kuracji, co prowadzi do stopniowego uwolnienia się od nałogu.

NiQuitin Przezroczysty jest wskazany do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, takich jak: uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne (bóle głowy, bóle mięśni, zaparcie, zmęczenie), związanych z rzucaniem palenia tytoniu.

Jeżeli to możliwe, podczas rzucania palenia, NiQuitin Przezroczysty należy stosować jednocześnie z programem psychologicznym wspierającym rzucenie palenia.

Jaki jest skład Niquitin przezroczysty, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest nikotyna.

Inne składniki leku to:
kopolimer etylenowinylooctanu, polietylenu tereftalan/etylenowinylooctan, wysokiej gęstości film polietylenowy, lepki laminat poliizobutylenowy, film poliestrowy, biały atrament.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Niquitin przezroczysty – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokłądnie tak, jak to opisano w poniższej ulotce dla pacjenta/charakterystyce lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej dawki niż zalecana lub przypadkowego spożycia preparatu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Możliwe jest wystąpienie objawów podobnych do objawów ostrego zatrucia nikotyną, takich jak: bladość, pocenie się, nudności, ślinotok, wymioty, bóle żołądka, biegunka, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu i widzenia, drżenie, stany splątania (dezorientacja) i osłabienie. W przypadku znacznego przedawkowania może wystąpić zapaść sercowo-naczyniowa i zaburzenia oddychania.

Po wystąpieniu objawów przedawkowania plaster NiQuitin Przezroczysty należy natychmiast usunąć.

Powierzchnię skóry można zmyć wodą i osuszyć. Nie należy używać mydła, gdyż może to zwiększyć wchłanianie nikotyny, która będzie ciągle dostarczana do krążenia przez kilka godzin po zerwaniu plastra.

Nawet niewielka dawka nikotyny może być niebezpieczna dla dzieci. W przypadku podejrzenia zatrucia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W razie przypadkowego spożycia plastra lekarz może zalecić podawanie węgla aktywowanego. Po zatruciu nikotyną lekarz może podawać atropinę, diazepam lub barbiturany (leczenie drgawek).

W niewydolności oddechowej stosuje się wspomaganie oddechu, a w niedociśnieniu tętniczym i zapaści sercowo-naczyniowej – podawanie płynów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Niquitin przezroczysty – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Niquitin przezroczysty w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety ciężarne powinny próbować rzucić palenie bez stosowania preparatów nikotynozastępczych.

Jeżeli rzucanie palenia w ten sposób nie powiedzie się, pacjentki powinny skonsultować się z lekarzem, który może zalecić stosowanie preparatu NiQuitin Przezroczysty.

Kobiety karmiące piersią mogą stosować plastry z nikotyną, ponieważ ilość nikotyny przenikająca do mleka jest niewielka i stanowi mniejsze zagrożenie niż palenie papierosów.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Niquitin przezroczysty i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Niquitin przezroczysty – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Niquitin przezroczysty. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NiQuitin Przezroczysty, system transdermalny, 114 mg (21 mg/24 godz.); 78 mg (14 mg/24 godz.); 36 mg (7 mg/24 godz.) (Nicotinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Niquitin przezroczysty m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NiQuitin Przezroczysty, 14 mg/24 godz. (78 mg), system transdermalny (Nicotinum)
NiQuitin Przezroczysty, 7 mg/24 godz. (36 mg), system transdermalny (Nicotinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Niquitin przezroczysty? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

2 OPINIE O LEKU

  1. Ja zaczęłam stosować plastry Niqitin w maju.To bardzo niedobry okres plastry się nie trzymały Zaraz odpadały myślę że od wys, temperatury .Dlatego nie polecam ale?jeśli chodzi o skuteczność terapi stawiam 5.

  2. Pierwszy raz korzystała z plastrów kilka lat temu.Nie przyklejałam tyle co jest zalecane z braku pieniędzy i zuzyłam z 2opakowania.plaster o pierwszym stopniu dzieliłam później na połowę potem na ćwiartki .Nie Paliłam dwa i pół roku.Potem znów paliłam przez kilka lat i nie mogłam się z powrotem nastawić psychicznie żeby ponownie rzucic.Obecnie kupiłam całą serię plastrów.Od 5 tygodni je stosuję .Są chwile że miałam ochotę zapalić ale narazie jestem wytrwała.Srasznie swędzi mnie skora mam kostki jak by mnie komary pogrążył.Nie wiem czy to przez plastry bo zazwyczaj swędzi mnie skora wieczorem i w nocy mam tez dziwne sny w nocy.W dzien jem wiecej słodyczy
    landrynek mietowych czy mentorów. Postaram się to wytrzymać.Po skończonej terapi będę wiedziała czy to plastry były tego przyczyną.Podsumowując przez te plastry o wiele łatwiej jest mi odzwyczaic od tego nałogu.Chciałam się oduczyć palenia dobrowolnie i tak sie stało chodź nie byłam do końca nastawiona psychicznie ale przyczyniła się do tego choroba żołądka a tu zabójca sa papierosy potem kawa a później alkohol.Plastry kupiłam z apteki internetowej gdzie zapłaciłam dużo mniej.
    Moja waga za bardzo nie wzrosła być może przez to że mam dostarczana nikotyna do organizmu.O bym już nie paliła to będę szczęśliwa Dosyć tego smrodu straty pieniędzy i zdrowia Na ta chwilę dzięki plastrów Niqitin.
    Warto nastawić się psychicznie nawet niech to trwa bardzo długo tak jak u mnie kilka lat oby się tylko uwolnić od tej trucizny.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.