Niquitin

Niquitin to lek dostępny bez recepty, który pomaga w rzuceniu palenia. Zawiera nikotynę, która jest stopniowo uwalniana i wchłaniana do organizmu, łagodząc objawy odstawienia nikotyny, takie jak uczucie głodu nikotynowego. Dostępny jest w różnych formach, takich jak plastry, pastylki do ssania i tabletki. Jest zalecany do stosowania w połączeniu z programem wspierającym rzucenie palenia.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Pastylki do ssania NiQuitin to lek ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Zawierają kompleks nikotyny z kationitem, z którego nikotyna powoli się uwalnia i wchłania do organizmu.

Pastylki do ssania NiQuitin są wskazane do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu.

Jeżeli to możliwe, podczas rzucania palenia, lek NiQuitin należy stosować jednocześnie z programem psychologicznym wspierającym rzucenie palenia.

Lek NiQuitin, pastylki do ssania, w dawce 2 mg jest przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa po upływie przynajmniej 30 minut po przebudzeniu.

Lek NiQuitin, pastylki do ssania, w dawce 4 mg jest przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa przed upływem 30 minut po przebudzeniu.

Skład

Substancją czynną leku jest nikotyna.

Pozostałe składniki to: mannitol (E421), alginian sodu, guma ksantanowa, wodorowęglan potasu, kopolimer poliakrylu wapnia z glikolem diwinylowym, węglan sodu bezwodny, aspartam (E951), stearynian magnezu, aromat miętowy 57581(zawiera laktozę i białko sojowe).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w poniższych ulotkach dla pacjenta/charakterystykach, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia zbyt wielu pastylek leku NiQuitin mogą wystąpić bladość, zimne poty, ślinotok, wymioty, bóle w jamie brzusznej, biegunkę, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu i widzenia, drżenie, stany splątania i osłabienie. Należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Podczas ssania pastylki nie należy jeść ani pić.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety ciężarne, starające się zajść w ciążę albo karmiące piersią powinny próbować rzucić palenie bez przyjmowania pastylek NiQuitin. Jeżeli rzucenie palenia się nie powiedzie pacjentki powinny skonsultować się z lekarzem.

Ulotka Niquitin


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Niquitin (forum)

Stosujesz Niquitin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

2 komentarze do “Niquitin”

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Niquitin. Podziel się doświadczeniami na forum.